Trīs lielākie krāpniecības gadījumi vēsturē

sarkanās bumbiņas un krūzes-scam

Ilgi pirms interneta, cilvēki krāpās viens ar otru vairāk un mazāk radoši. Trīs īpaši iedomīgiem krāpniekiem izdevās pārdot Eifeļa torni (divas reizes), sagraut visu ekonomiku un pārliecināt cilvēkus vienkārši nodot viņiem bezmaksas lietas.

Šeit ir mūsu trīs visiecienītākie krāpšanās stāsti:

3. Viljams Tompsons pārliecināja visus uzticēties viņam ar lietām

Viljams Tompsons dzīvoja 19. gadsimta vidū Ņujorkā un, iespējams, bija pirmais cilvēks, kurš kļuva plaši pazīstams kā “uzticības cilvēks” – blēžu tips, kurš kļuva ļoti populārs vēlās industriālās revolūcijas rosīgajos metropolos..

Būdams “uzticības cilvēks”, Tompsons izmantoja naivumu pret cilvēkiem, kurus viņš sastapa ielās, bāros vai pasākumos, izmantojot tādas sociālās inženierijas shēmas, kuras nodēvētas par “uzticības triku”.

Tompsons draudzīgi staigāja pie cilvēkiem, sveicināja viņus un radīs iespaidu, ko abi iepriekš bija satikuši. Pēc svešinieka uzticības iegūšanas Tompsons vienkārši jautā:

“Vai jūs uzticaties man, vai uzticaties man ar pulksteni līdz rītdienai?”

Neticami, ka tas darbojās. Tompsonam izdevās atkārtot triku dažādiem cilvēkiem, pirms varas iestādes viņam pieķērās.

Kaut kā triks “Jūs varat man uzticēties, dodiet man savu pulksteni” kļuva tik populārs, ka tas iedvesmoja veselu paaudzi uzticības mākslinieku. Viena sieviete, Berta Heimana, pat turpināja atrast upurus, kamēr bija ieslodzīta cietumā. Bertha shēma bija sarežģītāka nekā Tompsona un diezgan līdzīga šodienas “419 krāpšanai” (Nigērijas vēstules izkrāpšana). Heimans apgalvos, ka ir zaudējis piekļuvi viņas milzīgajai laimei, un, lai to atgūtu, bija vajadzīga neliela finansiāla palīdzība.

2. Viktors Lustigs divas reizes pārdeva Eifeļa torni

Eifeļa tornis tika uzcelts 1889. gada pasaules izstādē, kas sakrīt ar Francijas revolūcijas 100 gadu gadadienu. Tajā laikā tā bija augstākā būve, ko būvēja cilvēki, un šo titulu saglabāja 41 gadu (līdz brīdim, kad Chrysler ēka Ņujorkā to pārspēja).

1925. gadā, kad Viktoram Lustigam bija 35 gadi, viņš uzzināja, cik dārgs bija torņa uzturēšana. Pēc tam viņš nāca klajā ar ideju pārdot Eifeļa torni metāllūžņu tirgotājam.

Lustigs atrada viskrītošāko metāllūžņu tirgotāju, ko viņš varēja izteikt, un pat izdevās par labu pieskaitīt prāvu kukuli. Arī viņš izkļuva no tā – metāllūžņu tirgotājs tik ļoti kauns, ka tika krāpts, ka negāja policijā.

Pēc izkrāpšanas Lustigs vilcienā ar koferiem, kas bija pilns ar skaidru naudu, pārcēlās uz Vīni. Viņš uzskatīja krāpšanu par tik veiksmīgu, ka nākamajā mēnesī viņš pārcēlās uz Parīzi, lai to izdarītu vēlreiz pie cita atsevišķa metāllūžņu tirgotāja. Lai arī otro reizi viņam tas neizdevās, viņš tomēr spēja izvairīties no aresta.

Amerikas Savienotajās Valstīs Džordžs Pārkers veica līdzīgu sarunu, pārdodot Bruklinas tiltu. Vairākas reizes. Policijai atkārtoti nācās noņemt barikādes pircējiem, kuri mēģināja ierīkot nodevu kabīnes.

Indijā vīrietis, vārdā Natvarlals, kļuva slavens ar to, ka bija pārdevis Tadžmahalu, Sarkano fortu un Parlamenta namu. Viņu pēdējo reizi redzēja 1996. gadā 86 gadu vecumā un domājams, ka viņš kādreiz no 1996. līdz 2009. gadam nomira brīvībā.

1. Alves dos Reiss drukāja pats īstu naudu

Alves dos Reiss ir dzimis 1896. gadā Lisabonā. Kad viņš bija 28 gadus vecs, viņš iespieda sev tik daudz naudas, ka izraisīja ekonomisku krīzi, kas noveda pie nacionālistu militārā apvērsuma..

Reiss noslēdza līgumu ar Portugāles banku, kas viņam ļāva izdrukāt jaunu banknošu komplektu, un vērsās pie uzņēmuma, kurš iepriekš iespieda Portugāles bankas banknotes, Waterlow un Sons, lai nopelnītu visu jauno skaidru naudu.

Tā kā iespiedēji banknošu drukāšanai izmantoja likumīgas, oriģinālas plates, viltojumi bija perfekti.

Reisam bija iespiestas 200 000 banknotes, kuru vērtība bija gandrīz 1% no visa Portugāles IKP, kas ir salīdzināms ar šodien valūtā publicēto aptuveni 2 miljardu ASV dolāru valūtu. Vienā brīdī gandrīz puse no 500 Escudos banknotēm bija viltotas.

Patiesībā Reisam bija tik daudz naudas, ka viņa iegādātie bizness, nekustamais īpašums un luksusa preces radīja ekonomikas uzplaukumu.

Reiss izmantoja banku, kuru tajā laikā ieguva Angolā, Portugāles kolonijā, lai savulaik atmazgātu naudu, izcili mēģinot sev iegādāties sev līdzdalību Portugāles bankā, lai ar atpakaļejošu datumu apstiprinātu viņa neatļautās piezīmes..

Galu galā Reisu uzzināja laikraksta O Século žurnālisti, kas pieder magnātam Alfredo de Silva un kurš redzēja Reisu kā konkurentu.

Reisa sazvērestības apjoms bija tik liels, ka tikai daži uzskatīja, ka to varēja veikt viena persona. Valdībai un tiesām bija aizdomas, ka ne tikai korumpēti Valsts bankas darbinieki varēja palīdzēt Reisam, bet arī viņam bija Vācijas valdības atbalsts, cenšoties pārņemt kontroli pār Angolu.

Reiss saņēma 20 gadu cietumsodu, no kura izcieta tikai 15. Viņš nomira no sirdslēkmes 1955. gadā.

Vai noziegums maksā??

Slavenākie krāpnieki lielākoties nespēja izbaudīt savu likteni. Daudzi devās cietumā, viņus nošāva viņu bijušie upuri, un daži pat savā alkatībā kritās par citiem krāpniekiem – un pārliecība, ka viņi ir visgudrākie, dzīvie cilvēki.

Turiet acis vaļā no izkrāpšanas un esiet piesardzīgs!

Trīs lielākie krāpniecības gadījumi vēsturē
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.