4 veidi, kā droši dublēt savus datus

Augstākās tiesas ēka ir pārpildīta ar datiem

Fotoattēli, dokumenti, saglabātās videospēles un vecie e-pasti: dzīves laikā mēs uzkrājam daudz datu. Un tāpat kā mūsu vecāku bēniņi, arī mūsu digitālie maisi kļūst aizvien pilnīgāki.

Par laimi, datu glabāšanai ir vairākas iespējas, un arvien lētāk, taču neko neizmetiet.

Kur gan mums vajadzētu saglabāt savus datus, un kā tos aizsargāt? Kādus draudus mēs uztrauc visvairāk?

1. Pārliecinieties, vai dati ir šifrēti

Jūsu operētājsistēmai pēc noklusējuma vajadzētu šifrēt visus datus uz jūsu cietā diska, neuztraucoties par to, kā rīkoties šajā procesā. Disku šifrēšanas statusu varat pārbaudīt BitLocker (Windows) vai FileVault (Mac OS)..

Tomēr, kad jūsu dati tiek atstāti no galvenā cietā diska (piemēram, ja tos pārvietojat uz ārēju HDD vai tiešsaistes krātuvi), tie, iespējams, vairs netiek šifrēti. Tomēr joprojām ir veidi, kā aizsargāt šos datus, tostarp:

PGP

PGP ir plaši izmantots un atvērtā koda rīks, kas var droši šifrēt visa veida tekstu un datus. Vienīgā problēma ir tā, ka jums ir ļoti rūpīgi jāaizsargā sava PGP atslēga, kas var radīt citas problēmas.

VeraCrypt

VeraCrypt (agrāk pazīstams kā TrueCrypt) ir vēl viens atvērtā koda rīks, kas ļauj ērti šifrēt failus. Jūs pat varat izveidot slēptas mapes šifrētu mapju iekšpusē, lai sasniegtu ticamu satura atteicamību.

Atšķirībā no PGP, jums nav jāiziet īpašs process, lai izveidotu un dublētu atsevišķu šifrēšanas atslēgu, bet jums būs nepieciešama laba parole. Varbūt var palīdzēt jūsu Password Manager vai Diceware?

BitLocker vai FileVault

Izmantojiet opcijas, kuras nodrošina jūsu operētājsistēma. Gan BitLocker (Windows), gan FileVault (Mac OS) ir iespējas šifrēt ārēju cieto disku.

2. Saglabājiet datus viegli pieejamā ārējā cietajā diskā

Vismaz jums vajadzētu dublēt savus datus kaut kur jums pieejamā vietā. Ārējam cietajam diskam, kas atrodas uz galda, būtu jāļauj ērti veikt bieži datu dublējumus. Pēc tam, ja jūsu galvenais dators sabojājas vai pazaudējat savu klēpjdatoru, varat ātri atgriezties darbā bez liekām grūtībām.

  • Jūs vienmēr varat uzturēt ārējo disku savienotu ar datoru un ieplānot BitLocker vai FileVault, lai periodiski atjauninātu failus. Tas ir ļoti ērti, taču pastāv potenciāls risks, ka vīruss arī sabojā jūsu dublējumus.
  • Pievienojiet ārējo cieto disku tikai tad, kad vēlaties izveidot dublējumu, piemēram, reizi nedēļā vai ikreiz, kad esat ievērojami progresējis savā darbā..
  • Varat arī izveidot šifrētu konteineru ar Veracrypt un periodiski kopēt svarīgos datus. Tas ir vairāk manuāls darbs, bet atvieglo failu atkopšanu no citas operētājsistēmas vai arī tad, kad patentētās programmatūras pašreizējās versijas vairs netiek atbalstītas.
  • Izmantojot PGP, labākais risinājums ir identificēt svarīgas mapes, saspiest tās (piemēram, .zip vai .rar) un šifrēt..

