Dzēsiet tos tagad: vissliktākās lietotnes privātumam 2019. gadā

Angry Birds, Holy Bible, Facebook un Flashlight app ikonas.

Tas ir par gada laiku, kad labi paredzētās rezolūcijas ir malā.

Nevajag sevi pārspēt. Jūs varētu justies kā liela tauku izgāšanās, taču jūs, iespējams, vienkārši neizvēlējāties pareizās izšķirtspējas. Lai gan solījums piektdienas nedēļā apmeklēt sporta zāli likās gan pārliecinošs, gan ārkārtīgi ticams, sēdot pie Ziemassvētku vakariņu galda, liekot mutē šokolādi un gaļu, tas tiešām nav ilgtspējīgs mērķis.

Lai jūs justos labāk, kāpēc gan neizmainīt savas rezolūcijas un meklēt kaut ko vieglāku, bet ar tikpat brīnišķīgām pozitīvām lietām?

Tas ir pareizi! Uzņēmums VPN gatavojas piedāvāt veidus, kā uzlabot jūsu dzīvi, izmantojot privātuma un drošības risinājumus. Tad norēķinieties, lūk, mēs ejam.

1. Dusmīgie putni

Ja jūs būtu starptautiska spiegošanas organizācija, kuru lietotni jūs atlasītu, lai iegūtu viedtālruņu lietotāju informāciju?

Ja jūs izvēlējāties Angry Birds, apsveicam! Jūs domājat tāpat kā NVD un GCHQ.

Angry Birds, kas tika izlaists 2009. gadā un tika lejupielādēts vairāk nekā 2 miljardu lejupielāžu laikā, bija, iespējams, pirmā mobilā spēle, kas piedzīvoja lielo laiku. Un to, kas tai trūkst spēlē, tas noteikti aizpilda ar caurspīdīgiem datiem.

Pats Eds Snowdens apgalvoja, ka lietotne šifrē datus, taču tikai pēc ziņām parādījās, ka starptautiskās izlūkošanas aģentūras to izmanto, lai savāktu informāciju, ko cilvēki patiešām pamanīja..

Mobilo reklāmu platforma ievietoja koda fragmentu Angry Birds, kas ļāva uzņēmumam atlasīt reklāmas lietotājiem, pamatojoties uz iepriekš apkopotu informāciju. Diemžēl reklāmas datu bibliotēka bija redzama, kas nozīmē, ka tā izplata informāciju no lietotājiem, piemēram, tālruņa numuru, zvanu žurnālus, atrašanās vietu, politisko piederību, seksuālo orientāciju un ģimenes stāvokli. Nav brīnums, ka NSA visā tajā bija.

Ja ticat izstrādātājiem, šķiet, ka jaunākās Angry Birds versijas nav tik viegli ievainojamas kā viņu tēvi, tāpēc, ja jums ir jāšauj cūkas ar vistām, noteikti atjauniniet lietotni.

2. Bībeles lietotne YouVersion

Bībeles lietotne YouVersion atrodas vairāk nekā 300 miljonos ierīču visā pasaulē. Tā apgalvo, ka ir Bībeles lietotne Nr. 1, un tajā ir vairāk nekā 1400 Bībeles vairāk nekā 1000 valodās. Tas arī vāc datus tā, it kā paņemšana notiktu rīt.

Nozīmīgas atļaujas, ko pieprasa lietotne, ir pilnīga piekļuve internetam, iespēja izveidot savienojumu un atvienoties ar Wi-Fi, modificēt tālrunī saglabāto saturu, izsekot ierīces atrašanās vietai un lasīt visus lietotāja kontaktus.

Ne uzreiz ir skaidrs, kāpēc lietotnei nepieciešami visi šie dati. Var tikai pieņemt, ka tas par visu ziņo jūsu izvēlētajai dievībai. Nu, vai reklāmas aģentūras.

ATJAUNINĀJUMS: YouVersion pārstāvis rakstīja, ka lietotnes atļaujas ir paredzētas, lai nodrošinātu “vislabāko iespējamo pieredzi mūsu lietotājiem” un ka izstrādātājs bezpeļņas organizācija “nepārdos lietotāju datus vai personiski identificējamu informāciju”.

3. Jebkura lukturīšu lietotne

Sāksim ar to, norādot, ka ir 2019. gads, un gandrīz visiem tālruņiem ir iebūvēta lukturīšu funkcija. Ja jums ir trešās puses lietotne, labākajā gadījumā tā ir bezjēdzīga.

Zibspuldzes lietotnes ir izvēle hakeriem, kuri vēlas piekļūt jūsu tālrunim. Neuzmanīgi lietotāji tiek turēti tumsā, jo šķietami noderīga un nekaitīga zibspuldzes lietotne viņu tālruņiem uzpūta ļaunprātīgu programmatūru.

Iepriekš ir ziņots par zibspuldzes lietotņu instalēšanas briesmām, un tiešām nav nepieciešams pakļaut sevi riskam, ja jums tāda ir. Bet, ja jums jau ir instalēta trešās puses lietotne lukturītim, pārbaudiet tai piešķirtās atļaujas. Un jūs varētu vēlēties vispirms apsēsties.

4. Facebook

Nav liels pārsteigums, ka mēs iesakām pret šo.

Cambridge Analytica skandāls parādīja Marka Zukerberga datu ieguves apjomu. Tā kā gadu gaitā ir pārmērīgi daudz citu privātuma pārkāpumu, ir pienācis laiks noņemt no viedtālruņa Facebook lietotni Facebook.

Patiesībā Facebook uzraudzība jūsu tālrunim ir satriecoša. Lietotne var fotografēt un video, ierakstīt audio, pievienot un dzēst kontaktus, lasīt jūsu tekstus, lasīt kalendāru, ignorēt citas lietotnes ... tā turpinās. Īsāk sakot, Facebook lietotnei ir satraucoša kontrole pār jūsu tālruni un visu, kas uz tā atrodas.

Bet privātums nav vienīgais iemesls, lai atbrīvotos no Facebook spiegu važas. Neatkarīgi no tā, cik lielisks ir jūsu tālrunis, atinstalējot Facebook lietotni, tas kļūs labāks. Lietotne nepārtraukti darbojas fonā, patērējot gan akumulatoru, gan jūsu datus. Tas ir mamuta resurss.

Ja jums ir jāizmanto Facebook, pievienojiet īsceļu vietnei sākuma ekrānā. Un atcerieties aizvērt cilni, kad esat pabeidzis. Vismaz tādā veidā tas nevar turpināt spiegot tālrunī (un ēst tā resursus), kad jūs to neskatāties.

Secinājums: izmantojiet lietotni

Lai gan jūs un jūsu slābs ķermenis, iespējams, neveiksmīgi izvēlējāties jaunā gada lēmumus, nav iemesla, ka nevarētu uzlabot savu dzīvi mazāk fiziskā veidā.

Ja jums ir kāda no iepriekš uzskaitītajām lietotnēm, ārkārtīgi palieliniet tiešsaistes privātumu un drošību, iznīcinot tās, piemēram, mārciņas, kuras jūs nevarētu.

Dzēsiet tos tagad: vissliktākās lietotnes privātumam 2019. gadā
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.