واژه نامه جامع بیت کوین

Contents

21

تعداد نمادین ، ​​زیرا تنها 21 میلیون بیت کوین وجود دارد. مشخص نیست که چرا Satoshi Nakamoto این شماره دقیق را انتخاب کرد.

100 برابر

یا به رشد مورد انتظار یک سکه یا میزان اهرم مورد استفاده در تجارت حاشیه اشاره می کند. یا نشانه ای از شدید بودن و یا تمایل به ریسک کردن است.

51٪ حمله

اکثر معدنچیان بیت کوین می توانند به دلیل اثبات blockchain های کاری برای حمله به این زنجیره با هم برخورد کنند. چنین حمله ای به معدنچیان اجازه نمی دهد تا وجوهی را سرقت کنند ، اما آنها می توانند معاملات اخیراً تأیید شده را معکوس کنند و معاملات خاص یا عمومی را مثلاً با انجماد وجوه مسدود کنند. یک حمله موفق٪ 51 می تواند سیستم را متوقف کند.

نشانی

برای ارسال کسی بیت کوین ، به آدرس بیت کوین آنها نیاز دارید. از نظر فنی یک آدرس دارای کلید SHA-256 از کلید عمومی است که از قبل با 1 ، 3 یا bc1 تنظیم شده است. می توان آن را با base58 یا bech32 رمزگذاری کرد.

Airdrop

روند اعطای Altcoin تازه ایجاد شده به دارندگان موجود بیت کوین. معمولاً این فرایند باعث می شود تا کاربران بتوانند کلیدهای خصوصی خود را در Client Altcoin وارد کنند – حرکتی خطرناک که نیاز دارد تا کاربر قبل از ادعای تهویه مطبوع خود ، ابتدا بیت کوین خود را جابجا کند..

Altcoin

هرگونه رمز و رمز ارز یا نشانه ای که بیت کوین نباشد. معمولاً به روش تحقیرآمیز استفاده می شود. مترادف با shitcoin.

ASIC

مدار مجتمع ویژه برنامه. تراشه های تخصصی برای بهینه سازی عملکرد هش SHA-256 مورد استفاده در معادن بیت کوین بهینه شده اند.

مبادله اتمی

مبادله Bitcoin برای Altcoin به روشی که نیازی به سپردن نداشته باشد ، مبادله اتمی نامیده می شود. این معامله ای است که به شرط معامله دیگر انجام شده است و با رمزنگاری اجرا می شود و این امر تقلب هر یک از دو طرف را غیرممکن می کند. مبادله اتمی می تواند نمونه خوبی از یک قرارداد هوشمند باشد.

Base58

استفاده می شود برای تجزیه و تحلیل تعداد بزرگتر و آسان تر از آن به دودویی یا پایه معمولی استفاده شده از10 (با استفاده از سیستم آشنا اعداد 0-9). Base58 طرح رمزگذاری است که برای آدرسهای رایج بیت کوین استفاده می شود و از 1 یا 3 شروع می شود. این شامل شماره های 1-9 است ، تمام شخصیت های بزرگ به جز I & O و همه شخصیتهای مورد کوچک به جز l (زیرا ممکن است در شخصیتهای مشابه اشتباه شوند). همچنین ببینید: Bech32.

دسته بندی

معمولاً معامله بیت کوین شامل یک خروجی مقصد و یک خروجی تغییر است. با این حال ، سرویس هایی که چندین معاملات انجام می دهند ، انگیزه ای برای انجام معاملات دسته ای دارند. یک تراکنش منفرد با چندین خروجی به جای چندین معاملات موجب صرفه جویی در فضای باز و هزینه می شود.

خرس

شخصی که نسبت به بیت کوین بدبین است.

خرس

یک تاجر سنگین که بدبین است یا مقادیر زیادی سکه را می فروشد.

Bech32

Bech32 یک برنامه رمزگذاری جدید است که آدرس ها را ایمن تر می کند ، به خصوص در زمینه طرح های چند منظوره. این آدرسها با “bc1” شروع می شوند و عموماً طولانی تر از آدرس های پایه58 هستند.

BIP

پیشنهاد بهبود بیت کوین روشی است که معمولاً برای پیشنهاد تغییرات و اضافات در کد بیت کوین پذیرفته شده است. همه BIP ها مربوط به اجماع ناکاموتو نیستند – بعضی از آنها فقط رویه ها ، بهترین شیوه ها یا استانداردها را حاکم می کنند.

دستگاه خودپرداز بیت کوین

یک دستگاه فروش خودکار بیت کوین در ازای ارز کاغذی ، بیت کوین را به فروش می رساند. برخی از دستگاه ها همچنین می توانند فیات را پخش کنند.

وجه نقد بیت کوین

در آگوست سال 2017 ، گروهی از علاقه مندان به بیت کوین قوانین اجماع بیت کوین را تغییر دادند ، به ویژه آنهایی که حاوی Block Size هستند. از آنجا که فقط معدود معدنچیان و شرکت کنندگان به آنها پیوستند ، شبکه دائماً چنگ زد. همه افرادی که قبل از چنگال بیت کوین را نگه داشته اند ، مبلغ مساوی پول نقد بیت کوین را دریافت می کنند (معروف به هواپول) که در سایر صرافی ها قابل معامله است.

هسته بیت کوین

Bitcoin Core محبوب ترین مشتری بیت کوین است.

گشاد

Bitcoind ، کوتاه برای Bitcoin Daemon ، نسخه خط فرمان Bitcoin Core است.

بیت کوین-qt

Bitcoin-qt (ناز تلفظ شده) رابط گرافیکی کد بیت کوین ، محبوب ترین مشتری بیت کوین است. نامگذاری شده پس از ابزار ابزارک QT که بر روی آن ساخته شده است.

بیت کوین

شخصی که از بیت کوین استفاده می کند. معامله ، تأیید ، صرفه جویی و استخراج از معادن ، همه کاربردهای بیت کوین است.

مسدود کردن

یک بلوک شامل معاملات است. هر بلوک به سلف خود اشاره می کند و زنجیره ای طولانی را به بلوک پیدایش تشکیل می دهد. اولین معامله در یک بلوک در حال حاضر 12.5 بیت کوین را از هیچ جا ایجاد نمی کند – پاداش بلوک. یک بلوک به طور متوسط ​​هر ده دقیقه توسط یک معدنچی پیدا می شود. سپس این بلوک در اطراف شبکه پخش می شود و تا زمانی که با قوانین اجماع مطابقت داشته باشد توسط گره ها پذیرفته می شود.

