Vai man datorā ir nepieciešams pretvīrusu līdzeklis?

ja vajadzētu instalēt-pretvīrusu

Kaut arī datorzinātnes jau kopš 1940. gadu beigām bija teorējušas pašreproducējošas datorprogrammas, tikai 1971. gadā tika izveidots pirmais vīruss, saukts par Creeper..

Creeper īpašu kaitējumu nedarīja; tas varēja parādīt tikai ziņojumu. Otrs esošais datorvīruss, saukts par Reaper, tika izveidots ar mērķi iznīcināt Creeper.

Tas bija vēl 15 gadus galvenokārt nekaitīgi un eksperimentāli vīrusi, pirms Brain piedzima. Smadzenes bija vīruss, kuru 1986. gadā sarakstīja divi Pakistānas brāļi un kas bija paredzēti, lai izsekotu viņu sirds uzraudzības programmas pirātiskas kopijas. Lietas ātri saasinājās, un smadzenes izplatījās daudz vairāk mašīnās, nekā gaidīts. Rakstnieki vīrusu izlaida bez ļaunprātīgiem nodomiem. Patiešām, viņi pat programmatūrā bija iekļāvuši savus vārdus, adresi un tālruņu numurus.

Morisa tārps bija pirmais datorvīruss

Tikai divus gadus vēlāk, 1988. gada novembrī, pirmais vīruss izplatījās internetā. Rakstnieks Roberts Tapēns Moriss arī nedomāja nodarīt ļaunumu, taču tas viņu neaizsargāja no pirmās personas, kas notiesāta saskaņā ar jauno 1986. gada likumu par datoru krāpšanu un ļaunprātīgu izmantošanu.

Lai arī Morris Worm nebija būvēts tā, lai radītu bojājumus, dažas programmēšanas kļūdas ļāva tam dažu stundu laikā atspējot vairāk nekā 6000 datoru - aptuveni 10% no tā laika interneta lieluma. Tiek lēsts, ka tārps ir nodarījis zaudējumus no 100 tūkstošiem līdz 10 miljoniem USD. Ironija ir tāda, ka mēs zinām uzbrukuma mērogu Morisa tārpa dēļ, jo vīruss tika izveidots, lai aprēķinātu interneta lielumu.

Tārps Morris daudziem bija modināšanas zvans, un tas palīdzēja sākt jauno antivīrusu nozari. Džons Makfejs nodibināja līdzīgu uzņēmumu, kas viņu padarīja slavenu 1987. gadā, un drīz pēc tam parādījās vairāk pretvīrusu kompāniju; 1988. gadā Avira Vācijā nodibināja Tjark Auerbach. Tad vēlāk tajā pašā gadā Pāvels Baudiš un Eduards Kučera izveidoja avast! Čehijas Republikā. Tikai pēc pāris gadiem, 1991. gadā, Norton Antivirus tika dibināts Amerikas Savienotajās Valstīs.

pirmā datora vīrussVai tas ir vīruss? Kaimiņu iespēja.

Kā darbojas pretvīrusu programmas

Pretvīrusu programmas parasti darbojas, uzturot visu zināmo vīrusu sarakstu. Katru digitālo failu var identificēt ar tā saucamo hash, un katrs hash unikāli attēlo zināmu vīrusu.

Sajaukums vienmēr ir tikai dažas rakstzīmes garš neatkarīgi no tā, cik liels ir fails, un tos var relatīvi viegli aprēķināt. Tas ļauj daudzus šādus hashus uzglabāt lejupielādējamā datu bāzē.

Jaukšanas pieeja darbojās īpaši labi, ja bija tikai ierobežots skaits vīrusu. AV-Test, viens no populārākajiem šādu datu bāzu uzturētājiem, 1994. gadā ziņoja, ka tajā ir nedaudz vairāk par 28 000 vīrusu. Līdz 1999. gadam šis skaits bija tuvu 100 000.

Neskatoties uz lēno sākumu, vīrusu skaits sāka pieaugt eksponenciāli. Līdz 2014. gadam bija 37 miljoni vīrusu hashes, tikai gadu vēlāk bija 64 miljoni. Tas ir pieaugums par vairāk nekā 70 000 dienā.

Vīrusi ir kļuvuši galvenokārt polimorfiski, kas nozīmē, ka tie uzvedas kā bioloģiski organismi un nedaudz atkārtojas katru reizi, kad tie atkārtojas. Kaut arī vīrusa galvenā funkcija paliks neskarta, to vairs nevar unikāli identificēt pēc tā hash.

Šo mutāciju dēļ antivīrusu programmas arī uzrauga programmatūras izturēšanos kopumā. Diemžēl kļūst grūti atdalīt likumīgas lietojumprogrammas izturēšanos no nelikumīgas, jo nevienu programmēšanas funkciju nevar unikāli attiecināt uz vīrusiem. Tā rezultātā pretvīrusu programmām ir tendence aizmirst draudus vai atklāt viltus pozitīvus rezultātus.

