نحوه استفاده از Tor برای محافظت از حریم خصوصی شما

این راهنمای جامع همه چیز مورد نیاز در مورد استفاده از Tor را شامل می شود ، از جمله تنظیم پروکسی ، به اشتراک گذاری فایل ها و موارد دیگر.

چگونه به استفاده از تور

با استفاده از این راهنمای مفید ، شما هیچ وقت از Tor استفاده نمی کنید!

پرش به ...

با مرورگر Tor به Dark Web وصل شوید
عادات مرور ایمن را تمرین کنید
Tor را به عنوان یک پروکسی تنظیم کنید
هنگامی که Tor مسدود شده است به Tor Via Bridges و VPN وصل شوید
نحوه به اشتراک گذاشتن فایلها با استفاده از Tor
به زودی: پیام خصوصی با Tor Messenger
ابزارهای ایمن برای Whistleblowers
Tor برای Android
Tor برای iOS
Tor for Tails
حتی با تور ، هنوز هم در معرض خطر هستید
چگونه به تور کمک کنیم
گزینه های جایگزین برای مرورگر Tor

با مرورگر Tor به Dark Web وصل شوید

متداول ترین راه دسترسی شما به وب تاریک یا استفاده از شبکه Tor از طریق مرورگر Tor است. مرورگر مانند Firefox به نظر می رسد و احساس می کند ، اما برای امنیت و حفظ حریم شخصی بهینه شده است. این برنامه دارای پسوندهای NoScript و HTTPS Everywhere از قبل نصب شده برای محافظت در برابر سوء استفاده های Flash Flash یا Javascript است. همچنین اطمینان می دهد که کوکی ها در هنگام راه اندازی حذف شده اند و وب سایت ها به اطلاعاتی که بتواند برای شناسایی شما استفاده کند ، دسترسی ندارند.

مرورگر Tor به راحتی قابل اجرا است. در واقع ، به هیچ وجه نیازی به نصب ندارد و می توانید فایلهای .exe یا .dmg را مستقیماً از طریق USB USB خود اجرا کنید. این امر باعث می شود مرورگر را وارد محیطی کنید که نتوانید نرم افزارهایی مانند مدرسه یا محل کار خود نصب کنید.

پس از شروع مرورگر ، از شما در مورد شبکه شما سؤال خواهد کرد. اگر شبکه شما از سانسور پاک است می توانید بلافاصله گشت و گذار در اینترنت را شروع کنید. در غیر این صورت از شما خواسته می شود اطلاعات بیشتری مانند سرویس پروکسی محلی خود ارائه دهید که به مرورگر کمک می کند تا سانسور را دور بزند.

می توانید به همان روشی که عادت کرده اید ، وب سایت ها را مرور کنید. علاوه بر این ، می توانید آدرس ها را در وب تاریک حل کنید. اینها آدرسهایی هستند که به سرور .onion ختم می شوند که در آن سرور به راحتی قابل شناسایی ، سانسور یا توقیف نیست. انتشار آنلاین ProPublica (http://propub3r6espa33w.onion/) و فیس بوک (https://facebookcorewwwi.onion) هر دو سرورهایی را دارند ، به عنوان مثال.

مرورگر Tor امنیت و خصوصی بودن را آسان می کند ، اما ما هنوز باید اطمینان حاصل کنیم که داوطلبانه اطلاعاتی را که می تواند ما را به خطر بیاندازد ، تحویل نخواهیم داد..

عادات مرور ایمن را تمرین کنید

مرورگر Tor همه کارهایی را انجام نمی دهد که مرورگر عادی شما می تواند انجام دهد ، اما به همین دلیل است. وسوسه نشوید که افزونه ها یا افزونه ها را نصب کنید ، زیرا ممکن است آنها به سرورهای خارج از شبکه Tor وصل شوند و نشانی IP و سایر اطلاعات مربوط به سابقه مرور خود را نشان دهند.

