Tas ir izcili. Bet kas ir internets?

Tas ir izcili. Bet kas ir internets?

Mēs to lietojam katru dienu, un tā ir kļuvusi par absolūti būtisku mūsu dzīves sastāvdaļu. Bet kas patiesībā ir internets?

Vārdnīca to definē šādi:

“Globāls datortīkls, kas nodrošina dažādas informācijas un komunikāciju iespējas, kas sastāv no savstarpēji savienotiem tīkliem, izmantojot standartizētus sakaru protokolus.”

Bet kāda vērtība tam ir? Galu galā tā nav taustāma vienība.

Internets ir tikpat noderīgs kā informācija, ko cilvēki tajā ievieto. Tas ir tikai datu apkopojums. Ja reālā pasaule un reāli cilvēki nedarītu reālas lietas, nebūtu ko ievietot tiešsaistē. Internets nerada, tas var tikai atgaiņāties.

Mums joprojām ir vajadzīga reālā pasaule: īsti zinātnieki, īsti mākslinieki, īsti autori. Mums ir nepieciešami reāli darbi, kas veidoti bezsaistē. Citādi mums nav nekas cits kā viedoklis. Internets nevar aizstāt zināšanas. To pat nevar iemācīties. Atliek tikai uzglabāt to, ko mēs jau zinām.

Internets ir līdzīgs skapim. Tas ir noderīgi tikai tad, ja jums ir drēbes. Un, lai izgatavotu drēbes, mums ir nepieciešams drēbnieks.

Neskatoties uz to, internets var būt brīnumu un izklaides vieta. Tas ir pildīts ar garšīgu papildinstalāciju, kas tikai gaida atklāšanu. Piemēram…

Ko sver internets?

Izmantojot aptuvenu matemātiku, tika aprēķināts, ka internets sver apmēram tādu pašu kā zemeņu. Vai arī vidēja lieluma olu, ja vēlaties.

interneta evolūcijaCilvēki rindā izmanto internetu, lai skatītos pērtiķus.

Interneta attīstība

Sākumā nekas nebija. Pat ne viena kaķa video.

Un tad nāca internets. Tas sākās lēnām, un cilvēki sākotnēji to izmantoja tikai ierobežotas informācijas meklēšanai.

Lietas ātri mainījās. Mūsdienu internets ir plašs un pastāvīgi mainīgs rīks, kas satur satriecošu informācijas daudzumu. Tas pārsteidz, ko var uzzināt tikai no dažiem Google meklējumiem. Tas arī savieno cilvēkus visā planētā, ļaujot viņiem mijiedarboties un dalīties zināšanās tāpat kā nekas cits, ko mēs jebkad esam zinājuši.

Tur ir arī izklaide. Mūzikas un filmu industrija beidzot apzinās interneta spēku. Tas ir ieguvums, nevis šķērslis, lai jūsu darbi būtu pieejami ikvienam jebkurā laikā. Mākslas darbu tagad potenciāli var redzēt 3,2 miljardi cilvēku (to cilvēku skaits pasaulē, kuriem ir piekļuve internetam). Tas ir neticami. Tas ir ekspozīcijas līmenis, par kuru pagātnes mākslinieki varēja tikai sapņot.

Lieliski. Bet cik liels ir internets?

Tiek lēsts, ka internets ir 1,2 zettabytes - un tas arvien pieaug. Zettabats ir viens triljons gigabaitu.

Divslāņu Blu-ray disks (nozares standarts) ir 50 GB. Tas nozīmē, ka jums būs nepieciešami 24 miljardi Blu-ray disku, lai turētu interneta saturu.

Blu-ray disks ir 12 cm plats, un tā rādiuss ir 6 cm. Izmantojot matemātisko spēku (πr²), mēs iegūstam, ka blu-ray virsmas laukums ir 113,1cm².

Tātad internets ir 24 miljardus reižu lielāks nekā 113,1 cm².

Tas darbojas 271 km² (168 jūdzes²) attālumā. Kas nozīmē, ka internets ir apmēram tikpat liels kā Barbadosa.

Kā darbojas internets?

Internets ir datoru tīkls, kuram ir divi galvenie veidi:

  • Lokālais tīkls (LAN): LAN ir divi vai vairāki savienoti datori, kas atrodas tiešā tuvumā, un koplieto datus tikai savā starpā ar slēgtu savienojumu. Tas ir tāds iestatījums, kādu jūs varētu redzēt birojā.
  • Platjoslas tīkls (WAN): WAN sastāv arī no diviem vai vairākiem datoriem, taču tie atrodas tālāk viens no otra. Dati tiek koplietoti, izmantojot telefona līnijas, optisko šķiedru vai satelītu, un savienojums ir atvērts. Internets ir WAN.

Lai šie tīkli darbotos pareizi, ir nepieciešams: serveris.

