Kāpēc Facebook ir izvēlēts valdības manipulāciju rīks

Kliedzošas personas profils.

Globālās dezinformācijas rīkojums, jauns Oksfordas Interneta institūta pētījums, apstiprina mūsu vissmagākās bailes par to, kā valdības izmanto sociālos medijus, lai ietekmētu savus cilvēkus.

“Organizēto sociālo mediju manipulācijas kampaņu pierādījumi ir notikuši 70 valstīs - no 48 valstīm 2018. gadā un 28 valstīm 2017. gadā,” teikts pētījumā. "Katrā valstī ir vismaz viena politiskā partija vai valdības aģentūra, kas izmanto sociālos medijus, lai veidotu sabiedrības attieksmi vietējā līmenī."

Sociālos medijus efektīvi ir izvēlējušies autoritārie režīmi 26 valstīs, teikts paziņojumā. “Kibervienības”, izmantojot botus vai troļļu grupas, ir viens no arvien pieaugošajiem instrumentiem, ko izmanto, lai reklamētu īpašus stāstījumus, apspiestu cilvēktiesības un publiski iesmērētu politiskos pretiniekus.

Un šīs operācijas nav tikai mājas auditorijai. Ziņojumā tika noskaidrots, ka septiņas valstis - Saūda Arābija, Irāna, Indija, Pakistāna, Ķīna, Krievija un Venecuēla - ir aktīvi mēģinājušas izmantot sociālo mediju algoritmu aprēķina elementus (vīrusu izteiksme, hashtags un nepārtraukta izspiešana), lai veicinātu dezinformāciju globālā mērogā. arī.

Un šajā sfērā dominē Facebook. "Neskatoties uz to, ka vairāk nekā jebkad agrāk ir sociālo tīklu platformas, Facebook joprojām ir izvēlētās platformas manipulācijām ar sociālajiem medijiem," teikts ziņojumā..

Visizplatītākās viedokļa ietekmēšanas metodes ir šādās plašās kategorijās:

  • Dezinformācijas vai manipulētu datu nesēju izveidošana
  • Masveida ziņojumi par saturu vai kontiem
  • Uz datiem balstītas stratēģijas
  • Vilkšana, doksēšana vai uzmākšanās
  • Satura un multivides pastiprināšana tiešsaistē

Facebook lietotāji ir neaizsargāti mērķi

Es neesmu lepns par to, ka es nevaru sevi piespiest pārtraukt lietot Facebook un citas sociālās platformas. Bet pats sev attaisnojums ir tāds, ka es gandrīz tikai sekoju uzticamām, likumīgām publikācijām, ieskaitot daudz reģionālo un nišu, un es paļaujos uz sociālo mediju, lai tas kalpotu kā sava veida satura dzinējspēks.

Lai arī esmu pietiekami pieredzējis, lai spētu saprast atšķirību starp uzticamu vietni un robotu kontiem, kas aizrautīgi izplata viltus ziņas, liela daļa lietotāju, kas ir jauni internetā, nav.

Piemēram, Nigērijā, Indonēzijā un Indijā daudzi netizens domā, ka Facebook ir internets. Tas liek domāt, ka viņi ļoti, ja ne tikai, paļaujas uz Facebook kā ziņu avotu, saziņu ar draugiem un ģimeni, spēlēm un cita veida satura patēriņu.

Tad nav brīnums, ka cilvēki uzticas tam, kas tiek kopīgots sociālajos medijos. Ņemot vērā to, kā Facebook vēsturiski ir maz darījis neko, lai novērstu dezinformāciju, tas nozīmē, ka mēs dzīvojam laikos, kad ar patiesību var viegli manipulēt.

Ko par viltus ziņām dara sociālo mediju uzņēmumi?

Protams, sociālo mediju uzņēmumi ir veikuši dažus pasākumus, lai apkarotu troļļu armijas. Aprīlī tā publicēja paziņojumu, kurā sīki aprakstīts, kā tā no Indijas un Pakistānas izved “koordinētu neatļautu rīcību un surogātpastu”.

Dažos pēdējos mēnešos Twitter ir izņēmis tūkstošiem kontu no Ēģiptes, ASV, Ķīnas, Spānijas un Ekvadoras, lai pastiprinātu valdību vai politisko partiju ziņojumapmaiņu.

Plašie pasākumi, ko Facebook ir paziņojis, ietver ziņu plūsmas ekspozīcijas samazināšanu grupām, kas atkārtoti sniedz dezinformāciju, un ziņām no zemas kvalitātes publikācijām. Tā ir arī papildinājusi savu faktu pārbaudes programmu un ieviesusi Messenger rādītājus, lai lietotājiem palīdzētu novērtēt saņemtās informācijas ticamību..

Un kā 2017. gadā rakstīja Buzzfeed News, WhatsApp ir “primārais dezinformācijas izplatīšanas vektors” Indijā. Ziņapmaiņas lietotnes loma viltus ziņu krīzē ir plaši pārbaudīta, un šogad uzņēmums paziņoja, ka tā ierobežo pārsūtīšanu līdz piecām reizēm vienam ziņojumam.

Baidieties ļoti

Tie no mums, kas sēž rietumos, var daudz nedomāt par Oksfordas Interneta institūta pētījumu. Propaganda ir pastāvējusi gadsimtiem ilgi, un vienmēr klīst baumas un dezinformācija. Kaut arī agrāk tas, iespējams, bija tiesas čukstētāju darbs, daži varētu apgalvot, ka tas ir tikai mūsdienās mainījies rīks.

Bet tas ir līdzvērtīgs galvas apbedīšanai smiltīs. Propagandas kampaņas, kas tiek organizētas tikai sociālajos plašsaziņas līdzekļos, ir veicinājušas genocīdu. Digitālo aktīvistu rīcībā ir troļļu armijas, viņi ir nolaupīti un spīdzināti.

Internetu nevar nolaupīt dažu ieinteresētās personas. Ņemot vērā pašreizējos apstākļus, tā nākotne kā atvērtas saziņas un zināšanu apmaiņas līdzeklis ir nopietni apdraudēta. Ja mēs kaut ko nedarīsim, lai pārņemtu kontroli, tas var nedarboties cilvēcei tā, kā to bija iedomājušies sākotnējie dibinātāji.

Kāpēc Facebook ir izvēlēts valdības manipulāciju rīks
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.