پاداش بلوک

برای هر بلوکی که یک معدنچی پیدا می کند ، اجازه دارند بیت کوین را از هیچ کجا ایجاد کنند. چند بیت کوین که اجازه ایجاد آن را دارند ، طبق قوانین اجماع بیت کوین تعریف شده است. بیت کوین که مجاز به ایجاد آن هستند ، پاداش بلوک نامیده می شود.

اولین 210،000 بلوک بیت کوین حاوی 50 BTC پاداش ، 210،000 بلوک بعدی 25 BTC ، در حال حاضر 12.5 BTC و در سال 2020 فقط 6.25 BTC در هر بلوک وجود خواهد داشت. 99٪ از کل سکه ها قبل از سال 2037 استخراج می شوند ، همه 100 بیت کوین قبل از سال 2081 مین گذاری خواهد شد و تا سال 2109 همه یک بیت کوین خواهد بود. این کار تا زمانی که پاداش بلوک 34 برابر شود ، تقریباً در سال 2145 ، ادامه خواهد یافت. تنها انگیزه برای استخراج بیت کوین باشد. همچنین ببینید: نصف شدن.

بلاکچین

بلاک ها همیشه به بلوک قبلی اشاره می کنند که زنجیره ای از داده ها را ایجاد می کند. این زنجیره به blockchain گفته می شود.

Blockexplorer

مشاهده کنید: Explorer

اندازه بلوک

اندازه مجاز یک بلوک در blockchain Bitcoin. از سال 2010 ، حد 1MB است. Softfork SegWit اجازه می دهد تا داده های امضا را در خارج از بلوک ذخیره کند ، و حداکثر موثر 1MB را تقریباً دو برابر یا حتی چهار برابر کند.

فضای خالی

بلوک های بیت کوین از نظر اندازه محدود هستند و به مقدار فضای موجود blockspace گفته می شود. هزینه هایی برای استفاده از این فضا وجود دارد و فرآیندی که از طریق آن معدنکار معاملات را انتخاب کرده و آنها را در یک بلوک قرار می دهد ، بازار هزینه نامیده می شود.

پخش

هنگام امضای معامله یا استخراج یک بلوک ، داده های مورد نظر به کل شبکه پخش می شود. چند ثانیه طول می کشد تا پیام به همه افراد روی کره زمین برسد.

BTC

پرمصرف ترین -> بلیط برای بیت کوین. بیشتر صرافی ها بیت کوین را BTC می نامند ، در حالی که برخی از آنها XBT را لیست می کنند و تجارت می کنند.

BTM

نام جایگزین برای دستگاه خودپرداز بیت کوین.

گاو

فردی که نسبت به بیت کوین خوش بین است.

ظرفیت

معمولاً در معاملات در ثانیه یا TPS اندازه گیری می شود ، ظرفیت شبکه بیت کوین بسته به نوع معاملات متفاوت است. به طور کلی ، بسته به نوع معامله ای که استفاده می کنیم ، بین 3 تا 5 TPS است (دیدن SegWit و دسته بندی را ببینید)..

شکاف زنجیره ای

ببینید: چنگال

تغییر دادن

هنگام خرج کردن بیت کوین ، شما باید یک معامله ورودی قبلی را ارجاع دهید ، بنابراین همه بیت کوین ها همیشه روی blockchain حساب می شوند. اما بندرت ورودی های قبلی با مبلغی که می خواهید ارسال کنید مطابقت دارد ، بنابراین مجبور خواهید بود ورودی ها را با هم دسته بندی کرده و بقیه بیت کوین را به عنوان تغییر ارسال کنید..

جنگ داخلی

جنگ داخلی بیت کوین سال 2017 بیشتر در مورد سوال افزایش اندازه بلوک چرخید. این کار با ایجاد وجه نقد بیت کوین و فعال سازی SegWit در زنجیره بیت کوین به پایان رسید.

مشتری

مشتری بیت کوین نرم افزاری است که با شبکه در تعامل است. می تواند یک گره کامل ، یک گره SPV یا یک نرم افزار تخصصی باشد.

سکه پایه

معامله حاوی پاداش بلوک هیچ ورودی ندارد. در عوض ، از داده های دلخواه مانند یک شماره یا یک پیام به عنوان پایه سکه آن استفاده می شود. با مبادله محبوب بیت کوین با همین نام اشتباه گرفته نشود.

سکه

تکنیکی که معاملات چندین نفر را مخلوط می کند تا خراب شود که ورودی ها به کدام خروجی ها تعلق دارد.

ذخیره سازی سرد

بیت کوین های ذخیره شده روی یک رسانه (مانند رایانه ، USB USB یا کاغذ) که هرگز به اینترنت وصل نشده است.

سکه رنگی

یک معامله را می توان با معنای خاصی مانند نمایش یک عمل به (رنگی) نسبت داد. این عمل پس از آن می تواند مانند یک تراکنش معمولی بیت کوین به اطراف منتقل و ذخیره شود ، بدون اینکه به طور تصادفی آنرا با بیت کوین مخلوط کرده و آن را خرج کنید..

تائیدیه

وقتی معامله ای توسط یک معدنکار در یک بلوک گنجانده شده باشد ، یک تاییدیه در نظر گرفته می شود. هر بلوک موجود در مرحله بعدی تأیید دیگری را اضافه می کند. فقط معاملات به اندازه کافی تأیید شده “نهایی” تلقی می شوند. با توجه به امکان حملات ، ممکن است معامله ای معکوس شود که فقط یک یا دو تأیید داشته باشد. اما ، پس از شش تأیید ، یک معامله به طور کلی غیر قابل برگشت تلقی می شود ، اگرچه بسته به اندازه معامله ، ممکن است دو برابر کردن آن خیلی زودتر باشد. معاملات غیرقابل اثبات عموماً ناامن تلقی می شوند ، اگرچه حملات نادر هستند.

رمزنگاری

پول تأمین شده توسط رمزنگاری در یک کلکسیون عمومی.

رمزنگاری

رمزنگاری یا رمزنگاری تکنیکی برای مخفی کردن اطلاعات ، ایمن سازی و تأیید صحت ارتباطات است.

سایبرپانک

ژانر هنری و ادبیاتی که در آن فن آوری پیشرفته بر علیه جامعه ای از دوبله که فقر در آن غالب است ، قلاب می شود. بیت کوین به دلیل ماهیت آنارشیستی غالباً با چنین آینده ای همراه است. با Cypherpunk اشتباه گرفته نشود.