در مرورگر Tor ، باید اطمینان داشته باشید که با استفاده از HTTPS به وب سایت ها وصل می شوید. دقیقاً مانند Wi-Fi عمومی ، هیچ راهی وجود ندارد که بدانید چه کسی گره خروج را اجرا می کند ، یا امنیت دارد. همچنین راهی برای بیان آنچه گره انجام می دهد وجود ندارد. این می تواند خواندن ، رهگیری یا حتی تغییر اطلاعات شما باشد. گره خروج حتی ممکن است سعی کند Security Layer Security (TLS) را از سایت کاملاً سلب کند ، بنابراین همیشه بررسی کنید که آیا قفل در نوار آدرس قابل مشاهده است! در غیر این صورت ، یک گره خروجی مخرب ممکن است یک اتصال رمزگذاری شده بین خود و سرور شما به آن وصل شود ، به این معنی که گره خروج می تواند ترافیک بین شما و سرور شما را بخواند.

در حالی که مرورگر Tor هر کوکی ، کوکی ها و تاریخچه شما را حذف می کند ، گشت و گذار در وب می تواند باعث شود کوکی های سازنده بارگیری شود. به عنوان مثال ، ورود به فیس بوک در یک برگه ، کوکی هایی را تعیین می کند که می توانند شما را به عنوان کاربر خاص فیس بوک به سایر صفحات معرفی کنند.

همچنین از مطالبی که بارگیری می کنید آگاه باشید. حتی اسناد PDF و Word ممکن است حاوی قطعه کمی از کد باشد که می تواند آدرس پروتکل اینترنت شخصی (IP) شما را نشان دهد. امن ترین کار این است که چنین اسناد را روی یک ماشین مجازی باز کنید یا وقتی کامپیوتر شما آفلاین است.

شبکه Tor با پنهان کردن اطلاعات در بین سایر ترافیک ، از ابرداده شما محافظت می کند. اگر بار شما در شبکه Tor بسیار زیاد است (یعنی شما یک وب سایت تاریک بسیار محبوب را کار می کنید) ، ممکن است به دلیل ترافیک سنگین خود قابل شناسایی باشید.

Tor را به عنوان یک پروکسی تنظیم کنید

مرور تنها کاری نیست که می توانید با Tor انجام دهید. همچنین می تواند به عنوان یک سرویس پروکسی تنظیم شود ، به طوری که هر داده ای که به آن اشاره دارید از طریق شبکه مسیریابی می شود.

بسیاری از برنامه ها از پروکسی SOCKS5 که Tor استفاده می کند پشتیبانی می کنند. کیف پولهای Pidgin ، Adium ، Dropbox و Bitcoin مانند Core و Electrum به شما اجازه می دهند تا ترافیک خود را از طریق شبکه Tor انجام دهید تا بتوانید ناشناس بمانید. برای یک راه حل واقعاً ناشناس ، باید مطمئن شوید که در هنگام اتصال به Tor ، تمام اکانت های خود را ثبت نام کنید ، همه نرم افزارها را از طریق Tor بارگیری کنید و هرگز از طریق اینترنت معمولی به این سرویس ها وصل نشوید..

شما همچنین می توانید از طرق دیگر Tor (یک پراکسی معکوس) ، یعنی خدمات موجود در وب سرور خود را از طریق یک آدرس .onion در دسترس قرار دهید ، برای مثال. این شما و شما و کاربران خود را از گره های خروج بد و مکان ناخواسته سرور محافظت می کند..

توصیه نمی شود که از طریق شبکه Tor torrent شوید. مشتری های مدرن bittorrent از UDP به عنوان پروتکل استفاده می کنند که در Tor کار نمی کند. در نتیجه داده های شما به هیچ وجه منتقل نمی شوند و یا به خارج از Tor منتقل می شوند و آدرس IP شما را در این فرآیند آشکار می کنند.

هنگام مسدود کردن Tor ، از طریق پل ها و VPN به Tor وصل شوید

بسیاری از شبکه ها هر نوع ترافیک Tor را از طریق سیستم های خود با لیست سیاه همه گره های ورودی شناخته شده ممنوع می کنند. برای حل این ممنوعیت می توانید به یک پل متصل شوید. یک پل به طور مشابه با یک گره ورودی کار می کند ، به جز اینکه شما باید آدرس های IP را به صورت دستی بدست آورید. استفاده از یک پل برای اتصال به شبکه Tor اشکالات قابل توجهی ندارد ، اما در بسیاری از مواقع قادر به دور زدن موانع Tor نخواهید بود. برای نتیجه بهتر ، ابتدا به VPN خود و سپس به شبکه Tor وصل شوید.

