3 kriptovalūtas, kurām rūp jūsu privātums

Altcoins, kas rūpējas par jūsu privātumu

Bitcoin ir nav pilnīgi anonīms.

Lai gan ir taisnība, ka jums nav jāpieslēdz savs īstais vārds vai tālruņa numurs Bitcoin darījumam, ir vairāki veidi, kā dekonimizēt kontu.

Katrai kriptovalūtai ir sava veida bloķēšanas ķēde, kurā tiek glabāti visi darījumi, kas jebkad ir notikuši tās sistēmā mūžībā. Ikviens var lejupielādēt šo bloķēšanas ķēdi un redzēt šo vēsturi, analizēt to un kopēt.

Piemēram, katra Bitcoin taka var atklāt tā īpašniekus un naudas patiesos labuma guvējus. Lielākā daļa uz privātumu orientēto altcoin blokķēžu maina Bitcoin kriptogrāfijas parakstus uz paņēmieniem, lai padarītu šo taku neskaidrāku.

Neapmierināts ar Bitcoin privātuma trūkumu, kriptogrāfistu un programmētāju pulks uzsāka alternatīvu kriptovalūtu (vai altcoīnu) izveidi, kas nodrošina spēcīgāku privātuma aizsardzību un ievērojami apgrūtina jūsu līdzekļu izsekošanu, uzzināt, cik jums pieder, vai kādi maksājumi tu taisi.

3 altcoins, kas jūsu privātumu izceļ vispirms:

Monero

Galvenā iezīme: Zvana paraksti
Izveidots: 2014. gada aprīlis ar nosaukumu BitMonero
Moniker: XMR
Kopējā tirgus kapitalizācija: USD 1,3 miljardi
Negatīvie: Liela apjoma (kB) darījumi
Darījumi dienā: ~ 4000
Kopējais bloķēšanas lielums: 29,2 GB

Privātuma funkcija: zvana paraksti

Monero ir ieviesusi zvana parakstu koncepciju. Zvana paraksts pierāda, ka kāds cilvēku grupā kaut ko parakstījis, bet tas neatklāj, kurš.

Iedomājieties, ka jūs stāvat desmit skapīšu priekšā, no kuriem katram ir nezināms monētu skaits. Tagad jūs varat pierādīt, ka jums ir atslēga vienam no šiem skapīšiem, bet jums nav jāuzrāda, kurš no tiem.

Tikai darījuma laikā jūs atbloķētu un pārsūtītu monētas kādam citam un tikai jums, un viņi zinās, cik monētu jūs pārskaitījāt.

Kritika:

Monero saņem kritiku, jo to ir grūti izmantot, īpaši jaunpienācējiem. To izstrāde ir vērsta uz monētas galveno arhitektūru, nevis uz maku veidošanu vai vienkāršām integrācijām. Ilgu laiku vienīgais veids, kā mijiedarboties ar Monero maku, bija komandrindas interfeiss.

Zvana paraksti ir arī ļoti dārgi, un pārbaudes aprēķināšanas laiks ir salīdzinoši ilgs. Parakstiem ir nepieciešams daudz datu (viena standarta darījuma summa var būt lielāka par 15 KB, salīdzinot ar 260 baitiem Bitcoin). Protams, dati ir arī jāpārsūta un jāuzglabā, kas padara blokķēdes ar zvana parakstiem izaicinājumus mērogot uz augšu.

Domuzīme

Galvenā iezīme: Coinjoin
Izveidots: 2014. gada janvārī ar nosaukumu Darkcoin
Moniker: DASH
Kopējā tirgus kapitalizācija: USD 2 miljardi
Negatīvie: Izdara nepierādītus pieņēmumus par privātumu un drošību
Darījumi dienā: ~ 5000
Kopējais bloķēšanas lielums: 4 GB

Privātuma funkcija: Coinjoin

Dash izmanto Coinjoin mehānismu (kas ir pieejams arī Bitcoin), vairāki lietotāji savus darījumus sasaista vienā, novērotājam apgrūtinot iespēju redzēt, kuras ieejas pieder pie kādām izejām (sk. Grafiku iepriekš). Tomēr joprojām ir iespējams noskaidrot, kurā adresē tajā ir daudz līdzekļu.

