نکات ایمنی موبایل که باید بدانید

تقریباً هر کاری را با تلفن هوشمند و تبلت فانتزی جدید خود انجام می دهید. از جمله سرقت داده های شما.

بله آیفون ها ، iPads ها ، دستگاه های Android و ویندوزفونهای امروزی آنقدر قدرتمند و پیشرفته هستند که داشتن یکی مانند داشتن یک مینی کامپیوتر در جیب شما است. متأسفانه ، این بدان معناست که آنها انواع آسیب پذیری های امنیتی مانند رایانه ها را نیز دارند.

تلفن و تبلت نیز به اندازه کافی کوچک هستند که به راحتی می توانند سرقت کنند. و اغلب آنها را از طریق شبکه های عمومی 3G ، 4G و Wi-Fi به اینترنت متصل می کنید. بنابراین می بینید که چرا ارزش ایمن ماندن در دستگاه های تلفن همراه ارزش دارد.

در اینجا نکاتی را که باید بدانید آورده شده است.

یک کد عبور تنظیم کنید

دستگاه تلفن همراه شما تمام مکالمات خصوصی ، مخاطبین و موارد بسیار بیشتری را که در آن ذخیره شده است ، دارد. اگر کسی آن را دزدی کند – یا حتی اگر کسی که می شناسید می خواهد دست به دامن بزند – می تواند همه موارد را به راحتی مشاهده کند. مگر اینکه قفل کنید ، یعنی.

دستگاه خود را تنظیم کنید تا هر بار که شروع به استفاده از آن کردید ، نیاز به رمز عبور مخفی داشته باشد. هر دستگاه دارای این تنظیمات است و می توانند اطلاعات شخصی شما را از یک دزد یا جاسوسی ذخیره کنند.

بسیاری از تلفن ها به شما امکان می دهند تلفن خود را با اثر انگشت یا صورت خود باز کنید. این می تواند راحت باشد ، اما ممکن است آسیب پذیری های امنیتی اضافی را نیز به همراه داشته باشد و به اجرای قانون اجازه می دهد تا شما را مجبور به باز کردن قفل تلفن کنید.

داده های اینترنتی خود را رمزگذاری کنید

شبکه های عمومی Wi-Fi به راحتی قابل شنیدن نیستند. به همه ارائه دهندگان اینترنت تلفن همراه نمی توان اعتماد کرد.

از یک سرویس VPN برای رمزگذاری داده های اینترنت تلفن همراه خود و ایمن نگه داشتن آن توسط اشخاص ثالث استفاده کنید.

مراقب باشید که کدام برنامه ها می توانند به داده های شما دسترسی پیدا کنند

یکی از موارد جالب در مورد موبایل همه برنامه هایی است که می توانید بارگیری کنید. تقریباً هر کسی می تواند یک برنامه ایجاد کند و آن را در فروشگاه قرار دهد – اما این چه چیزی را در مورد کیفیت و امنیت برخی از آن برنامه ها به شما می گوید?

به ویژه Android با داشتن اجازه برنامه های متصل به اینترنت در پس زمینه اجرا می شود ، که ممکن است به داده هایی مانند مکان ها و عکس های شما دسترسی پیدا کند و بارگذاری شود ، به ویژه شناخته شده است. علاوه بر خطرات امنیتی ، آنها هزین داده ماهانه شما را هدر می دهند!

از برنامه های معتبر استفاده کنید و مجوزهای آنها را مرتباً مرور کنید تا مطمئن شوید که آنها فقط به داده هایی که انتظار دارید از آنها دسترسی داشته باشند ، دسترسی دارند.

محافظت در برابر بدافزار

نرم افزاری مخرب که دستگاه های تلفن همراه را برای سرقت اطلاعات شما هدف قرار می دهد رو به افزایش است. بدافزارهای موبایل اغلب به عنوان کلون برنامه های محبوب و قابل اعتماد مبدل می شوند. این ممکن است اعتبارنامه حساب را بدزدد ، سایر برنامه ها را بدون اجازه نصب کند یا برخی اقدامات ناخواسته دیگر را انجام دهد.

مراقب باشید که کدام برنامه را نصب کنید و چه کسی به گوشی شما دسترسی دارد. اگر شک دارید ، تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید تا سیستم عامل تلفن شما به حالت اصلی خود برگردد.

بلوتوث را روشن نکنید

هر ویژگی اضافی می تواند یک نقص امنیتی بالقوه باشد ، به خصوص اگر امکان اتصال از راه دور با تلفن شما فراهم شود. بلوتوث را فقط در صورت نیاز روشن کنید.
همچنین باعث صرفه جویی در مصرف باتری نیز می شود!

دستگاهتان روت نکنید

خراب کردن یا فرار از زندان تلفن شما ویژگی های امنیتی پیش فرض را حذف می کند که ممکن است برنامه ها به داده های خصوصی مانند جزئیات سیم کارت شما دسترسی داشته باشند و کدام آنتن هایی را که به آنها وصل می شوید.

نکات ایمنی موبایل که باید بدانید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.