Kā bankas vai valdības varētu noslaucīt Bitcoin no planētas sejas

Cik maksātu, lai Bitcoin būtu nevērtīgs?Kā bankas vai valdības varētu noslaucīt Bitcoin no planētas sejas.

Lejupielādējiet Leksija Bitcoin e-grāmatu bez maksas!

Tās atbalstītāji reklamē Bitcoin kā decentralizētu tīklu, kuru neviens nevar kontrolēt. Patiešām, kriptovalūtas eksperimentu, kas tagad novērtēts vairāk nekā 70 miljardu ASV dolāru vērtībā, ir gandrīz neiespējami apturēt - pat tā lietotāji nezina, kā to izslēgt..

Protams, dažas acīmredzamas lietas varētu apturēt Bitcoin. Bet tie bieži rada vairāk sarežģījumu un paši ir ļoti sarežģīti.

Vai tikai vēlaties kopsavilkumu? Tl; dr

Ko organizācija varētu darīt, lai Bitcoin būtu nevērtīgs?

Izslēdziet internetu

Kā var izslēgt internetu? Papildus lielajam sadarbības apjomam, kas būtu vajadzīgs no privātām struktūrām un valdībām, mēs nezinām, kā izslēgt internetu. Daļēji tīkls bija paredzēts, lai turpinātu darboties pat pēc kodolieroču streika, un tam pēc konstrukcijas nav nogalināšanas slēdža. Internets pats par sevi ir arī ļoti izturīgs pret uzbrukumiem, un informācija vienkārši maršrutētu ap katru daļu, kuru mēs izslēdzam.

Pat ja nozīmīgas interneta daļas būtu izslēgtas vai sabojātas, Bitcoin joslas platuma prasības (šobrīd vismaz 1 MB uz desmit minūtēm) varētu būt pietiekami mazas, lai tās varētu pārraidīt pa radioviļņiem, vai arī veiksmīga telefona sistēma..

Turklāt vai kāda organizācija patiešām vēlas izslēgt internetu? Internetam ir daudz citu lietojumu, piemēram, kaķu fotoattēlu nosūtīšana. Ekonomiskais kaitējums, ko rada interneta izslēgšana, būtu milzīgs, un ļoti iespējams, ka tas pat izmaksātu dzīvības.

Iznīcini visus mezglus un kalnračus

Bitcoin tīklu veido personas, grupas un organizācijas, kas Bitcoin programmatūru vada savos klēpjdatoros, tālruņos un pat Raspberry Pis. Daži no šiem dalībniekiem vada arī speciālas datoru mikroshēmas, ko sauc par Bitcoin kalnračiem, lai apmainītu elektrību Bitcoins. Sava veida digitālajā loterijā tie, kas padara tīklu drošāku, piedaloties tajā, varētu iegūt dažus Bitcoins.

Lai gan daži no šiem Bitcoin kalnračiem un mezglu operatoriem ir ļoti labi redzami, viņi negribēs interesēties par savu sistēmu brīvprātīgu izslēgšanu. Varētu būt iespējams sagrābt vai iznīcināt dažus kalnračus vai mezglu operatorus, taču tas kalnrūpniecību padarīs izdevīgāku tikai tiem, kas darbojas slepeni.

Kā atbilde, Bitcoin ieguve nonāks pazemē, un mezgli slēpsies aiz VPN un Tor tīkla. Kamēr ir nepieciešams nopelnīt naudu Bitcoin ieguvē, cilvēki riskēs ar savu brīvību piedalīties. Piemēram, Bitcoin ieguve joprojām ir pievilcīga Venecuēlā, kur Bitcoin ir nelikumīga.

Padariet Bitcoin par nelikumīgu

Ja valsts padarītu Bitcoin par nelikumīgu, cilvēkiem būtu daudz grūtāk iegādāties Bitcoin kalnračus, apmainīt Bitcoin uz papīra naudu vai pieņemt to par maksājumiem veikalā.

Bet tāpat kā tiešsaistes narkotiku tirgu pasaulē (kurus zināmā mērā arī virza Bitcoin), cilvēki ļoti vēlas pārkāpt likumus, lai gūtu peļņu, un Bitcoin pseidononīmais raksturs apgrūtina tā izsekošanu. tirgotāji, īpašnieki un lietotāji.

