Vai jūs tirgotu savu privātumu par bezmaksas lietotnēm? Dažiem nav izvēles.

IPhone ilustrācija. Ekrānā ir daudz lietotņu ikonu. Bet pagaidi! Tur ir savīti. Faktiski visas ikonas ir atrašanās vietas ikona (visur citur izmantota ciparu kartēs).

Katru reizi, kad lietojumprogrammai piešķirat atļauju piekļūt saviem kontaktiem vai klausīties mikrofonu, lietotņu izstrādātājam jādod carte blanche darīt ar datiem to, kas viņiem patīk. Daži no viņiem to varētu dalīties ar citu firmu. Citiem varētu nebūt. Bet viņi noteikti apkopo visus datu punktus, lai izveidotu visaptverošu digitālo profilu, lai jūs, visticamāk, noklikšķiniet uz reklāmas vai pavadītu vairāk laika pašā lietotnē.

Oksfordas universitātes pētnieki analizēja gandrīz miljonu lietotņu Google Play veikalā visā ASV un Lielbritānijā. Viņu atklājumi varētu (vai varētu nebūt) pārsteigt: vairāk nekā 90% lietotņu tika izveidotas, lai izsekotu un nodotu informāciju atpakaļ Google. Lietotnes arī kopīgoja lietotāju datus ar vidēji 10 trešajām pusēm, bet gandrīz katra piektā lietotne izplatīja datus vairāk nekā 20 entītijām.

IOS lietotņu veikals nav daudz labāks, kaut arī Apple apgalvo pretējo.

Agresīva datu vākšana nepadara lielisku optiku. Bet pieņemsim soli atpakaļ un izpētīsim lielāku dinamiku spēlē.

Datu apkopošana ļauj veikt bezmaksas lietotnes

Apple lēmums atvērt iOS lietotņu veikalu trešo pušu izstrādātājiem bija pilnīgs priekšstats. Neraugoties uz Stīva Džobsa pausto pretestību idejai: iPhone sākotnējās versijas tika piegādātas tikai ar Apple izstrādātām lietotnēm.

Bet Džobss kļūdījās, un, par laimi Apple, viņa uzskati nepārspēja. No 2010. gada jūlija līdz 2017. gada decembrim patērētāji lejupielādēja vairāk nekā 170 miljardus lietotņu un lietotņu veikalā iztērēja uz ziemeļiem no USD 130 miljardiem.

Tā kā Apple apkalpo 30% no katra lietotņu veikala pārdošanas, ir taisnīgi uzskatīt, ka uzņēmums būtu bijis dažu miljardu dolāru nabadzīgāks bez globālās attīstības kopienas palīdzības.

Šajā brīdī jūs varētu sev pajautāt, ja tik daudz patērētāju ir gatavi maksāt par lietotām lietotnēm, kāpēc gan izstrādātāji izmanto tādu taktiku kā izsekošanas dati un mērķtiecīgas reklāmas? Viņi jau gūst miljonus no apgrozījuma lietotņu veikalā, kāpēc gan riskēt ar patērētājiem un radīt traucējumus plašākai sabiedrībai?

Viens izskaidrojums ir tāds, ka patērētāji, kas vēlas maksāt par lietotnēm, galvenokārt dzīvo bagātajās valstīs. Šīm lietotnēm parasti ir labākas privātuma politikas, jo gūtie ienākumi rodas no abonementiem, nevis no datu pārdošanas.

Bet kā ir ar milzīgajām iedzīvotāju grupām, kuras nevar atļauties maksāt par augstas kvalitātes lietotņu pakalpojumiem? Tās ir bezmaksas lietotnes, kurās viņi vēršas, un tām, savukārt, ir jāpelna nauda ar citiem līdzekļiem.

Mēs ātri aicinām izstrādātājus uzbrukt mūsu privātumam, bet vai mēs kādreiz esam apsvēruši domu, ka viņi, iespējams, patiešām atver internetu tiem, kuriem tas ir izmisīgi vajadzīgs.?

Lietotnes, kas paredzētas bagātajiem un prasmīgajiem

Katrai bezmaksas fitnesa lietotnei, kas izseko un uzrauga mūsu fiziskās aktivitātes ieradumus un dalās tajās ar trešajām personām, ir pieejama maksas versija, kas mūs nespiegos. Tas ir līdzīgs stāsts ar menstruāciju lietotnēm, veselības lietotnēm un citām. Lietotņu ekosistēma ir piedāvājusi patērētājiem izvēli: maksājiet skaidru naudu iepriekš vai izbaudiet mūsu produktus bez maksas, taču esiet gatavs dalīties ar datiem, lai kaut kā nopelnītu naudu.

Bagātiem patērētājiem izvēle ir skaidra. Viņi divreiz nedomā par sakārtošanu ārpus Apple veikaliem, tāpēc viņi var būt pirmie, kas ķeras pie jaunākā modeļa, un tas viņiem arī netraucē maksāt 10 USD mēnesī par Spotify un vairāk par Audible vai piemaksu par abonēšanu Tinder.

Miljonu dolāru abonēšanas maksa ļauj lietotnēm izveidot spēcīgas izstrādes komandas un jaunākus, uz privātumu orientētus produktus. Bet tie arī veicina tāda interneta attīstību, kas ir ļoti šķībs pret bagātajiem.

Būtu lieliski, ja tiktu atceltas visas ar drošību saistītās problēmas, paziņojot, ka patērētājiem ir vienkārši jākrāj nauda, ​​ja viņi vēlas lejupielādēt lietotnes..

Bet šī ideja būtu antitēze tam, kāpēc internets pirmo reizi izveidojās: Novērst šķēršļus komunikācijai un zināšanām. Ja mēs virzītos uz nošķirto interneta versiju, mēs būtu ļoti slikti domājuši tā sākotnējo dibinātāju redzējumu.

Tehnoloģijas spēks visiem

Tas arī darbojas. Ir pierādīts, ka mobilo sakaru tehnoloģija palīdz visnabadzīgākajiem. Piemēram, Kenijā fintech uzņēmums M-Pesa ir palīdzējis gandrīz 200 000 cilvēku izkļūt no nabadzības un veicinājis finansiālu iekļaušanu tiem, kuriem pat nebija bankas kontu.

Pasaules ekonomikas forums uzskata, ka viedtālruņi var palīdzēt novērst globālo nabadzību, jo tie palīdz cilvēkiem piekļūt kritiskai informācijai un rīkiem. Un, ja jūs meklējat piemēru tuvāk mājām, cik reizes esat dzirdējuši par to, ka cilvēki iemācās kodēt caur YouTube un mainot karjeru?

Nekļūdieties man, es joprojām esmu pret ievērojamiem privātuma pārkāpumiem, kā mēs redzējām ar Cambridge Analytica skandālu. Daļa no problēmas ir pārmērīgi lielie tehnoloģiju uzņēmumi, kas uzskata, ka var kaut ko novērst. Bet atbilde nav universāls izaicinājums pret datu izsekošanu.

Mēs visi augstu vērtējam savu privātumu. Ja vēlaties to uzturēt, instalējiet reklāmu bloķētāju. Izmantojiet VPN. Pērciet tikai iPhone un maksas lietotnes. Bet mums ir jādomā par veidiem, kas neierobežo internetu no palīdzības tiem, kuriem nav tik paveicies. Viņiem kompromiss, iespējams, nav liels darījums. Bet tas var būt plaukstošas ​​nākotnes atslēga.

Vai jūs tirgotu savu privātumu par bezmaksas lietotnēm? Dažiem nav izvēles.
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.