3 lietas, ko ASV varētu mācīties no Indijas jaunajiem tīkla neitralitātes noteikumiem

Indija un tīkla neitralitāte

28. novembrī Indijas telekomunikāciju pārvaldes iestāde (TRAI) izlaida pati savu ieteikumu kopumu, kurā internets tika pasludināts par cilvēka pamattiesībām. Jaunie noteikumi ietver aizliegumu interneta pakalpojumu sniedzējam manipulēt ar tīmekļa trafiku un precedenta noteikšanu, ka viss tiešsaistes saturs ir vienāds.

Jums tas jānodod Indijai. Kamēr ASV cenšas pārklasificēt internetu kā preci, nevis par vispārēju pamatvajadzību, Indija tikai ierosināja drosmīgus jaunus tiesību aktus, lai nostiprinātu savus tīkla neitralitātes noteikumus. Tas ir izteikts pretstats pašreiz notiekošajām debatēm, par kurām pašlaik notiek kongress, un aizstāvji to jau dēvē par progresīvāko politikas nostāju bezmaksas internetā.

Lūk, ko ASV varētu mācīties no Indijas jaunajām politikām.

1. Pārtrauciet ļaut ISP droseļvārsta satiksmei

Viena no nozīmīgākajām izmaiņām attiecas uz to, kā interneta pakalpojumu sniedzēji var pielāgot trafiku. Saskaņā ar jauno likumdošanu droseļvārsta samazināšana, tas ir, apzināta interneta ātruma samazināšana noteiktām vietnēm, ir stingri aizliegta. ASV interneta pakalpojumu sniedzēji (kā arī interneta pakalpojumu sniedzēji Eiropā) pastāvīgi ir bijuši pakļauti ugunij, jo tiek nelikumīgi izmestas noteiktas vietas, vienlaikus izveidojot ātrgaitas joslas citiem..

Tikai pirms dažiem mēnešiem Reddit lietotājs pierādīja, kā Verizon trosē viņu mobilo tīklu, bet izmanto VPN, lai pārbaudītu viņu ping ātrumu pirms un pēc VPN ieslēgšanas. Verizon ātri sniedza atbildi, lai gan viņu ēnais pakalpojums nepalika nepamanīts.

Paredzot, ka katrai tīmekļa lapai tiek piemērota vienāda attieksme, Indija būtībā piešķir visām vietnēm - neatkarīgi no lieluma vai popularitātes - vienādas iespējas gūt panākumus.

Vai jūs to dzirdējāt, Kongress? Ja jūs patiešām vēlaties attīstīt konkurētspējīgu un novatorisku internetu, neļaujiet Comcast, Verizon un citiem milzu ISP diktēt, kā viņu klienti pārlūko tīmekli. Tas ir tik vienkārši.

2. Pārtrauciet ļaut cilvēkiem, kuri nezina, kā pārvaldīt internetu, regulēt internetu

Vai pastāv tieša korelācija starp tiem, kas vēlas atcelt tīkla neitralitāti, un tiem, kuri nezina, kā darbojas Web? Iespējams. Droši vien.

ASV vairākums NN pretinieku apgalvo, ka internets nav pamatvajadzība, tāpēc to nevajadzētu uzskatīt par nepieciešamību. Ir simtiem piemēru, kas ilustrē, kā lielākajai daļai Kongresa locekļu nav ne mazākās nojausmas, kā darbojas internets, taču neviens no tiem nav tik izplatīts (vai bīstams) kā FCC priekšsēdētājs Ajit Pai, kurš uzskata, ka tīkla neitralitātes izbeigšana faktiski “atjaunos interneta brīvību”.

FCC priekšsēdētājs Ajit Pai uzskata, ka tīkla neitralitātes izbeigšana faktiski “atjaunos interneta brīvību”.FCC priekšsēdētājs Ajit Pai domā, ka tīkla neitralitātes izbeigšana “atjaunos interneta brīvību”.

Savukārt Indija rūpējas, lai tikai tās personas, kuras pārzina internetu, būtu iesaistītas tās nākotnes veidošanā. Saskaņā ar TRAI tiesību aktiem tiks izveidota jauna valdības institūcija, kurā būs ISP pārstāvji, civilie darbinieki, akadēmiskās grupas un patērētāji, lai sniegtu ieteikumus par tīkla neitralitāti..

Iedomājieties to: cilvēki, kuri zina, kā kaut kas darbojas, iesaistās tās politikas veidošanā un pārraudzībā.

3. Ļaujiet sabiedrībai diktēt interneta politiku, nevis ziedotājiem

Nav zināms, ka Indija atkāpjas no cīņas, kad runa ir par bezmaksas internetu. Faktiski valsts debates par tīkla neitralitāti var izsekot līdz 2015. gadam, kad Airtel, valsts labākais interneta pakalpojumu sniedzējs, mēģināja iekasēt no lietotājiem vairāk piekļuves noteiktām ziņojumapmaiņas lietotnēm. Aktīvisti ātri pārpludināja tīmekli ar komentāriem un aicinājumiem, izveidojot dažādas tērzēšanas grupas un galu galā paužot valdības viedokli viņu labā. Plāns, saukts par Airtel Zero, ātri tika nodots metāllūžņos, izraisot līdzīgus biznesa modeļus visiem, izņemot drupināt visu nakti.

Un tad notika viss Facebook fiasko 2015. gadā, kad uzņēmums mēģināja masām izlaist saīsinātu interneta versiju. Diemžēl FB maldinošais biznesa modelis diktēja, ka būs pieejamas tikai dažas vietnes, bet citām bija nepieciešama nomināla maksa. Izklausās ēnaini? Tas tāpēc, ka tā bija. Par laimi Indijā tāda nebija, un Facebook ātri atteicās no saviem plāniem.

Tā kā Indija ir otrs lielākais interneta tirgus, Indijas nākotne tiešsaistē ir spoža. Paredzams, ka līdz 2020. gadam e-komercija pārsniegs USD 34 miljardus, un vairāk nekā 200 miljoni indiāņu veiks ikdienas darījumus tiešsaistē. Var droši apgalvot, ka tas vismaz daļēji ir iespējams, pateicoties sabiedrības milzīgajam (un nepiekāpīgajam) pieprasījumam pēc bezmaksas un atvērta tīkla.

Ierosinātie noteikumi tagad nonāks Indijas telekomunikāciju departamentā, un eksperti ir pārliecināti, ka šīs jaunās vadlīnijas kļūs par realitāti nākamgad. Es ceru.

3 lietas, ko ASV varētu mācīties no Indijas jaunajiem tīkla neitralitātes noteikumiem
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.