Kā droši nomainīt vecos vai bojātos cietos diskus

droša cietā diska iznīcināšana

Ja jūs esat tāds pats kā vairums citu datoru lietotāju, datus reti izdzēsīsit vai izdzēsīsit. Un, tā kā diska vieta kļūst lētāka un lētāka, jums tas reti būs jādara. Bet, ja jums kādreiz ir nepieciešams atbrīvoties no vecā cietā diska, vispirms ir svarīgi ievērot piesardzības pasākumus.

Pēdējos gados dramatiski ir samazinājušās atmiņas glabāšanas izmaksas. Saskaņā ar John C. McCallum apkopotajiem datiem cietais disks ar pietiekami daudz vietas divu terabaitu (TB) datu glabāšanai jums 2004. gadā būtu izmaksājis 1 360 USD. Trīs gadus vēlāk, 2007. gadā, šī cena pazeminājās līdz USD 530. 2010. gadā tas būtu maksājis tikai USD 140 USD, bet 2013. gadā - USD 110 USD.

Šodien jūs varat iegūt gandrīz divreiz vairāk vietas par USD 110 USD, un divi TB diskdziņi tagad ir pieejamā cieto disku spektra mazākā galā..

Kā sagatavoties cietā diska kļūmei

Ir svarīgi pareizi iestatīt datoru, lai nodrošinātu, ka cietais disks ir šifrēts. To ir viegli iestatīt Mac datorā, izmantojot iebūvēto FileVault. Windows lietotāji var izmantot tādas programmas kā Bitlocker, lai šifrētu cietos diskus, un lielākajai daļai Linux izplatījumu, piemēram, Ubuntu, ir šī vietējā šifrēšanas iespēja..

Ieteicams glabāt fizisko otro cieto disku (nevis tikai atsevišķu nodalījumu iekšējā cietajā diskā). Galda dators savā tornī bieži var viegli ievietot citu cieto disku, bet mazāks tornis vai klēpjdators - ārējo cieto disku. Ja dublēsit tikai svarīgākos datus, uzglabāšanas prasības nepavisam nebūs dārgas.

Neatkarīgi no tā, kādu rezerves risinājumu izvēlaties, atcerieties šifrēt dublējumus. Šifrēšanu parasti piemēro, vienkārši atzīmējot rūtiņu, un tā nodrošinās datu aizsardzību no konfiskācijas, zādzībām vai nozaudēšanas..

Cietā diska kļūmes var būt grūti paredzēt, un dažreiz tās ir pēkšņas un uzreiz fatālas. Tomēr lielāko daļu laika jūsu cietā diska kļūme lēnām slīdēs pie jūsu datora, palaižot datoru, rodas arvien vairāk kļūdu, vairāk sistēmas avāriju un arvien vairāk nepieejamu failu.

Cerams, ka parasti lēnais neveiksmes veids ļaus jums pārvietot failus uz jaunu disku, neradot būtiskus datu zudumus.

Cietā diska aizstāšana

Ņemot vērā ātrumu, ar kādu cietie diski kļūst aizvien lielāki un lētāki, pirms datora nomaiņas, iespējams, vēlēsities nomainīt datora cieto disku. Cietajiem diskiem ir ātri kustīgas daļas, un tās ir vienas no vismazāk izturīgajām datora detaļām, un to vidējais kalpošanas laiks ir tikai no trim līdz pieciem gadiem..

Neskatoties uz tik īso mūžu, pastāv aktīvs lietoto cieto disku tirgus. Daži cilvēki pērk tos lētas datu glabāšanai, savukārt citi, piemēram, noziedzīgi grupējumi, sistemātiski pērk vecos cietos diskus, lai meklētu privātus datus un uzņēmuma noslēpumus.

Paroles un sīkdatnes, kas tiek glabātas cietajos diskos, var būt īpaši vērtīgas, taču daudzu iemeslu dēļ, ieskaitot identitātes zādzības, var būt nepieciešama arī jūsu personiskā informācija..

Kā rīkoties ar savu veco disku

Kad esat pārvietojis datus uz jaunu ierīci, jums būs jāatsakās no vecā cietā diska. Ideālā gadījumā vecais cietais disks joprojām darbojas, un jūs to varat formatēt, izmantojot operētājsistēmas iebūvētos rīkus, piemēram, DiskWipe operētājsistēmā Windows, Disk Utility operētājsistēmā Mac OS X vai Gnome Disk Utility Ubuntu..

Vienkārši formatējiet visu disku, pārrakstiet to ar nullēm (diska utilītā atlasiet šo opciju) un pēc izvēles atkārtojiet procesu vienu vai divas reizes, lai būtu drošs.

Datu atgūšana tagad būs neticami sarežģīta un pārmērīgi dārga. Lai arī labi finansēts pretinieks, piemēram, lielas valdības spiegu aģentūra, tomēr joprojām varētu atgūt daļu no jūsu datiem.

Augsta profila uzraudzības mērķiem, iespējams, būs jāveic daži papildu pasākumi, lai padarītu cietos diskus neizlasāmus, piemēram, diska izjaukšana un disku virsmas slīpēšana vai detaļu sasmalcināšana. Tomēr šie procesi nav ieteicami nepieredzējušiem lietotājiem, un tie var radīt nopietnu veselības apdraudējumu.

Pārliecinieties, ka vecās sistēmas tiek aizsargātas

Nekad nav par vēlu pārliecināties, vai vecajos cietajos diskos nav šifrētu personas datu. Šifrēšana nebija tik izplatīta kā tagad, pat nesen kā pirms trim gadiem, tāpēc, iespējams, jūsu vecie diski nav pareizi nodrošināti.

Ja jums nav iespējas noslaucīt cieto disku, piemēram, tāpēc, ka dators to vairs nespēj noteikt, citi, iespējams, arī nevarēs piekļūt jūsu datiem. Tomēr dažreiz ir grūti novērtēt, cik viegli cieto disku var salabot, un ka nenoteiktība varētu būt saistīta ar risku.

Vienkāršākais veids, kā padarīt cieto disku neizlasāmu gadījumos, kad nevarat tam piekļūt, ir urbt caurumu iekšā vai sagraut to ar āmuru.

Cietā diska iznīcināšana šādā veidā prasa lielu piesardzību un urbšanas pieredzi. Jums, iespējams, būs jāpieliek daudz spēka, kas var nodarīt kaitējumu jums vai jūsu apkārtnei.

Atbrīvojieties no vecajiem cietajiem diskiem droši un atbildīgi

Atcerieties, ka cietos diskus nevar vienkārši izmest sadzīves atkritumos, jo tie satur toksiskus materiālus un ir daļēji pārstrādājami. Jūsu tuvumā esošajam elektronikas tirgum vai pārstrādes stacijai vajadzētu būt spējīgai jums palīdzēt.

Piedāvātais attēls: KirillM / Deposit Photos

Kā droši nomainīt vecos vai bojātos cietos diskus
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.