9 populārākās .onion vietnes no tumšā tīmekļa dziļumiem

Vietnes, kas obligāti jāredz tumšajā tīmeklī

Kas ir tumšais internets?

Dziļais tīmeklis ir tā interneta daļa, kuru meklētājprogrammas neindeksē. Daļa no dziļā tīkla ir tumšais tīkls, kas pastāv slāņveida starpniekservera tīklos, kas pazīstami kā tumšie tīkli. No šiem tumšajiem tīkliem Tor ir vislielākais. Vietējo domēnu sufikss .onion ir kļuvis par sinonīmu interneta brīvībai.

Šo rakstu var atrast arī tumšajā tīmeklī!

Iegūstiet pārlūku Tor (pazīstams arī kā .onion pārlūks) un dodieties uz vietni http://expressobutiolem.onion/blog/best-onion-sites-on-dark-web/.

Bet kāda veida vietnes tiek mitinātas šajā tumšajā tīklā? Ko viņi dara, un kāpēc viņi tur atrodas? ExpressVPN ar lepnumu iepazīstina ar deviņiem slavenākajiem:

(Piezīme: jums būs nepieciešams Tor pārlūks, lai šajā rakstā atvērtu visas saites uz .onion vietnēm un piekļūtu tumšajam tīmeklim. Tor pārlūku var iegūt šeit.)

1. Pulicera uzvarētā ProPublica

https://www.propub3r6espa33w.onion/Sīpolu mājaslapa ProPublica.

Pirmā tiešsaistes publikācija, kas ieguva Pulitzeru, tagad ir arī pirmā lielākā publikācija ar .onion adresi.

ProPublica daudz ko dara savādāk. Tās finansējuma avots ir Sandlera fonda un dažādu citu līdzīgu organizāciju dziļais maciņš.

ProPublica darba pārlūkošana, izmantojot tās .onion vietni, darbojas labi, un šīs vietnes pastāvēšana ir liels ieguvums privātumam un runas brīvībai..

2. Vietne Facebook .onion

https://www.facebookcorewwwi.onion/

Sīpolu mājaslapa Facebook.

Kāpēc kādai no lielākajām organizācijām, kas pazīstama ar savu invazīvo nostāju attiecībā uz privātumu un pretrunīgi vērtēto skaidru vārdu politiku, būtu?

Lai gan Facebook varētu savākt visu, ko jūs sakāt, un darīt savā platformā, tas nav apmierināts ar šīs informācijas kopīgošanu ar citiem. Facebook arī ļoti labi apzinās daudzu valdību mēģinājumus ierobežot piekļuvi rīkam, kas ļauj svešiniekiem visā tīklā brīvi sarunāties un sadarboties.

Facebook .onion adrese nepadara daudz vienkāršāku anonīma konta uzturēšanu, bet tas padara Facebook pieejamāku vietās, kur tas tiek cenzēts..

3. DuckDuckGo tur, kur Google to nav

http://3g2upl4pq6kufc4m.onion/

Sīpolu mājas lapa DuckDuckGo.

Vai meklējat saturu, bet nevēlaties atmest savu privātumu? DuckDuckGo ir lieliska alternatīva Google. Meklēšanas darbība netiek reģistrēta pēc dizaina. Pat bez iespējas uzzināt par savu uzvedību vai pārraudzīt e-pastu un pārlūkošanu, DuckDuckGo nodrošina pienācīgus rezultātus. Kas rada jautājumu: vai tiešām ir vajadzīgas Google plašās uzraudzības metodes?

Izmantojot Tor, Google lietošanā kļūst kaitinoši, jo tas bieži meklētājus pakļauj kafetērijām, lai pierādītu, ka viņi ir cilvēki. Bet Pīle izceļas ar ātrumu, uzticamību un privātumu.

4. Par privātumu apzināts Wasabi maks

http://wasabiukrxmkdgve5kynjztuovbg43uxcbcxn6y2okcrsg7gb6jdmbad.onion

Sīpolu mājaslapa Wasabi Wallet.

Wasabi Wallet ir Bitcoin seifs, kas ne tikai slēpj visus jūsu datus Tor tīklā, bet arī ļauj “pievienoties” darījumiem ar citiem, lai palielinātu jūsu anonimitāti. Tas padara neticami grūti noskaidrot, kam jūs maksājat.

Process maksā maksu, taču atšķirībā no citiem “veļas mašīnu” vai “sajaukšanas” pakalpojumiem nav riska, ka Wasabi vai kāds no tā lietotājiem varētu jūs izkrāpt no jūsu monētām..

5. Riseup, anonīmais e-pasta un tērzēšanas pakalpojumu sniedzējs aktīvistiem

http://vww6ybal4bd7szmgncyruucpgfkqahzddi37ktceo3ah7ngmcopnpyyd.onion

Sīpolu mājas lapa Riseup.

Riseup ir brīvprātīgo pārvaldīts e-pasta nodrošinātājs aktīvistiem visā pasaulē.

