Uzvarot privātuma aizstāvjiem, DuckDuckGo tagad var būt jūsu noklusējuma meklētājprogramma ES

Android logotips, vicinot DuchDuckGo karogu.

Jaunie Android lietotāji ES gūst labumu no konkurences likuma, kuru Eiropas Savienība izdeva pagājušajā gadā.

Sākot ar martu, lietotājiem reģistrējoties un iestatot Android ierīci, viņiem būs iespēja izvēlēties starp četrām meklētājprogrammām. Atlase kļūs par viņu noklusējuma vietni, kad vien viņi sāks meklēšanu pārlūkā Chrome vai Android mājas meklēšanas lodziņā. Noklusējuma meklēšanas nodrošinātāja specializētā lietotne tiks instalēta arī atsevišķās ierīcēs.

Google joprojām būs izvēles iespēja, taču lietotājiem būs skaidri jānorāda, ka tā izvēlas, lai tā paliktu noklusējuma iestatījums.

Ar privātumu saistīta meklētājprogramma DuckDuckGo uzvarēja konkursā, kas tika parādīts kā biežākā opcija ES valstīs. Tas nenozīmē, ka tas automātiski kļūs par populārāko meklētājprogrammu starp Android ierīcēm ES, bet tas ir spēcīgs uzņēmuma tēla un vispārējās atpazīstamības stimuls.

Kāpēc Google ir spiests lūgt lietotājus pēc viņu izvēles?

Par nozīmīgu ES konkurences regulatoru lēmumu 2023. gada jūlijā Alphabet (Google mātes uzņēmums) tika sodīts ar gandrīz 5 miljardiem USD, paziņojot, ka “Google ir izmantojis Android kā transportlīdzekli, lai nostiprinātu savas meklētājprogrammas dominējošo stāvokli. . . [un] noliedza Eiropas patērētājiem efektīvas konkurences priekšrocības ”, uzskatot, ka prakse saskaņā ar ES tiesību aktiem ir nelikumīga.

Jo īpaši ES likumdevēji atzīmēja, ka Alfabēts viedtālruņu ražotājiem uzliek par pienākumu iepriekš instalēt Google lietotņu komplektu, tostarp meklēšanu un Chrome, ja viņi vēlas piekļūt Play veikalam..

Tas piebilda, ka paziņotie maksājumi dažiem ražotājiem un mobilo sakaru tīklu operatoriem tikai par Google lietotņu izmantošanu, kā arī tas, ka dažiem tika liegts darboties alternatīvās Android versijās, ir pretrunā ar konkurences regulējumu..

  Sweet 32 ​​izmanto dzimšanas dienas problēmu, bet ExpressVPN ballītēs nepiedalīsies

Kas notiks tālāk??

Android lietotājiem vienmēr ir bijusi iespēja izvēlēties noklusējuma meklētājprogrammu, kas nav Google, taču opcija tika ierakta tik dziļi iestatījumu izvēlnē, ka vairums lietotāju, iespējams, pat nezinaja, ka tā ir viņu kontrolē..

Jaunā sistēma ļaus lietotājiem pilnīgi kontrolēt, jo iestatīšanas laikā viņiem būs jāizvēlas meklētājprogrammas preferences. Iespējas katrā ES valstī ir atšķirīgas, jo atlases kritēriji ir saistīti ar izsoļu sistēmu.

Katrs pakalpojumu sniedzējs ir norādījis uzņēmumam Google, cik lielu summu viņš vēlas maksāt uzņēmumam katru reizi, kad tiek izvēlēts. Trīs labākie pakalpojumu sniedzēji tiek izvēlēti un parādīti lietotājiem, Google noapaļojot sarakstu. Tomēr izvēlētais uzņēmums maksās tikai to summu, kas tiek piedāvāta ar ceturto augstāko cenu, nevis pašas noteikto cenu.

Prakse stāsies spēkā martā, bet izsoles piedāvājumi tiks pārskatīti reizi četros mēnešos.

Šeit ir sadalījums pa valstīm:

Valsts

Meklēšanas opcijas

Austrijā DuckDuckGo, GMX, Info.com
Beļģija DuckDuckGo, Info.com, Qwant
Bulgārija DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall
Horvātija DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall
Čehu Republika DuckDuckGo, Info.com, Seznam
Dānija DuckDuckGo, Givero, Info.com
Igaunija DuckDuckGo, Info.com, Yandex
Somija DuckDuckGo, Info.com, Yandex
Francija DuckDuckGo, Info.com, Qwant
Vācija DuckDuckGo, GMX, Info.com
Grieķija DuckDuckGo, Info.com, Qwant
Ungārija DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall
Islande DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall
Īrija DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall
Itālijā DuckDuckGo, Info.com, Qwant
Latvija DuckDuckGo, Info.com, Yandex
Lihtenšteina DuckDuckGo, Info.com, Qwant
Lietuva DuckDuckGo, Info.com, Yandex
Luksemburga DuckDuckGo, Info.com, Qwant
Maltā DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall
Nīderlande DuckDuckGo, GMX, Info.com
Norvēģija DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall
Polija DuckDuckGo, Info.com, Yandex
Portugāle DuckDuckGo, Info.com, Qwant
Kipras Republika DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall
Rumānija DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall
Slovākija DuckDuckGo, Info.com, Seznam
Slovēnija DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall
Spānija DuckDuckGo, Info.com, Qwant
Zviedrija DuckDuckGo, Info.com, PrivacyWall
Apvienotā Karaliste Bing, DuckDuckGo, Info.com
  Tagad aizsargājiet savas ziņojumapmaiņas lietotnes, izmantojot paroli

DuckDuckGo dominē opcijās visās valstīs, izņemot Lielbritāniju, kur Microsoft Bing bija visaugstākā cena. Tas var būt saistīts ar lielākiem ieņēmumiem, kas neizbēgami palielināsies meklēšanas reklāmās Lielbritānijā, salīdzinot ar tādām valstīm kā Latvija un Horvātija.

Kad Alfabēts pirmo reizi paziņoja par nodomu izsolīt meklēšanas nodrošinātāja opcijas Android, lēmumu asi kritizēja DuckDuckGo izpilddirektors Gabriels Veinbergs, kurš sacīja, ka Google turpinās gūt peļņu uz konkurences rēķina.

2) Izsole, kurā jāmaksā par spēli, kurā ir tikai 4 laika nišas, nozīmē, ka patērētāji nesaņems visu pelnīto izvēli, un Google gūs peļņu uz konkurences rēķina. Mēs aicinām regulatorus tieši sadarboties ar Google, mums un citiem, lai patērētājiem nodrošinātu vislabāko sistēmu.

– Gabriels Veinbergs (@yegg) 2023. gada 2. augusts

Liekas, ka viņš ir atteicies no saviem iepriekšējiem uzskatiem, droši vien atzīstot, ka viņa uzņēmumam tā ir nenovērtējama iespēja iekļūt patērētāju prātos un centrā..

Tomēr, ja jūs vērtējat savu privātumu, ņurdējat pie nevēlamiem sludinājumiem un nevēlaties, lai rāpojošās novērošanas tehnoloģijas skatītos katru jūsu darbību tiešsaistē, šīs ziņas noteikti ir iemesls svinībām.

Uzvarot privātuma aizstāvjiem, DuckDuckGo tagad var būt jūsu noklusējuma meklētājprogramma ES
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.