شبکه تحویل قابل اعتماد چیست و چگونه کار می کنند؟

"مورد اعتماد" به طور کلی ارزش ذهنی است که ما به مردم و چیزهایی که به آنها اعتقاد داریم می توانیم اعتماد کنیم ، می پردازیم. ما اعتماد خود را بر اساس آنچه می دانیم یا فرض می کنیم درباره احتمال اینکه آنها بتوانند ما را رها کنند ، فرض می کنیم.

این مسئله تا حد زیادی در مورد شبکه های تحویل قابل اعتماد نیز صادق است. با این حال ، این اصطلاح همچنین نوع خاصی از شبکه را مشخص می کند که از هم متمایز است امن است شبکه های تحویل آ مورد اعتماد اتصالات شبکه تحویل از لحاظ جسمی از تداخل ایمن هستند. یک شبکه ایمن از نظر جسمی ایمن نیست ، بنابراین معمولاً از رمزگذاری برای محافظت از داده ها استفاده می کند.

در این پست بررسی شده است که شبکه تحویل قابل اعتماد ، نحوه کار آنها و تفاوت آن با شبکه های امن مانند VPN های امن چیست..

شبکه های تحویل مطمئن از نظر جسمی ایمن هستند

یکی از شبکه های قابل اعتماد تحویل که قبلاً از آن استفاده می کنید شبکه اداری یا خانگی شماست. می توانید به آن اعتماد کنید زیرا مطمئن هستید:

  •         هیچ کس روتر را از بیرون هک نکرده است. با تشکر از پرونده های فایروال و سیستم های امنیتی بی سیم ، می دانید که هکرها به شبکه شما دسترسی ندارند.
  •         اشخاص ثالث دستگاههای مخرب را در شبکه قرار نداده اند. اگر ساختمان شما شکسته نشده باشد ، می دانید که شبکه شما به خطر نیفتاده است.
  •         همه رایانه های موجود در شبکه به روز و ایمن هستند. اگر شما یا مدیر IT خود مرتباً سیستمهای خود را حفظ می کنید ، می توانید مطمئن باشید که همه آسیب پذیری های شناخته شده برطرف شده است.

به عبارت دیگر, یک شبکه تحویل قابل اعتماد یک شبکه جسمی ایمن است که کاملاً تحت کنترل شماست. این امنیت جسمی است که آن را "مورد اعتماد" تعریف می کند.

... اما اینترنت از نظر جسمی امن نیست

چه اتفاقی می افتد که داده ها از شبکه تحویل معتبر شما خارج شده و از طریق اینترنت منتقل می شوند?

اتصال اینترنتی ISP شما یک شبکه تحویل قابل اعتماد نیست. هنگام استفاده از اینترنت ، می دانید که داده های شما به مقصد خود رسیده است: صفحه وب مورد درخواست بارهای شما ، یا آپلود ویدیوی شما در YouTube ظاهر می شود.

اما آنچه شما نمی دانید این است: چگونه بسته های داده به آنجا رسیدند؟ احتمالاً داده ها در تعدادی از شبکه های تحویل مسیریابی شده اند. این بدان معنی است که افراد دیگر ممکن است آن را دیده باشند ، و یک نسخه تهیه کنند.

VPN های معتبر داده ها را رمزگذاری نمی کنند

اگر می خواهید یک شبکه تحویل قابل اعتماد (یعنی از نظر جسمی امن) در چندین سایت ایجاد کنید ، استفاده از اینترنت گزینه ای نیست.

برای اینکه شبکه گسترده شما "قابل اعتماد" باشد ، باید:

  •         از یک شبکه خصوصی و از لحاظ جسمی ایمن بین همه سایتها استفاده کنید
  •         فقط با سایتهای قابل اعتماد ، مانند شبکه خانگی یا اداری که در بالا توضیح داده شده است ، ارتباط برقرار کنید
  •         اتصالات را با استفاده از VPN مدیریت و تأیید کنید

از آنجا که آنها در شبکه هایی کار می کنند که شبکه تحویل زیرین از نظر جسمی ایمن است ، یک VPN قابل اعتماد برای رمزگذاری اطلاعات از رمزنگاری یا تونل زنی استفاده نمی کند. چرا باید اعتماد کنید که هکرها نمی توانند وارد آن شوند?

تفاوت بین "مورد اعتماد" و "امن"

در همین حال ، VPN های امن در شبکه های تحویل قابل اعتماد کار نمی کنند. آنها نیاز به احراز هویت ، اتصالات تونل شده و رمزگذاری دارند تا شخص ثالث داده های شما را نبیند.

شبکه های تحویل مطمئن از نظر جسمی ایمن هستند ، اما به همین دلیل در دامنه محدود هستند. VPN های ایمن شما را به صورت آنلاین ایمن نگه می دارند.

برای بازگشت به تعریف اصلی فوق ، شما به هر شبکه چقدر "مورد اعتماد" باید بستگی به آنچه که در مورد آن می دانید ، بستگی دارد - و احتمال اینکه شما را از چه راهی رها کنید ، چقدر محتمل است..

برای بازگشت به راهنماهای حریم خصوصی اینترنت ExpressVPN اینجا را کلیک کنید

شبکه تحویل قابل اعتماد چیست و چگونه کار می کنند؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.