Telefonu spēle: WhatsApp vs Telegram vs šifrēšana

labākais ziņnesis

** ATJAUNINĀTS 2017. GADAM **

Šajā rakstā ExpressVPN koncentrējas uz WhatsApp un Telegram. Ja vēlaties redzēt, kā salīdzina citas tērzēšanas lietotnes, noklikšķiniet šeit, lai iegūtu labāko no pārējiem.

Vietnes WhatsApp lietotājiem tagad ir vairāk nekā viens miljards lietotāju, taču Telegram ātri sasniedz. Telegram 2016. gada februārī apgalvoja, ka katru dienu pierakstās vairāk nekā 350 000 lietotāju, papildus 100 miljoniem aktīvo ikdienas lietotāju.

Telegram ir daudz kritikas par to, ka tā nav pilnībā šifrēta pēc noklusējuma. Bet tā bija pirmā masu tirgus ziņojumapmaiņas lietotne, kas piedāvāja jebkādu šifrēšanu, un plašsaziņas līdzekļos to bieži sauca par “šifrētu tērzēšanas lietotni”. Tas ir segvārds, kas, šķiet, ir iestrēdzis, un tas, iespējams, pat palīdzēja tam nopelnīt apstiprinājumus no tādām organizācijām kā ISIS, bēdīgi slavenā teroristu grupa.

WhatsApp paziņoja, ka tā pilnībā pāriet no šifrētām tērzēšanas sarunām 2014. gada septembrī, taču šī funkcija tika ieviesta tikai 2016. gada aprīlī. Kopš tā laika tās PR palīgi ir daudz centušies iegūt šifrētās tērzēšanas lietotnes nosaukumu..

Telegram sākums

Aiz Telegram stenda brāļi Nikolajs un Pāvels Durovs, izsūtīti no Krievijas dzimušie miljardieri, iepriekš slaveni ar Facebook klonu Vkontakte (tagad VK). Pāvelam Durovam 2014. gadā bija jāatstāj Vkontakte strīdā par Ukrainas protestētāju lietotāju datu nodošanu. Līdz ar to brāļi aizbrauca no Krievijas uz Berlīni, kur nodibināja Telegram.

WhatsApp pirmsākumi

Braiens Aktons un Jans Koums 2009. gadā nodibināja vietni WhatsApp, lai publicētu ātrus statusa atjauninājumus, līdzīgus tiem, kas atrodami Facebook. Bet tieši ziņojumapmaiņas funkcija, kas iekļauta 2. versijā, palielināja lietotāju numurus un padarīja lietotni ar milzīgiem panākumiem.

2014. gada februārī Facebook nopirka WhatsApp par 19 miljardiem dolāru, un tagad Facebook vēlas to integrēt savā internet.org vīzijā (atruna: ExpressVPN atbalsta OpenMedia, organizāciju, kas kritizē internet.org).

Kurjeri ir veidoti uz tīkla efektiem - tas nozīmē, ka Messenger platforma ir vērtīga nevis par to, cik lieliska, droša vai iespējām bagāta ir šī platforma, bet gan par to, cik daudz cilvēku ar to var sasniegt. Bet šie tīkla efekti ir trausli, jo lietotājam ir ļoti viegli un lēti pārslēgt ziņojumapmaiņas pakalpojumus. Un, lai gan lietotājiem var viegli būt vairāki kurjeri, kas instalēti līdzās, daudzi lietotāji dod priekšroku to nedarīt. Tātad viena platforma varētu viegli ne tikai apdzīt citu, bet arī padarīt to pilnīgi bezvērtīgu.

Tādējādi “kurjeru karš” (kurā ietilpst arī citi milži, piemēram, WeChat, Kakao un Line) ir ļoti reāls. WhatsApp pat aprobežojas ar visām saitēm uz Telegram Messenger savā platformā.

telegramma vs whatsappIenākošie ziņojumi. Vai ExpressVPN pārskatīšana radīs kaunu, kaunu, kaunu?

Cīņa starp WhatsApp un Telegram

ExpressVPN pārbaudīja abus kurjerus, lai jūs būtu vairāk informēti, izvēloties savu iecienīto.

Sāksim ar lielāko kategoriju:

Kurai ir labāka ziņojumu šifrēšana?

