Divas Augstākās tiesas lietas, kas atkārtoti definēs jūsu digitālo privātumu 2018. gadā

Augstākās tiesas ēka ir pārpildīta ar datiem

Nākamo sešu mēnešu laikā ASV Augstākā tiesa pieņems lēmumu divās lietās, kurās tiks noteikts, vai ir jāierobežo ASV valdības plašās iespējas iegūt tās un citu valstu pilsoņu personisko informāciju..

Abos gadījumos tiek strīdēts Stored Communications Act (SCA) - likums ir tik novecojis, ka ASV valdībai, šokējoši, patlaban nav nepieciešams orderis, lai izsijātu kādu no jūsu iepriekšējiem personīgajiem ziņojumiem un meklēšanu tiešsaistē.

Kas ir glabāto sakaru likums? Un kā tas ir novecojis?

Uzglabāto komunikāciju likums tika ieviests 1986. gadā, lai paplašinātu ASV Konstitūcijas Ceturto grozījumu tiesības, kas aizsargā ASV pilsoņu “personu, māju, dokumentu un mantu privātumu” un aizsargā arī tos “dokumentus un efektus” tiešsaistē..
Tāpēc SCA pieprasa tiesībaizsardzības iestādēm iegūt meklēšanas orderi, pirms tā var piekļūt visu elektronisko sakaru saturam, ko pakalpojumu sniedzēji glabājuši (piemēram, telekomunikāciju un ISP) pēdējo 180 dienu laikā..

Bet, ņemot vērā šādas tehnoloģijas attīstības ātrumu, likuma likumos netiek ņemta vērā pašreizējā kibertelpas mahinācija. Likums tika pieņemts pirms vairāk nekā 30 gadiem - pirms vispārējais tīmeklis pastāvēja - un Kongress uzskatīja, ka sakari, kas vecāki par 180 dienām, būs novecojuši..

Tagad šāda saziņa tiek glabāta bezgalīgi, un tas nozīmē, ka jebkura veida saziņa tiešsaistē, kas ir vecāka par sešiem mēnešiem (piemēram, jūsu teksti, e-pasti un Facebook ziņojumi), ir godīga spēle valdībai..

Šī nozīmīgā nepilnība SCA ir iesniegusi divas lietas līdz Augstākajai tiesai attiecībā uz tās piemērošanu saistībā ar ceturto grozījumu.

Ar gaidāmajiem lēmumiem līdz šī gada jūnija beigām, ExpressVPN aplūko, kas atrodas uz līnijas.

1. Carpenter pret Amerikas Savienotajām Valstīm

Šī lieta mēģina atbildēt uz jautājumu:

Vai valdība pārkāpj ceturto grozījumu, kad tā piekļūst personas datiem par mobilā tālruņa atrašanās vietu bez atļaujas?

Arestēts 2011. gadā, Timotijs Kārpenters Mičiganā veica virkni viedtālruņu bruņotu laupīšanu. Tomēr viņš tika veiksmīgi notiesāts tikai divus gadus vēlāk, pēc tam, kad FB pieprasīja mobilā telefona datus tikai ar maģistrāta tiesneša tiesas rīkojumu.

No viņa mobilo telefonu firmas FBI tika nodoti vairāk nekā 127 dienu vērti ieraksti, kas prokuroriem sniedza pietiekami daudz informācijas, lai ne tikai notiesātu Karpenteru, bet arī zinātu, kur viņš gulējis un vai viņš svētdienās devās uz baznīcu..

Ierakstiem netika izsniegts orderis, par kuru Amerikas Pilsoņu brīvību savienība (ACLU) apgalvo, ka tas pārkāpj Ceturto grozījumu un padara FBI apkopotos datus par antikonstitucionāliem. Tomēr datus joprojām varēja iegūt bez ordera saskaņā ar Uzglabāšanas komunikāciju likumu, ņemot vērā, ka informācija bija vairāk nekā 180 dienas veca.