Raktuvju tukšie Bitcoin bloki

Vienīgais garantētais veids, kā apturēt Bitcoin darbību un padarīt to bezvērtīgu, ir pats piedalīties tīklā un izjaukt to no iekšpuses.

Tā ir daļa no Bitcoin anarhistiskā rakstura, ka ikviens var piedalīties sistēmā anonīmi, ja vien tas atbilst noteikumiem, kas izklāstīti Bitcoin programmatūrā. Piemēram, nevienā noteikumā nav teikts, ka bloki ir jāaizpilda ar darījumiem, lai tie būtu derīgi, tāpēc kalnračis teorētiski varētu vienkārši iznomāt tukšos blokus..

Ja visi bloki būtu tukši, neviens nevarētu veikt darījumus ar Bitcoin Blockchain, un bez iespējas nosūtīt naudu tas kļūtu bezvērtīgs.

Ar tikai 10% no pasaules Bitcoin skaitļošanas jaudas organizācija varētu ievērojami palēnināt Bitcoin tīkla darbību. Ļaunās operācijas paplašinoties, tā galu galā sasniegs 50% no kopējās sajaukšanās jaudas, ļaujot viņiem saglabāt VISUS blokus tukšus.

Bitcoin mezgli pieņem derīgo garāko bloķēšanas ķēdi, tāpēc, ja grupai ir vairāk nekā 50% no kopējās sajaukšanās jaudas, viņi galu galā var izveidot ķēdi, kas ir garāka nekā citiem, godīgiem kalnračiem, kuri labprātāk savus blokus piepilda ar darījumiem..

Bitcoin dibinātājs, pseidonīms Satoshi Nakamoto, skaidro:

“Sacensības starp godīgu ķēdi un uzbrucēju ķēdi var raksturot kā Binomial Random Walk. Veiksmes notikums ir tas, ka godīgu ķēdi pagarina par vienu bloku, palielinot tās pārsvaru par +1, un neveiksmes notikums ir uzbrucēja ķēdes pagarināšana par vienu bloku, samazinot atstarpi par -1. ”

Kā bankas vai valdības varētu noslaucīt Bitcoin no planētas sejas

Paturot to prātā, rīkojieties, kā iznīcināt Bitcoin:

1. solis: iegādājieties daudz Bitcoin kalnraču

Pašlaik Bitcoin tīkla kopējais jaukšanas spēks ir aptuveni 5,7 Exahash sekundē. Tas ir 5,7 x 10 ^ 18 jaucieni katru sekundi. Jaunākā mūsdienu Bitcoin kalnrača modelis, tāpat kā Antminer S9, rada aptuveni 14 Terrahash sekundē jeb 14 x 10 ^ 12..

Tas nozīmē, ka aptuveni visā tirgū šobrīd darbojas aptuveni 400 000 Antminer S9, kas katram USD 1099 izmaksātu apmēram USD 447 miljonus..

Lai iegūtu 50% no kopējās skaitļošanas jaudas, jums tīklam jāpievieno kopējā pasaules skaitļošanas jauda. Tā kā tīklam pievienojas vairāk kalnraču, visiem kļūst grūtāk. Ja Bitcoin cena nepaaugstināsies, tas citiem kļūs nerentabls, un jums nevajadzēs tikpat smagi mēģināt pārņemt 50% no kopējā tīkla. Iespējams, ka jūs arī varēsit iznomāt kalnračus par lētāku cenu nekā tie, ko viņi pārdod tiešsaistē, taču starpība nav milzīga.

Organizācijai ir jārēķinās ar investīcijām apkārt 350–400 miljoni ASV dolāru, lai sāktu uzbrukumu.

2. solis: palaidiet visus kalnračus

Antminer S9 patērē 1372 W, tātad 400 000 Antminers patērēs 548 800 kW. Stundas laikā tas ir 548 800 kWh (4800 GWh gadā). Raugoties no skatupunkta, lielākā atomelektrostacija pasaulē - Brūsa atomelektrostacija Ontario, Kanādā, gadā rada aptuveni 47 000 GWh.

Bitcoin enerģijas patēriņš 550 MW ir apmēram viena desmitā daļa no tādas pilsētas kā Sanfrancisko enerģijas patēriņa. Tātad Bitcoin joprojām ir pietiekami mazs, lai grupa varētu iegūt elektroenerģiju Bitcoin uzbrukumam atklātā tirgū.

