Kas ir spiegprogrammatūra un kā to noņemt?

To virkne un nulles, kas veido acs attēlu.

Identitātes zādzības pagājušajā gadā skāra gandrīz 15 miljonus amerikāņu, radot zaudējumus 4 miljardu USD apjomā. Un, ja jūs bijāt viens no upuriem vai jūs zināt kādu, kurš ir ticis pakļauts krāpšanai ar kredītkartēm, ļoti iespējams, ka cēlonis bija spiegprogrammatūra.

Kas ir spiegprogrammatūra?

Spiegprogrammatūra attiecas uz programmatūru, kas slepeni instalēta jūsu datorā ar ļaunprātīgu nodomu, piemēram, nozagt privātu informāciju, kredītkartes informāciju, pārlūkošanas vēsturi un citus datu punktus. Tas ir paredzēts diskrētam - jūs droši vien nezināt, ka tas darbojas fonā, jo tam ir minimāla ietekme uz sistēmas resursiem.

Kad mēs runājam par spiegprogrammatūru, ir svarīgi saprast, ka šis termins var nozīmēt vairākas dažādas lietas. Apskatīsim tos ātri.

Taustiņlēcēji

Kā norāda nosaukums, taustiņu bloķētāji izseko tastatūras sitienus un to mērķis ir atklāt tādas lietas kā paroles, finanšu detaļas vai pat vienkārši sekot līdzi jūsu interneta lietošanai. Darba devēji tos var izmantot, lai sekotu darbinieku ieradumiem, kamēr hackeri tos izmanto nožēlojamākiem mērķiem.

Reklāmprogrammatūra

Vai esat priecīgs par ēnaino bezmaksas programmatūru, kuru tikko lejupielādējāt tiešsaistē? Pastāv liela iespēja, ka tas varētu izraisīt šķebinošu pārsteigumu ļaunprātīgas reklāmas programmatūras veidā.

Adware slepeni instalē izsekošanas sīkfailus jūsu pārlūkprogrammā un mīno tīmekļa pārlūkošanas vēsturi. Mērķis ir savākt datu kritisko masu, lai tos varētu pārdot trešo pušu reklāmdevējiem. Tas var jūs appludināt arī ar nepatīkamām uznirstošajām reklāmām, līdz esat spiests veikt pirkumu. Kā viņi saka, nav tādas lietas kā bezmaksas pusdienas.

Trojas zirgi

Trojas zirgi ir programmatūras veids, kas ir maskēts kā drošas, nekaitīgas programmas. Tomēr tie nodara postījumus tūlītējai lejupielādei un instalēšanai ierīcē - atklājot personisko informāciju personai, kura rakstīja avota kodu.

Kad pirmo reizi parādījās spiegprogrammatūra?

Tiek uzskatīts, ka agrākās atsauces uz spiegprogrammatūru ir radušās Usenet diskusijās 90. gadu vidū. Bet tikai 2000. gadu sākumā spiegprogrammatūra kļuva par indīgas programmatūras sinonīmu, jo tā pievērsa kiberdrošības firmu uzmanību, kas to atzina par reālu draudu.

Pirmā programma, kas izstrādāta spiegprogrammatūras kaitīgās ietekmes apkarošanai, tika izlaista 2000. gadā. Kopš tā laika uzbrukumi ir tikai pieaudzis un izplatīts..

Kā iegūt spiegprogrammatūru?

Izplatīta metode, kuru hakeri izmanto, lai izplatītu spiegprogrammatūru, ir nulles dienas ievainojamību izmantošana jūsu ierīcē. Šīs ievainojamības jeb “bugs” parasti ir nepilnības esošajā programmatūrā, kas vēl nav identificēta vai izlabota..

Hakeri pastāvīgi skenē populāru programmatūru, lai atklātu šādas ievainojamības, un daudzos gadījumos tos var identificēt pirms paša uzņēmuma. Arī paši patērētāji var saasināt šo problēmu, atsakoties lejupielādēt drošības labojumus, ja tie ir pieejami. Tāpēc mēs iesakām visu laiku atjaunināt ierīci.

