Star Trek acīmredzamā un šausminošā patiesība, par kuru neviens nerunā

Star Trek acīmredzamā un šausminošā patiesība, par kuru neviens nerunā

Star Trek sola miera un zinātniskās izpētes nākotni. Tā ir pasaule, kurā cilvēki dzīvo bez iekšējas kara un ir bruņoti tikai ar direktīvu sarakstu, kas it kā veicina cilvēka attīstību. Nav naudas vai gribas; replikatori nodrošina visu uzturēšanu, kādu vēlas.

Tas viss izklausās šausmīgi jauki un nedaudz attālināts no kara, korupcijas un institucionalizētās uzraudzības pasaules, kurā mēs šobrīd atrodamies.

Bet kas lika rītējiem Star Trek cilvēkiem atcelt atšķirības, lai cilvēki varētu dzīvot ilgi un plaukt bez traucējumiem? Protams, drakoniskās prakses, kuras mēs šodien redzam, kā valdības izmanto, reālajā dzīvē nav pamanāmas Star Trek kanonā. Vai arī viņi?

Darmok un Jalad pie Tanagra

Spēka pozīcija, ko visbiežāk redzam Star Trek pasaulē, ir komandējošā virsnieka (piemēram, Pikards un Kirks) pozīcija, un viņi rīkojas pilnīgi nesodīti un bez jebkādām robežām. Piemēram, ir daudz gadījumu, kad virsnieki pārslēdz slūžas, lai iekļūtu personīgajās telpās, bez jebkādas tiesas procedūras, ordera vai, dažkārt, pat iemesla dēļ. Šķiet, ka privātums 24. gadsimtā neuztraucas.

Ir arī akla nodošanās, kuru, domājams, parādīs kapteinis. Ir jāseko komandiera virsnieka kaprīzēm, baidoties no tiesas cīņas vai nāves, pat ja šī kaprīze tieši kaitē cilvēkiem.

Kā jau minēts, Star Trek pasaulē nav naudas vai ir nepieciešama atlīdzība - replikatori to gādā. Kas nozīmē, ka cilvēkiem ir jāievēro kapteiņa rīkojumi tikai citu iemeslu dēļ, izņemot bailes no sekām, ja viņi to nedara.

Un kādas varētu būt sekas. Zvaigžņu kuģis ir pilnīgas iznīcināšanas ierocis, kas vairāk nekā spēj sagraut visu planētu, ja kapteinis to uzskata par vajadzīgu. Vai tad ir kāds brīnums, ka masas spēlē bumbu??

Un tā, it kā ar pilnīgu kapteiņa pakļaušanu nebūtu pietiekami, ir arī slepena organizācija, kas darbojas vienīgi tāpēc, lai manipulētu, kontrolētu un nodrošinātu federācijas turpināšanu. Nē, tas nav “tāpat kā NSA”. Ak, nē, tas ir tālu, daudz sliktāk.

nākotne-privātumsIestatiet fāzes “sabojāt prieku”.

31. sadaļa ir NSA pie Warp Factor 9

31. sadaļa ir autonoma un slepena organizācija, kurai uzticēta Zemes un Federācijas drošības interešu aizsardzība. Viņi darbojas atsevišķi no Starfleet un oficiāli neeksistē, un tikai daži ir par viņiem pat dzirdējuši. Organizācija nav atbildīga nevienam, un ir aprakstīts, ka tā sev piešķīrusi tiesneša, žūrijas un izpildītāja pilnvaras.

31. sadaļa ir pastāvējusi vismaz tik ilgi, cik Starfleet, un tai ir licence nogalināt ikvienu, kuru viņi uzskata par “draudiem federācijas interesēm”. Tā ir diezgan liela vara, vairāk nekā jebkas, kas pierādīts, ka pastāv reālajā pasaulē, lai gan ir skaidrs, ka dažas valdības ļoti vēlas, lai viņu rīcībā būtu šāds visu redzošs disidentu štrunts..

Temba, Viņa rokas platas

Neļaujiet sevi apmānīt par to, ka 31. sadaļa pastāv tikai tāpēc, lai “aizsargātu” cilvēkus no citplanētiešiem. “Federācijas intereses” ir neticami plašs termins, un to bieži interpretē kā līdzekli, kas ļauj organizācijai pakļaut pat tos, kurus viņi it kā aizsargā.

Jāatzīmē, ka Starfleet doktors Baširu aizveda, spīdzināja un pratināja 31. nodaļā, lai viņi varētu pārliecināties par viņa lojalitāti federācijai. Organizācija dažas dienas varēja iegūt holodeka izmantošanu, lai nepārtraukti pārbaudītu doktoru Baširu, un neviens neapšaubīja, kā viņiem izdevās to izdarīt.

Liekas, ka, neskatoties uz vispārējo izpratni par 31. sadaļu, viņi joprojām var komandēt milzīgus resursus Federācijas ietvaros. Tas norāda uz domājams pilnīgu spiegu tīklu vai absolūtu varu viņu domēnā.