هنگامی که با VPN متصل هستید ، سایتهایی که بازدید می کنید و گره های ورود Tor نمی توانند موقعیت واقعی شما را بدانند ، هرچند که شرکت VPN بخواهد. با این حال ، شرکت VPN حتی اگر سعی در انجام این کار نداشته باشد ، نمی تواند محتوای ترافیک شما را ببیند ، زیرا ترافیک بین شما و گره ورودی Tor رمزگذاری شده است.

از لحاظ تئوریکی نیز گزینه اتصال ابتدا به شبکه Tor وجود دارد و سپس یک VPN را از طریق آن تونل می کنید. این باعث می شود ارائه دهنده VPN شما نتواند بداند که در کجا هستید و تضمین می کند که گره های خروجی نمی توانند ترافیک شما را بخوانند یا تغییر دهند. متأسفانه بیشتر ارائه دهندگان VPN از این عملکرد پشتیبانی نمی کنند.

بسته به اینکه از Tor ، VPN یا ترکیبی از این دو استفاده می کنید ، سایت ها و شبکه ها می توانند اطلاعات مختلفی را در مورد شما مشاهده کنند. جدول زیر را بررسی کنید تا یک راه حل متناسب با نیازهای شما پیدا کنید.

فقط تور ابتدا Tor ، سپس VPN VPN ابتدا ، سپس Tor فقط VPN
شبکه محلی یا ISP می توانند ترافیک شما را بخوانند نه نه نه نه
شبکه محلی از موقعیت مکانی شما اطلاع دارد آره آره آره آره
شبکه محلی یا ISP می دانند که شما کاربر Tor هستید آره آره نه N / A
گره های ورودی Tor می توانند موقعیت مکانی شما را ببینند آره آره نه N / A
گره های خروج Tor می توانند ترافیک شما را بخوانند آره نه آره N / A
VPN می تواند ترافیک شما را بخواند N / A آره نه آره*
VPN مکان شما را می داند N / A نه آره آره*

* توجه: ارائه دهنده خدمات قابل اعتماد VPN هرگز هیچ اطلاعاتی درباره ترافیک شما ذخیره نمی کند. می توانید با خواندن شرایط توافق نامه خدمات ، اطلاعات ارائه دهنده خدمات خود را وارد کنید یا خیر.

نحوه به اشتراک گذاری ایمن پرونده ها با استفاده از Tor

در حالی که شما نباید پنهان کنید (و غالباً نمی توانید) از شبکه Tor برای پنهان کردن ترافیک تورنت خود استفاده کنید ، شبکه Tor یکی از راحت ترین راه ها برای به اشتراک گذاری پرونده ها با افراد دیگر را فراهم می کند. آن را OnionShare نامیده می شود و توسط میکا لی ساخته شده است. بسیار ایمن و بسیار راحت تر از ارسال پیوست های ایمیل یا استفاده از Dropbox است.

با Onionshare ، شما فقط فایل را در رایانه خود انتخاب می کنید و پیوندی به آن ایجاد می شود. سپس می توانید این لینک را از طریق هر برنامه با گیرنده در نظر گرفته شده به اشتراک بگذارید. شما و گیرنده باید مرورگر Tor را در طی کل فرآیند باز نگه دارید. اشتراک پرونده با استفاده از Tor تضمین می کند که فرستنده و گیرنده هرگز مکان های یکدیگر را نمی شناسند.

Onionshare روشی برای به اشتراک گذاشتن پرونده واقعاً ناشناس است. با این حال توجه داشته باشید که هر کسی که پیوند را دارد می تواند پرونده را بارگیری کند ، بنابراین شما باید لینک را به صورت رمزگذاری شده به اشتراک بگذارید ، به عنوان مثال با OTR (Off-The-Record).

همچنین یک گزینه مرتب نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد سرور را پس از بارگیری آیتم ببندید. از این طریق می توانید کاملا مطمئن باشید که این مورد فقط یک بار قابل دسترسی است. اگر مخاطب آن را دریافت کرد ، می توانید مطمئن باشید که هیچ کس دیگری این کار را نکرده است.

به زودی: پیام های خصوصی با Tor Messenger

Tor Messenger هنوز در بتا است و هنوز وعده امنیت کامل نمی دهد. این برنامه در Instantbird موزیلا ساخته شده است و فقط به عنوان مشتری برای حساب های چت موجود شما ، مانند جابر ، توییتر ، IRC و یاهو خدمت می کند.