Cypherpunk

یک جنبش اجتماعی است که با هدف توانمندسازی فرد از طریق گسترش فناوری به ویژه رمزنگاری انجام می شود. بیت کوین برای اولین بار در لیست پستی Cryptography اعلام شد ، جایی که بسیاری از cypherpunks جمع شده و درباره پیشنهادات آنها بحث کردند. “کد Cypherpunks” یک شعار محبوب است که به جنبش منتسب است.

کیف پول تیره

یک کیف پول بیت کوین آزمایشی با استفاده از پرداخت های مخفیانه و coinjoin برای انجام معاملات ناشناس بیشتر

روزها نابود شد

اندازه گیری زمانی که سکه ها برای مدت طولانی ذخیره شده اند به طور ناگهانی هزینه می شوند. یکصد بیت کوین که پس از یک سال ماندن در یک کیف پول خرج می شود ، ‘روزها نابود شده است ،5 36،500 (365 * 100).” یک سنبله ناگهانی می تواند نشانگر خرس فروش سکه های آنها باشد.

مشکل

قرار است این بلاک ها به طور متوسط ​​هر 10 دقیقه توسط معدنچیان پیدا شوند. با پیوستن معدنچیان جدید ، آنها بلوک ها را سریعتر و سریعتر می یابند. مشکل این است که هر بلوک 2016 (تقریباً دو هفته) تنظیم می شود تا ایجاد بیت کوین های جدید کند شود. وقتی کارگران معدن ماشینهای خود را خاموش می کنند ، سرانجام مشکل کاهش می یابد.

دوبار خرج کردن

مشکل اساسی حل شده توسط اجماع ناکاموتو. در blockchain Bitcoin ، هیچ کس قادر نیست دو بیت کوین را پس از گذشت مدت زمانی مشخص و معامله تأیید کند.

در یک حمله دو برابر ، یک کاربر با ارسال یک سکه ، گرفتن یک یا دو تأیید ، سعی در بدست آوردن یک شرکت کننده می کند ، سپس با استخراج یک بلوک متناقض از همان ، به blockchain حمله می کند. -> ارتفاع به عنوان بلوک حاوی معامله. این امر باعث می شود قدرت مهاجمی بیشتر از دشمن داشته باشد (51٪ حمله) ، و تأییدهای بیشتر از یک بلوک دشوارتر می شود. پس از شش تأیید ، معامله حتی با میلیون ها دلار هزینه شده برای حمله غیرقابل برگشت است.

ECDSA

الگوریتم امضای دیجیتال Elliptic Curve الگوریتمی است که بیت کوین برای تولید جفت های کلیدی خصوصی و عمومی و تأیید امضاهای آنها استفاده می کند. مشخص نیست Satoshi Nakamoto این الگوریتم را انتخاب کرد ، زیرا در زمان انتشار بیت کوین نسبتاً ناشناخته بود.

سپردن

قراردادی بین دو شریک تجاری و یک کارگزار شخص ثالث ، که فقط انتظار می رود در صورت مداخله یکی از طرفین ، مثلاً چیزی در توافق اشتباه است.

سپردن وجوه سنتی در مقایسه با بیت کوین ، جایی که می توان با استفاده از یک کیف پول 2-از 3 کیف پول ارزان ، تأسیس کرد ، ارزان است. در صورت تحقق قرارداد ، دو طرف متعامل می توانند وجوه را بدون نیاز به مداخله طرف سپرده ، بر خلاف ترتیبات سنتی ، جابجا کنند ، جایی که کارگزار همواره نیاز به مداخله دارد. یکی دیگر از مزیت های بیت کوین این است که کارگزار هرگز در کنترل کامل بودجه نیست. آنها فقط می توانند با تبانی با حداقل یکی از شرکای متعامل ، وجوه را سرقت کنند.

تبادل

سکویی که fiat یا سایر نشانه ها را می توان برای بیت کوین خریداری و فروخت. معمولاً صرافی ها تخصص دارند -> فرابورس ، فیات یا نشانه ها.

اکسپلورر

اکسپلورر یا blockexplorer ابزاری یا وب سایت است که به شما امکان می دهد به راحتی داده های ذخیره شده در blockchain را هدایت کنید. این شامل جستجوی آدرس ها و مانده های مربوط به آنها ، معاملات در انتظار و تأیید و ابرداده مانند OP_Return.

هزینه

به دلیل فضای محدود ، یک معامله باید هزینه ای را بپردازد تا در یک بخش قرار بگیرد. در حالت ایده آل ، هزینه مطلوب در یک بازار کارآیی عملکردی کشف می شود. در طولانی مدت ، هزینه اصلی انگیزه اصلی کارگران معدن برای ادامه کار معدن خواهد بود ، زیرا پاداش بلوک به آرامی به صفر خواهد رسید.

بازار هزینه

به دلیل فضای محدود ، یک معامله باید هزینه ای را بپردازد تا در یک بخش قرار بگیرد. در حالت ایده آل ، یک بازار کارآمد تعیین می کند که هزینه های گران قیمت چقدر است. در مواقع احتقان ، برای تأیید معامله باید هزینه بالاتری پرداخت شود ، در حالی که هزینه کمتری این امکان را برای شما فراهم می کند که معامله تا زمان اوضاع تراکم پایین تر در مملکت بماند. RBF ابزاری مهم برای بازار Fee است.

فیات

پول فیات ارزی است که توسط دولت صادر می شود.

حمله به سیل

مشابه حمله DDoS ، یک حمله سیلاب “معاملات مملکت” را مملو از ممالک می کند. در یک بازار کارکرد هزینه ، این هزینه های معاملات را بالا می برد و ظرفیت شبکه را محدود می کند. حملات سیل می تواند برای مهاجم گران باشد – یا مجبور به پرداخت مبلغ معامله به ماینرها می شوند ، یا اگر خودشان معدنکار باشند ، هزینه فرصت را شامل نمی شوند تا سایر معاملات پرداخت را نیز تحمل كنند..

چنگال

وقتی همه شرکت کنندگان دیگر در مورد وضعیت شبکه به توافق نرسند ، فورج شده است. این می تواند به عنوان یک نتیجه از اشکال ، اشتباه یا یک اقدام عمدی اتفاق بیفتد. به عنوان مثال ، گسترده شدن قوانین (مانند افزایش بلوک سایز یا تعداد بیت کوین های موجود) ناگزیر به چنگال شبکه می شود. همچنین ببینید: Hardfork و softfork.

بلوک پیدایش

تمام بلاکچین ها دارای Genesis Block هستند که اولین بلوک در blockchain است. در بلاکچین Bitcoin ، Genesis Block به طور مشهور حاوی پیام “The Times | 1/3/2009 | صدراعظم در آستانه نجات دوم برای بانکها “. بیت کوین های موجود در بلوک پیدایش هزینه نمی شود.

