Trauksmes novēršanas rokasgrāmata: kāpēc jums vajadzētu noņemt metadatus?

Kā būt trauksmes cēlāja 4. daļai: noņemiet savus metadatus

** Šī ir ExpressVPN informatīvā ceļveža ceturtā daļa. **

1. daļa: Ziņojumi par trauksmes celšanu: Svilpes pūšana ir sarežģīta
2. daļa: Ziņojums par trauksmes celšanu: Kā palikt anonīmam, pūšot svilpi
3. daļa: Trauksmes novēršanas rokasgrāmata: Kā aizsargāt avotus

Ja esat iesaistīts trauksmes celšanas lietā vai nu kā trauksmes cēlājs, vai kā žurnālists, pārliecinieties, vai esat atbilstoši apstrādājis metadatus.

Saglabājiet tikai tos datus, kas ir absolūti nepieciešami

Varētu būt vilinoši saglabāt visu, taču labāk ir izdzēst nebūtisku informāciju. Grūti zināt, ko dzēst, jo daži dati būs izšķirīgi, lai pārbaudītu un pamatotu ziņotāju izvirzītos apgalvojumus.

Nostipriniet tērzēšanu

Izlemiet, vai reģistrēt vai ierakstīt tērzēšanu un tālruņa zvanus pirms zvana sākuma, un skaidri to paziņojiet savam avotam. Avoti, iespējams, izturēsies savādāk, ja tos ierakstīsit, taču arī uzmanīgāk izvēlēsies viņu vārdus.

Ja reģistrējat tērzēšanu, apsveriet iespēju tās saglabāt vienkārša teksta formātā, lai izvairītos no metadatiem un noņemtu laika zīmogus. Varat arī rediģēt pareizrakstības kļūdas vai standartizēt avota valodu, cerot, ka izmaiņas apgrūtina to identificēšanu.

Izmetiet aploksnes

Vai ir svarīgi saglabāt jums piegādāto fiziskā pasta aploksnes? Aploksnes var atklāt informāciju par to, kur un kad saturs tika ievietots, un tajā var būt pat jūsu avota DNS.

Notīrīt e-pasta galvenes

Tā kā galvenēs ir ietverti digitālie paraksti, galvenēm var būt izšķiroša nozīme e-pasta autentiskuma pārbaudē. Bet, ja autentiskuma pierādīšana nav svarīga, varbūt labāk tos izmest. Ja autentiskums ir nedaudz svarīgs, uzticamam ārējam ekspertam tā varētu būt laba iespēja tos pārbaudīt, pēc tam izdzēšot sākotnējos datus.

Pirms dokumentu publicēšanas noņemiet metadatus

Nav svarīgi, vai nodarbojaties ar dokumentiem, attēliem, tērzēšanas žurnāliem vai audio failiem - visam ar to ir saistīti metadati. Dažus metadatus varētu būt neiespējami noņemt (piemēram, audio faila garumu), taču ir neticami svarīgi saprast, kādus metadatus kāds varētu iegūt no dokumenta.

PDF, Word dokumentu un .jpg failu struktūrā metadati atrodas tieši. Dati var ietvert personas, kas izveidojusi dokumentu, lietotājvārdu vai pat fotoattēla uzņemšanas GPS atrašanās vietu. Jūs varat noņemt šāda veida metadatus, izmantojot tādu rīku kā MAT.

Uzmanies no slēptajiem metadatiem

Citus metadatus ir grūtāk noņemt vai pamanīt. Audioieraksta fona troksnis var atklāt ierakstīšanas vietu, savukārt katrā drukātajā dokumentā ir tikko redzami dzelteni punkti, kas norāda, kurš printeris izgatavoja papīru, un drukāšanas datumu.

Neticami svarīgi ir noņemt katru metadatu daļu, kas varētu identificēt jūsu avotu, un jūs nevarat paļauties uz savu avotu, lai par to rūpētos vienatnē. Atkarībā no tā, kādus dokumentus apstrādājat, mēģiniet pēc iespējas vairāk informēt sevi par to, kādas saites varētu piesaistīt nepiederošas personas starp dokumentiem, avotu un jums..

Trauksmes novēršanas rokasgrāmata: kāpēc jums vajadzētu noņemt metadatus?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.