Tor Messenger شامل پروتکل رمزگذاری OTR است و به طور قابل اعتماد محتوای پیام های شما را حتی از پیشرفته ترین هکرها مخفی می کند. پیکربندی شده است تا تمام ترافیک خود را از طریق شبکه Tor مسیریابی کنید و مکان خود را از سرور پنهان کنید. با این حال محتاط باشید ، زیرا سرور هنوز می تواند ابرداده را جمع کند ، و احتمالاً می تواند برای حمله به انسان در وسط مورد استفاده قرار گیرد.

ابزار ایمن برای سوت زدن ها

SecureDrop (در ابتدا با نام DeadDrop) نرم افزاری است که نشت اطلاعات را با اطمینان از طریق شبکه Tor به مطبوعات آسان تر می کند. در ابتدا توسط هارون سوارتز ساخته شد و هم اکنون توسط بنیاد آزادی مطبوعات نگهداری می شود. این برنامه توسط ProPublica ، The Intercept و The Guardian نیز تصویب شده است.

SecureDrop بر روی سرور متعلق به یک روزنامه نگار یا سازمان خبری است که فقط از طریق Tor قابل دسترسی است. سوت میزبان می تواند هر نوع سندی را در این سرور بارگذاری کند ، که برای آنها کد دریافت می کند. این کد منحصر به فرد بعدا می تواند برای ارسال اطلاعات بیشتر یا برقراری ارتباط ایمن و ناشناس با روزنامه نگاران استفاده شود.

Tor برای Android

Orbot ، مرورگر Tor برای Android ، می توانید در فروشگاه Google Play و مخزن رسمی برنامه Guardian Project پیدا کنید. همچنین می توانید از Orbot به عنوان یک پراکسی برای پیکربندی برنامه های دیگر مانند Chat Secure برای مسیر یابی ترافیک از طریق شبکه Tor استفاده کنید. این ترکیب با استفاده از پیام رسان Tor روی دسک تاپ محافظت مشابهی به شما می دهد.

Tor برای iOS

Tor به طور رسمی در دستگاه های iOS در دسترس نیست ، اگرچه برنامه های Tor در سراسر سیستم ممکن است با ویژگی های جدید معرفی شده در iOS 9 امکان پذیر شود.

Tor for Tails

Amnesic Incognito Live System یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس است که می توانید از طریق DVD یا USB آن را اجرا کنید. این نرم افزار با مهمترین نرم افزار رمزگذاری مانند Pretty Good Privacy (PGP) و OTR از قبل نصب شده است. این کلیه ترافیک شما را بطور پیش فرض از طریق شبکه Tor انجام می دهد. این امر باعث می شود حقیقتاً ناشناس ماندن آسان تر شود ، همچنین تهدیدات مربوط به اشکالات یا حملات را کاهش می دهد.

شما به راحتی می توانید آن را با خود حمل کنید و نیازی به نصب بر روی رایانه ای که در حال اجراست نیست. Amnesic Incognito Live System به شما امکان می دهد با خیال راحت و به راحتی هویت جداگانه را در رایانه شخصی خود یا یک دستگاه عمومی حفظ کنید.

حتی با تور ، شما هنوز هم در معرض خطر هستید

در حالی که شبکه Tor عموماً امن تلقی می شود ، در مورد آنچه انجام می دهد نباید بیش از حد ارزیابی شود. برنامه هایی مانند Tor Browser و Tor Messenger برای پیکربندی ترافیک شما از طریق شبکه Tor از پیش تنظیم شده اند و خطر نشت اطلاعات شخصی شما را به حداقل می رسانند ، اما هنوز راه های زیادی وجود دارد که هویت شما توسط شخص ثالث مخرب به خطر می افتد.

در گذشته ، حملات کاربران را مجبور کرده است وب سایتهایی را به خطر بیاندازند که یک جاوا اسکریپت از شبکه Tor دور می زند و آدرس IP کاربر را فاش می کند.

اگر یک مهاجم قادر به کنترل بخش بزرگی از شبکه باشد ، می تواند تجزیه و تحلیل شبکه را برای ارتباط ترافیک در گره های ورودی با ترافیک روی گره های خروجی انجام دهد. سپس مهاجم می تواند مشخص کند چه کسی محتوا را مشاهده می کند.