Telegram izmanto pašu izstrādātu protokolu, ko sauc par MProto. Telegram ir asi kritizēts par sava standarta izveidi, nevis kaut kā cita izmantošanu. MProto tomēr nav pilnīgi jauns (tas izmanto AES un RSA standartus), un arī OpenWhisper Systems (standarta WhatsApp ir iekļauts) ir arī jauna attīstība.

ExpressVPN nav šifrētājs, taču šķiet, ka MProto protokols vēl nav salauzts. Tas ir arī atvērtā koda, tāpat kā visas Telegram lietotnes, tāpēc ikviens var brīvi mēģināt to izjaukt. Faktiski Telegram vairākkārt ir piedāvājis lielus maksājumus (pašreizējais ir 200 000 USD Bitcoin) ikvienam, kurš var veiksmīgi pārkāpt standartu, kaut arī OpenWhisper Systems veidotājs Moxie Marlinspike savā blogā balvu ir nodēvējis par “piespiestu”..

Telegram šifrēšanas šifrs noteikti ir ļoti ātrs un efektīvs, un šifrētus ziņojumus var nosūtīt, ja visas pārējās lietotnes neizdodas lēna interneta savienojuma dēļ. Telegramma arī maina taustiņus katru nedēļu vai pēc 100 ziņojumiem, lai nodrošinātu perfektu noslēpumu. Nevainojama priekšnoslēpuma slepenība nodrošina, ka, ja jūsu tālrunis kādreiz tiks uzlauzts un šifrēšanas atslēgas nozagtas, izdzēstos ziņojumus nevarēs atšifrēt..

Liela atšķirība nav tajā, kādi šifrēšanas protokoli tiek izmantoti, bet gan to, kā tie tiek pielietoti. WhatsApp automātiski šifrē visus jūsu ziņojumus, un nav iespēju nosūtīt nešifrētu ziņojumu. Tā ir milzīga atšķirība, salīdzinot ar Telegram šifrēšanu, kur jums jāizvēlas “Slepena tērzēšana”, lai sāktu drošu sarunu. Daudzi cilvēki to nedara, vai nu tāpēc, ka tas ir papildu solis, vai arī tāpēc, ka viņi nesaprot nepieciešamību.

Bez šifrēšanas tērzēšana ir neaizsargāta pret pārtveršanu un uzraudzību, vēl jo vairāk Telegram, kur ziņojumi tiek glabāti, līdz tos izdzēšat. No otras puses, WhatsApp ziņojumus neuzglabā; tas tos pārsūta tikai uz jūsu ierīci. Pat grupu tērzēšana tiek šifrēta vietnē WhatsApp.

WhatsApp sētas durvju atjauninājums:

2017. gada janvārī The Guardian ziņoja par WhatsApp dizaina aizmugures durvīm. WhatsApp savu šifrēšanas mehānismu izstrādāja tā, lai galvenās izmaiņas būtu nevainojamas. Tomēr iestatīšana ļauj WhatsApp serveriem vai jebkuram citam, kas tos kontrolē, lasīt jūsu ziņojumus, pieprasot jūsu lietotnei atkārtoti šifrēt ziņojumus ar citu uzbrucēja īpašumā esošo atslēgu. Šī nepilnība darbojas tikai ziņojumiem, kas drīz tiks piegādāti, un nedarbojas ziņojumiem, kas piegādāti iepriekš.

Lai pārliecinātos, ka neviens nenomurmina jūsu WhatsApp ziņojumus, dodieties uz Iestatījumi -> Konts -> Drošība un iespējojiet “Rādīt drošības paziņojumus”. Tas jums nosūtīs paziņojumu, ja tiks mainītas jūsu kontaktpersonas atslēgas. Tas varētu būt pazīme, ka trešās puses izmanto jūsu atslēgu, lai lasītu jūsu ziņojumus. Ja saņemat paziņojumu, ka atslēga ir mainīta, pārtrauciet tērzēšanu, līdz esat vēlreiz verificējis paredzētā kontaktpersonas publisko atslēgu.

Šāds uzbrukums teorētiski ir iespējams arī Telegram, kaut arī ne aktīvās tērzēšanas laikā. Telegramā katrai tērzēšanai ir sava atslēga. Tas teorētiski ir lieliski, jo ļauj uzticamās ierīcēs izveidot atsevišķas drošas līnijas, taču praksē tas nedarbojas labi. Katru reizi, kad sākat jaunu slepeno tērzēšanu, jums vēlreiz ir jāpārbauda citas personas identitāte.

