چگونه چندین هویت جداگانه و چگونگی قرار گرفتن در معرض آنها را حفظ کنیم

برای جدا کردن هویت آنلاین از هویت قانونی ، و بدون ارتباط با آن ، مهم است که بدانید کدام شناسه ها معمولاً برای ناشناس کردن شخص مورد استفاده قرار می گیرند.

کلمات مستعار ابزارهای حریم خصوصی خوبی هستند ، اما مراحل مورد نیاز برای محافظت از آنها و ناشناس بودن شما متفاوت است.

پرش به ...

 • آدرس های IP
 • کلوچه ها
 • اثر انگشت مرورگر
 • ابرداده در اسناد و تصاویر
 • شناسه دستگاه
 • کوتاه کننده های URL
 • روابط بین فردی
 • افزونه ها ، افزونه ها ، برنامه های افزودنی ، برنامه ها
 • سبک نوشتن
 • فیشینگ ، بدافزار ، هک کردن
 • تأیید پیام متنی
 • پرداخت آنلاین
 • محصولات حمل و نقل آنلاین خریداری شده است
 • دریافت پرداخت های آنلاین
 • پرونده های عمومی
 • چگونه از هویت مخفی خود محافظت کنید
 • به طور ایمن به دنبال کمک باشید

ExpressVPN لیستی از نام مستعار آنلاین در معرض نمایش قرار داده است. ارزیابی های مربوط به رنگ به ریسکی مبنی بر اینکه فردی با درآمد متوسط ​​و با فن آوری می تواند از این روش برای ناشناس کردن شما استفاده کند ، اشاره دارد.

آدرس های IP

خطر: عالی
خانه ، تلفن همراه و دفتر کار شما همگی توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) به شناسه های منحصر به فرد اختصاص یافته اند. ISP شما ممکن است هر از گاهی یک مورد جدید اختصاص دهد ، اما در طی مدت زمانی کوتاه ، دو درخواست از حساب های جداگانه از طریق همان آدرس IP نشانگر خوبی برای ارتباط حساب ها است..

 • هر سرویس آنلاین که با آنها تعامل دارید آدرس IP شما را مشاهده می کنید

راه حل

با یک VPN از خود محافظت کنید و هنگام تغییر حساب های خود ، مکان های سرور را تغییر دهید. روش دیگر (یا حتی علاوه بر این) ، از مرورگر Tor استفاده کنید و یک مدار جدید را برای هر حساب آغاز کنید.

کلوچه ها

خطر: متوسط
کوکی فایلی است که توسط وب سایتهایی که بازدید می کنید در رایانه شما ذخیره شده است. کوکی ها شما را به سایتها معرفی می کنند و امکان بازدید از آنها را بدون نیاز به هر بار ورود به سیستم در کامپیوتر خود امکان پذیر می سازد.

 • کانال های تبلیغاتی از کوکی ها برای ردیابی سابقه وب شما استفاده می کنند و از تبلیغات تجاری درج می کنند

راه حل

قبل از تعویض حساب ، تمام کوکی ها را پاک کنید یا یک پنجره ناشناس را باز کنید. حتی بهتر ، برای هر هویت از مرورگرهای مختلف استفاده کنید. اگر از مرورگر Tor استفاده می کنید ، می توانید به سادگی مرورگر را ببندید و مجدداً باز کنید تا حافظه نهان هنگام تعویض حساب ها پاک شود.

اثر انگشت مرورگر

خطر: کم
برخی از شبکه های تبلیغاتی و ردیابی فقط به کوکی ها برای شناسایی کاربران محدود نمی شوند. تکنیکی به نام اثر انگشت مرورگر باعث می شود فرد حتی در صورت حذف کوکی ها در سایت های جداگانه شناسایی شود.

راه حل

هیچ مرورگری را که برای چندین هویت استفاده کنید ، مانند افزودنیها یا تغییر اندازه صفحه ، سفارشی نکنید. استفاده از مرورگرهای جداگانه را برای حسابهای مختلف یا مرورگر Tor آگاه تر درباره حفظ حریم خصوصی در نظر بگیرید.