نصف شدن

هر 210،000 بلوک ، پاداش بلوک نصف می شود. با شروع از 50 BTC در هر بلوک در سال 2009 ، در حال حاضر تنها 12.5 BTC است ، پس از دو نیمه. در نهایت ، پاداش بلوک پس از 33 نیمه به صفر می رسد. همچنین “حلوا” (نصف شدن) نامیده می شود & اتفاق می افتد) ، این رویداد مانند روز جدید بیت کوین در سال نو برگزار می شود.

هاردفورک

هر تغییری که مجموعه برنامه های موجود را گسترده تر کند (به معنای اجازه دادن به چیزی است که قبلاً مجاز نبود) یک چوب سخت محسوب می شود. تا زمانی که همه شرکت کنندگان نرم افزار خود را ارتقا ندهند ، چنین تغییر قانون منجر به شکاف زنجیره ای می شود که معمولاً به آن چنگال گفته می شود.

کیف پول سخت افزاری

یک تراشه تخصصی که شامل یک آنکلاو امن است که کلید خصوصی شما را ذخیره می کند. این فقط یک کیف پول سخت افزاری است اگر نمی توان کلیدهای خصوصی را استخراج کرد.

هش

هش خروجی a است -> عملکرد هش آدرس بیت کوین نتیجه استفاده از عملکرد SHA-256 دو ​​بار بر روی کلید عمومی آن است. استخراج بیت کوین از همان عملکرد هش استفاده می کند تا رایانه ها ثابت کنند که در الگوریتم کار اثبات شده از مقدار مشخصی از برق استفاده کرده اند.

عملکرد هاش

تابع هش یک کارکرد رمزنگاری است که یک طرفه است و هر داده را در یک عدد معروف به یک هش فشرده می کند. این شماره می تواند به عنوان اثر انگشت برای هر داده استفاده شود. اگر عملکرد خروجی آن قابل پیش بینی نباشد ، یک عملکرد هش ایمن در نظر گرفته می شود ، و اگر دو رشته شناخته شده وجود ندارد که همان هش را محاسبه کنند.

نرخ هش

تعداد هش هایی که یک ماینر بیت کوین می تواند انجام دهد.

سرتیتر

هر بلوک دارای یک سربرگ به طول 80 بیت است. این شامل شماره نسخه ، هش بلوک قبلی ، ریشه مرکل از همه تراکنش ها ، هدف دشواری و غیره است.

قد

هر بلوک دارای یک ارتفاع است ، که ترتیب آن در Blockchain از بلوک 0 در تاریخ 3 ژانویه 2009 شروع می شود.

HODL

غلط املایی اخلاق پس انداز و برنامه ریزی طولانی مدت را نشان می دهد ، برخلاف صرف سکه شما. بسیاری از بیت کوین ها که اغلب بخاطر ذهنیت احتکار خود مورد انتقاد قرار می گیرند ، فرهنگ پس انداز و برنامه ریزی طولانی مدت را ترجیح می دهند. به دلایلی ، HODL غالباً به عنوان مخفف نگهداشتن زندگی عزیز در مطبوعات مشاهده می شود.

کیف پول گرم

یک کیف پول که روی رایانه یا تلفنی است که به اینترنت متصل است. همچنین مشاهده کنید: -> کیف پول سرد.

ورودی و خروجی

معامله بیت کوین معمولاً به یک یا چند ورودی به عنوان منبع وجوه آن و دو یا چند خروجی اشاره دارد. خروجی که به گیرنده اشاره نمی کند ، یک خروجی تغییر است. فقط معامله coinbase هیچ ورودی ندارد ، زیرا بیت کوین را از هوای نازک ایجاد می کند.

دفتر کل

نام دیگری برای blockchain Bitcoin. بطور کلی ، یک دفترچه ثبت سابقه معاملات و دارایی ها ، مشابه ترازنامه است. در شبکه لایتنینگ ، هر شرکت کننده دفترچه خود را دارد ، در حالی که در شبکه بیت کوین هرکدام همان هدایت را به اشتراک می گذارد.

شبکه رعد و برق

شبکه لایتنینگ شبکه ای است که “در بالای” بیت کوین قرار دارد. شرکت کنندگان می توانند با واریز بیت کوین به قراردادهای هوشمند هوشمند ، به شبکه متصل شوند. آنها می توانند بدون پرداخت محدودیت محدودیت ظرفیت بیت کوین با یکدیگر ، با هزینه های بسیار اندک ، معاملات بی نهایت با یکدیگر انجام دهند..

زمان قفل

یکی از ویژگی های قراردادهای هوشمند استفاده شده در شبکه لایتنینگ مفهوم Check-Locktime-Verify یا CLTV است. این معامله را ایجاد می کند که تنها پس از گذشت زمان معینی ، قابل بازپرداخت است.

شبکه اصلی

نام شبکه زنده بیت کوین ، برخلاف Testnet.

قابلیت انعطاف پذیری

اشکال در معاملات استاندارد بیت کوین به هر کسی امکان می دهد قبل از بهره برداری از معامله ، شناسه معاملات را تغییر دهد. این اشکال زنجیره تراکنش های تایید نشده به یکدیگر را دشوار می کند. این با معرفی یک استاندارد معاملات جدید به نام SegWit برطرف شد.

تماس حاشیه

هنگام تجارت بیت کوین با اهرم ، موقعیت شما فقط تا جایی تضمین می شود که ضرر شما به وثیقه شما برسد. اگر این اتفاق بیفتد ، شما “حاشیه ای به نام” هستید و وثیقه شما (به عنوان مثال ، بیت کوین شما) فروخته می شود و شما در حال بازگرداندن هستید.

حداکثر

کسی که فقط بیت کوین را در اختیار دارد یا از آن استفاده می کند و معتقد است که تنها سیستم رمزنگاری یا رمزنگاری است که ارزش گذراندن وقت و تلاش برای آن را دارد. غالباً با این عقیده همراه است که تأثیرات گسترده شبکه تنها منجر به تسلط بر رمزپرداخت در پرداختهای جهانی خواهد شد.

Mempool

هر مشتری سابقه ای از کلیه معاملات تأیید نشده را حفظ می کند. این لیست ممتاز را تشکیل می دهد. اگر مشتری آن را خیلی قدیمی تلقی کند یا در یک بلوک گنجانده شود ، معامله از فهرست حذف می شود.

