Datu pārvēršana naudā: rāpojošā Facebook reklāmas dzinēja puse

Kā Facebook mērķē jūs ar reklāmām.

Tā kā visu dienu notiek informācijas apmaiņa tiešsaistē, uzņēmumiem ir daudz labāk noskaidrot, kam tirgoties un kad to darīt. Tad nav pārsteigums dzirdēt, kā Facebook tajā spēlē milzīgu lomu.

Facebook lielāko daļu naudas nopelna no reklāmām. Faktiski Facebook reklāmas platforma veido 97% no FB ieņēmumiem no reklāmām. Un tikai ar pagājušā gada ieņēmumiem, kas pārsniedz 29,6 miljardus ASV dolāru, tas ir daudz reklāmu.

Ja blakus rakstam redzat pogu Patīk, iespējams, ka informācija nonāk tieši Facebook.

Facebook reklāmas platforma ir tik veiksmīga, ka tā ir šausmīgi precīza. Pirmkārt, tas ir ļoti pielāgojams - reklāmdevēji var mērķēt gandrīz uz visiem auditorijas aspektiem. Otrkārt, tas prasa datus no vairākiem avotiem līdz nulles līmenim lietotāja specifikācijā.

Lūk, kā tas darbojas.

Ieskats Facebook masīvajā reklāmas dzinējā

Facebook reklāmas pakalpojums ir sadalīts četrās galvenajās tēmās: demogrāfija, intereses, uzvedība un citas.

Reklāmdevēji var izvēlēties atlasīt savas reklāmas mērķauditorijas atlasei, pamatojoties uz pilsētu, štatu, pasta indeksu vai pat tikpat precīzu kā atsevišķas apkaimes. Pēc tam viņi var izlemt mērķēt vīriešus, sievietes vai abus cilvēkus jebkurā vecuma grupā.

Kā Facebook jūs mērķē

Tagad tas ir, kur tas sāk kļūt invazīvs. Kad pamati ir aizpildīti, reklāmdevēji var izvēlēties konkrētas intereses, izturēšanos un pat mērķēt uz cilvēkiem, pamatojoties uz personīgās dzīves notikumiem.

Piemēram, ExpressVPN nolēma mērķēt vīriešus un sievietes vecumā no 18 līdz 35 gadiem, kuriem patika jaunākā Marvel filma Logan, jo šī filma satricināja (un tajā ir pietiekami liela grupa, lai iegūtu precīzu šī pakalpojuma darbības attēlojumu)..

Kā redzat, Logan interešu grupā ir simtiem apakštēmu, ieskaitot dažādas citas filmas X-Men, grāmatas un aktieri.

Facebook var atlasīt ļoti specifisku demogrāfisko grupu

Facebook varētu mērķēt uz Marvel filmu cienītājiem.

Pēc sākotnējo parametru iestatīšanas mārketinga speciālisti var pāriet uz daudz niķīgākajām tēmām, piemēram, ar mērķauditorijas attiecību statusu, kur viņi devās uz skolu, iegādāto apģērbu veidiem, mājdzīvnieku skaitu, kas viņiem pieder, cik bieži viņi vingro un kuri sporta veidi komandas, kuras viņiem patīk.

Ir pat iespējams mērķēt cilvēkus ne tikai uz viņu politiskajām vēlmēm, bet arī uz to, cik bieži viņi mēdz pieminēt politiku.

Facebook var atlasīt jūs, pamatojoties uz jūsu politiskajām vēlmēm.

Tirgotāji var arī izvērsties sašaurināt meklēšanu, izvēloties tādas nelielas tēmas kā labdarības ziedojumi, kad un cik bieži cilvēks ceļo, un tieši to, cik daudz naudas viņi nopelna. Un tas ir tikai virsmas skrāpēšana.

Facebook zina, kurp dodaties.

Ir pat iespēja atlasīt lietotājus, kuriem tuvojas gadadiena.

Facebook zina jūsu gadadienu.

Kad tirgotājiem ir pieejama visa šī informācija, viņi var koncentrēties uz uzmācīgākām apakštēmām, piemēram, mērķauditorijas multikulturālo piederību.

Mērķauditorija, izmantojot Facebook.Kā Facebook norāda, vai lietotāja darbība atbilst “afroamerikāņu multikulturālai radniecībai”?

Gandrīz katrs cilvēka ikdienas dzīves aspekts ir atkarīgs no greifers. Jautājums par auditorijas izvēli nav palicis daudz iztēles. Un katru reizi, kad reklāmdevējs pievieno arvien vairāk prasību, potenciālā sasniedzamība samazinās.

Biedējoši, pareizi?

Kā paslēpt savu informāciju no Facebook

Vispirms izlemiet, vai vēlaties tikt iekļauts Facebook masīvajā reklāmas pakalpojumā. Tā kā privātums pēdējos gados ir kļuvis arvien pieaugošs lietotāju satraukums, vietnes, piemēram, Facebook, ir veikušas lielus soļus, lai piedāvātu vairāk vietas cilvēkiem, kad runa ir par jūsu personisko informāciju un tās izmantošanu.

Lai mainītu reklāmas iestatījumus, šeit pārbaudiet savas reklāmas preferences.

Kā pārbaudīt savas Facebook reklāmas preferences.

Varat pielāgot, kā tiek rādītas reklāmas, vai pat pilnībā atteikties no FB reklāmas pakalpojuma. Lai gan ir svarīgi atzīmēt, ka, lai arī jūs varat izvēlēties izvairīties no reklāmām FB, tas nebūt nenozīmē, ka esat atbrīvots no savas informācijas vākšanas.

Papildu darbības, kuras varat veikt, lai apturētu Facebook mērķauditorijas atlasi pēc reklāmām

Vēl viens vienkāršs solis, lai palīdzētu samazināt jūsu digitālās pēdas nospiedumu, ir pēc tam, kad esat to izteicis, izrakstieties no Facebook. Facebook jau zina vairāk par jums nekā jūsu nozīmīgais cits, taču, pārlūkošanas laikā atstājot Facebook fonā, vietnes algoritmi var apkopot meklēšanas datus, pamatojoties uz jūsu apmeklētajām vietnēm un lietām, kas jums patīk.

Ja blakus rakstam redzat pogu Patīk, iespējams, ka informācija nonāk tieši Facebook.

Turklāt jūs varētu vēlēties ierobežot to, kas jums patīk un ko jūs dalāties Facebook. Tā kā tirgotāji var atlasīt gandrīz visu, kas attiecas uz jums, dodot viņiem mazāk informācijas, ar kuru strādāt, jūs varat vairāk kontrolēt savu anonimitāti.

Tā kā Facebook reklāmas ieņēmumi 2016. gada pēdējā ceturksnī pieauga par gandrīz 30%, varat sagaidīt, ka šīs reklāmas kļūs pamanāmākas, mērķtiecīgākas un arvien precīzākas.

Vismaz pagaidām jums joprojām ir iespēja ietekmēt to saņemšanu.

Piedāvātais attēls: BrianAJackson / Deposit Photos

Datu pārvēršana naudā: rāpojošā Facebook reklāmas dzinēja puse
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.