VPN برای چیست؟

VPN یا شبکه های خصوصی مجازی ، گروهی از رایانه ها یا شبکه های از راه دور هستند که با هم در اینترنت ارتباط برقرار می کنند. آنها برای دور زدن فیلترهای وب ، اتصال به سرورهای از راه دور و مرور و بارگیری ناشناس مفید هستند.

هنگامی که به یک VPN وصل می شوید ، با اعتبار خود وارد شوید و تمام داده هایی که ارسال و دریافت می کنید رمزگذاری و امن می شوند.

چه کسی از VPN استفاده می کند?

در زیر لیست کاملی از افرادی که معمولاً از VPN استفاده می کنند ، همراه با مزایای خاصی که از آن تجربه می کنند ، آورده شده است. شانس وجود دارد ، شما حداقل تا حدودی در یکی از دسته های زیر قرار می گیرید.

دانشجویان و کارگران

استفاده از یک شبکه نا امن مانند کافی شاپ می تواند یک خطر محسوب شود. افراد دیگر می توانند به فعالیت شما دسترسی پیدا کنند و ممکن است وسوسه شوند اطلاعات حساب شما ، داده های تجاری یا وظیفه تحقیق شما را سرقت کنند و شغل یا نمرات شما در معرض خطر باشد..

اغلب ، VPN توسط مدرسه یا شرکت تأمین می شود تا بتوانید حتی در هنگام مسافرت ، به منابعی دسترسی داشته باشید و به آسانی دسترسی داشته باشید ، که ممکن است در شبکه دیگری دسترسی نداشته باشید. اگر از VPN خود استفاده می کنید ، می توانید فیلترها و سانسورهایی را که توسط مدارس و اماکن کار تنظیم شده است ، دور بزنید و به طور ناشناس در دانشگاه یا محل کار مرور کنید. حتی در مکان های عمومی نیز می توانید اطمینان حاصل کنید که کارهای مهم شما در برابر چشم مهربان محافظت شده است و داده های کاربر شما ایمن است.

بارگیری کنندگان

چه به صورت قانونی و چه غیرقانونی بارگیری کنید ، نمی خواهید در لیست تماشای یک شرکت قرار گیرید زیرا از برنامه های خاصی در رایانه استفاده کرده اید. حتی بدتر ، شما می توانید در دادگاه و یا پرداخت جریمه سنگین. سایر فن آوری ها و خدمات احساس امنیت کاذب را ارائه می دهند اما در واقع محافظت لازم را ارائه نمی دهند. VPN آدرس IP شما را رمزگذاری می کند و عملاً غیرقابل ردیابی است و تنها راه ایمن برای بارگیری ایمن است.

علاقه مندان به امنیت

مهم نیست که حرفه شما یا اینترنت نیاز داشته باشد ، شما سزاوار حفظ حریم خصوصی و امنیتی هستید که VPN می تواند فراهم کند. با استفاده از VPN ، می توانید:

  • بدون خطر تهدید یا ردیابی فعالیت شما ، ناشناسانه جستجو کنید
  • شبکه خود را از هک شدن توسط سارقان هویت ، بدافزارها و یا همسایگان خود که نمی خواهند هزینه اینترنت خود را بپردازند خودداری کنید
  • یک ارتباط مطمئن برقرار کنید تا ارتباطات شما خصوصی و رمزنگاری شود ، چه در خانه و چه در فضای عمومی باشید
  • داده های شخصی و مالی خود را از چشم کنجکاو محافظت کنید

بنابراین اگر همسایه شما از اینترنت خود در حال گشت و گذار است ، احتمالاً حتی ویروس ها یا بدافزارها را در سرور خود بارگیری می کند ، یا اگر نوجوان شما به طور اتفاقی اطلاعات کارت اعتباری شما را وارد یک سایت مشکوک کرده است ، یا حتی اگر شما با ایده کسی که شخصی خود را می بیند ناراحت شوید. داده یا فعالیت آنلاین ، باید از VPN استفاده کنید.

مسافران جهان

به دلیل اختلاف زمان ، موانع زبانی و سانسور دولت ، استفاده از اینترنت در خارج از کشور می تواند کند و ناامید کننده باشد. به جای تکیه بر یک شبکه محلی ناآشنا ، نا امن ، استفاده از VPN هنگام مسافرت ، این موانع را برطرف می کند (و همچنین هرگونه مشکل امنیتی) و به شما امکان می دهد به هر وب سایتی با سرعتی که می خواهید به زبانی که می خواهید دسترسی پیدا کنید..

مشاغل و وب سایتها

این که آیا شما یک استارت آپ کوچک دارید یا بخشی از یک شرکت بزرگ هستید ، VPN ها به ایمن کردن اطلاعات کسب و کار خصوصی کمک می کنند. از زمان بندی ، حقوق و دستمزد ، فهرست محصولات ، اطلاعات مربوط به کارمندان و مشتری ، پیش بینی شرکت و موارد دیگر ، داده های شما محافظت و ایمن است. شرکت ها معمولاً از VPN ها به دلایل حریم شخصی ، بلکه همچنین برای به اشتراک گذاشتن داده ایمن و راحت بین دفاتر و همچنین برای اتصال کارمندان از راه دور به سرورهای مرکزی کار استفاده می کنند. وب سایت ها از آنها برای جلوگیری از تأثیر بدافزار کاربران آن و جلوگیری از بار سریع سریع استفاده می کنند.

مردم در همه جا از VPN استفاده می کنند و تعداد آنها در حال افزایش است. با افزایش سانسور ، جرایم سایبری و تقاضای سرعت ، VPN ها روز را برای دانش آموزان ، مشاغل ، مسافران ، بارگیری و افراد عادی ذخیره می کنند.

برای بازگشت به راهنماهای حریم خصوصی اینترنت ExpressVPN اینجا را کلیک کنید

VPN برای چیست؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.