Spriedums: Neskatoties uz neseno stāstu par durvīm, tas joprojām ir ieguvums WhatsApp

WhatsApp šifrēšana

Darba sākšana: kuram ir labāks pierakstīšanās process?

Vietnei WhatsApp varat reģistrēties tikai ar mobilā tālruņa lietotni, savukārt Telegram ļauj reģistrēties jebkur, pat izmantojot tās tīmekļa lietotni..

Bet gan Telegram, gan WhatsApp autentificēšanai izmanto jūsu tālruņa numuru. Sākumā tas ir ērti, taču tas atstāj nopietnas bažas par drošību. Hakeris varētu pārņemt jūsu kontu, novirzot īsziņas uz paša hakera numuru, vai nu pievilinot savu mobilo tālruņu pakalpojumu sniedzēju, vai pat slēpjot ar to. Pēdējais īpaši satrauc, ja jūsu pretinieks ir jūsu vietējā valdība.

Šifrētajā WhatsApp tas ļaus hakeriem uzdoties par jums, taču, izmantojot Telegram, kāds varētu piekļūt visām jūsu nešifrētajām tērzēšanas un grupas tērzēšanas sarunām..

Lai gan WhatsApp ir augstāka šifrēšana, Telegram ir iespēja iestatīt sekundāro paroli, kas faktiski ir divu faktoru autentifikācija. Hakerim būs nepieciešama ne tikai piekļuve jūsu tālruņa numuram, bet arī parole, lai piekļūtu jūsu kontaktpersonām.

Laba prakse nav dot lietotājiem iespēju izvēlēties citu kā vien reģistrēties ar numuru. Tālruņa numurus var viegli sasaistīt ar identitāti, izmantojot atrašanās vietu, un daudzās valstīs, pērkot SIM kartes, jums ir jāuzrāda ID.

Spriedums: Uzzīmē

tālruņu spēle

Kā padarīt pierakstīšanās procesu labāku

Gan Telegram, gan WhatsApp jāļauj reģistrēties viņu pakalpojumiem, izmantojot citus identifikatorus, piemēram, lietotājvārdus vai e-pasta adreses. WhatsApp nepieciešams sekundārais paroles risinājums, un gan WhatsApp, gan Telegram, iespējams, vajadzētu padarīt to par obligātu.

Kurām ir vislabākās lejupielādes iespējas?

Visas Telegram lietotnes ir atvērtā pirmkoda, kas nozīmē, ka varat tās izveidot pats, nevis lejupielādēt no lietotņu veikaliem. Varat modificēt lietotnes, un pētnieki var tās meklēt, lai atrastu kļūdas drošības elementu ieviešanā. Varat arī izveidot Telegram integrāciju savai lietojumprogrammai, kas padara to pieejamāku cilvēkiem, kuriem nav piekļuves oficiālajiem lietotņu veikaliem (piemēram, ja viņu valsts tos bloķē), bet tas nozīmē arī uzņēmību pret atpakaļnodrošinātām vai ļaunprātīgām versijām..

Atklātais avots ir diezgan satriecošs, un Telegram pārsteidz ar savu plašo atbalstīto platformu klāstu. Ir tādas parastās iespējas kā iOS, Android un Windows Phone, taču ir arī pārlūka lietotnes Firefox un Chrome OS, Pidgin spraudnis, darbvirsmas lietotnes un pat komandrindas interfeiss! Diemžēl Windows un Linux lietotnes ir tikai pārlūka lietotnes (Webogram) versijas, kas neatbalsta tiešu šifrēšanu.

WhatsApp ir arī Windows un Mac lietotnes, taču tas galvenokārt koncentrējas uz mobilajiem tālruņiem, kur tas atbalsta vecākas sistēmas, piemēram, Symbian vai BlackBerry. WhatsApp ir daudz ierobežojošāks, un iepriekš tas ir slēdzis neatkarīgas ieviešanas, piemēram, Pidgin spraudni.

Spriedums: Telegram uzvar

telegrammas šifrēšana

Kurš ir vismazāk uzmācīgs?

