Kas var redzēt jūsu datus, kad apmeklējat nekodētu HTTP vietni?

Izmantojiet VPN drošākai pārlūkošanai HTTP vietnēs.

Vietnes, kurās tiek izmantots HTTPS (pārlūkprogrammas joslā norāda ar zaļu slēdzeni), šifrē visus datus starp jūsu pārlūkprogrammu un vietnes serveri. Neviens starp cilvēkiem neredz savienojuma saturu, pasargājot jūs no uzbrukumiem cilvēkiem, kas ir vidū.

Pārlūkot vietnes, kuras neizmanto HTTPS

Vietne, kas nepiedāvā HTTPS pamata šifrēšanu, pakļauj jūsu datus dažādiem dalībniekiem. VPN izmantošana var palīdzēt aizsargāt jūs no vissliktākajiem.

Kas var redzēt jūsu HTTP datus, kad nelietojat VPN?

  • Wi-Fi maršrutētājs / operators
  • Jūsu ISP
  • Aktīvi starp jūsu ISP un servera ISP
  • Servera ISP

Nav iespējams izvairīties no snūgšanas starptautiskos interneta slēdžos un dziļūdens šķiedru kabeļos. Lielo nacionālo valstu izlūkošanas aģentūras, kā arī jebkuras valdības, kurām dati tiek cauri, var redzēt un iegūt nešifrētu saturu..

Ja izveidosit savienojumu ar VPN, noklausītājiem būs grūtāk identificēt jūs un jūsu atrašanās vietu. Tomēr informācija, kas atrodas pārsūtītajos datos (piemēram, e-pasta adreses, vārdi vai informācija par datoru), joprojām var jūs identificēt.

Wi-Fi maršrutētājs / operatori var redzēt gandrīz visu, ko jūs darāt tiešsaistē

Vietējā tīkla operators var redzēt katru jūsu apmeklēto vietni un sekot katram klikšķim, ko veicat vai aizpildāt veidlapu. Papildus tam ir redzams arī ar HTTP pieprasījumiem izveidoto sakaru saturs.

Vietējie tīkla operatori arī var ievadīt ļaunprātīgu kodu jebkurā jūsu apmeklētajā vietnē vai aizstāt programmatūru, kuru lejupielādējat, ar viņu pašu.

Bieži vien ļaunprātīgas injekcijas notiek nevainīgā formā, piemēram, reklāmās, kuras maršrutētāji ievieto jūsu apmeklētajās vietnēs. Viedāki ļaunprātīgas programmatūras varianti aizstās esošās reklāmas ar savām, liedzot vietņu īpašniekiem ienākumus no reklāmas.

Reklāmu aizstāšana parasti nav saistīta ar ļaunprātīgu rīcību, kas ir vērsta uz subjektu, kurš nodrošina internetu. Biežāk maršrutētājs ir inficēts ar ļaunprātīgu programmatūru un bez sistēmas īpašnieka zināšanām to izplata citās tīkla ierīcēs.

Turklāt, ja Wi-Fi nav konfigurēts ar mūsdienīgu šifrēšanas standartu (vēlams WPA2), citi apkārtējie varētu arī lasīt un pārtvert jūsu interneta datus.

VPN izmantošana drošākiem HTTP savienojumiem

Savienojums ar uzticamu VPN pakalpojumu novērš visus šos draudus no Wi-Fi maršrutētāja, izveidojot šifrētu tuneli starp jūsu ierīci un VPN pakalpojumu. Neviens starp tiem, piemēram, jūsu kaimiņš vai Wi-Fi operators, nespēj pārtvert vai nolasīt nekādus datus.

Visas bažas, ka maršrutētājs ir uzlauzts, var arī droši neņemt vērā. VPN nodrošina, ka maršrutētājs nevar traucēt jūsu savienojumu, tikai pārtraucot tā darbību.

Ir svarīgi izvēlēties VPN, kurai varat uzticēties

Tā ir taisnība, ka VPN pakalpojums var nolasīt un pārtvert jūsu datus. Par laimi ir vieglāk atrast labi uzturētu pakalpojumu ar drošiem VPN serveriem, kas neveic žurnālus, nekā atrast publisku Wi-Fi ar kompetentu sistēmas administratoru..

Abonējot uzticamu VPN, jūs tiksit aizsargāts visur, kur pieslēdzaties internetam. Lai atrastu saziņu, kurai varat uzticēties, nav nepieciešams ilgi staigāt. Vienkārši izveidojiet savienojumu ar savu VPN no jebkuras vietas.

Kas var redzēt jūsu datus, kad apmeklējat nekodētu HTTP vietni?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.