استخراج معادن

در معدن ادغام شده ، یک blockchain کارهایی را که برای یک blockchain دیگر انجام شده است به عنوان کار معتبر می پذیرد. این اجازه می دهد تا یک ماینر به طور همزمان روی دو بلاکچین معدن کند. Namecoin یک سکه معدنی ادغام محبوب بود.

ریشه مرکل

هش منفرد در پایین (یا بالای) یک درخت مرکل ریشه مرکل گفته می شود. هیچ مقدار در درخت مرکل بدون تغییر این ریشه قابل تغییر نیست. این ریشه در هدر بلوک موجود است.

درخت مرکل

در بالای (یا پایین) درخت مرکل ، همه شناسه معاملات در یک بلوک موجود است. در هر سطح ، شناسه ها به لایه بعدی وصل می شوند تا فقط یک هش باقی بماند: -> ریشه.

بازپرداخت

هرگونه پرداخت غیرعادی و ناچیز یک پرداخت خرد محسوب می شود. پرداخت قهوه یا کرایه اتوبوس ممکن است یک پرداخت خرد محسوب شود. شبکه صاعقه اجازه پرداخت زیر 1 ساتوشی را می دهد.

معدن کار

معدنچی بیت کوین دستگاهی است که به شبکه بیت کوین متصل است و دارای حواشی بی پایان است ، به نام اثبات کار. Miner همچنین معمولاً شخصی که دستگاه را کار می کند را توصیف می کند.

اصطلاح انعطاف پذیر

مشاهده کنید: عبارت بذر

ماه

بیت کوین کجا می رود؟ به ماه!

MtGox

صرافی cryptocurrency که زمانی تقریباً تمام حجم معاملات جهانی بیت کوین را تشکیل می داد. در سال 2014 پس از اعتراف به از دست دادن بیشتر پول مشتریان ، به طرز ناخوشایندی پیش فرض شد.

Multisig

مختصر برای چند منظوره ، multisig نوعی آدرس است که به چندین طرف اجازه می دهد تا وجوه را به صورت دسته جمعی کنترل کنند. چندرسانه ای 2 از 2 دارای دو طرف است که هردوی آنها برای خروج از هر معامله لازم هستند. معمولاً در شبکه Lightning استفاده می شود. آدرسهای چندکاره 2 از 3 معمولاً برای سردخانه یا سپاه استفاده می شوند.

اجماع ناکاموتو

نوآوری اصلی بیت کوین در اثبات اثبات کار نهفته است. به افتخار مخترع (س) ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین نامگذاری شده است.

Namecoin

Namecoin ، تنها رمز رمزنگاری دیگری که توسط Satoshi Nakamoto پیش بینی شده است ، قصد داشته است یک کلکسیون زنجیره ای ایجاد کند که ثبت نام های آنها را ، مشابه URL یا نام کاربری ذخیره کند..

شبکه

شبکه بیت کوین از گرههایی تشکیل شده است که ممکن است ماینینگ باشد یا به سادگی در حال تأیید است. مشتری های SPV یا سبک فقط برای انجام معاملات استفاده می شوند.

Nocoiner

اصطلاح نفرت انگیز برای کسی که فاقد هرگونه رمزنگاری است ، غالباً در رابطه با رد مفهوم کاملاً.

گره

رایانه ای که دارای یک سرویس گیرنده بیت کوین است که صحت و سقم blockchain و معاملات جدید را تأیید می کند ، و همچنین معاملات و بلاک های جدیدی را به همسالان خود منتقل می کند. به طور پیش فرض ، گره بیت کوین شما به 8 گره دیگر وصل می شود و می توانید آن را پیکربندی کنید تا اتصالات ورودی بیشتری داشته باشید. از آنجا که شبکه به هیچ گره خاصی بستگی ندارد ، به ویژه ، جلوگیری از برقراری ارتباط با همسالان برای هر طرف بسیار دشوار می شود..

غیبت

nonce بخشی از هدر بلوک است. معدنکار با هدف پیدا کردن بلوکی که دارای ارزش است با تعدادی از صفرهای پیشرو ، راه حل آزادانه را انتخاب می کند. چند صفر بستگی به هدف مشکل دارد.

خدمات دفتر اسناد رسمی

یک سرویس اسناد رسمی بیت کوین وجود یک قطعه از داده ها (مانند یک سند یا تصویر) را قبل از زمان معینی اثبات می کند. با درج یک هش بلوک در داده ها ، می توان وجود داده های گفته شده را پس از مدت معینی اثبات کرد ، و یک بازه زمانی نسبتاً باریک (10min پوند) که در آن ایجاد شده است. با این حال ، این صحت آن سند یا تصویر را اثبات نمی کند – فقط وجود آن.

دستگاه خودپرداز یک طرفه

دستگاه خودپرداز یک طرفه دستگاهی است که افراد می توانند بیت کوین را با پول نقد یا معمولاً کارت خریداری کنند. برخلاف دستگاه خودپرداز دو طرفه ، نمی تواند پول نقد را توزیع کند.

کد OP

کدهای عملیاتی زبان برنامه نویسی بیت کوین را تعریف می کنند. تقریباً 200 کد OP وجود دارد ، اگرچه بسیاری از آنها به دلیل نداشتن کاربرد خاص از کار افتاده اند یا خطرات غیرضروری را ایجاد می کنند.

بازگرداندن

این کد OP خروجی را نامعتبر می کند. با این حال ، هنوز هم مفید است ، عمدتا برای جاسازی داده های دلخواه در blockchain Bitcoin برای استفاده در ابزارهای دیگر ، مانند خدمات اسناد رسمی.

یتیم

هنگامی که دو بلوک به طور هم زمان یافت می شوند ، فقط یکی از آنها می تواند معتبر باشد. نامعتبر یتیم خواهد شد ، زیرا بلوک های پی در پی بر روی آن ساخته نمی شوند. در موارد نادر ، زنجیره ای می تواند به طور موقت مثلاً به دلیل وجود یک ایراد یا بدخواب چنگ بزند. در این حالت دو زنجیره دائمی یا یک زنجیره یتیم وجود خواهد داشت.

P2P

رجوع کنید به: همتا

P2Pool

P2Pool استخر معدن غیرمتمرکز بود که در آن معدنکارها متناسب با کار خود پرداخت می کنند ، با توزیع شانس یافتن یک بلوک بر روی تعداد زیادی از کاربران و تضمین جریان پایدار درآمد ، مانع ورود را برای تبدیل شدن به یک معدنکار انفرادی در معدن انفرادی می کنند.

