Kura no ExpressVPN 2017. gada prognozēm piepildījās? Un kas ir nākamais 2018. gadā?

Kas notiks 2018. gadā?

2016. un 2017. gadā Leksijs izteica dažas drosmīgas prognozes par to, kā varētu attīstīties tiešsaistes privātuma un informācijas drošības pasaule. Tā kā 2018. gads rit pilnā sparā, ir pienācis laiks atjaunināt, kā šīs tendences attīstījās 2017. gadā (vai kā tās nebija).

1. Prognozēšana: liela finanšu krīze padarīs naudu bezvērtīgu, un kriptovalūta to uz laiku ieņems

Kamēr mēs neredzējām lielu finanšu krīzi, kas 2017. gadā plosītu pasauli, kriptovalūtas ir piedzīvojušas vēl nepieredzētu ralliju, ekosistēmas vērtību palielinot līdz vairāk nekā pus triljonam ASV dolāru.

It īpaši Venecuēla ir redzējusi, ka tās valūta joprojām ir mazāk un mazāk noderīga, jo inflācijas līmenis gada laikā saglabājas virs 1000%. Tirdzniecība un Bitcoin ieguve ir pierādījusi, ka daudziem Venecuēlas iedzīvotājiem tā ir dzīvības līnija, lai arī tā viņus ir likusi arī uz varas radaru, kas viņus apsūdz elektrības zagšanā un vietējo likumu apiešanā..

Pat ārpus kara zonām un revolūcijām 2017. gadā finanšu sistēmas kļuva izolētākas. Piemēram, jauna sankciju kārta Ukrainai vēl vairāk apgrūtināja ukraiņu starptautisko maksājumu saņemšanu un veikšanu, veicinot Bitcoin adopciju visā valstī..

Kredītkartes, pārskaitījumi un Western Union joprojām darbojas lielākajā daļā attīstītās pasaules, bet, tā kā pārējā cilvēce pieķeras un piedalās globālajā tirdzniecībā, tās arvien vairāk tiek izslēgtas no nepieciešamās finanšu infrastruktūras..

Jautājums par to, vai nozīmīga finanšu krīze pārcels pasauli 2018. gadā, joprojām ir apšaubāms, taču, tā kā pēdējā no tām notika gandrīz pirms deviņiem gadiem, tā kļūst līdzīgāka. Vismaz tad, kad notiks avārija, Bitcoin atradīsies tur, lai sniegtu kādu pagaidu atvieglojumu.

2. Prognoze: hakeri mērķēsies uz transporta un elektroenerģijas infrastruktūru

Kad Petja jūnijā pārņēma pasauli, šķita, ka tās izcelsme ir Ukrainā, kur krievu operātori to izmantoja sava veida zinātniskās fantastikas kiberkarā.

Bet, neraugoties uz Petjas statusu kā visnozīmīgāko publiskās infrastruktūras uzlaušanu 2017. gadā, tas varēja būt negadījums - vismaz kā līdzeklis, lai no upuriem saņemtu izpirkuma maksu..

Tas ir mazs mierinājums kuģniecības uzņēmumam Maersk, kurš vairākas dienas bija spiests apturēt darbību; Krievijas naftas rafinētājs, Rosņeftj; un tērauda ražotājs Evraz, kurš visi kļuva par hakera upuri.

3. Prognoze: Apple būs liels privātuma skandāls

Apple 2017. gadā nebija masīva privātuma skandāla, taču VPN nozare satricināja, kad programmatūras gigants no App Store Ķīnā noņemja visas VPN lietotnes, izraisot bažas, ka Apple arvien cenšas cenzēt pašapmierinātību.

Uzņēmums arī paziņoja, ka tā rezerves kopijas pakalpojuma iCloud darbību pārcels pie vietējā pakalpojumu sniedzēja saviem Ķīnas lietotājiem, iesakot tērzēšanas, piezīmju un fotoalbumu saturu padarīt pieejamu vienam no visizplatītākajiem uzraudzības režīmiem Planēta.

4. Prognoze: kāds sagraus lielu banku

Lielākais 2017. gada finanšu iztrūkums nebija tieši bankā, bet infrastruktūra cieta lielu triecienu Amerikas Savienotajās Valstīs, kad kredīta rezultātu sniedzējam Equifax bija apdraudēta visa viņu datu bāze, pakļaujot gandrīz 150 miljonus klientu. No tā izrietošais identitātes zādzības risks gadiem ilgi amerikāņiem sagādās galvassāpes un mazinās kredītkaršu lietderību..

Brazīlijā hakeri varēja pārņemt kontroli pār lielas bankas DNS ierakstiem, novirzot visu trafiku uz saviem serveriem, nozagt kredītkaršu informāciju un konta pieteikšanās.

Taivānas virtuālās bankas aplaupīšanas laikā ļaunprātīga programmatūra tika izmantota, lai novirzītu USD 60 miljonu vērtus maksājumus, izmantojot starptautiskos vadus, lai gan galu galā ierēdņi tomēr atguva naudu un arestēja divus aizdomās turētos.

Tomēr, iespējams, visnepiemērotākajā gadījumā bankas ap Poliju tika inficētas ar ļaunprātīgu programmatūru caur Polijas finanšu regulatora vietni..

5. Prognoze: mums būs vēl viens liels novērošanas ziņotājs

Kamēr mēs neredzējām Edvarda Snidena otro atnākšanu, 2017. gadā joprojām bija vērojamas dažas būtiskas noplūdes no ASV novērošanas aparāta. Lielākais, iespējams, bija Vault 7, kurā bija precīzi norādīti rīki, kurus CIP izmanto, lai mērķētu uz jūsu klēpjdatoriem, viedtālruņiem un televizoriem..

Bēdīgi slavenā hakeru grupa Shadow Brokers arī atjaunoja informāciju par to, kā VDI bija iefiltrējusies Tuvo Austrumu banku sistēmās..

Citā ēnu brokeru izstādē bija iepriekš nezināmas un neizlabotas Windows drošības ievainojamības. Hakeri ap šo darbību izmantoja ransomware un spēja inficēt vairāk nekā 300 000 datoru visā pasaulē. Bija aizdomas, ka aiz uzbrukuma atrodas Ziemeļkoreja, taču mēs nedrīkstam aizmirst, ka NSA arī atklāja un izmantoja ievainojamību pret saviem mērķiem - nespējot atklāt programmatūras lietojumus un pildīt pienākumu aizsargāt cilvēkus.

Ko tālāk? Visas iepriekš minētās tendences paātrināsies 2018. gadā

Visas iepriekš minētās tendences arī turpmāk būs aktuālas 2018. gadā. Citas prognozētās tendences, piemēram, Mesh tīklu attīstība, ir tikai mierīgi progresējušas, un to parādīšanās mūsu ikdienas dzīvē joprojām šķiet tāla..

Visu komunikāciju un datu šifrēšana jau ir sākusies, un ilgi neliksimies, kamēr varēsim pateikt, ka šis process ir pabeigts, lai gan drošība un privātums kopumā ir problēmas, kas paliks mums mūžīgi.

Kura no ExpressVPN 2017. gada prognozēm piepildījās? Un kas ir nākamais 2018. gadā?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.