Facebook beidzot iestājas par privātumu, jo ASV valdība pieprasa uzlauzt Messenger

Ir ieradies Facebook Messenger logotips ar sarkanu punktu, kas norāda uz jaunu ziņojumu. Bet tur ir vērpjot! Sarkanā krāsā ir šifrēšanas atslēga.

ASV Tieslietu ministrija vēlas, lai Facebook pārtrauc savas Messenger tērzēšanas lietotnes šifrēšanu no visas puses, lai valdība varētu izspiegot aizdomās turēto.

Pagaidām Facebook nespēlē bumbu.

Lieta ir aizzīmogota, tāpēc informācija par to nav pieejama sabiedrībai, taču domājams, ka tā varētu būt saistīta ar MS-13 bandas izmeklēšanu Fresno, Kalifornijā.

Facebook apgalvo, ka tāpēc, ka aizdomās turētais Messenger lietotnē izmantoja “slepenu sarunu” funkciju, tas nespēj redzēt tērzēšanas saturu. Lai arī parastās Messenger sarunas nav šifrētas, slepeno sarunu funkcija ļauj veikt šifrēšanu no vienas puses uz otru.

ASV valdība mēģina piespiest tiesu

Tā kā Facebook joprojām ir izaicinošs, palielinoties spiedienam, ASV Tieslietu departaments vēlas, lai uzņēmums, kas tiek turēts tiesā, lai atteiktos atbrīvot tērzēšanas atšifrējumus. Valdība saka, ka Facebook ir jāpiespiež ievērot tās prasības, taču Facebook nostāja nav mainījusies: ziņojums tika kodēts no viena gala līdz galam, un neviens to nevar redzēt.

Šifrēšana no vienas puses uz otru padara gandrīz neiespējamu sarunas satura apskati nevienam, izņemot dalībniekus.

Lai nodrošinātu tērzēšanas atšifrējumu, Facebook vajadzētu noņemt šifrēšanu no Messenger vai pilnībā uzlauztu aizdomās turēto - divas lietas, ko tā nevēlas darīt.

Tā nav pirmā reize, kad ASV mēģina piespiest uzņēmumu sevi uzlauzt

Tiesas lieta nav atšķirīga no Apple vs FBI spatiem, kas sākās, kad varas iestādes pieprasīja palīdzību, lai uzlauztu iPhone.

Apple atteicās un paziņoja, ka palīdzība FBI radīs postošas ​​privātuma sekas tā miljoniem klientu. Tomēr lieta nekad netika tiesāta, jo FBI atrada citu līdzekli ierīces uzlauzšanai.

Jau 2006. gadā ASV valdība lēma, ka telefona kompānijām ir jāļauj policijai ieklausīties pilsoņu VoIP (Voice over Internet Protocol) zvanos, kā viņi to var veikt regulāros telefona zvanos saskaņā ar spēkā esošajiem slepenās slepenības novēršanas likumiem. Tomēr pašlaik likumi neattiecas uz tērzēšanas lietotnēm, spēļu tērzēšanu un citiem līdzīgiem pakalpojumiem, piemēram, Google Hangouts, Signal un Facebook Messenger..

Vai tas ir šifrēšanas beigas??

Ja ASV valdībai izdosies iztiesāt lietu pret Facebook Messenger, tā izveidos satraucošu precedentu ar nopietnu iespaidu uz interneta privātumu.

Cerēsim, ka Facebook paliek uz vietas un nepakļaujas šim klajajam ASV valdības mēģinājumam iekļūt ikvienā šifrētā tērzēšanā.

Facebook beidzot iestājas par privātumu, jo ASV valdība pieprasa uzlauzt Messenger
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.