Pieņemot, ka uzbrucējs izvēlējās lētāko pieejamo barošanas avotu, tas maksā apmēram USD 0,04–0,06 par kWh, kas nozīmē ~ USD 22 000–3 000 000 stundā par elektrību vai aptuveni USD 192 miljoni gadā—Tikai, lai Bitcoin bloki būtu tukši.

Kad tiks pārtrauktas pašreizējās enerģijas izmaksas?

Tā kā pārējie ogļrači lēnām pazūd, ikdienas elektroenerģijas patēriņš var pamazām samazināties. Nav skaidrs, cik ilgi citi būtu gatavi turēties - varbūt pietiek ar mēnesi, bet tas var aizņemt gadu vai ilgāku laiku. Turpinot palielināt izdevumus, uzbrucējam, iespējams, nāksies pat pirkt vairāk kalnraču un tērēt vairāk elektrības, lai turpinātu uzbrukumu.

Uzbrucējs cerēja, ka citi ogļrači ātri nonāks maksātnespējas situācijā. Būtu grūti atgūt naudu kalnračiem, jo ​​viņi var mīnēt tikai Bitcoin (un Bitcoin tagad ir miris), un tāpēc tiem nebūs tālākpārdošanas vērtības.

Kurš varētu finansēt Bitcoin uzbrukumu?

Bitcoin ir 70 miljardu ASV dolāru liels aktīvs, un darījumi visā pasaulē ir gandrīz USD 1 miljards vienā dienā. Organizācija varētu mēģināt atgūt dažus ieguldījumus, īstajā brīdī saīsinot Bitcoin, jo pirmajās uzbrukuma nedēļās tā neizbēgami zaudēs lielu daļu savas vērtības..

Lielo banku tirgus maksimālā robeža ir aptuveni USD 340 miljardi (JP Morgan Chase), USD 95 miljardi (Mitsubishi UFJ) vai USD 145 miljardi (HSBC). Starp viņiem, iespējams, viņi varētu savākt pietiekami daudz naudas Bitcoin uzbrukuma finansēšanai, lai gan pusmiljardu viņiem būtu grūti norīt (un attaisnot to akcionāriem)..

Tomēr, ja kāda valdība vai valdību partija vēlas noņemt Bitcoin, viņiem, visticamāk, būs diezgan viegli pieprasīt līdzekļus no nodokļu maksātāja. Un vajadzīgā kopējā summa, iespējams, būtu salīdzināma tikai ar tūkstošdaļu no ikgadējā ASV aizsardzības budžeta.

Kā varētu apturēt Bitcoin uzbrukumu?

Ir dažas lietas, kuras Bitcoin kopiena varētu darīt, lai apturētu uzbrukumu un glābtu Bitcoin. Sākumā viņi varēja pieprasīt, lai ogļrači iekļautu darījumus katrā blokā, uz kuriem uzbrucējs varētu reaģēt, pievienojot bezjēdzīgus darījumus starp saviem Bitcoins.

Galu galā Bitcoin izstrādātāji mainītu Bitcoin darba pierādīšanas algoritmu un padarītu uzbrucējus (un visu citu) Bitcoin kalnračus bezvērtīgus. Citi ogļrači ātri ieņems vietu, un, lai turpinātu uzbrukumu, būs nepieciešami lielāki ieguldījumi.

Tl; dr

Labākais veids, kā padarīt Bitcoin bezjēdzīgu, ir tukšu bloku atmīnēšana un nevienam neiespējami veikt pārskaitījumus, kas padarītu Bitcoin nevērtīgu.

Tas būtu izmaksāja apmēram USD 350–400 miljonus sākotnēji, lai saražotu pietiekami daudz Bitcoin kalnraču, un apmēram 16 miljonus mēnesī, lai padarītu Bitcoin nelietojamu. Uzbrucējs, iespējams, varētu kaut ko no tā gūt, saīsinot tirgu, bet pat lielai bankai to būs grūti piesaistīt.

Lai padarītu uzbrukumu nelietojamu, sabiedrībai būtu jāveic daži triki, lai padarītu uzbrukumu nelietojamu, un, lai to turpinātu, nepieciešami papildu ieguldījumi.

Kā bankas vai valdības varētu noslaucīt Bitcoin no planētas sejas
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.