ابرداده در اسناد و تصاویر

خطر: عالی
مایکروسافت ورد ، دوربین ها و بسیاری از نرم افزارهای دیگر مقدار قابل توجهی از اطلاعات به نام ابرداده را در پرونده های شما می گذارند. ابرداده به راحتی می تواند شما را شناسایی کند و می تواند شامل اطلاعاتی مانند نسخه سیستم عامل ، مختصات GPS یا حتی نام شما باشد.

راه حل

برای پاک کردن ابرداده از اسناد و پرونده های خود قبل از بارگذاری یا به اشتراک گذاری آنها ، از ابزارهای حذف Metadata استفاده کنید.

نکته راهنما: راه حل های قبلی نیز می توانید با تنظیم حساب های کاربری مختلف روی رایانه یا حتی با استفاده از دستگاه های جداگانه - یکی برای هر حساب ، به راحتی اعمال شوید..

شناسه دستگاه

خطر: کم
بیشتر دستگاه ها ، اما به ویژه دستگاه های تلفن همراه ، از طریق شناسه دستگاه منحصر به فرد قابل شناسایی هستند. توسعه دهندگان برنامه های متعدد به شناسه دسترسی پیدا می کنند ، و اهداف آنها غالباً ناشناخته است.

علاوه بر این ، هر کارت شبکه دارای شناسه جداگانه خود ، آدرس MAC است. وقتی وارد یک شبکه Wi-Fi می شوید ، آدرس MAC شما به روتر اطلاع داده می شود و می تواند برای پیوند دادن چندین حساب استفاده شود.

راه حل

برخی از سیستم عامل ها مانند iOS و TAILS آدرس MAC را تصادفی می کنند. برنامه ها را از منابع ناشناخته بارگیری نکنید ، زیرا می توان از آنها برای برداشتن شناسه دستگاه استفاده کرد.

کوتاه کننده های URL

خطر: عالی
یک کوتاه کننده URL با استفاده از یک تغییر مسیر ساده ، یک آدرس وب طولانی و حجیم را به یک آدرس کوتاه تبدیل می کند. اشخاص ثالث معمولاً كوتاه كننده هاي URL را اجرا مي كنند ، و تنظيم چنين خدماتي براي كسي نسبتاً آسان است.

اگرچه همه سرویس ها یا پیوندهای کوتاه مخرب نیستند ، مردم از URL های کوتاه شده استفاده می کنند تا شما را به سمت سایت های طراحی ، انجام حملات فیشینگ ، قرار دادن کوکی ها بر روی رایانه خود ، و به دست آوردن اطلاعات شخصی (مانند نسخه مرورگر ، سیستم عامل ، و آدرس IP شما).

 • کوتاه کننده های URL معمولاً اهداف را بدون ظن نقض می کنند ، زیرا آنها پس از انجام حمله به یک سایت مشروع هدایت می شوند

راه حل

بدون دلیل خوب روی پیوندهای کوتاه شده کلیک نکنید. از سرویس هایی مانند unshorten.it استفاده کنید تا ببینید URL کوتاه شده به کجا منجر می شود.

اگر پیوند غیرقابل کنترل باشد ، سازنده لینک اصلی فقط اطلاعات بدست آمده از سرویس unshortening را مشاهده می کند تا اطلاعات شما. با این حال ، آنها هنگامی که شما پیوند را حذف نکرده اید ، خواهند دید.

روابط بین فردی

خطر: متوسط
چه کسی می دانید نشانگر کیست.

با ایجاد چندین حساب کاربری چت و دسترسی به یک لیست مخاطب ، خدمات به راحتی می توانند حسابها را با هم پیوند دهند - حتی اگر شناسه دستگاه و آدرس IP مجزا باشند.

برخی از سیستم عامل ها ، مانند توییتر و فیس بوک ، اطلاعات حساب شما را در دسترس دیگران قرار می دهند. اگر فیدهای بسیار مشابه را با دو حساب توییتر دنبال می کنید ، ممکن است شخصی بتواند آنها را به هم پیوند دهد.

راه حل

نسبت به دسترسی به برنامه ها آگاه باشید. هرگز مخاطبین هویت جداگانه را با هم مخلوط نکنید و از در دسترس قرار دادن آنها برای خدمات شخص ثالث خودداری کنید.