Kritika:

Kritiķi pārmet Dašam, ka viņš darbojas kā profesionāls uzņēmums, nevis decentralizēta komanda. Baidās, ka projekta uzbrucējiem, piemēram, valdībām, nākas kompromitēt tikai vienu organizāciju, lai grautu kriptovalūtu. Tā kā Dašs vairāk koncentrējas uz mārketingu, nevis monētas attīstību, tas varētu arī aizstāt drošības prioritātes. Piemēram, pēdējās saistības ar viņu Github krātuvi notika vairāk nekā pirms pusgada.

Coinjoin mehānisms tiek kritizēts par nepietiekamu privātuma risinājumu, kam, ja tas tiktu pareizi ieviests, nebūtu nepieciešama jauna blokķēde. Galvenā Dash priekšrocība salīdzinājumā ar Bitcoin's Coinjoin ir tā, ka visiem Dash lietotājiem to ir jāizmanto, kas nozīmē, ka lietotāji neizceļ tik daudz, lai novērtētu viņu privātumu.

Tomēr pastāv arī bažas par to, ka nepareiza Coinjoin ieviešana joprojām var ļaut lietotājiem deanonimizēt, kā parādīts zemāk redzamajā grafikā.

Padariet Bitcoin anonīmu ar Joinmarket.

ZCash

Galvenā iezīme: Zero zināšanu pierādījumi
Izveidots: 2016. gada oktobris
Moniker: ZEC
Kopējā tirgus kapitalizācija: 600 miljoni ASV dolāru
Negatīvie: Tikai daži izmanto nulles zināšanu pierādījumus
Darījumi dienā: ~ 5000 (no kuriem ~ 12 izmanto pilnu privātuma funkciju)
Kopējais bloķēšanas lielums: 7,7 GB

Konfidencialitātes līdzeklis: nulles zināšanu pierādījumi

Zināšanu bez pierādījumiem jēdziens ir parādīt, ka zināt problēmas risinājumu, neatklājot risinājumu.

Iedomājieties, ka priekšā ir divas monētas, viena jūsu un otra, kas pieder kādam citam. Zināšanu pierādījums bez zināšanām ļauj bez šaubām parādīt, ka jums pieder viena no monētām, neatklājot, kura tā ir. Izmantojot šo funkciju, jūs varat pierādīt, ka jums ir monētas, bet ne tās, kuras jums pieder - neviens nevar redzēt, cik daudz monētu jums ir, pat ja viņi zina jūsu adresi.

Kritika:

Kiferpunkta aina kritizē ZCash par to, ka tā ir sabiedrība, nevis decentralizēta cilvēku grupa. ZCash piesaistīja naudu no riska kapitāla firmām, un 20% no ieguvuma ZCash ieguvumiem tiek atdoti šiem pirmajiem investoriem.

Nulles zināšanu pierādījumu integritāte ir atkarīga no sākotnējās atslēgas izveidošanas ceremonijas, kurā tiek izveidota šifrēšanas atslēga un vēlāk iznīcināta. ZCash uzticēšanās nozīmē uzticēties šai ceremonijai, jo ikviens, kuram ir šī atslēga, varētu patvaļīgi attīstīt ZCash no nekurienes..

Līdzīgi kā zvana paraksti, nulles zināšanu pierādījumi patērē daudz apstrādes jaudas un joslas platuma un apdraud projekta mērogojamību. Atšķirībā no Monero, ZCash ir padarījis nulles zināšanu pierādījumu izmantošanu pēc izvēles, un mazāk nekā 1% no visiem darījumiem tos izmanto, kas apgrūtina ZCash izmantošanu kā anonīmu maksāšanas līdzekli..

Vai Bitcoin varētu ieviest zvana parakstus un nulles zināšanu pierādījumus, lai nodrošinātu lielāku privātumu?

Lai gan ir iespējams ieviest zvana parakstus un nulles zināšanas Bitcoin, ir maz ticams, ka tas kādreiz notiks, ņemot vērā Bitcoin ekosistēmas nevēlēšanos veikt nozīmīgas un riskantas izmaiņas, kā arī šo kriptogrāfijas metožu slikto mērogojamību..

Lai gan Coinjoin darījumi ir iespējami jau Bitcoin, tie tiek izmantoti ierobežoti, padarot tos mazāk noderīgus kā privātuma apmetni..

Ir daudz ideju, kā padarīt Bitcoin anonīmāku, tostarp Zibens tīkls, Schnorr Paraksti un vēl ezotēriski jēdzieni, piemēram, Mimblewimble.

Dati, kas savākti no Bitinfocharts un Coinmarketcap.

3 kriptovalūtas, kurām rūp jūsu privātums
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.