دستگاه خود را قفل کنید

تلفن های هوشمند امروزه همه چیز را از گذرواژه های آنلاین و شماره کارتهای اعتباری ما ذخیره می کنند. به همین دلیل بیش از هر زمان دیگری مهم است که آنها را حفظ کنیم.

از صفحه قفل استفاده کرده و یک رمز عبور به اندازه کافی ایمن را انتخاب کنید. این کار دسترسی دیگران به تلفن شما را بدون رضایت شما دشوارتر می کند.

استفاده از اثر انگشت برای باز کردن قفل دستگاه ، باعث افزایش امنیت شما نمی شود. اثر انگشت را می توان به راحتی از همان تصویر انگشت شست خود کلون کرد و از آن برای باز کردن قفل گوشی استفاده کرد. و در حالی که شما نمی توانید از نظر قانونی مجبور به رمزگذاری رمز عبور خود در اکثر حوزه های قضایی باشید ، گرفتن انگشت خود برای باز کردن قفل تلفن بدون رضایت شما کاملاً قانونی است.

درایو خود را رمزگذاری کنید

اپل از iOS 8 به طور پیش فرض رمزگذاری درایوهای سخت را آغاز کرد. این امر محافظت از مالک را در برابر جستجوهای دلخواه و همچنین از سوءاستفاده از اطلاعات شخصی شما پس از از بین رفتن دستگاه ، به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد..

Android همچنین امکان رمزگذاری درایو را برای کاربر فراهم می کند. با این حال ، این باید توسط کاربر فعال شود. اگرچه گوگل در سال 2014 چنین رمزگذاری را به صورت پیش فرض اعلام کرد ، اما بعداً این الزامات برطرف شد.

می توانید گزینه ای را برای رمزگذاری دستگاه خود در تنظیمات خود بیابید.

در حالی که به راحتی کار ساده ای ندارید ، در صورت عدم رمزگذاری درایو ، می توانید اطلاعات شخصی خود را از تلفن خود بدون رضایت خود استخراج کنید ، و اجرای قانون به طور مرتب این تلفن ها را با کمک Google قفل می کند ، حتی در مواردی که جزئی از جرائم مواد مخدر باشد..

رمزعبور خوبی را انتخاب کنید

در حالی که هر دو اپل و گوگل اقدامات خود را برای محافظت از داده های رمزگذاری شده شما در برابر هکرها با محدود کردن تعداد دفعات وارد کردن رمز عبور اشتباه در هر دقیقه انجام می دهند ، یا با پاک کردن درایو پس از چند تلاش ناموفق ، داشتن یک رمزعبور قوی بهترین محافظت است.

یک گذرواژه انتخاب کنید که حداقل 12 نویسه داشته باشد یا از مولد رمز عبور تصادفی ما استفاده کنید. همچنین حتماً ترکیبی از اعداد و شخصیت های بزرگ و کوچک را اضافه کنید. روش دیگر ، از Diceware برای ایجاد رمز عبور استفاده کنید که از چهار تا پنج کلمه تشکیل شده باشد.

بیشتر خواندن

در مورد خطرات وای-فای موبایل با این مقالات بیشتر بدانید:

  • چه اطلاعاتی از طریق شبکه های تلفن همراه شما عبور می کند
  • تنظیمات تلفن همراه که بر حریم خصوصی شما تأثیر می گذارد
  • چگونه شارژ تلفن همراه شما آن را در معرض خطرات قرار می دهد
  • خطرات ناشی از مثلث مکان شما ، تماس های متوقف شده ، پیام کوتاه
  • چگونه برنامه های تلفن همراه خود را ایمن کنید
دستگاه خود را قفل کنید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.