P2SH

به اسکریپت هاش بپردازید. به جای ارسال بیت کوین به یک کلید عمومی ، می توان آن را نیز برای فیلم نامه ارسال کرد. برای بازخرید این سکه ، مالک باید اسکریپت را فاش کند و فیلمنامه باید با موفقیت اجرا شود. با این تکنیک می توان قراردادهای هوشمندی را در بیت کوین ایجاد کرد. آدرس P2SH بر خلاف شماره 1 برای آدرس های معمولی با شماره 3 شروع می شود.

کیف پول کاغذی

یک کیف پول کاغذی یک تکه کاغذ است که شامل یک کلید خصوصی خام یا دانه آن به یک کیف پول است. این به عنوان پشتیبان کیف پول یا نوعی ذخیره سرد است.

نظیر به نظیر

“Bitcoin: یک سیستم نقدی الکترونیکی نظیر به نظیر” عنوان عنوان بیت کوین است -> کاغذ سفید. نظیر همتا به این معنی است که هیچ معماری متمرکز وجود ندارد و هر کسی می تواند به شبکه بپیوندد و مستقیماً با سایر شرکت کنندگان صحبت کند. سایر سیستم های محبوب P2P عبارتند از BitTorrent و I2P.

در انتظار

معامله در حال معاملاتی است که از شبکه پخش شده است ، اما هنوز در یک بلوک گنجانده نشده است. به طور معمول ، در این فهرست می نشیند.

روز پیتزا

در 22 مه 2010 ، توسعه دهنده Laszlo Hanyecz دو پیتزا را با مبلغ 10،000 BTC خریداری کرد. این اولین معامله شناخته شده بود که در آن از بیت کوین برای خرید کالای کالایی استفاده شد. به نظر می رسد پیتزای مورد علاقه Satoshi آناناس و ژامبون است ، همانطور که در یک نظر نشان داده شده است ، اگرچه بسیاری امیدوارند که او فقط شوخی می کند.

نقطه فروش

دستگاه یا پیشخوان در جایی که چیزی فروخته می شود. در زمینه بیت کوین ، این معمولاً یک افزونه ، یک برنامه وب ، یک برنامه روی یک تلفن یا یکپارچه سازی با یک دستگاه PoS سنتی است. با اثبات شرط اشتباه گرفته نشود.

استخر

یک استخر استخراج به معدنچیان کوچک اجازه می دهد تا با هم همکاری کرده و راه حل یک بلوک معتبر را پیدا کنند. راه حل ها “جمع شده” است و همه به طور متناسب با سود استخر پرداخت می شود ، اگرچه تعداد دقیق آن متفاوت است.

شاعر

مراجعه کنید به: اثبات سهام ، قطعه ای از فروش ، یا محل فروش

PoW

مشاهده کنید: اثبات کار

PPS

پرداخت هر سهم ، یک روش معمول برای استخرهای معدن برای تعیین میزان پرداخت هر معدنچی است. PPS به معنی این است که معدنکار مبلغی ثابت را برای هر هش بدون توجه به این که استخر بلوکی پیدا می کند یا نه دریافت می کند. اگر استخر خوش شانس باشد ، سود را حفظ می کند ، اما ممکن است بدشانسی بیاید و ورشکست شود.

کلید خصوصی

یک کلید خصوصی بیت کوین به صورت تصادفی به طول 256 بیت است. از کلید خصوصی ، کلید عمومی با استفاده از الگوریتم ECDSA به دست آمده است. این کلید عمومی دو بار با استفاده از SHA-256 ، کدگذاری شده با base58 ، بارگیری شده است و برای بدست آوردن آدرس آن ، با شماره 1 پیشوند شده است. سایر قالب های آدرس مانند bech32 و P2SH نیز دارای کلیدهای خصوصی و عمومی هستند ، اما آدرس ها به طور متفاوتی کدگذاری می شوند.

اثبات سوختگی

برخی از ارزهای رمزنگاری شده برای تخصیص سهام در زنجیره های PoS خود از ضد سوختگی استفاده می کنند. برای به اشتراک گذاشتن در سیستم جدید ، کاربران باید بیت کوین خود را به عنوان مثال با استفاده از OP_Return از بین ببرند.

اثبات سهام

شناخته شده است که اثبات کار بیت کوین عمدتاً پرانرژی است. در اثبات جایگزین کارگران مدل سهام با رأی دادن سکه های صاحب آنها روی زنجیره معتبر بلوک معتبر تولید می کنند. ایده PoS اثبات اثبات کار بیت کوین است ، اما هرگز کاربرد گسترده ای در بین ارزهای رمزنگاری یافته پیدا نکرد.

اثبات کار

PoW نیز الگوریتم اجماع بیت کوین است. معدنچیان با خاموش کردن هدر بلوک با نقاط مختلف ، برق را نابود می کنند تا اینکه مطابق هدف دشواری ، بلوک معتبر پیدا کنند. هرچه برق بیشتر از بین برود ، احتمال پیدا کردن یک بلوک جدید وجود دارد ، که آنها را برای تلاش های خود با بیت کوین تازه استخراج شده ، پاداش می دهد ، به نام معامله coinbase..

پروتکل

پروتکل بیت کوین مجموعه قوانینی است که حاکم بر آنچه یک بلوک تراکنش معتبر است ، و همچنین چگونگی ارتباط گره ها با یکدیگر حاکم است. بعضی از قسمت های پروتکل قابل تغییر است و بعضی دیگر نیاز به اجماع از کل شبکه دارند و بدون چنگ زدن به زنجیره ، تغییراتی بعید است. پروتکل بیت کوین به غیر از کد آن مشخصات رسمی کتبی ندارد.

کلید عمومی

یک کلید عمومی از کلید خصوصی گرفته شده است. کلید عمومی نکته ای در منحنی ECDSA است. مختصات x و y هر 256 بیت طول دارند و کلید عمومی 512 بیت طولانی است.

RBF

با هزینه جایگزین کنید این استاندارد به شخصی اجازه می دهد تا هزینه معامله خود را افزایش داده و معامله خود را در ممالم جایگزین کند. این امر به افراد امکان می دهد مبلغ معامله کمتری را برای معاملات کم اولویت تعیین کنند و در صورت باقی ماندن سطح هزینه ، یا اگر معامله با اولویت باشد ، بعداً آن را افزایش دهند.

رکت

رویدادی که در آن شما همه چیز را در تجارت رمزنگاری از دست می دهید. کوتاه برای “خراب شده”. همچنین مشاهده کنید: تماس با حاشیه.

ساتوشی

به افتخار خالق آن ، Satoshi Nakamoto ، کوچکترین واحد یک بیت کوین یک Satoshi نام دارد. یک Satoshi 1/100 میلیون یا 10 ^ -8 بیت کوین است. از طریق لایه های دوم مانند شبکه لایتنینگ ، این واحدها می توانند بیشتر به milli-satoshis یا 10 بیت کوین 10 ^ -11 تقسیم شوند..

