Ņujorkas bezmaksas publiskais bezvadu internets ir par cenu

Ņujorkas bezmaksas publiskais bezvadu internets ir par cenu

Pagājušajā mēnesī Ņujorka atklāja grandiozu jauno plānu, kā pilsētas vecās, novājinātās tālruņu kabīnes aizstāt ar jauniem dzirkstošajiem publiskajiem Wi-Fi karstajiem punktiem. Šie tīklāji ļauj cilvēkiem uzlādēt savas ierīces, veikt tālruņa zvanus un pārlūkot tīmekli. Pats labākais - maršrutētāji absolūti nodrošina optisko šķiedru internetu 8 miljoniem pilsētas iedzīvotāju bez maksas!

Tātad, kāda ir nozveja?

Kaut arī mēs neatbalstām šo lielisko iniciatīvu par savstarpējo savienojamību, tā nāk ar dažiem brīdinājumiem: 1) lietotājiem ir jāiesniedz savas e-pasta adreses un jāpiekrīt, ka reģistrēti pārlūkošanas paradumi pirms viņi var izmantot pakalpojumu; 2), tās pašas e-pasta adreses tiek turētas apjomīga datu bāze; un 3), ir iespējams iemesls aizdomām šos serverus novēro NYPD un citas uzraudzības grupas.

Šķiet, ka šis “bezmaksas” pakalpojums, iespējams, nemaz nebūs tik bezmaksas.

Publiskais Wi-Fi nozīmē, ka jūs maksājat ar privātumu, nevis skaidru naudu

LinkNYC nodrošina “īpaši ātru, bezmaksas publisko Wi-Fi, tālruņa zvanus, ierīces uzlādi un planšetdatoru interneta pārlūkošanai, piekļuvei pilsētas pakalpojumiem, kartēm un norāžu saņemšanai.” Kaut arī viņi lepojas ar to, ka aizvieto gandrīz 7500 maksas tālruņi ar Wi-Fi centrmezglu, viņi nepiemin, kā šie jaunie tīklāji izseko arī jūsu pārlūkošanas paradumus.

Saskaņā ar pakalpojumu sniegšanas noteikumiem, tiklīdz jūs piesakāties, LinkNYC varēs pārraudzīt jūsu tīkla trafiku, redzēt, kuras lapas apmeklējāt un cik ilgi, apskatīsit savus Google meklēšanas vaicājumus, izsekot, ko esat lejupielādējis utt..

Jā. Tas ir diezgan drausmīgi. Skarbāks joprojām ir fakts, ka vairums cilvēku pirms reģistrēšanās pat neizlasa pakalpojumu sniegšanas noteikumus. Nav lieki teikt, ka lielāko daļu cilvēku, kuri izmanto šo pakalpojumu, var izsekot, nemaz nezinot.

Vienreizējs savienojums visu mūžu

Ņujorkas Pilsoņu brīvību savienība (NYCLU) ātri nomelnoja jauno pakalpojumu, apgalvojot, ka tas ir tikai vēl viens veids, kā telekomunikāciju uzņēmumi var veidot apjomīgu datu bāzi. Preses paziņojumā NYCLU vecākais štata advokāts Mariko Hirose apgalvo:

“Piekļuve internetam nav izvēle, tā ir mūsdienu dzīves nepieciešamība. Pilsētas publiskajam Wi-Fi tīklam vajadzētu iestatīt privātuma un drošības joslu, lai palīdzētu nodrošināt, ka ņujorkiešiem nav jāupurē savas tiesības un brīvības, lai parakstītos tiešsaistē. ”

Tā ir taisnība. Mūsdienās ir viss, bet neiespējami funkcionēt bez piekļuves internetam, kas nozīmē praktiski visi Ņujorkā vienā vai otrā brīdī izmantos šos karstos punktus.

Diemžēl katru reizi, kad izmantojat pakalpojumu, jūsu informācija tiek glabāta apjomīgā datu bāzē 12 mēneši. Tā kā lielākajai daļai cilvēku ir tendence izmantot karstajos punktos vismaz reizi gadā, tas neliecina, ka informācija par lietotājiem paliks desmitiem gadu.

Publiskie tīklāji ir “karstā” tēma

Problēma ar publisko Wi-Fi ir vienkārša: tā kā vairums šo tīklu nav nodrošināti, hakeriem vai trešo pušu snūgiem ir neticami viegli vai nu atvieglot jūsu tīkla darbību, mērķēt jūs ar sarežģītām pikšķerēšanas shēmām, nozagt jūsu identitāti vai visu citu. no iepriekšminētajiem.

(Iepazīstieties ar mūsu ierakstu par sabiedriskā Wi-Fi bīstamību, lai tuvāk apskatītu bezvadu pikšķerēšanas krāpniecību un to darbību.)

Viens no izplatītākajiem veidiem, kā hakeri to dara, ir tīkla ļaunprātīgas programmatūras padeve, parasti uznirstošā logā. Kad esat noklikšķinājis uz saites vai, vēl ļaunāk, ievadījis personisko informāciju, viņiem tūlīt tiek piešķirta piekļuve jūsu tīklam -un tava dzīve.

Pat ja jūs nedzīvojat NYC vai neplānojat apmeklēt tuvākajā laikā, jums joprojām vajadzētu uztraukties. Arvien vairāk pilsētu sāk ieviest bezmaksas Wi-Fi pakalpojumus, un atkarībā no tā, cik labi tiek uztverts LinkNYC modelis, drīzumā vairākās pilsētās varētu tikt izmantots šis pats privātuma aizskarošais modelis..

Pašlaik vairāk nekā 57 pilsētās ir pieejams publiskais bezvadu internets.

Tādās pilsētās kā Parīze, Taipeja un Honkonga ir bezmaksas iekšējās pilsētas Wi-Fi tīklāji, un, piemēram, LinkNYC, tie ir privātuma analītiķu murgi.

Ja izmantojat publisko Wi-Fi, izmantojiet VPN

Bezmaksas Wi-Fi piedāvājums izklausās kā lieliska ideja, bet LinkNYC gadījumā tas tiek glabāts tādā veidā, lai varētu viegli izmantot cilvēku privāto informāciju. Publiskie tīklāji vien nav īpaši droši. Savienojiet to ar faktu, ka burtiski ir visa datu bāze par cilvēku pārlūkošanas paradumiem, un jums ir perfekta recepte katastrofai.

Par laimi, ir neticami vienkāršs veids, kā izmantot publisko karsto punktu priekšrocības, vienlaikus saglabājot savu informāciju privātu.

Viss, kas jums nepieciešams, ir izmantot VPN!

šis bērns zina, kā izmantot VPNŠis puisis to saņem

Ikreiz, kad jums ir izmisīgi nepieciešams Wi-Fi, vienkārši izveidojiet savienojumu ar VPN, lai paslēptu IP un šifrētu datus. Tādā veidā jūs varēsit sērfot internetā, neraizējoties par savu privāto informāciju, kas publiskota.

Esiet piesardzīgs, ko darāt tiešsaistē, cilvēki, īpaši izmantojot publisko Wi-Fi. Esiet drošībā, privāti un droši!

Piedāvātais attēls: Gratisography

Ņujorkas bezmaksas publiskais bezvadu internets ir par cenu
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.