EZF vēlas, lai Facebook un vēl 8 giganti pievienotos vietnei #FixItAl juba. Mēs jautājām, ko tas nozīmē.

Divi runas burbuļi pārklājas ar bloķēšanas pārklāšanos.

Iespējams, ka vissliktākais privātuma un drošības jautājumu aspekts, kas skar tehnoloģijas, kuras mēs izmantojam katru dienu, ir tas, ka tās šķiet pilnīgi novēršamas.

Kāpēc Twitter nav šifrējis tiešos ziņojumus? Kāpēc Facebook izmanto jūsu tālruņa numuru vairāk nekā divu faktoru autentifikācijai?

Elektronisko robežu fonds (EZF) plāno piespiest uzņēmumus pievērsties šiem jautājumiem un vairāk, izmantojot jaunu iniciatīvu ar nosaukumu #FixItAl juba..

Mēs runājām ar EZF Genniju Gebhartu, kurš palīdzēja palaist #FixItAl juba, par plāniem beidzot likt uzņēmumiem būt atbildīgiem par lietotāju privātumu un drošību. Zemāk ir fragmenti no šīs intervijas, skaidrības labad viegli rediģēti.

Kas ir #FixItAl juba?

#FixItAl juba ir jauns veids, kā EZF paziņot uzņēmumiem, cik nopietni mēs domājam par dažādiem drošības un privātuma jautājumiem, un jo īpaši izmēģināt un iesaistīt lietotājus šajos jautājumos..

Mēs vēlējāmies meklēt jaunus veidus, kā pievērsties patērētāju privātuma aizstāvībai, un izcelt drošības un privātuma jautājumu jautājumus, kuriem ir reālistiski iespējami, bet lieli efekti. Raugoties no lietotāja viedokļa, šīs ir lietas, kas liek aizdomāties: “Kāpēc viņi to jau nav fiksējuši?”, Un mēs patiešām vēlamies, lai šī iniciatīva atspoguļotu šo piedēvēto vilšanos.

Kāpēc jūs iniciatīvā izcēlāt tikai deviņus uzņēmumus??

Ja mēs gribētu runāt par drošības un privātuma jautājumiem lielajos uzņēmumos, mums viegli varētu būt simts lietu saraksts. Iemesls, kāpēc mēs norādījām deviņus, ir trīs lietas:

 • Tie ir labi pazīstami uzņēmumi;
 • Viņiem ir reāli, realizējami un sasniedzami labojumi; un
 • Viņiem būtu liela ietekme, ja viņus uzrunātu.

Mēs gribam:

 1. Android, lai lietotāji varētu liegt un atsaukt lietotņu interneta atļaujas.
 2. Apple ļauj lietotājiem šifrēt savas iCloud rezerves kopijas.
 3. Facebook, lai pārtrauktu tālruņu numuru izmantošanu, kas pievienoti kā konta verifikācija mērķtiecīgai reklamēšanai.
 4. Liekas dot iespēju neapmaksātiem konta lietotājiem kontrolēt datu saglabāšanu.
 5. Twitter, lai tiešajiem ziņojumiem pievienotu pilnīgu šifrēšanu.
 6. Venmo ļauj lietotājiem slēpt savu draugu sarakstus.
 7. Verizon, lai apturētu spiegprogrammatūras iepriekšēju instalēšanu tālruņos.
 8. WhatsApp, lai pirms lietotāja pievienošanas grupai saņemtu lietotāja piekrišanu.
 9. Windows 10 ļauj lietotājiem saglabāt diska šifrēšanas atslēgas sev.

Daži no šiem jautājumiem ir zināmi jau labu laiku, un fakts, ka mums ir tehnoloģija, lai tos labotu [un tomēr vēl nav], patiešām ir vērsts pret drošības un privātuma paraugpraksi..

Kurā uzņēmumā, jūsuprāt, ir visnopietnākās privātuma un drošības nepilnības?

Es domāju, ka atbilde mainīsies atkarībā no tā, ar ko jūs runājat. Ir svarīgi atcerēties, ka daudzi cilvēki izmanto tikai vienu vai otru produktu.

Apple lietotājus ārkārtīgi interesēs, piemēram, iCloud dublējumi, bet cilvēki, kuri izmanto tikai Microsoft, teiks, ka diska šifrēšanas atslēgas operētājsistēmā Windows 10 ir svarīgākas.

ICloud šifrēšana tomēr ir liela. Apple ir pamatoti radījis daudz trokšņa un tai ir lieliska iPhone drošības reputācija, taču daudzi iPhone lietotāji, iespējams, nesaprot, ka viņiem nav tāda paša līmeņa drošības kā iCloud.

Ja nometat tālruni peļķē vai aizmirstat visas paroles, rezerves kopijām ir jēga. Bet ir svarīgi, lai šie dublējumi tiktu šifrēti, tāpēc fotoattēli un dati ir droši un neviens nevar tiem piekļūt. Uzņēmumam, kas jau izmanto privātumu kā lielu pārdošanas punktu, tas ir kaut kas tāds, ko viņi nevar atļauties palikt nekustīgi.

Mēs visu laiku atrodam arī jaunas problēmas. Tikai dažas dienas pēc palaišanas mēs uzzinājām vairāk sliktu ziņu par to, kā Facebook ļaunprātīgi izmanto tālruņu numurus, ko cilvēki pievieno drošības nolūkos.

Ko jūs domājat par Zuckerberga neseno konfidencialitātes punktu viņa uzņēmumam?