ساتوشی ناکاموتو

خالق یا سازندگان بیت کوین از اسم مستعار Satoshi Nakamoto برای انتشار بیت کوین استفاده کرد -> Whitepaper کنید و با همکاران ارتباط برقرار کنید. ساتوشی آخرین بار از دسامبر 2010 شنیده شد.

فیلمنامه

بیت کوین اجازه می دهد تا معاملات شامل اسکریپت هایی باشند که می توانند برای ایجاد قراردادهای هوشمند استفاده شوند. بیت کوین از زبان برنامه نویسی خاص و منحصر به فرد خود استفاده می کند. همچنین امکان ارسال بیت کوین به جای کلید عمومی برای اسکریپت اسکریپت (P2SH) وجود دارد. همچنین ببینید: کدهای OP.

زبان برنامه نویسی

زبان برنامه نویسی بیت کوین امکان ایجاد قوانین پیچیده برای بازخرید یک ورودی مانند قراردادهای چند منظوره و هوشمند را می دهد. اما به دلایل امنیتی ، تعداد کدهای OP محدود است ، هیچ حلقه ای وجود ندارد و زبان کاملاً Turing نیست.

لایه دوم

شبکه هایی که از blockchain Bitcoin فقط برای لنگر انداختن اطلاعات مهم یا قراردادهای هوشمند استفاده می کنند. چنین شبکه هایی برای مقیاس گذاری بیت کوین به میلیاردها کاربر مهم هستند. نمونه ها شامل خدمات دفتر اسناد رسمی و شبکه لایتنینگ است.

عبارت بذر

به جای تهیه نسخه پشتیبان از هر کلید خصوصی در یک کیف پول بیت کوین ، می توان از یک عبارت دانه (یا اصطلاح mnemonic) برای تولید آدرس های تصادفی نامتناهی استفاده کرد. برای تهیه نسخه پشتیبان از آنها فقط عبارت مورد نیاز است و این عمل فقط باید یک بار انجام شود.

SegWit

یک نوع معامله جدید که مشکل انعطاف پذیری معاملات میراث بیت کوین را برطرف می کند. به عنوان یک softfork اجرا شد ، اما در ترکیب با عدم وجود اندازه اندازه بلوک به یک موضوع جنجالی تبدیل شد که به چنگال نقدی بیت کوین کمک کرد.

SHA-2

SHA-2 خانواده ای از توابع هذیان است که توسط آژانس امنیت ملی ایالات متحده طراحی شده است. SHA-256 ، SHA-384 و SHA-512 همه بخشی از این خانواده هستند.

SHA-256

SHA-256 اغلب در بیت کوین مانند ایجاد آدرس و معدن کاربرد دارد. این بخشی از خانواده SHA-2 است.

Shitcoin

مشاهده کنید: Altcoin

امضا

امضای رمزنگاری به صاحب یک کلید خصوصی اجازه می دهد بدون اینکه فاش شود آن را در اختیار داشته باشد اثبات کند. در بیت کوین ، در درجه اول برای اثبات مالکیت سکه های شما استفاده می شود.

جاده ابریشم

بین سال های 2011 تا 2013 جاده ابریشم یک بازار محبوب تاریک برای تجارت مواد مخدر و مواد مخدر بود. مسلماً به بیت کوین کمک کرد تا به محبوبیت برسد و ابزار و مقاومت آن را به نمایش بگذارد. بسیاری از شرایط پیرامون ایجاد جاده ابریشم و نهایی گرفتن مقامات هنوز مشخص نیست. راس اولبریشت به دلیل درگیری ادعا شده خود در بازار جاده ابریشم ، در حال حاضر حبس ابد را برای قاچاق مواد مخدر و پولشویی محکوم می کند.

قرارداد هوشمند

یک قرارداد هوشمند از لحاظ فنی نه هوشمند است و نه یک قرارداد. این یک برنامه کامپیوتری است که توسط یک سیستم توزیع شده مانند شبکه بیت کوین اجرا می شود. قوانین آن شفاف است و نمی توان آن را فریب داد. به همین ترتیب ، غیرقابل فسخ تلقی می شود.

سافت

softfork یک تغییر قانون است که قوانین شبکه را سخت تر می کند. تمام بلوک های ایجاد شده در زیر این مجموعه جدید توسط گره های پیروی از خط مقدم قدیمی پذیرفته می شوند ، اما لزوماً همه بلوک های ایجاد شده در زیر مجموعه قدیمی نمی معتبر هستند. اگر بیش از 50٪ از قدرت هش آن را تقویت کند ، بر خلاف چوب سخت ، یک چوب نرم به چنگال دائمی منجر نمی شود..

استخراج انفرادی

استخراج انفرادی به معنای آن است که موجودیت بخشی از استخر نیست بلکه در عوض سعی دارد خود بلوک های کامل را معدن کند. با توجه به قدرت عظیم بیت کوین و شانس موفقیت در یافتن بلوک های معتبر ، استخراج انفرادی به طور فزاینده ای دشوار و نادر است.

حمله به هرزنامه

با ایجاد تعداد زیادی از معاملات به خودتان و پر کردن بلاک ، می توان این شبکه را اسپم داد. این هزینه ها را بالا می برد و باعث می شود بیت کوین در ضمن کاهش ظرفیت آن ، گرانتر باشد. محدودیت Block Size برای کاهش هزینه ای که چنین حمله ای روی گره ها وجود دارد ، وجود دارد و تضمین می کند که حتی در حین چنین حمله شبکه عملکردی باقی می ماند. با این حال ، از آنجا که ماینرها هزینه معامله را می گیرند ، انجام چنین حملاتی برای آنها ممکن است نسبتاً ارزان باشد.

خروجی خرج شده

هر تراکنش حداقل یک ورودی و یک خروجی دارد. اگر یک خروجی نیز ورودی معامله دیگر باشد ، صرف می شود. برای محاسبه مانده حساب بیت کوین ، مقدار خروجی های ناپایدار را که کلید خصوصی برای آنها دارید ، خلاصه کنید.

SPV

تأیید پرداخت ساده. در بیت کوین -> Whitepaper ، Satoshi در مورد احتمال SPV صحبت می کند. این امکان را فراهم می کند که گره ها بدون نیاز به تأیید صحت کامل ، به یکدیگر در مورد بلوک های نامعتبر هشدار دهند. SPV هنوز با موفقیت اجرا نشده است و ممکن است غیرممکن باشد ، زیرا نمی توان اثبات کرد یک منفی (که بلوک معتبر نیست). با کیف پولهای SPV اشتباه گرفته نشود.

