راهنمای مبتدی برای Tor

  • تور چیست؟?
  • تاریخچه تور
  • چگونه Tor کار می کند
  • نحوه استفاده از Tor
  • شروع سریع به Tor
  • اطلاعات بیشتر در مورد Tor

تور چیست؟?

تور (در ابتدا نامیده می شود روتر پیاز زیرا ترافیک شما را مانند پیاز لایه می کند) شبکه ای رایگان از سرورها یا "گره ها" است که به طور تصادفی ترافیک اینترنت بین یکدیگر را به منظور جلوگیری از منشاء داده ها مسیریابی می کنند. مرورگر Tor می تواند حریم خصوصی و ناشناس بودن کاربر را بصورت آنلاین افزایش دهد. در اسناد داخلی ، آژانس امنیت ملی آمریکا حتی از تور به عنوان "پادشاه ناشناس اینترنت با امنیت بالا و با تأخیر کم" یاد می کند.

عکس یک پیاز قرمز خرد شده در نصف

Tor برای "روتر پیاز" کوتاه است.

Tor اغلب توسط مطبوعات و سازمان های اجرای قانون منفی مشاهده می شود ، اما فواید مثبت زیادی دارد. روزنامه نگاران و منابع آنها برای برقراری ارتباط ایمن و ناشناس ، بدون ترس از دخالت دولت ، بر این امر متکی هستند. برقراری ارتباط امن در موارد سوت زدن مانند افشاگری های ادوارد اسنودن ضروری است. به همین ترتیب ، تور برای اجرای قانون مهم است زیرا امکان انجام عملیات پنهانی و تحقیقات به صورت آنلاین را فراهم می کند. Tor در حال حاضر حدود دو میلیون کاربر روزانه در سرتاسر جهان دارد که بیشتر آنها از ایالات متحده ، آلمان و روسیه سرچشمه می گیرند.

می توانید از Tor برای مخفی کردن آدرس IP خود ، مرور وب تاریک و سرور ناشناس استفاده کنید.

Tor جایگزین VPN شما نمی شود ، زیرا فقط مرور شما و چند سرویس انتخاب دیگر را ناشناس می کند (که باید بطور خاص پیکربندی شوند).

اتصال به Tor از طریق اتصال VPN راهی عالی برای حفظ حریم خصوصی و امنیت اینترنت شما است. نه تنها اطلاعات مرور شما را از شرکت VPN شما مخفی می کند بلکه آدرس IP خانه شما را نیز از گره ورودی Tor مخفی می کند.

درباره Tor اطلاعات بیشتری کسب کنید

مقیاس عدالت

تاریخ غیرمترقبه تور

روتر پیاز از آخرین مکانی که انتظار دارید شروع شد. چگونه تور به ابزاری محبوب و ناشناس در اینترنت تبدیل شده است؟ تاریخچه Tor را مطالعه کنید.

چگونه تور کار می کند

چگونه تور واقعاً کار می کند

تور برای مبتدیان! توضیحی روشن و ساده در مورد چگونگی استفاده مجدد تور از طریق شبکه ای از گره ها برای محافظت از حریم خصوصی شما. دریابید که Tor چگونه کار می کند.

چگونه به استفاده از تور

نحوه استفاده از Tor برای محافظت از حریم خصوصی شما

این راهنمای جامع همه چیز مورد نیاز در مورد استفاده از Tor را شامل می شود ، از جمله تنظیم پروکسی ، به اشتراک گذاری فایل ها و موارد دیگر. اکنون نحوه استفاده از Tor را بیاموزید.

تور مرورگر

شروع سریع به Tor

شروع کار با Tor به راحتی 1-3-3 است. این راهنمای شروع سریع را دنبال کنید و هم اکنون تنظیم کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد tor

اطلاعات بیشتر در مورد Tor

آیا می خواهید در مورد Tor اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ مجموعه مقالات ExpressVPN را اینجا بخوانید.

بازگشت به بالا

راهنمای مبتدی برای Tor
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.