افزونه ها ، افزونه ها ، برنامه های افزودنی ، برنامه ها

خطر: عالی
مراقب پلاگین ها برای مرورگرها یا مشتری های ایمیل و همچنین برنامه های ساخته شده بر روی سیستم عامل های حساس باشید. در حالی که برخی از برنامه های افزودنی ، مانند نشانگر حفظ حریم خصوصی ، uBlock Origin یا https در همه جا می توانند از شما محافظت کنند ، برخی از آنها در برابر شما قابل استفاده هستند.

افزونه ها مستقیماً روی بالای سرویس گیرندگان و مرورگرهای ایمیل قرار می گیرند و می توانند ایمیل های شما را بخوانند ، ببینند مرور می کنید و حتی محتوای وب را تغییر می دهند.

راه حل

هرگز برنامه ها را از منابع ناشناخته نصب نکنید و فقط برنامه های معروف را از نگهدارنده اصلی استفاده کنید. همچنین آزمایش بتا را به شخص دیگری واگذار کنید!

سبک نوشتن

خطر: متوسط
از سبک نوشتاری شما می توان برای شناسایی شما استفاده کرد. فرکانس استفاده از کلمات خاص ، شکلک ها یا خطاهای املایی ممکن است به خوانندگان شما که شما هستند ، سیگنال دهد.

در حالی که هیچ روش قطعی برای اثبات این که دو متن از یک شخص فقط به سبک ارائه می شود وجود ندارد ، ممکن است نکات لازم کافی را برای راهنمایی یک متکلمان به انجام تحقیقات دقیق تر ارائه دهد..

راه حل

به زبان واضح و مداوم بنویسید و از یک چکر طلسم استفاده کنید ، از زبان عامیانه دوری کنید.

فیشینگ ، بدافزار ، هک کردن

خطر: عالی
یک چهره عمومی ، یا افرادی که دشمن شخصی دارند ، احتمالاً با تهدید شدید فیشینگ و بدافزار مواجه خواهند شد.

ابزارهای بدافزار را می توان در هر کسی از طریق اینترنت خریداری کرد و برای موارد مختلف سفارشی سازی کرد. ابزارهای مخرب به راحتی مستقر می شوند و هرچه هدفمند تر باشند ، کارایی بیشتری پیدا می کنند.

راه حل

یک برچسب را بر روی دوربین خود قرار داده و یک کابل مرده را به جک میکروفون خود بچسبانید ، مانند مارک زاکربرگ. همیشه نرم افزار خود را به روز نگه دارید و مراقب باشید که رمزهای ورود را وارد می کنید ، و روی چه پیوندهایی کلیک می کنید.

3 مورد در مورد این عکس زاک:

دوربین پوشیده از نوار
میک جک با نوار پوشانده شده است
سرویس گیرنده ایمیل Thunderbird pic.twitter.com/vdQlF7RjQt است

- کریس اولسون (topherolson) 21 ژوئن 2016

تأیید پیام متنی

خطر: عالی
این امر بسیار شایع شده است که خدمات بخواهند شماره تلفن از مشتریان خود را درخواست کنند. شماره تلفن می تواند برای ویژگی هایی مانند تأیید هویت دو عاملی مفید باشد ، اما پیوند هویت ها را با هم آسان تر می کند ، به خصوص اینکه بسیاری از سرویس ها شماره جستجو را از طریق تلفن امکان پذیر می کنند ، یا ممکن است به زودی قصد ارائه چنین ویژگی ای را داشته باشند..

راه حل

برای همه نامهای مستعار خود از یک سیم کارت ناشناس ، پیش پرداخت شده استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که از تعادل کافی برای جلوگیری از انقضا برخوردار است.

پرداخت آنلاین

خطر: متوسط
بسیاری از خدمات مانند میزبانی سیستم عامل ها ، پورتال های آزاد یا فروشگاه ها نیاز به پرداخت دارند. هربار که از کارت اعتباری یا بدهی خود استفاده می کنید ، بازرگان می توانید هم نام قانونی و هم شماره کارت خود را ببینید.

راه حل

یک کارت بدهی پیش پرداخت شده دریافت کنید که می توانید آن را با وجه نقد بالا ببرید. هر یک از هویت های شما به کارت جداگانه احتیاج دارند ، زیرا استفاده از همان شماره برای چندین حساب باعث شناسایی شما می شود. از طرف دیگر با پرداخت رمزنگاری هزینه های آنلاین را بپردازید.

