Kas ir viedās pilsētas?

Gudras pilsētas iespējas un pakalpojumi

Vārdi “vieda pilsēta” mūsdienās ir praktiski droša sarunu sākšana. Visā pasaulē pilsētas izmanto IoT ierīces, sensorus un citus komponentus, lai savāktu datus un iegūtu ieskatu. Citas šķautnes var ietvert arī sejas skeneru, publiskā Wi-Fi un bezskaidras naudas sistēmu izmantošanu precīzākai mērķauditorijas atlasei vai īpašu problēmu risināšanai..

Viedās pilsētas šķietami atrisina dažas no lielākajām urbanizācijas problēmām. Viedie luksofori palīdz pārvaldīt sastrēgumstundu satiksmi un novērš strupceļa bloķēšanu. Viedās ierīces automātiski izslēdzas, kad tās nelieto, samazinot enerģijas izmaksas un novēršot atkritumu rašanos. Visuresošs Wi-Fi palīdz cilvēkiem uzturēt savienojumu. Lielāka tehnoloģiju integrācija valdības darbībās var palīdzēt mazināt birokrātiju, uzlabot pakalpojumu sniegšanu un veicināt ciešākas pilsoņu un valstu attiecības.

Tad kad sākās viedās pilsētas un kāpēc viņi šeit atrodas??

Saskaņā ar Informācijas laikmets, sākotnējais stimuls viedajām pilsētas tehnoloģijām nāca no bijušā ASV prezidenta Bila Klintona caur viņa filantropisko organizāciju - Klintona fondu. 2005. gadā Klintone mudināja Cisco Systems apsvērt iespēju attīstīt tīklu, sensoru un datu centru sistēmu, lai palīdzētu pilsētām kļūt efektīvām un produktīvām..

Tā rezultātā Cisco piešķīra apmēram 25 miljonus USD programmai ar nosaukumu Connected Urban Development. Sākotnējās testa pilsētas bija Sanfrancisko, Amsterdama un Seula, kur izmēģinājumi noteica, vai tehnoloģijai ir kāds potenciāls. Neilgi pēc izmēģinājuma posma Cisco uzsāka savu viedo un savienoto kopienu nodaļu, lai sāktu tehnoloģiju attīstīt komerciālos nolūkos. 

Bet Cisco nebija vienīgais tehnoloģiju gigants, kurš redzēja ciešākas integrācijas nākotni ar pilsētu plānotājiem. 2008. gadā IBM uzsāka iniciatīvu Smarter Planet, lai izpētītu automatizētas sistēmas un tehnoloģijas pilsētām.

Riodežaneiro bija pirmā pilsēta, kas sadarbojās ar IBM. Uzņēmums izveidoja ārkārtas reaģēšanas centru, kas vietējām varas iestādēm palīdzēs apkopot un apskatīt informāciju no vairākiem administratīvajiem dienestiem, piemēram, policijas, satiksmes vadības un enerģijas. Pilsētas mēroga sensoru sistēma palīdz reāllaika datiem.

Gudru pilsētu projektu piemēri

Ostins
Austinas pilsēta, Teksasā, 2016. gada maijā pirmo reizi paziņoja par savu nodomu izmantot tehnoloģiju, lai risinātu pilsētas problēmas. Kopš tā laika tā ir ieviesusi viedo tīklu, izmantojot digitālos skaitītājus, lai optimizētu enerģijas patēriņu un rēķinus. Liela apjoma dati tiek izmantoti arī, lai atvieglotu satiksmi un informētu iedzīvotājus par ārkārtas situācijām. Parkos ir pieejams bezmaksas publiskais bezvadu internets, un kopš 2013. gada darbojas atvērto datu iniciatīva.

Bostona
Bostonas viedās pilsētas iniciatīvas ietilpst Pilsētas mēra birojā, kas oficiāli tika izveidots 2010. gadā. Go Boston 2030 kampaņas mērķis ir atrisināt satiksmes un mobilitātes problēmas pilsētā, izmantojot digitālos kioskus, tīklā savienotus satiksmes signālus un viedtālruņu lietotnes. Bostonas valdībai ir speciāla datu analītikas grupa, kurai ir piešķirtas pilnvaras uzlabot to, kā pilsēta piešķir resursus un pārvalda sabiedrisko darbu projektus. 

Amsterdama
Amsterdamas viedās pilsētas ciltsraksti datēti ar 2016. gadu, kad tā saņēma Eiropas Komisijas balvu “Eiropas inovāciju galvaspilsēta”. Izņemot plaukstošu jaunuzņēmumu un tehnoloģiju kopienas mitināšanu, Amsterdama cenšas arī saglabāt atjaunojamās enerģijas tendences. Piemēram, elektriskās kravas automašīnas tiek izmantotas atkritumu savākšanai. Saules paneļu enerģijas autobusu pieturas un stendi. Energoefektīvi jumta segumi, viedie skaitītāji un gaismas slēdži veido būtisku mājsaimniecību un uzņēmumu enerģijas infrastruktūras daļu. 

Londona
Londonā vienmēr ir bijusi novatoriska un tālredzīga domāšana, tāpēc nav pārsteigums, ka pilsētas publisko infrastruktūru arvien vairāk veido tehnoloģija. Ap Lielbritānijas galvaspilsētu ir izkaisīti vairāki bezmaksas Wi-Fi tīklāji, un tā iespaidīgā sabiedriskā transporta sistēma savu pakalpojumu uzlabošanai izmanto lielos datus. Tomēr tam ir arī smieklīgāka puse: Londona ir viena no pilsētām, kurā visvairāk apsekots, ar gandrīz 69 videonovērošanas kamerām uz katriem 1000 iedzīvotājiem. 

Hangdžou
Izmantojot kameras, kas uzstādītas visā Ķīnas pilsētā Hangdžou, uz drošību vērsts projekts, kas tika uzsākts 2015. gadā, ir krasi uzlabojis policijas iespējas atrisināt īpašuma noziegumus. Tad nāca City Brain, ceļu satiksmes vadības centrs, kuru izveidoja tehnoloģiju gigants Alibaba un kura galvenā mītne atrodas Hangžou, un piedāvā reālā laika A.I. aktivitātes analīze pie satiksmes krustojumu punktiem. Sistēma veic luksofora pielāgojumus, lai vienmērīga satiksmes plūsma, samazinot autovadītāju gaidīšanas laiku testa zonā par aptuveni 15% un samazinot kopējo brauciena laiku minūtēs. Tas arī apgalvo, ka par ceļu satiksmes negadījumiem ziņo ļoti precīzi.

Toronto
Bet visgudrākais viedās pilsētas projekta pielietojums ir Toronto pilsētas un Alphabet's Sidewalk Labs sadarbība. Kad tas tika uzsākts 2016. gadā, tā mērķis bija izveidot apkaimi “no interneta puses”. Vēloties balstīties uz savu augošo reputāciju kā tehnoloģiju talantu centru, pilsēta Sidewalk Labs deva gandrīz neierobežotu piekļuvi 12 akriem galvenā nekustamā īpašuma. Toronto centrā. Kopš tā laika projekts ir piesaistījis vairāk diskusiju nekā taustāmus ieguvumus, tostarp vairāku galveno vadītāju atkāpšanos, pieaugošu sabiedrības kritiku un baismīgu ietekmi uz privātumu. 

Šīs sērijas otrajā daļā tiks mēģināts dekonstruēt Toronto eksperimentu ar gudrākas pilsētas veidošanu un apspriest šo tehnoloģiju ietekmi uz valsts un iedzīvotāja attiecībām.. 

Kas ir viedās pilsētas?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.