Kāpēc šis gadījums ir svarīgs visiem

Ja Augstākā tiesa noteikumi par labu Amerikas Savienoto Valstu valdībai, tad ne tikai tiesībaizsardzība var iegūt jūsu mobilā tālruņa atrašanās vietas datus, bet arī radīt precedentu citiem datiem, kas ir pieejami bez garantijas.

Ja tiesa konstatē par labu Carpenter, tad nepamatota atrašanās vietas datu iegūšana tiks uzskatīta par antikonstitucionālu, kas daļēji novērsīs nepilnības SCA.

2. Microsoft pret Amerikas Savienotajām Valstīm

Šī lieta mēģina atbildēt uz jautājumu:

Ar orderi e-pasta pakalpojumu sniedzējam ir jāsniedz federālajai valdībai e-pasti pat tad, ja e-pasta ieraksti tiek glabāti tikai ārpus Amerikas Savienotajām Valstīm?

Microsoft tīmekļa e-pasta pakalpojums, ko tagad sauc par Outlook.com, lielu daļu savu datu glabā aizjūras datu centros - viens no tiem atrodas Dublinā, Īrijā. Microsoft 2013. gadā saņēma ASV orderi par lietotāja e-pasta sakaru datiem, kas tika glabāti Dublinā.

Kaut arī Microsoft sniedza adaptīvos sakaru datus, kas tika glabāti ASV, viņi apstrīdēja rīkojumu par Dublinā glabāto informāciju. Sākotnēji tiesas izpildīja orderi, bet, kad Microsoft 2016. gadā iesniedza apelācijas sūdzību, tas tika atzīts par spēkā neesošu. ASV Tieslietu departaments atbildēja ar pretapelāciju Augstākajā tiesā, kura 2017. gada oktobrī piekrita lietas izskatīšanai..

Kāpēc šis gadījums ir svarīgs visiem

Ja Augstākā tiesa noteikumi par labu ASV., ASV valdība iegūst pilnīgu piekļuvi gan ASV, gan citu valstu pilsoņu informācijai, kas tiek glabāta ASV uzņēmumiem piederošos datu centros visā pasaulē.

Piemēram, Vācijas pilsonis, kas izmanto Microsoft Outlook, varētu savu informāciju glabāt datu centrā Vācijā, bet ASV valdībai joprojām būs iespēja iegūt meklēšanas orderi, lai apskatītu viņu e-pasta paziņojumus - kaut kas citādi atrastos ārpus ASV jurisdikcijas..

Varētu rasties papildu sarežģījumi attiecībā uz to, kas uzskatāms par pareizu meklēšanas orderi, jo katrā valstī gandrīz noteikti ir atšķirīgi (un, iespējams, pretrunīgi) standarti.

Bet ja Augstākā tiesa noteikumi par ordera atzīšanu par nederīgu, tas aizsargās ne tikai Microsoft, bet arī citu tehnoloģiju gigantu, piemēram, Google un Facebook, lietotāju privāti glabātos sakarus, kuriem abiem visā pasaulē ir datu centri.

Augstākā tiesa uzklausīs abu pušu mutvārdu argumentus 2018. gada 27. februārī.

Kāpēc šie gadījumi ir tik svarīgi digitālajai privātumam

Ja kāds no šiem gadījumiem pieņem lēmumu par labu ASV valdībai, tas nodrošinās juridisku precedentu, lai valdība iegūtu vēl vairāk jūsu personiskās informācijas vienā no diviem jauniem veidiem: dati par mobilā tālruņa atrašanās vietu pēc sešiem mēnešiem bez atļaujas vai jūsu e-pastus, kas tiek glabāti ASV uzņēmuma serverī ārzemēs.

Fakts, ka abas lietas ir sasniegušas Augstāko tiesu, pievērš uzmanību arī acīmredzamiem caurumiem novecojušajā un arhaiskajā SCA. Abos lēmumos tiks norādīts, vai ASV valdības veiktā tiešsaistes privātuma mazināšanās traucēs vai turpināsies.

Divas Augstākās tiesas lietas, kas atkārtoti definēs jūsu digitālo privātumu 2018. gadā
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.