Facebook kriptovalūtā valdības tiek kodētas

Balts monētas formas aplis uz purpura fona. Monētas formas aplī ir trīs Svaru logotipa viļņotās līnijas.

Ir vairāk nekā 2000 kriptovalūtu, žetonu un blokķēžu instrumentu, ko parasti tirgo vairāk nekā 250 platformās visā pasaulē. Dažas no šīm valūtām rada pseidonīmi cilvēki, piemēram, Bitcoin’s Satoshi Nakamoto, savukārt citas ir iecerējušas bērnu gudrības, jaunizveidoti uzņēmumi, lieli tehnoloģiju uzņēmumi vai pat valdības. Gandrīz neviens no viņiem nepievērš uzmanību. Līdz pagājušajai nedēļai neviens sēdošais ASV prezidents nekad nebija lietojis vārdu “Bitcoin”.

Svari ceļas

Tomēr, kad Facebook pēc daudzām spekulācijām un gaidīšanas paziņoja par savu kriptovalūtu ar nosaukumu Svari, valdības ātri reaģēja. Indijā politiķi skaidri pateica, ka “tas nav kaut kas, kas mums ir paticis”, savukārt ASV senators Šerods Brauns, starp daudziem citiem kolēģiem no abiem politiskā spektra galiem, ātri norādīja, ka “mēs nevaram atļaut Facebook darboties riskanta jauna kriptovalūta no Šveices bankas konta bez uzraudzības. ”

Kremļa ekonomists Vladislavs Ginko piebilda, ka “Facebook Svariem nebūs citas iespējas, kā stāties pretī Krievijas teritorijas bloķēšanai”, savukārt vācu eiroparlamentārietis Markus Ferbers brīdināja par Facebook kļūšanu par “ēnu banku”. Mēneša laikā pēc tās izveidošanas ASV prezidents Donalds Trumps bija izveidojis kritiski nosvēra čivināt, jo Pārstāvju palātas demokrātu locekļi ierosināja Likumu par finanšu saglabāšanu lielā finansējumā.

Pašā kriptovalūtas kopienā projekts neizraisīja tik daudz viļņu. Bet, jo vairāk valdības pauda savas bažas, jo vairāk atvērtu, neatļautu Svaru alternatīvu entuziasti sāka pacelt uzacis. Kāpēc Facebook izdevās izraisīt tik spēcīgu un kodolīgu kritiku, kad Bitcoin vēl nebija? Vai Svariem patiešām izdotos saskarties ar vispārēju aizliegumu ASV un Eiropā, kamēr Bitcoin paliks likumīgs? Vai Svariem izdotos panākt plašu adopciju gadījumos, kad Bitcoin nebija izdevies?

Svari kā drauds

Arī Facebook nav pirmā lielā organizācija, kas laidusi klajā savu monētu. JP Morgan Chase šī gada februārī paziņoja par savu kriptovalūtu, savukārt maksājumu starta Circle, kuru atbalstīja Goldman Sachs, 2018. gada septembrī uzsāka marķieri. Facebook konkurents Telegram ir ziņojis, ka ir piesaistījis 1,7 miljardus USD, lai izveidotu savu marķieri TON..

Liekas, ka atšķirībā no Bitcoin vai kāda no tā privātajiem konkurentiem, Facebook ir ātri ietriecis nervu politiski labi savienotajās finanšu aprindās. Līdzīgi kā Bitcoin, tas izaicina ne tikai banku sistēmu, bet arī ASV dolāru hegemoniju, veidojot sistēmu, kas atdalīta no Federālo rezervju sistēmas un komercbankām. Kamēr Facebook ir paziņojis, ka tā valūta, tāpat kā SVF īpašās aizņēmumtiesības (SDR), sākotnēji tiks nodrošināta ar nacionālo valūtu grozu, tā nav piesaistīta nevienai valdības emitētai naudai un var brīvi peldēt pret tām, iespējams, to papildus papildinās zelts vai nekustamo īpašumu nākotnē.

Finanšu sistēmas varas nodošana tehnoloģiju konglomerātam, kas jebkurā brīdī varētu atstāt valsti Karību jūras nodokļu okeāna virzienā, protams, nekur neaizrauj politikas veidotājus. Turklāt, ja Facebook kontrolē savus maksājumu vārtus, valdības zaudē spēju sodīt uzņēmumu vai piespiest to ievērot vietējos likumus, vai tā būtu privātuma aizsardzība Kanādā, palīdzība tiesībaizsardzības iestādēm Krievijā vai naida kurināšana Vācijā..