این امر به ویژه برای اپراتورهای سایتهای بزرگ و پرطرفدار در وب تاریک که مایل به نگه داشتن موقعیت مکانی خود ناشناس باشند ، بسیار خطرناک است. هرچه ترافیک بیشتری به خود جلب کند ، تشخیص می دهد که طرف مقابل راحت تر می داند که ترافیک آنها به کجا می رود.

چگونه به تور کمک کنیم

در حالی که شبکه Tor هنوز عمدتا توسط دولت ایالات متحده تأمین می شود ، به تلاش های فعالان و داوطلبان برای ایمن ماندن متکی است. منابع اضافی پروژه باعث متعادل تر و وابستگی کمتری به حمایت دولت و ارتش خواهد شد. با انجام هر یک از موارد زیر می توانید کمک کنید.

 • از Tor استفاده کنید. شما خودتان از حریم خصوصی اینترنت بهره مند می شوید و همچنین به ایجاد شبکه به عنوان ابزاری مهم برای کاربران روزمره کمک خواهید کرد.
 • تبدیل به یک توسعه دهنده Tor شوید. برای ساختن بالای شبکه پیش فرض ناشناس ماندن ، ارزش اعتباری مهم در خیابان وجود دارد! برای افزایش امنیت ، مستندات و ویژگی های پروژه Tor می توانید کمک کنید.
 • به پروژه Tor کمک مالی کنید. پروژه Tor پی پال ، دولا و بیت کوین را می پذیرد. هنوز کارهای زیادی باید انجام شود!
 • به یک ارائه دهنده گره اهدا کنید.
 • رله را اجرا کنید. اگر پهنای باند اضافی در دسترس است ، می توانید رله را از خانه یا سرور خود اجرا کنید.

گزینه های دیگر برای مرورگر Tor

Tor تنها پروژه ای نیست که سعی می کند اینترنت را به فضایی امن تر و ناشناس تر تبدیل کند ، هرچند که تاکنون آزمایش شده ترین و پرکاربردترین آنهاست.

در اینجا پروژه های دیگری که برای حفظ حریم خصوصی اینترنت ، امنیت و آزادی شما متعهد شده اند:

 • اولتراسورف یک سیستم پروکسی برای ویندوز است. این در درجه اول برای جلوگیری از سانسور استفاده می شود ، اگرچه با استفاده از رمزگذاری نیز محافظت از حریم خصوصی را ارائه می دهد. مانند تور ، این بودجه نیز عمدتاً توسط دولت ایالات متحده تأمین می شود. بر خلاف Tor ، کد منبع باز نیست.
 • فریزر سیستم پروکسی دیگری برای ویندوز است که برای فرار از سانسور استفاده می شود. شبکه Freegate به نام Dynaweb گفته می شود و توسط دولت ایالات متحده نیز تأمین می شود.
 • پروکسی جاوا آنون یک شبکه پروکسی منبع باز است که در جاوا نوشته شده است. این توسط گروهی از محققان در دانشگاه های آلمان تهیه شده است. کاربران باید از استفاده از آن محتاط باشند. Java Anon Proxy حاوی یک ویژگی است که به اجرای قانون اجازه می دهد دستورات نظارتی را برای سرورهای خاص صادر کند. چنین ویژگی هایی خطر سوءاستفاده مشابه آنچه ممکن است در شبکه های نا امن وجود داشته باشد ، و ویژگی های ناشناس بودن تبلیغ شده را زیر سوال می برد.
 • GTunnel محصولی است که توسط سازمان های غیردولتی کانادا ، Garden Networks است. این هدف به منظور دور زدن سانسور به جای محافظت از حریم خصوصی اینترنت شما است. متأسفانه ، GTunnel دیگر به طور فعال توسعه نیافته است.

بیشتر خواندن

با این مقاله ها در مورد Tor اطلاعات بیشتری کسب کنید:

 • راهنمای مبتدی برای Tor
 • تاریخ غیرمترقبه تور
 • چگونه Tor واقعا کار می کند
 • شروع سریع به Tor

تصویر برجسته: denisk999 / کلاب عکس دلاری

نحوه استفاده از Tor برای محافظت از حریم خصوصی شما
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.