Tas patiešām rada daudz cerību Facebook, ciktāl tas attiecas uz drošības un privātuma funkciju atbildīgu pārvaldību. Arī Facebook ziņojumapmaiņas apvienošana ir interesanta attīstība, bet es domāju, ka laiks rādīs. Zuckerberga paziņotā plāna aspekti izklausījās lieliski, un, ja Facebook to atcels un nostāsies kopā ar lietotājiem, mēs stāvēsim kopā ar viņiem. Ja viņi to nedarīs, mēs būsim šeit, lai sauktu viņus pie atbildības.

Uzņēmuma jaunākie sasniegumi nemudina optimismu - mēs tam ticēsim, kad redzēsim.

Kā jūs cerat, ka uzņēmumi reaģēs uz #FixItAl juba?

Ļoti konkurētspējīgā nozarē mēs domājam, ka tad, ja viens uzņēmums mainīs savu nostāju attiecībā uz drošību un privātumu, citi varētu izskatīties nedaudz sliktāk. Dažos gadījumos, piemēram, Android lietotņu interneta atļauju politikā, ja viens uzņēmums pārvietojas un uzņemas vadību, tas rada spiedienu uz visu ekosistēmu, lai uzlabotu privātumu visā pasaulē..

Mēs jau esam redzējuši WhatsApp piekrišanas funkciju, kas, šķiet, ir beta versija, un līdzīgu funkciju, kas slēpjas Android beta kodā. Tāpēc agrāk vai vēlāk mēs varētu redzēt kādu kustību - atkarībā no uzņēmuma un tā prioritātēm. Ja konkurents to redz, tas varētu būt lielisks motīvs, lai uzlabotu lietotnes drošību un konfidencialitāti.

Var viegli justies bezspēcīgam par savu drošību un privātumu. Kā mēs to pārvarējam??

Es domāju, ka ielēkšana #FixItAl juba kampaņā un tās pastiprināšana nesāp. Jūs varat justies bezspēcīgs, ja esat viens lietotājs starp vairākiem miljardiem. Lielie uzņēmumi nav atbildīgi, viņiem nav ievēlētu mandātu un viņi jums neatbild, kas var būt ārkārtīgi nomākta.

Bet viena lieta, ko cilvēki var darīt, ir mainīt to, kā viņi izmanto produktus. Neviens neatrodas ilūzijā, ka aiziešana no Facebook iedvesmos milzīgām izmaiņām - jums tas būs vajadzīgs viena miljarda cilvēku kustībai. Tas ir par to, kā pasargāt sevi un atrast drošības un privātuma tiesības tu vajag.

Ir svarīgi arī pārdomāt, ko drošība un privātums nozīmē jums kā indivīdam. Vai jūs nervozē valdības uzraudzība vai nervozējat vecākus, darba devējus, skolotājus vai varmācīgus dzīvesbiedrus, kas mēģina jūs apsekot? Tās ir divas pilnīgi atšķirīgas situācijas, un katrai no tām ir daudz dažādu iespēju. Tas nozīmē atrast tieši to, kas jums nepieciešams, un pēc tam mainīt tiešsaistes ieradumus.

Kādas ir nākamās darbības vietnē #FixItAl juba?

Mēs joprojām atrodamies projekta pirmajā posmā, bet mēs jau runājām ar uzņēmumiem, uzzinājām, ko viņi dara, un kādi iekšējie bloki viņiem ir nepieciešami, lai konfidencialitātes funkcijas tiktu nodibinātas.

Pašlaik mēs meklējam lietotājus, kurus ir ietekmējis konfidencialitātes zaudējums. Piemēram, attiecībā uz Slack ir kopienu organizatori, aktīvistu grupas, arodbiedrības un žurnālistu kolektīvi, kas izmanto bezmaksas kontus, un viņi ir pakļauti Slack datu saglabāšanas politikai. Tādi lietotāji, kurus ietekmē šie drošības trūkumi, ir cilvēki, kuru balsis mēs vēlētos pastiprināt tuvākajā nākotnē.

Projekts #FixItAl juba dzimis no šīs piedzīvotās vilšanās "Ko mēs varam darīt?" Runa ir par mēģinājumu atrast veidu, kā pastiprināt to lietotāju balsis, kuriem ir pārliecinoši stāsti, un kā šīs problēmas viņus ir ietekmējušas - kādas ir iespējas, kuras viņi ir mēģinājuši izmantot, lai pasargātu sevi, neskatoties uz visām privātuma un drošības problēmām?

Kad es skatos, kas varētu notikt tālāk, ideālā gadījumā visiem šiem uzņēmumiem vajadzētu pārstāt paļauties uz mērķtiecīgu reklāmu kā savu biznesa modeli. Bet to būs grūti paveikt, tāpēc ir runa par to, ko var izdarīt tagad. Par ko mēs tagad varam cīnīties? Un tad mēs varam apskatīt, kā uz tā balstīties.

Tātad mēs sākam ar kaut ko viegli sasniedzamu?

Viegli sasniedzams, iespējams, nav pareizais veids, kā to pateikt - ir svarīgi atzīt, ka šo izmaiņu veikšana var būt grūts uzdevums. Bet jēga ir tāda, ka mums ir tehnoloģija un nav attaisnojumu, lai mēs turpinātu izvairīties no labākās drošības un privātuma prakses.

Tehnoloģiju uzņēmumiem ir jāatzīst, ko lietotāji vēlas un ko viņi ir pelnījuši attiecībā uz privātuma un drošības pamatiem, un tas jāpiemēro.

Pievienojieties EZF kampaņai #FixItAl juba

Lai iesaistītos EZF #FixItAl juba, tiešsaistē dalieties ar savām sūdzībām ar hashtag #FixItAl juba un sekojiet Dženijai Gebhartai Twitter, lai iegūtu jaunāko informāciju par iniciatīvu.

EZF vēlas, lai Facebook un vēl 8 giganti pievienotos vietnei #FixItAl juba. Mēs jautājām, ko tas nozīmē.
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.