Lai vienmērīgi darbotos, WhatsApp nepieciešama piekļuve visai adrešu grāmatai; kaut ko ExpressVPN uzskata par ļoti invazīvu. Bez šīs piekļuves WhatsApp ir praktiski bezjēdzīgs.

Izmantojot Telegram, jūs varat sākt tērzēt, nedodot lietotnei piekļuvi saviem kontaktiem. Jums arī nav jāizsniedz savs tālruņa numurs nevienam, ar kuru vēlaties tērzēt. Tā vietā varat iestatīt lietotājvārdu un to izdalīt. Šī ir diezgan lieliska un privātumam draudzīga funkcija.

Spriedums: Telegram uzvar

telegrammas šifrēšana

Kā padarīt tērzēšanu labāku

Ziņapmaiņai nevajadzētu lūgt augšupielādēt visu adrešu grāmatu, lai sāktu darbu, un jums nevajadzētu norādīt tālruņa numuru, lai cilvēki varētu ar jums sazināties..

Kas piedāvā labākās grupas tērzēšanas iespējas?

Kā minēts, grupu tērzēšana tiek šifrēta vietnē WhatsApp, un jūs varat izveidot grupas ar ne vairāk kā 256 dalībniekiem. Tas ir diezgan pārsteidzoši, lai gan, ņemot vērā tik daudzus grupas cilvēkus, jūs droši vien varat pieņemt, ka tas vairs nav privāts.

Telegrammu grupas tērzēšana nav šifrēta, bet tai ir vēl dažas funkcijas. Jūs pat varat izveidot supergrupas ar tūkstošiem dalībnieku. Šajās supergrupās varat piespraust ziņojumus un izveidot uzaicinājumu vietrāžus URL, kurus var publicēt jūsu vietnē vai nosūtīt pa e-pastu. Jūs varat arī grupām pievienot draņķīgos Telegram robotprogrammatūras robotus, padarot to ērti veikt aptaujas vai spēlēt spēles.

Spriedums: WhatsApp uzvar, šifrēšana ir karaliste

WhatsApp šifrēšana

Kurai lietotnei kopumā ir labākās funkcijas?

Kā jau minēts, Telegram pārsteidz ar savām funkcijām. Lai gan WhatsApp arī iegulda zināmu saturu un rāda vietņu un videoklipu priekšskatījumus, Telegram viss šķiet daudz šķelmīgāks. Jums daudz mazāk jāpamet Telegram lietotne, lai redzētu tērzēšanas saturu, un tas nozīmē labu lietotāja pieredzi.

Telegramma ir arī atvērtāka platforma. Jūs varat viegli izveidot savu robotprogrammatūru, augšupielādēt savu uzlīmju komplektu (ExpressVPN to pat atrada Informācijas drošībā!) Vai pat mainīt klientu un atbrīvot to ar jaunām funkcijām (kā to ir izdarījis GetGems), kas ļauj iegult Telegram ziņapmaiņas iespējas. jebkurā citā lietotnē. Telegram ir arī kanāli, kas ļauj jums viegli dalīties ar jaunumiem par sevi, piemēram, īsā emuārā.

Vietnei WhatsApp tomēr ir viena funkcija, kas ExpressVPN patīk diezgan daudz, un to tiešām nevar iztikt bez: šifrēti tālruņa zvani. Tas darbojas diezgan labi, ir bezmaksas un pārspēj regulāru tālruņa zvanu par ērtībām, drošību un izmaksām.

Telegram milzīgās priekšrocības ir neatkarībā no vienas ierīces. Jūs varat instalēt Telegram tik daudzos datoros un tālruņos, cik vēlaties, un pat Web lietotni vienlaikus var atvērt atsevišķos pārlūkos. Vietnē WhatsApp primārajai ierīcei jābūt ieslēgtai un savienotai ar internetu, pat ja izmantojat WhatsAppWeb.

Spriedums: WhatsApp uzvar tikai par šifrētiem tālruņa zvaniem

WhatsApp šifrēšana

Citi privātuma un drošības jautājumi

Gan Telegram, gan WhatsApp ļauj kontrolēt zīmogu “pēdējoreiz redzēts”, un abi ļauj sastādīt bloķēto lietotāju sarakstu.

Fakts, ka jūs varat viegli pieteikties Telegram no vairākām ierīcēm, var kļūt par drošības apdraudējumu, lai gan platforma to labi mazina, padarot iestatījumos redzamas “aktīvās sesijas”, kurās varat arī viegli atspējot visu, kas nav jūs.

