Dodies uz Jaunzēlandi? Sagatavojieties atbloķēt tālruni muitā

[ware_item id=33][/ware_item]

Jaunzēlandes karogs fonā izbalējis ar priekšā esošu tālruni ar kivi putna attēlu, kas uzzīmēts kā pirkstu nospiedums.


Kaut kas neticams ir zem vārīšanas - un tas nav tikai zivis un čipsi. Šomēnes Jaunzēlande ieviesa ļoti invazīvu datu likumu, kas muitas amatpersonām dod tiesības ne tikai veikt līdzvērtīgu meklēšanu digitālajā joslā, bet arī uzlikt naudas sodu ikvienam ceļotājam, kurš atsakās ievērot.

2018. gada Muitas un akcīzes likums, kas stājās spēkā 1. oktobrī, dod Jaunzēlandes amatpersonām tiesības piespiest ceļotājus atbloķēt viņu elektroniskās ierīces, lai tās varētu meklēt. Ja tas nebūtu pietiekami matains, ikviens apmeklētājs, kurš atsakās no dakšiņas, izmantojot savu PIN, pirkstu nospiedumu vai paroli, varētu tikt saukts pie atbildības un / vai tai varētu uzlikt naudas sodu līdz 5000 NZD (apmēram 3 300 USD)..

Drošības nodrošināšanai nav soli uz priekšu, privātuma nodrošināšanai - divi soļi atpakaļ

Papildus tam, ka Muitas aģentiem tiek piešķirtas tiesības sagraut jūsu privātumu, likums viņiem arī dod iespēju konfiscēt ierīces ceļotājiem, kuri atsakās ievērot noteikumus. Muitas aģenti var brīvi kopēt visus datus, kas iegūti no noteiktas ierīces, kas aģentiem dod iespēju ļaunprātīgi izmantot jūsu personas datus.

Lai situāciju padarītu vēl sliktāku, virsniekiem nav noteiktas prasības, kas jāievēro, pirms viņi kādu aptur. Tā vietā lēmumu pieņem atsevišķi muitas aģenti - dodot viņiem lielākas pilnvaras pārtraukt to, kas viņiem patīk, kad vien viņi vēlas.

Ir svarīgi atzīmēt, ka, kaut arī Jaunzēlande nav pirmā valsts, kas ieviesusi šāda veida likumus, tā ir pirmā, kas soda naudas piemēro kā sodu par neatbilstību. Piemēram, ASV digitālo joslu meklēšana jau kādu laiku ir problēma; Tomēr, ja apmeklētāji atsakās nodot savas paroles, muitas amatpersonām vienīgais ir vērsties pret viņiem iebraukšanu.

Lietas sagatavošana papildu drošībai

Kāda veida datus šīs amatpersonas varēja meklēt? Pēc muitas pārstāves Terijas Braunas teiktā, process ietvers “katra faila meklēšanu pa tālruni”. Tas varētu ietvert potenciāli slepenus dokumentus, meklēšanu tīmeklī, fotoattēlus un citu..

Uzrunājot Jaunzēlandes radio, muitas ministrs Kriss Faafoi sacīja, ka šī jaunā politika ir ne tikai nepieciešama, bet arī sen nokavēta. "Daudzas organizētās noziedzības grupas kļūst daudz sarežģītākas veidos, kā viņi mēģina nokļūt lietām pāri robežai," sacīja Faafoi. "Un, ja mēs domājam, ka viņi nodarbojas ar šāda veida uzņēmējdarbību, tad viedtālruņu un datoru izlūkošanas iegūšana var būt noderīga kriminālvajāšanā."

Jaunzēlandes valdība ir arī mēģinājusi mazināt bailes, atkārtojot, ka ļoti maz ceļotāju tiks lūgts nodot datus. Muita paziņoja, ka, lai arī 2017. gadā cauri gāja 14 miljoni ceļotāju, tika pārbaudītas tikai 537 ierīces.

Stingrs likums ar pārsteidzoši vienkāršiem risinājumiem

Tāpat kā daudzos privātuma likumos, arī šajā tikai tiek noklāta virsma. Nedodot tiesībaizsardzības iestādēm piekļuvi digitālajiem mākoņu vai dublējuma failiem, noziedzniekiem, teroristiem (un cilvēkiem ar kaut ko paslēpties) ir neticami viegli pirms ceļojuma dublēt ierīces..

Un otrādi, ja informācija par konkrētas personas ierīci ir pietiekami inkriminējoša, persona var vienkārši samaksāt naudas sodu un turpināt darbu. Tātad, lai arī tas var radīt sāpes, vienkāršākais veids, kā izvairīties no šī jautājuma risināšanas, ir A) dublēt tālruni pirms aizbraukšanas vai B) visu sensitīvo informāciju saglabāt mākonī..

Ceļošana uz Jaunzēlandi, zinot, ka jūsu tālrunis vai planšetdators tiks meklēts iepriekš, dod daudz laika, lai ieviestu pienācīgus privātuma protokolus. Vai jums ir daži fotoattēli, kurus nevēlaties svešiniekam skatīties? Noslaukiet viņus Vai jums ir daži e-pasta ziņojumi, kurus vēlaties saglabāt privāti? Nosūtiet tos uz mākoni.

Nav svarīgi, vai jums nav ko slēpt

Tikai dažas nedēļas pēc tā pastāvēšanas likumā ir vērojama milzīga opozīcija. Privātuma aizstāvji, piemēram, Elektronisko robežu fonds (EZF) un Jaunzēlandes Pilsoņu brīvību padome (CCL), abi ir nicinājuši jauno likumu. Nesenā paziņojumā CCL apgalvo:

“Jebkurš profesionāls noziedznieks varētu viegli uzglabāt savus datus internetā, ceļot ar noslaucītu tālruni un atjaunot to, tiklīdz viņi ierodas valstī. Ikviens noziedznieks, kurš to nedarīs, noteikti samaksās USD 5k naudas sodu, nevis atklāj pierādījumus par noziegumiem, kas varētu būt saistīti ar cietuma laiku. ”

Pat ja jūsu sociālo mediju profilos ir pilns ar garlaicīgiem ēdiena attēliem un svešiniekiem, kas uz jūsu sienas izliek siltus dzimšanas dienas vēlējumus, fakts, ka Jaunzēlande ir sākusi īstenot šo likumu, ir satraucošs.

Vai tas ir vēl viens drošības teātra gadījums, vai tas ir kārtējais solis pakāpeniski invazīvo datu likumu rindā, kas lēnām, bet noteikti ierobežo mūsu brīvību?

Mēs labprāt dzirdētu jūsu domas par šo lietu. Atstājiet savus komentārus zemāk.

Dodies uz Jaunzēlandi? Sagatavojieties atbloķēt tālruni muitā
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.