Neatkarīgi no viņu varas avotiem, viena lieta ir skaidra: kāds 31. sadaļā uzskata, ka drošības draudi tiek risināti “mierīgi un ātri”. Patiešām, ir zināms, ka 31. nodaļa rīkojas ar tik brutālu spēku, ka viņi tika salīdzināti ar bēdīgi nejauko Romāna impērijas slepeno aģentūru Tal Shiar.

Tas ir pareizi, Star Trek Visumā ir vairāk nekā viens slepens, autoritārs režīms, un cilvēkiem nav monopola uz tiem.

Nelaime un slepkavība: Tālsarijs to padara

Romulāni ir sugas, kas daudz izmanto Star Trekverse. ExpressVPN nevēlas teikt, ka viņi ir citplanētieši. Bet viņi ir citplanētieši.

Tal Shiar ir Romāna impērijas ļoti baidītā izlūkošanas aģentūra. Lai arī Tal Shiar ir izveidots, lai apsargātu impērijas drošību, tas nodarbojas arī ar nodevējiem romuliešu populācijā.

“Nodevējs” ir attaisnojums, kad režīms vēlas kādu sodīt vai atbrīvoties no tā, un tas ir tikpat neviennozīmīgs, cik drausmīgs. Kurš izlemj, kuri akti, pat nekaitīgi, ir nodevīgi? Tas ir spēka radīts termins, lai saglabātu varu.

Slepenais Tal Shiar uztur romulanu tautu pastāvīgā paranojas stāvoklī, un nesaskaņām tiek piemērots tūlītējs un bargs sods. Sliktākais ir zināms, ka daži disidenti pilnībā pazūd.

Nepatīkami, kā šķiet, tomēr Tal Shiar ir kaķēnu kaste, salīdzinot ar Kardassian manipulācijas un kontroles kārtību.

četras gaismasPiecas gaismas.

Ir četras gaismas! Obsidiāna ordenis

Kardassieši ir humanoīdu suga, kas pazīstama kā īpaši nesaudzīga un kontrolējoša. Kāda tad varētu būt viņu nesaudzīgā kontroles režīma interpretācija?

Diezgan jautrs! Vismaz tās biedriem. Ordeņa pārstāvji ir aprīkoti ar galvaskausa implantu, kas izdala vielu, ko sauc par promazīnu, un kas ir paredzēts, lai obsidiānu līdzekļi varētu labāk pretoties spīdzināšanai. Faktiski šīs narkotikas padara patīkamu spīdzināšanas pieredzi.

Papildus izklaidēšanai tur, kur visvairāk tiks atmests, Obsidiānu ordenis nenoliedzami ir absolūts. Ir teikts, ka Cardassian pilsonis nevarēja sēdēt pie ēdienreizes, ja katrs ēdiens nav pienācīgi atzīmēts un ierakstīts Obsidiāna rīkojumā.

Ordeņa praktiskā visvarenā uzraudzība ļāva ātri novērst daudzus nodevējus, un visi Cardassians iedzīvotāji pastāvīgi baidās no organizācijas.

Kāds laiks būt dzīvam.

Tā bija tumša un vētraina nakts… Vai mēs varam izvairīties no Star Trek distopijas?

Nu, nākotne izklausās kā pilnīgi nejauka dzīvesvieta. Tas ir Visums, kur sagaidāms, ka cilvēki pavērs līniju vai pazudīs.

Plašas valdības organizācijas kontrolē visu un pat neatalgo cilvēkus par dalību tajā. Universālais moto ir darīt vai nomirt. Tas nozīmē, ka burkāns ir mazāk nūjots ar nūju, un asinātās nūjas vairāk tiek iespiestas cilvēku smadzenēs..

Bet kā apturēt tik nejauko kontroles un apspiešanas nākotni, kas mūs sagaida reālajā pasaulē? Varbūt ir pienācis laiks rīkoties. ExpressVPN sadarbojas ar daudzām organizācijām, kas cīnās par privātumu un iestājas pret valdības centieniem.

Pavisam nesen ExpressVPN sadarbojās ar EZF, lai samazinātu 41. panta grozījumus. Direktīva, kas varētu palielināt valdības pilnvaras hakerēt tūkstošiem datoru visā pasaulē, visiem ar vienu orderi - kas, šķiet, ir kaut kas tāds, par ko 31. nodaļa varētu lepoties.

Laiks pakāpties, pirms jūsu pēcnācēji tiek ieslodzīti ellīgajā cietumā, kas peld cauri telpas tumsai, pie dīvaina kaprīzes, kura rīcībā ir neizmērojami jaudīgs fotonu lielgabals.

Kā jūs domājat, kā mēs varam izvairīties no drausmīgās Star Trekesque režīma baiļu un terora nākotnes? (Vai arī Džonijam 5 viss ir pilnīgi nepareizi? - Redaktors). Vai Star Trek VPN atrisinātu visu? Atstājiet savus komentārus zemāk!

Piedāvātais attēls: Steph_Zieber / Deposit Photos
Phaser: s_bukley / Depozīta fotoattēli

Star Trek acīmredzamā un šausminošā patiesība, par kuru neviens nerunā
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.