Vai Facebook viktorīnas tiešām var pateikt jūsu nākamā laulātā vārdu?

Facebook viktorīnas aizskar jūsu privātumu

Protams, viņi to nevar, tas ir absurdi.

Bet tādi negodīgi viktorīnas nosaukumi, kā šie, gandrīz vienmēr pakļauj mūsu Facebook sienas. Atelpa parasti ir tikai tā, ka kāds no vecākiem, kas nolemj, ievieto mazuļa pirmās vakariņas, pastaigas vai velti.

Bet vēl sliktāk, lai piedalītos vienā no šīm brīvajām viktorīnām, lietotājiem jāļauj viktorīnu veidotājiem piekļūt visiem viņu Facebook datiem. Tas, iespējams, nedarbosies savādāk. Šausmas.

Varbūt jūs neesat veids (viegli uzkrītošs), kurš rīkojas nepatīkamā tiešsaistes viktorīnā, un izvairieties no tām, piemēram, ja jūs saindētu kaltu ciešanas kalnā; bet vai tev ir idioti draugiem?

Nepietiekot tikai ar jūsu informāciju, Facebook viktorīnās tiks meklēta pieeja arī visai informācijai jūsu draugu profilos. Tātad, ja kāds no jūsu šūpošanās draugiem aizvada viktorīnu, viņi varētu atdot ne tikai jūsu, bet arī savus personiskos datus.

Un par ko? Droši vien, lai redzētu, kura Bejonsē dziesma visvairāk līdzinās viņu mīlas dzīvei vai kuras kaķēnu attēls vislabāk atspoguļo viņu personību.

Konfidencialitātes iestatījumi nedara to, kas, jūsuprāt, dara

Tomēr par to nav jāuztraucas. Vairumam prātīgu cilvēku Facebook profili ir iestatīti kā privāti muļķīgā pārliecībā, ka tas pasargās viņu datus.

Nē.

Pat ja jūsu Facebook ir privāts, viktorīnas izstrādātājs, kuru jūs nezināt, varētu piekļūt visam, kas atrodas jūsu profilā: jūsu reliģijai, seksuālajai orientācijai, politiskajai piederībai, attēliem, idiotu draugu sarakstam un visām grupām, kurām jūs piederat.

Daudz informācijas, lai izveidotu salīdzinoši stabilu priekšstatu par jums, ko varētu izmantot daudzos ļaunos veidos.

Liekas, ka Facebook, iespējams, nerūpējas par šo konfidencialitātes politikas nepatīkamo ķēdi, un tikai šķetina neskaidrus murdus jūsu vispārējā virzienā. Viņu noteikumos teikts, ka, instalējot lietotni, jūs varat dot tai atļauju:

“… Piekļūstiet savam publiskajam profilam, kurā ietilpst jūsu vārds, profila attēli, lietotājvārds, lietotāja ID (konta numurs), tīkli un visa informācija, kuru izvēlaties padarīt publiski pieejamu. Jūs arī sniedzat lietotnei citu informāciju, lai personalizētu jūsu pieredzi, tostarp draugu sarakstu, dzimumu, vecuma diapazonu un lokalizāciju. ”

Tā ir milzīga privātuma problēma; jūsu draugi var piekrist dalīties ar jūsu informāciju bez jūsu ziņas vai piekrišanas.

Kā tas ir pieņemams? Šie ir noklusējuma privātuma iestatījumi lietojumprogrammām!

Tieši tas, kas tiek dalīts, un kāpēc viņi to dara?

Tajā ir ļoti daudz Facebook viktorīnas lietotņu, un ir grūti būt skeptiskiem, apdomājot to eksistenci..

Kas viņiem būtu jāgūst, sakot, kādai vajadzētu būt jūsu iecienītākajai krāsai? Nav daudz. Tie ir jūsu gardie dati, ko viņi nogatavojušies novākt.

Un šīs lietotnes nav tikai “datu apkopošana, lai labāk sagatavotu viktorīnas”. Ticiet vai nē, patiesībā nav vajadzīgs daudz zinātnisku pētījumu vai algoritmu, lai pateiktu, kurš slavenais izdomāts suns vislabāk atbilst jūsu pašreizējam noskaņojumam.

Ja jūs to varat atrast, lietotnes konfidencialitātes politikā būs daudz sīkāk aprakstīts, kā tā var izmantot jūsu personīgi identificējamus datus savām vajadzībām. Par to, kādi ir šie ieguvumi, jūsu minējums ir tikpat labs. Bet tas, visticamāk, ir nauda, ​​kas nopelnīta, pimpējot savu informāciju visaugstākajām cenām.

Tas pasliktinās, lai arī katru reizi, kad kāds instalē Facebook lietotni, tas turpinās darboties fonā, paņemot visu jaunu informāciju, ko tas var gūt. Lietotne apkopos datus ilgi pēc tam, kad lietotājs būs aizmirsis viktorīnu, kurā piedalījās, par One Direction kurpju izmēriem.

Kāds krekls.

Facebook viktorīnas izceļ lielāku privātuma problēmu

Cilvēku attieksme pret privātumu un interneta drošību ir neapdomīgi atšķirīga.

Gandrīz neviens nesēdētu kails spilgti apgaismotā viesistabā bez aizkariem, parādot savu miesu visiem un dažādiem. Bet daudziem, šķiet, nav prātā, ka Facebook, Apple un Google izceļ katru savas dzīves aspektu.

Šī neatbilstība padara mūs neaizsargātus. Pieņemot viena veida privātuma pārkāpumus, bet sašutumu par citu, likumdevējiem ir grūti izveidot lietotāju līgumus, kurus cilvēki pieņems (un kuros nav nepilnību)..

Ir pienācis laiks padomāt un meklēt konsekvenci visā privātuma spektrā. Un atcerieties: tie nav tikai jūsu dati, ko atdodat nākamreiz, kad vēlaties uzzināt, kāds ir jūsu pārtikas IQ.

Kas, starp citu, nav īsta lieta.

Vai Facebook viktorīnas tiešām var pateikt jūsu nākamā laulātā vārdu?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.