Bieža nepatiesa pozitīva informācija var viegli apmācīt lietotāju ātri apstiprināt pretvīrusu programmatūras atklātos iespējamos draudus, līdzīgi kā zēns, kurš raudāja vilku.

Antivīruss “Atļaut visiem” kļuva par “Visu noliegt” pārlūkprogrammām

Mūsdienu operētājsistēmas un pārlūkprogrammas ir veidotas, ņemot vērā polimorfos vīrusus. Lai gan vecais drošības modelis bieži attīstījās, balstoties uz filozofiju “atļaut visiem, tad pievienojiet izņēmumus”, mūsdienu lietojumprogrammas un sistēmas ir veidotas, lai noliegtu visu, līdz lietotājs to īpaši atļauj.

Tādi draudi kā vīrusi un hakeru mēģinājumi ir kļuvuši tik daudz, ka pat pretvīrusu vārdnīcām ar miljoniem ierakstu daži to pietrūks, un vīrusi attīstās tik ātri, ka neviena atkārtošanās nav vienāda.

droši pārlūkotPirms izklaides sākuma ir jāpiemēro stingrs drošības režīms.

Labākie veidi, kā nodrošināt sistēmas drošību

Dublēta un atjaunināta operētājsistēma ir aizsardzības priekšgals pret nevēlamu kodu, kas darbojas jūsu datorā.

1. Atjauniniet sistēmu

Visi draudi jūsu sistēmai liks atrast mazas kļūdas un nepilnības, kuras izmantot. Kaut arī kļūdas nav īpaši reti, tās parasti tiek izlabotas pietiekami ātri, lai ievainojamības neļautu kļūt par liela mēroga drošības problēmu.

Lai aizsargātu pret ļaunprātīgu programmatūru, ir svarīgi regulāri atjaunināt arī tālruni, datoru un visas lietotnes un programmas, kas ar tām darbojas. Dažreiz tas var būt nogurdinoši, taču vissvarīgākais ir nodrošināt jūs drošību.

2. Veiciet regulāru dublēšanu

Pat ja jūs regulāri atjaunināt savu sistēmu, joprojām pastāv niecīga iespēja, ka jūs inficēsities ar vīrusu. Pastāv pastāvīgi jauni draudi, kas vēl jāanalizē un jāatklāj, un potenciāli pat tie, kas īpaši vērsti uz jums. Nav ticams, ka antivīruss spēs jūs aizstāvēt pret visiem šādiem draudiem.

Regulāri dublējiet visus datus un glabājiet tos atsevišķā diskdzinī, ideālā gadījumā atvienojiet diskdzini pēc dublējuma izveidošanas. Tas ļaus jums ātri sākt no jauna ar operētājsistēmas jaunu instalēšanu, kas bieži vien ir garantētais veids, kā atbrīvoties no vīrusa.

Vai VPN aizsargā mani pret vīrusiem??

Lai gan VPN vietējam interneta pakalpojumu sniedzējam vai Wi-Fi pakalpojumu sniedzējam neļauj injicēt ļaunprātīgu kodu jūsu pārlūkošanas sesijās, VPN pats par sevi neaizsargā jūs pret vīrusiem..

Pat izmantojot VPN, jums joprojām jābūt uzmanīgiem ar e-pasta pielikumiem un lejupielādēm. Jums nekad nevajadzētu atvērt failus ar aizdomīgiem formātiem, piemēram, .exe, .jar vai .js, un atvērt failus tikai no uzticamiem avotiem. Ja rodas šaubas par kāda uzticama kontakta pielikumu, mēģiniet sazināties ar viņiem caur atsevišķu kanālu, lai pārbaudītu viņu ziņojuma autentiskumu.

Jā, jums joprojām vajadzētu palaist pretvīrusu programmatūru

Antivīrusu programmas darbībai nav kaitējuma, ja vien tā ir tikai viena (divas šādas programmas, ļoti iespējams, traucēs viena otrai).

Pretvīrusu programmas palaišana lielā mērā palīdz aizsargāt apkārtējos ar nepievienotām un novecojušām sistēmām, kā arī pārliecinās, ka netīšām neizplatāt vīrusu bojātus failus pat tad, ja tie nevar inficēt jūsu datoru.

Antivīruss var arī palīdzēt noteikt draudus, kas ir dziļi ierauti jūsu dublējumos vai citos failos. Pat ja viņi nevar inficēt jūsu atjaunināto datoru, jūs, iespējams, nevēlaties tos savā sistēmā.

Piedāvātais attēls: ar130405 / Dollar Photo Club
Trojas zirgs: ticība / Dollar Photo Club
Vispirms drošība: md3d / Dollar Photo Club

Vai man datorā ir nepieciešams pretvīrusu līdzeklis?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.