3. Saglabājiet datus grūti pieejamā ārējā cietajā diskā

Galvenā ārējo dublējumu saglabāšanas problēma ir tā, ka tas, kas var kaitēt jūsu datiem, var arī kaitēt jūsu dublējumiem. Pie iespējamām katastrofām var piederēt laupīšana, elektrības straume, plūdi un ugunsgrēki. Lai iegūtu papildu dublējumus, ieteicams datu kopiju glabāt arī tālu prom no jums.

Mākonis glabāšanai noteikti ir piemērots, taču daudz lētāk ir iegādāties cieto disku. Ne vienmēr ir lietderīgi palūgt draugiem vai ģimenes locekļiem paturēt jums cieto disku, taču, ja 1 terabaitu disks tuvojas seifa lielumam, varbūt nav par daudz prasīt.

  • Ja jau glabājat datus ārējā cietajā diskā mājās, varat vienkārši izveidot tā kopiju un nosūtīt pa pastu kaut kur drošībā. Ja plānojat nomainīt cieto disku, iespējams, vislabāk ir paņemt veco un kaut kur aizslēgt, tā vietā, lai uztrauktos, kā to pareizi iznīcināt..
  • Ja jūs uztraucaties, ka kāds uzzina par tā saturu, varat arī izveidot momentuzņēmumu no datiem, kurus vēlaties saglabāt, ievietot šifrētā VeraCrypt konteinerā vai PGP šifrētā ZIP failā un nokopēt to cietajā diskā. Process ir līdzīgs tam, kā mākonī var sasniegt ticamu deniability.

4. Saglabājiet savus datus mākonī

Ja jūs daudz pārvietojaties un jums nepieciešama bieža pieeja failiem, vislabākā izvēle varētu būt tiešsaistes krātuve. Bet, salīdzinot ar cieto disku, tiešsaistes krātuve var būt dārga, un tai ir citas nozīmīgas problēmas.

  • Tiešsaistes mākoņu krātuves pakalpojumu sniedzēji, piemēram, Google Drive, Dropbox vai OneDrive, ir salīdzinoši dārgi, ja jums ir vairāk datu, nekā to atļauj viņu bezmaksas plāni. Jūs, visticamāk, vēlēsities tos izmantot tikai tādiem datiem, kuri jums ir ātri pieejami, nevis lieliem failiem, kuriem, visticamāk, nepieskarsities gadu laikā, piemēram, veciem attēliem un video.
  • Var būt neērti šifrēt savus datus mākoņa krātuvē. Paliek VeraCrypt un PGP opcijas, taču datu ātrums var radīt problēmu atkārtot visas mapes vai konteinera augšupielādi katru reizi, kad mainās fails.
  • Daži pakalpojumu sniedzēji, piemēram, Amazon Glacier, var piedāvāt mākoņu krātuvi par daudz zemākām izmaksām. Viena terabaita glabāšana varētu maksāt tikai USD 4 mēnesī, un lielākā daļa maksu tiek uzrādīta tikai tad, kad izgūstat vai augšupielādējat datus. Šādi pakalpojumi izmanto lētas magnētiskās joslas, kuru glabāšana gandrīz neko nemaksā, bet ir dārga, lai izgūtu un lejupielādētu datus.
  • Ja izmantojat tādu pakalpojumu kā Amazon Glacier, izveidojiet lielapjoma datu, piemēram, attēlu vai video mapes, momentuzņēmumu, šifrējiet to un augšupielādējiet to kā vienu failu.

Neatkarīgi no izmantotās metodes vienmēr aizsargājiet savus datus

Jūsu dati ir vērtīgi. Labāk jāuztraucas par to, kā to nodrošināt, nekā jāuztraucas par to, ka to pazaudēju! Varat saglabāt savu datu sinhronizāciju ārējā cietajā diskā mājās vai mākonī vai arī visvērtīgākos failus saglabāt cietajā diskā kaut kur citur..

Lai ko jūs izvēlētos, šifrējiet savus datus un arī jums ir labs plāns, kā dublēt arī paroles un šifrēšanas atslēgas!

4 veidi, kā droši dublēt savus datus
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.