Spyware چیست؟

جاسوس افزار ممکن است مناسب ترین نوع نرم افزار در محاسبات باشد. این برنامه ای است که به صورت مخفیانه بر روی رایانه شما خاموش می شود و بدون اطلاع از اطلاعات شخصی شما ، از اطلاعات شخصی شما خنجر می زند. دقیقاً مثل یک جاسوس در زندگی واقعی.

جاسوس افزار معمولی جاسوسی به سبک جیمز باند را انجام نمی دهد. این است که اطلاعات خود را برای سود ناخوشایند نویسنده سرقت کنید.

شما نمی خواهید spyware در زندگی خود داشته باشید. بنابراین ارزشمند است که بدانید spyware چیست ، چه اتفاقی می افتد هنگامی که کامپیوتر شما آلوده است ، و چگونه آن را حذف کنید.

نرم افزارهای جاسوسی در انواع مختلفی ارائه می شود

از آنجا که اصطلاح "spyware" برنامه ای را که به طور پنهانی اطلاعات شما را سرقت می کند ، پوشش می دهد ، تأثیرات آن متنوع و متعدد است. مثالهای متداول عبارتند از:

سرقت اطلاعات شخصی - Spyware برای ردیابی و انتقال همه چیز از جزئیات کارت اعتباری و اعتبار ورود به جلسات گپ شناخته شده است. از این اطلاعات ممکن است در سرقت هویت و کلاهبرداری استفاده شود.

تبلیغات هدفمند - نرم افزار وب سایت هایی را که بازدید می کنید ردیابی می کند و اطلاعات را به شخص ثالث گزارش می دهد ، که از این داده ها برای ارائه برداشت های تبلیغاتی مربوطه استفاده می کند. اگر این ویژگی ها در نرم افزارهای تبلیغاتی تبلیغاتی گنجانیده شده باشد ، خود نرم افزار ممکن است تبلیغات پاپ آپ ناخواسته را روی صفحه شما ارائه دهد.

کلاهبرداری وابسته - بازاریابان و شبکه های وابسته در معرض حمله از نرم افزارهای جاسوسی قرار گرفتند ، که شناسه های اصلی افراد وابسته را با شناسه های متعلق به مالک جاسوس افزار جایگزین کردند. نتیجه این می شود که صاحب جاسوس افزار درآمد حاصل از تلاش سخت بازاریاب شرکت را دریافت می کند.

چگونه جاسوس افزار می تواند کامپیوتر شما را آلوده کند

نرم افزارهای جاسوسی به طور کلی با ویروس ها و کرم ها تفاوت دارد زیرا سعی نمی کند خود را از یک رایانه به رایانه دیگر منتقل کند. عفونت معمولاً از طریق:

  • بسته بندی با نرم افزارهای دیگر, که کاربران در بارگیری و نصب فریب خورده اند
  • آسیب پذیری های امنیتی در مرورگرهای وب و سایر نرم افزارها ، که توسط وب سایتهای مخرب که کاربران برای بازدید آنها فریب داده اند ، مورد سوء استفاده قرار می گیرند
  • اسب های تروجان پنهان در پیوست های ایمیل و سایر بارگیری ها ، که کاربران به آنها ایمان زده می شوند ، فایل های قانونی هستند

عملیات کشف

فن آوری های Rootkit: هنگامی که بخشی از نرم افزارهای جاسوسی کامپیوتر شما را آلوده کرد ، معمولاً از فناوری های rootkit برای مخفی کردن خود استفاده می کند. این امر تشخیص و حذف آن را دشوارتر می کند.

غیرفعال کردن امنیت: در سیستم های ویندوز ، کاربران هنگام استفاده از یک حساب کاربری با امتیازات سرپرست ، آلوده می شوند. این باعث می شود نرم افزارهای جاسوسی نیز با امتیازات سرپرست اجرا شوند و به سیستم دسترسی کامل می دهند. سپس جاسوس افزارها می توانند فایروال ها و نرم افزارهای ضد ویروس را غیرفعال کنند و در را برای عفونت های بیشتر باز کنند و از حذف خودکار جاسوس افزار جلوگیری کنند..

علائم رایانه شما ممکن است آلوده شود

سیستم تنبل: رایانه ها معمولاً پس از آلوده شدن به نرم افزارهای جاسوسی ، کندتر عمل می کنند. این بدان دلیل است که نرم افزارهای جاسوسی از منابع سیستم ، که معمولاً برای سایر برنامه ها در دسترس هستند ، برای ردیابی و انتقال اطلاعات شخصی شما استفاده می کند.

تبلیغات پاپ آپ ناخواسته: هنگامی که نرم افزارهای جاسوسی با نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم ترکیب می شود ، می تواند صفحه نمایش شما را با تبلیغات سیل کند. اگر بدون هیچ دلیل مشخص بسیاری از پاپ آپ ها را دریافت می کنید ، احتمالاً رایانه شما آلوده شده است.

صفحه وب ناخواسته و تغییر مسیرهای جستجو: برخی از نرم افزارهای جاسوسی ، مانند بدنام CoolWebSearch ، می توانند مرورگر شما را ربوده و صفحه اصلی خود و نتایج جستجو را کنترل کنند. اگر به نظر می رسد مرورگر شما haywire رفته است ، احتمالاً جاسوسی عامل اصلی آن است.

چگونه جاسوس افزارها را حذف کنیم

اگرچه نرم افزارهای جاسوسی در نحوه شیوع و کارهایی که انجام می دهد با ویروس متفاوت است ، حذف جاسوس افزارها عمدتاً با همان مراحل انجام می شود. از ابزارهای سیستم مانند استفاده کنید Windows Defender یا نرم افزار ضد ویروس خود را برای شناسایی و حذف آن. و با محتاط بودن در بارگیری وب و پیوست های ایمیل از بروز عفونت جلوگیری کنید.

برای بازگشت به راهنماهای حریم خصوصی اینترنت ExpressVPN اینجا را کلیک کنید

Spyware چیست؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.