Serveris ir dators, kas darbina programmatūru un saglabā informāciju. Pēc tam šī informācija tiek kopīgota ar citiem datoriem pieprasīt tā. Web lapas tiek glabātas serveros, un, ierakstot URL, jūs pieprasāt informāciju no servera. Serveris jums dos piekļuvi šai informācijai un parādīs to tīmekļa vietnē.

Jūsu dators kļūst par klients šajā apmaiņā. Pārlūkprogrammas (Chrome, Safari, Opera) pieprasa informāciju no servera un pēc tam parāda to jums nozīmīgā veidā.

Interneta kaķisVisi apklusti! Paskaties uz jauko kaķi! SKATIET CUTE CAT!

Bet ko darīt, ja es tikai vēlos skatīties kaķu video?

Nekādu problēmu! Katru minūti YouTube tiek augšupielādēti 300 stundu video. Tas ir 18 000 video stundu stundā, kas ir 432 000 stundas dienā. Tas nozīmē, ka vietnē Youtube ir augšupielādēts 49,31 gadu ilgs videoklips. Viens. Diena.

Tiek lēsts, ka 15% no ikdienas interneta trafika ir kaķiem. Pieņemot, ka YouTube seko šai tendencei, 7,39 gadus veci kaķu video, kas katru dienu tiek augšupielādēti vietnē YouTube. Tik daudz kaķu neviens nevar noskatīties.

Pasaules tīmeklis vai internets?

Mūsdienās termini Internets un World Wide Web ir savstarpēji aizstājami. Bet tie tehniski nav viens un tas pats.

  • Internets ir savienotu datoru tīkls visā pasaulē.
  • Web ir daļa no interneta. Tas ir virtuāls vietņu tīkls, kas visi ir savienoti, izmantojot saites savā starpā.

Pasaules tīmekli 1989. gadā izgudroja vīrietis vārdā Tims Berners-Lī. Pirms tam bija internets, un datori varēja attālināti sazināties, taču nebija nevienas tīmekļa lapas..

Kas ir izveidots internets?

World Wide Web lielākoties ir failu kolekcija, visi tie ir formatēti kā HTML dokumenti. HTML satur saites, tekstu un attēlus.

Visas tīmekļa lapas ir veidotas ar HTML failiem. Jūsu pārlūks lasīs HTML, pēc tam parādīs tīmekļa lapu.

Jūs ļoti viegli varat redzēt lapas HTML. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz šīs lapas un pēc tam atlasiet Pārbaudīt vai Pārbaudīt elementu. Labajā pusē ir tīmekļa lapas pamati - tas viss ir HTML.

Aiz HTML ir kaskādes stila lapas (CSS) un Javascript (JS). Šie faili ļauj programmētājiem manipulēt ar HTML.

Piemēram, jūs varat iestatīt, lai katrs lapas nosaukums būtu četrdesmit pikseļi CSS. Tagad, katru reizi ievadot virsrakstu HTML, tas būs četrdesmit pikseļu augsts.

Tas izskatās šādi:

HTML:

Šis ir nosaukums!

CSS: h1 {fonta lielums: 40 pikseļi;}

URL adreseURL ir vietnes adrese.

URL nokļūst tur, kur jums jāatrodas

URL ir vienots resursu vietrādis, pazīstams arī kā tīmekļa adrese. Tas ir tas, kā jūsu pārlūkprogramma zina, kur meklēt, lai atrastu lapu, kuru vēlaties apskatīt.

Nemaz daudzi cilvēki vairs faktiski neizraksta visas URL adreses. Lielākā daļa vietņu tiek atrastas, izmantojot saiti no citas lapas vai meklētājprogrammas. URL var būt garš un apgrūtinošs, un tos atcerēties var būt grūti. Par laimi, meklētājprogrammas indeksē tīmekļa lapas, tāpēc mums nav jāatceras vietrādis URL.

Bet ko tas viss nozīmē?

Šis ir matemātikas vecums - lieli skaitļi un milzīga apstrādes jauda.

Internets ir tā virzītājspēks, jo internetu ir liels skaits un milzīga apstrādes jauda. Un tas viss tiek parādīts ar skaistu grafiku un kaķu video.

Šis ir lielisks laiks, lai būtu dzīvs. Bet ar lielu spēku nāk liela atbildība. Internets ir lielākais cilvēces izgudrojums, un daži cenšas to kontrolēt. Mums internets ir jāsaglabā brīvs un atvērts visiem. Un tas ir kaut kas, par ko ir vērts cīnīties.

Kas ir internets? Tas ir viss. Un nekas. Tam ir spēks apvienot pasauli, un spēks to iznīcināt. Internets ir viss, ko vēlaties. Tā ir pasaule pa rokai un jūsu portāls zvaigznēm.

Internets ir brīnišķīgs. Un mēs gribētu to saglabāt.

Piedāvātais attēls: studiostoks / Dollar Photo Club
Interneta evolūcija: riccardo1990 / Dollar Photo Club
Kaķis !: Alena Ozerova / Dollar Photo Club
URL: bakhtiarzein / Dollar Photo Club

Tas ir izcili. Bet kas ir internets?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.