کیف پول SPV

برخی از کیف پول ها خود را به عنوان کیف پول SPV تبلیغ می کنند. آنها کل blockchain Bitcoin را تأیید نمی کنند ، بلکه در عوض به محاسبه گره ها برای محاسبه مانده تعادل می پردازند. مراقب باشید ، زیرا چنین گره هایی از نظر تئوری می توانند درمورد توازن و اعتبار معاملات با کیف پول SPV دروغ بگویند ، از این رو کاهش ویژگی های امنیتی آنها.

پرداخت خفا

پرداخت مخفی کاری به دو طرف امکان می دهد بدون اینکه مستقیماً آدرس دیگری را برای بیت کوین ارسال نکنند ، یکدیگر را پرداخت کنند ، که ممکن است از آن رهگیری شود. در عوض ، آنها با یک کلید مذاکره می کنند.

هدف

عددی که مشکل فعلی را شرح می دهد. برای اعتبار یک بلوک ، هش هدر آن باید از هدف کوچکتر باشد.

آزمایش

Bitcoin Testnet همانند سازی از کد و شبکه بیت کوین است. سکه های آزمایشی هیچ ارزشی ندارند و برای آزمایش برنامه ها استفاده می شوند. در رابطه با Testnet ، بیت کوین غالباً Mainnet نامیده می شود.

بلیط

نمادهای بلیط در بورس سهام برای شناسایی شرکتها و ارزها استفاده می شود. بیت کوین معمولاً از نماد استفاده می کند -> BTC ، اما -> XBT نیز محبوب است.

زمان سنج

می توان یک سند را با جاسازی هش آن در blockchain Bitcoin با استفاده از OP_Return مهر کرد. همچنین ببینید: خدمات دفتر اسناد رسمی.

گفتن

نشانه ابژه ای است که بیانگر یک حق است. براساس این تعریف ، بیت کوین را می توان نشانه ای (حق معامله در بیت کوین بیت کوین) دانست. معمولاً ، نشانه ها به معنای نمایش اعمال ، قراردادها یا اشیاء فیزیکی هستند. همچنین ببینید: a href = “# سکه های رنگی”>سکه های رنگی.

TPS

معاملات در ثانیه. همچنین ببینید: ظرفیت.

معامله

معامله بیت کوین یک پیام امضا شده است. اشاره دارد -> معامله ورودی و حداقل یک مورد را شامل می شود -> خروجی آنها توسط الف ساخته شده اند -> کیف پول و سپس بر روی -> گره ها ، که آنها را در خود نگه می دارد -> مملکت به محض اینکه -> معدنکار معامله شما را به یک موارد وارد کرده است -> بلوک ، در نظر گرفته شده است -> تایید شده.

شناسه تراکنش

هر تراکنش دارای شناسه است. در حالی که معاملات میراث اشکالی را فراهم می کند که باعث می شود این شناسه قابل انعطاف پذیر باشد ، معاملات SegWit دارای شناسه معاملات قطعی هستند. این امکان را برای شبکه های لایه دوم مانند شبکه لایتنینگ فراهم می کند.

تورینگ کامل شد

در استفاده رایج ، اگر کامپیوتر بتواند یک کامپیوتر دیگر را شبیه سازی کند ، Turing کامل است. پس از آلن تورینگ نامگذاری می شود ، این بدان معنی است که دستگاه می تواند عملکرد قابل محاسبه دلخواه را محاسبه کند. بیت کوین Turing کامل نیست ، زیرا زبان برنامه نویسی آن دارای قابلیت های محدود است. این محدودیت یک تصمیم آگاهانه است ، زیرا ایمن سازی یک ماشین با عملکرد محدود یک کار بسیار قابل کنترل تر است.

دستگاه خودپرداز دو طرفه

برخلاف یک دستگاه خودپرداز یک طرفه ، یک طرفه دو طرفه می تواند در ازای بیت کوین پول نقدی را صادر کند.

TXID

مشاهده کنید: شناسه معامله

بازده ناپایدار

مشاهده کنید: خروجی خرج شده

آدرس غرور

آدرس بیت کوین که به نظر می رسد کلمه ای را هجی می کند یا فقط از شخصیت های خاصی تشکیل شده است. این کار با ایجاد سریع کلیدهای خصوصی ، گرفتن آدرس از آنها و بررسی آنها در برابر نتیجه مطلوب ساخته می شود. بسته به اینکه مدت زمان قرار است آدرس غرور چقدر باشد ، این ممکن است مدت زمان طولانی طول بکشد یا کاملاً غیرقابل نفوذ باشد.

Vbyte

اندازه گیری شبیه به وزن. یک Vbyte 4 واحد وزن است.

کیف پول

نرم افزار ، سخت افزار یا کاغذی که Bitcoin شما را در خود جای داده است. این یا کلید خصوصی را به طور مستقیم یا دانه ای برای به دست آوردن چندین کلید خصوصی دارد. یک کیف پول فقط با ساعت فقط حاوی کلیدهای عمومی است اما می تواند برای ایجاد معاملات بدون امضا یا بررسی مانده استفاده شود.

وزن

برای معاملات SegWit ، محاسبه اندازه آنها معنی کمتری دارد ، زیرا بین معاملات و امضا تقسیم می شود. یک واحد وزن حداکثر اندازه یک بلوک را 1 / 4،000،000 نشان می دهد. یک شکل جایگزین vbytes است.

نهنگ

کسی با مقدار زیادی بیت کوین تجارت می کند. همچنین ببینید: Bearwhale.

کاغذ سفید

سند هشت صفحه ای منتشر شده توسط -> Satoshi Nakamoto در 31 اکتبر 2008 که عملکرد اصلی بیت کوین را تشریح می کند.

XBT

یک جایگزین -> تیک تیک بیت کوین به BTC رایج تر. منظور از انطباق با ISO 4217 است ، که تنظیم می کند ارزهای غیر دولتی باید با X شروع شوند.

دانش صفر

نوعی از طرح رمزنگاری که راه حل یک معما را نشان می دهد بدون اینکه اطلاعاتی در مورد آن پازل نشان دهد. به عنوان مثال اثبات دانش صفر می تواند به اشکال مختلفی ارائه شود ، به عنوان مثال اثبات می کند که مقدار ورودی ها و خروجی ها با هم برابر است بدون اینکه مبلغی را نشان دهد.

واژه نامه جامع بیت کوین
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.