محصولات حمل و نقل آنلاین خریداری شده است

خطر: کم
اگر می خواهید موقعیت مکانی خود را حفظ کنید ، خرید آنلاین پنهانی دشوار می شود ، به خصوص اگر به دلیل سابقه ضعیف در امنیت اطلاعات نمی توانید به تجار آنلاین اعتماد کنید.

راه حل

برای پنهان کردن اطلاعات از خرده فروشان ، یا اینکه محصولات با نام کاذب ارسال شده اند ، از reshippers استفاده کنید. برای گرفتن بسته ها به نمایندگی از این نام جعلی ، فقط در صورت درخواست کسی از یک مجوز دستی استفاده کنید.

دریافت پرداخت های آنلاین

خطر: متوسط
ممکن است شما به دریافت پرداخت ها و کمک های مالی از طریق حساب های نام خانوادگی خود وابسته باشید.

نگهداری حسابهای مالی نام خانوادگی می تواند دشوار باشد ، و در حالی که برخی از ارائه دهندگان به شما امکان می دهند حساب ها را بدون شناسایی زیاد باز کنید ، ممکن است در هر نقطه ای در آینده وجوه شما را مسدود کنند.

راه حل

متأسفانه ، ارزهای رمزنگاری مانند بیت کوین تنها گزینه شما برای دریافت کمکهای مالی و پرداختهای نامحدود هستند.

پرونده های عمومی

خطر: کم به زیاد
دسترسی به سوابق بسیار متفاوت است. بسته به اینکه در کدام ایالت و کشور قرار دارید ، رأی دهنده ، خانه یا وسیله نقلیه ثبت نام کرده اید یا ممکن است در دسترس عموم باشد.

وقتی گزارش پلیس می دهید ، ممکن است تبدیل به یک سند عمومی شود ، و نام و آدرس شما را در بر می گیرد. ریسک نکنید از "پوشش" خود - حتی از اجرای قانون- استفاده کنید و هر زمان که بخواهید از صندوق های PO یا پاسخگویان استفاده کنید..

راه حل

شرکت یک شرکت ارزان و برخی از کشورها است و از هویت سهامداران و مدیران آن (شما) محافظت خواهد کرد. شما می توانید یک شرکت را برای پنهان کردن حقوقی مالکیت خانه یا ماشین خود از تقریباً همه ، اما مرجع مالیاتی محلی خود درگیر کنید.

چگونه از هویت مخفی خود محافظت کنید

 1. حساب های خود را جدا کنید: تنظیم یک حساب کاربری دوم در رایانه شما از مخلوط کردن تصادفی پرونده ها ، کوکی ها یا فعالیت های دیگر جلوگیری می کند.
 2. هویت چندگانه را همزمان حفظ نکنید. برای محافظت هرچه بیشتر ، هر هویت را بر روی یک چوب جداگانه TAILS تنظیم کنید و آنها را از آنجا اداره کنید.
 3. سیستم های خود را به روز نگه دارید و فقط برنامه های معتبر و محبوب را از منابع رسمی نصب کنید.
 4. فقط پیوندهای مشکوک در مرورگر Tor باز کنید. تا حد امکان از Tor برای مرور منظم خود استفاده کنید. علاوه بر این ، همیشه به VPN خود وصل شوید.
 5. نسبت به شناسایی اطلاعات ارائه شده آگاه باشید. فکر کنید چگونه می توان داده ها را علیه شما استفاده کرد.

به طور ایمن به دنبال کمک باشید

 1. آگاه باشید که سازمان هایی که در زمینه کمک به قربانیان آزار و اذیت تخصص دارند ، لزوماً متخصص امنیت اطلاعات نیستند.
 2. در هنگام تماس با یک نام مستعار حفظ کنید. برای کمک به شما در کارآیی ، هیچ کس لازم نیست هویت واقعی شما را بشناسد.
 3. آگاه باشید که برخی از کانال های ارتباطی خصوصی تر از سایرین هستند. هنگام برقراری تماس ، از سیم کارتهای پیش پرداخت شده و ارائه دهندگان VoIP آنلاین استفاده کنید.
چگونه چندین هویت جداگانه و چگونگی قرار گرفتن در معرض آنها را حفظ کنیم
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.