Kāpēc Svariem vienkārši varētu izdoties?

Pastāv jēga, ka Facebook spēs pārliecināt ievērojamu skaitu cilvēku izmantot Svarus, atšķirībā no citām kriptovalūtām, kas mūsdienās pastāv. Facebook plašā lietotāju bāze ir viena no pazīmēm. Whatsapp, uzņēmuma visplašāk izmantotajam produktam, ir vairāk nekā 1,5 miljardi lietotāju. Šo 1,5 miljardu lietotāju tālruņu aprīkošana ar ērtu digitālo maku varētu būt “ceturtās rūpniecības revolūcijas” atslēga.

Bet tas var izrādīties arī tehnokrātisks distopisks murgs. Lai gan Facebook, iespējams, nav paredzēts tieši apspiest mūs, detalizētas zināšanas par mūsu pirkšanas paradumiem papildus sociālajām aprindām un personīgajām interesēm ļaus vienam uzņēmumam savākt vēl nebijušu datu daudzumu no katra darījuma..

Naudai ir intensīva tīkla ietekme. Mēs pieņemam kā maksājumu neatkarīgi no tā, ko mūsu vienaudži pieņems kā maksājumus, pats galvenais - par īri, transportu un pārtiku. No “Zuckbucks” mums varētu būt grūtāk izbēgt nekā no sociālā tīkla. Ja Svari spēs saglabāt savu pirktspēju labāk nekā fiat valūtas, miljardiem cilvēku topošajos tirgos tas var izrādīties neatvairāms. Facebook atšķirībā no centrālo banku ekonomistiem, iespējams, neatradīs neko labu, lai padzītu lietotājus ar inflāciju.

Ceļš uz adopciju tomēr būs ļoti grūts pat Facebook. Neviena banka nav parakstījusies par Svaru partneri, un gan Mastercard, gan Visa ir izstājušās no projekta, biedējot (pagaidām) solījumu, ka cilvēki varēs uz kuģa nokļūt ar kredītkarti. Daudziem tas, ka Svari nav piesaistīti pazīstamai valūtai, rada risku, taču ir arī tie, kas atrodas valstīs bez stabilas valūtas, un šis aspekts tiek piesaistīts.

Vai tas var būt tik drosmīgs kā Bitcoin?

Iespēja ērti apmainīt skaidru naudu Svariem, iespējams, noteiks vai izjauks tās panākumus.

Pieņemsim, ka kāds lietotājs ASV pērk Svarus ar kredītkarti un pārsūta Svarus ģimenes loceklim uz ārzemēm. Kā Svarus var ātri un lēti izmaksāt? Jebkuram vietējam partnerim būs jāievēro tie paši vietējie likumi, kas aizliedz citas maksājumu un pārskaitījumu platformas, piemēram, satrauktos Whatsapp maksājumus. Lai pārliecinātu vietējos pelēkā tirgus naudas mainītājus izturēties pret Svariem tāpat kā ar elektronisko skaidru naudu, ir savi riski un ir nepieciešams, lai Svariem būtu skaidrai naudai līdzīgi rekvizīti, piemēram, kā uzrādītāja instruments ar neatgriezeniskiem, pseidonīmiem darījumiem.

Tie, kas izmanto kriptovalūtas, piemēram, Bitcoin, un atbalsta to izmantošanu, pārzina šīs problēmas un ierobežojumus. Bitcoin ir spējis izvairīties no daudzām politiskām debatēm, jo ​​ar to nekas nav jādara. Katrs siltummainis ir atbildīgs par saviem klientiem un darījumiem, bet neviens nevar būt atbildīgs par sistēmu kopumā.

Facebook ir tikai viens no daudziem Šveicē bāzētā Svaru fonda dalībniekiem, taču uzņēmumam jau nav izdevies pārliecināt sabiedrību, ka tas ir projekts, kas ir ārpus viņu kontroles. Facebook tiks politiski un ekonomiski vērsts uz katru no Libra juridiskajiem pārkāpumiem, un bez Bitcoin drosmīgās vēlmes ignorēt likumu un finanses, Svari ir tikai vēl viena Fintech lietotne.

Facebook kriptovalūtā valdības tiek kodētas
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.