Kopš 1999. gada Sietlas aktīvisti to dibināja, kopš tā laika visā pasaulē ir kļuvuši vairāk nekā seši miljoni lietotāju. Tas publicē biļetenu vairākās valodās un savā vietnē ne tikai pārvalda sīpolu pakalpojumus, bet arī visus e-pasta un tērzēšanas pakalpojumus.

5. Sci-Hub

http://scihub22266oqcxt.onion/

Sīpolu mājas lapa Sci-hub.

Sci-Hub ir platforma, kuras mērķis ir atbrīvot pasaules zinātnes atziņas.

Kazahstānas Aleksandra Elbakjana dibināta 2011. gadā, tajā ir izvietoti vairāk nekā 50 miljoni pētījumu darbu un tie ir pieejami bez maksas. Tas dod nepietiekami finansētām zinātniskajām institūcijām, kā arī indivīdiem, nepieredzētu piekļuvi pasaules kolektīvajām zināšanām, kas noteikti veicina cilvēces meklēšanu slimību, sausuma un bada izbeigšanā..

6. SecureDrop ļauj anonīmi noplūst informācijai

https://secrdrop5wyphb5x.onion/

Sīpolu mājas lapa vietnei SecureDrop.

SecureDrop ir programmatūra, kuru ikviens var instalēt vietējai ziņu organizēšanai. Tas ļauj ērti ļaut informantiem droši nolaist noplūdušo informāciju elektroniskā “mirušā pastkastē”, kuru žurnālisti vēlāk var atvērt.

Šim rīkam ir arī funkcionalitāte, kas ļauj žurnālistiem privāti sazināties ar viņu avotu. SecureDrop izmanto daudzas ziņu organizācijas, tostarp ProPublica, The Guardian, The Intercept un The Washington Post. Vēlaties pārlūkot dokumentus, kas noplūduši dažās pasaules valdībās, kuras visvairāk baidās?

7. Faktiskā CIP

ciadotgov4sjwlzihbbgxnqg3xiyrg7so2r2o3lt5wz5ypk4sxyjstad.onion

Sīpolu mājas lapa CIP.

Toram ir maz ticama vēsture. To vispirms izstrādāja ASV jūras kara flote, lai palīdzētu ārzemēs norīkotajiem informatoriem droši nodot informāciju atpakaļ. Šādā garā CIP izveidoja vietni Sīpols, lai palīdzētu cilvēkiem visā pasaulē droši piekļūt tās resursiem.

8. Keybase ir kriptogrāfijas profila saišu sistēma

http://fncuwbiisyh6ak3i.onion

Sīpolu mājas lapa Keybase.

Keybase ir aizraujošs identitātes pakalpojums, kura mērķis ir kriptogrāfijas veidā jums viegli savienot tiešsaistes identitāšu klātbūtni. Jūs varat augšupielādēt savu PGP atslēgu vai arī vietne jums to izveidot, kā arī izmantot to, lai kopā kriptogrāfiski saistītu jūsu Twitter profilu, Github kontu vai Bitcoin adresi..

Keybase ievērojami palielina latiņu uzbrucējiem, kuri vēlas uzdoties par jums.

9. Slēptā Wiki onon

http://zqktlwiuavvvqqt4ybvgvi7tyo4hjl5xgfuvpdf6otjiycgwqbym2qad.onion/wiki/index.php/Main_Page

Sīpolu mājas lapa slēptajai Wiki.

Kā jūs varat atrast saturu, kur meklētājprogrammas nevar sasniegt? Tāpat kā interneta senākajos laikos, tumšajā tīmeklī tiek uzturēti daudzi vietņu indeksi, piemēram, The Hidden Wiki.
Šajā kopienas rediģētajā .onion Wikipedia ir virkne saišu uz visdažādākajiem pakalpojumiem un avotiem, kas darbojas tumšajā tīmeklī. Daudzas no šīm saitēm ir novecojušas, un vēl jo vairāk no tām ir saistītas ar krāpniecību vai potenciāli nelikumīgām darbībām. Noklikšķiniet piesardzīgi!

Tā ir vienīgā vietne šajā sarakstā, kurai jau ir garāks, drošāks 3. versijas sīpola URL.

Tik daudz lielisku vietņu

Šis ir ExpressVPN saraksts ar .onion domēniem, kurus ir vērts apmeklēt, taču tie pat nav aisberga redzamie punkti. Tur ir tik daudz satura (esiet brīdināts, tomēr tas nebūt nav viss labais).

Mums arī patika:

BBC: https://www.bbcnewsv2vjtpsuy.onion/
The New York Times: https://www.nytimes3xbfgragh.onion/
Pirātu līcis: http://uj3wazyk5u4hnvtk.onion/
Demokrātija Dalība: http://dp742web5fzh674o.onion/

Bet mēs ar nožēlu informējam jūs, ka sīpoliem nav sīpolu vietnes: https://www.theonion.com/

Kādas ir jūsu iecienītākās .onion vietnes? Vai ir kādas vietnes, kurām vēlaties, būtu .onion adrese? Dalieties savās domās komentāros zemāk!

9 populārākās .onion vietnes no tumšā tīmekļa dziļumiem
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.