Vēl viena vēlama metode ir pikšķerēšanas un krāpniecības izmantošana. Tas ir, kad hakeri pārliecina jūs iesaistīties darbībā, kas viņiem ļaus piekļūt jūsu ierīcei. Parasti tas notiek pārliecinoša e-pasta veidā, kas, šķiet, ir no personas, kurai uzticaties, vai uznirstošās reklāmas veidā, kas jūs novirza uz vietni, kurā piepildīta ļaunprātīga programmatūra.

Kā noņemt spiegprogrammatūru

Ja domājat, ka esat kļuvis par spiegprogrammatūras uzbrukuma upuri, labākais rīcības veids būtu pārtraukt visas darbības ar ierīci, kamēr tā nav droši iznīcināta vai ievietota karantīnā..

Vispirms palaidiet dziļu sistēmas skenēšanu ar savu esošo pretvīrusu rīku vai citu drošības programmatūru.

Ja jums vēl nav pretvīrusu programmatūras, šeit ir divas bezmaksas programmatūras, kuras varat izmantot šim mērķim:

Avast Antivirus

Avast ir viens no populārākajiem antivīrusu rīkiem pasaulē. Tas piedāvā vairākus apmaksātus līmeņus, taču bezmaksas versija ir pietiekami stabila, lai darbu paveiktu. Avast piedāvā reāllaika aizsardzību pret vīrusiem, spiegprogrammatūru un citiem ļaunprātīgas programmatūras veidiem. Tas var arī jūs brīdināt, ja esošais wifi savienojums nav drošs, un tajā var droši saglabāt visas paroles, aizsargājot jūs no atslēgu bloķētājiem.

AVG Antivirus

AVG ir mans personīgais pamats, un tas ir instalēts visās manās ierīcēs tik ilgi, cik es atceros. Tāpat kā Avast, tas piedāvā freemium produktu (es pieturos pie bezmaksas). Tas darbosies fonā, nepalēninot ierīces darbību, un tajā būs plānota ļaunprātīgas programmatūras skenēšana, reāllaika drošības atjauninājumi, kā arī brīdinājumi par ļaunprātīgu lejupielādi.

Tas pastāstīs arī par riskantu wifi, lai gan es uzskatu, ka tas dažreiz pārspīlē. Tomēr nav tādas lietas kā pārāk liela drošība.

Lai novērstu spiegprogrammatūru, ievērojiet drošības paraugpraksi

Pēc dažām aplēsēm katru dienu publiskajā telpā tiek izveidotas un izlaistas vairāk nekā 350 000 jaunu ļaunprātīgas programmatūras programmu. Pretvīrusu rīki noteikti dara visu iespējamo, lai neatpaliktu, taču ir iespējams, ka daži no tiem izslīdēs pa plaisām.

Parasti jums ir jāpaliek soli priekšā kibernoziedzniekiem. Iepriekš mēs minējām, cik svarīgi ir atjaunināt ierīci, taču ir arī citas darbības, kuras varat veikt. Piemēram, nav lieliska ideja noklikšķināt uz šī Nigērijas atraitnes e-pasta, kurā jums tiek solīti miljoni, no kuriem jums nav pieprasīti bankas noguldījumi..

Atveriet tikai e-pastus no adresēm, kuras jūs zināt un kurām uzticaties. Centieties izvairīties no dīvainu vietņu apmeklēšanas, piemēram, tādu, kas tiešsaistes ēdienu kazino piedāvā ēnas sporta tiešraides vai tūlītēju bagātību. Neklikšķiniet uz nepatīkamām uznirstošajām reklāmām. Varat arī iet soli tālāk un instalēt reklāmu bloķētāju.

Esiet drošībā: internets reizēm var būt līdzvērtīgs savvaļas rietumiem.

Kas ir spiegprogrammatūra un kā to noņemt?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.