Telegram automātiski izdzēsīs jūsu kontu līdz ar visu tajā esošo informāciju arī pēc sešu mēnešu nelietošanas (jūs varat to iestatīt uz vienu mēnesi vai gadu), tāpēc, ja citi cilvēki saņemtu jūsu tālruņa numuru pēc tam, kad esat pametis viņi nevarētu piekļūt jūsu kontam.

Telegrammā jūs varat papildus kontrolēt, kam ir atļauts jūs pievienot grupām, apgrūtinot surogātpasta izplatītāju jūs kaitināt..

Telegram “slepenās tērzēšanas” ir saistītas ar vēl dažām priekšrocībām, nevis tikai ar šifrēšanu: jūs saņemat paziņojumu, kad otra puse uzņem ekrānuzņēmumu, un jūs varat iestatīt pašiznīcināšanās laiku no jebkuras vietas no vienas sekundes līdz vienai nedēļai. Pēc iznīcināšanas lietotne izdzēš visus ziņojumus abās ierīcēs (sākot no brīža, kad otra puse lasīja ziņojumu), ļaujot jums labāk kontrolēt, ko tālrunis glabā, un kāda informācija varētu kļūt neaizsargāta, ja tālrunis tiek nozagts vai nozaudēts..

Telegram slepenie tērzētāji arī nesūta ziņojumu priekšskatījumus Apple vai Google serveriem, kur tos varētu arī papildus reģistrēt. Vietnē WhatsApp (un Telegram nešifrētās tērzēšanas sarunās) šī opcija pastāv, taču tā ir jāatspējo manuāli. Telegram arī jautā, vai vēlaties iespējot saišu priekšskatījumus slepenās tērzēšanā. Saišu priekšskatījumi tiek ģenerēti Telegram serveros, un tie var apdraudēt privātumu, tāpēc ir saprātīgi tos atspējot.

Telegram slepenās tērzēšanas nevar dublēt, savukārt WhatsApp tērzēšanas var. IOS operētājsistēmā jūs iegūstat iespēju dublēt tērzēšanu iCloud, savukārt operētājsistēmā Android varat tos saglabāt savā Google diskā. Citās platformās jūs varētu izvēlēties lejupielādēt tos kā failu. Kad jūs vai kāds no jūsu kontaktpersonām to iespējo, jūsu tērzēšana ir tikai tik droša kā šī dublēšana. Esi uzmanīgs!

Spriedums: Telegram uzvar

telegrammas šifrēšana

Rezultāti: uzvar Telegram! Bet tāpat kā WhatsApp!

Telegram uzvar kopumā! Platforma atstāj iespaidu ar atvērtā koda avotu, ir viegli pieejama dizaineriem (uzlīmes) un izstrādātājiem (robotprogrammatūras), un tā lepojas ar plašu lietotņu klāstu visu veidu platformām. Visas lietotnes ExpressVPN mēģināja justies ātri un skaisti integrētas ar operētājsistēmām, kurām tās tika izveidotas. Kamēr jūs būsit tālu no anonīma, ExpressVPN uzskata, ka jūs mazliet vairāk kontrolējat savu identitāti un kontaktpersonas. Lielākā problēma ir pilnīgas šifrēšanas trūkums pēc noklusējuma.

WhatsApp uzvar šifrēšanu

Viena miljarda cilvēku lietotne masām ir devusi pilnīgu šifrēšanu, un ExpressVPN domā, ka tā var būt vienīgā lielā platforma, kas šifrēšanu veic pareizi. Diemžēl WhatsApp cīnās par to, lai kļūtu vairāk par blāvu ziņojumu sūtīšanu, un daži lietotāji, iespējams, sagaida vairāk. Tas, ka lietotāji aprobežojas tikai ar vienu ierīci / lietotni, jūtas kā lielākais šķērslis.

Vai vēlaties zināt par citiem kurjeriem? Noklikšķiniet šeit, lai iegūtu ExpressVPN tērzēšanas lietotnes konfidencialitātes klasifikāciju.

Pārliecinieties arī par Mobilās drošības rokasgrāmatu.

Telefonu spēle: WhatsApp vs Telegram vs šifrēšana
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.