Vai mans maršrutētājs var noķert vīrusu?

zibatmiņas maršrutētājs

Maršrutētājs darbojas kā mazs dators un palaiž pielāgotu programmatūru, kas paredzēta noteiktam mērķim. Maršrutētājiem ir operētājsistēmas, bieži grafisks interfeiss, un parasti tie ir savienoti ar internetu.

Tāpat kā visus datorus, maršrutētājus var inficēt ar ļaunprātīgu programmatūru, lai gan uzbrukumu pārnēsātāji un iespējamais kaitējums var ļoti atšķirties no datora uzlaušanas..

Maršrutētājiem ir problēmas ar drošību

Lielas cenu atšķirības starp maršrutētājiem bieži mulsina patērētājus, jo atšķirībā no personālajiem datoriem kvalitātes atšķirības ne vienmēr ir acīmredzamas. Tā kā maršrutētāji parasti ir piesaistīti fiziskai vietai, tā arī ir diezgan grūti pārbaudīt to uzticamību dažādās vidēs, atšķirībā no īpaši mobilajiem klēpjdatoriem vai viedtālruņiem.

Maršrutētāji bieži nesaņem atjauninājumus vai atjauninājumi ir manuāli jālejupielādē un jāpielieto - tas ir apgrūtinošs process, kas nav pievilcīgs risinājums daudziem lietotājiem, kuri nav lietpratīgi..

Maršrutētāji ir vēlami uzbrucēju mērķi, jo viņi sēž ļoti jutīgā tīkla vietā - tieši pie malas. Tie ir centralizēts punkts un savienoti ar katru tīkla ierīci. Maršrutētāji nolasa visus datus, ko katra ierīce nosūta uz internetu, un, ja šie savienojumi netiek šifrēti, maršrutētājs varētu viegli ievadīt ļaunprātīgus skriptus un saites.

Atšķirībā no ierīcēm, ar kurām lietotāji tieši mijiedarbojas, aizdomīgo izturēšanos maršrutētājos daudz ilgāk var nepamanīt. Kad maršrutētājs kļūst negodīgs, nav uznirstošo logu vai brīdinājuma signālu, un tādas kļūdas kā nekonsekvents ātrums vai pārtraukti savienojumi var šķist neatšķiramas no kļūdām interneta pakalpojumu sniedzēja pusē..

Maršrutētāji ar attālo piekļuvi ir viegli izmantojami

Parasti maršrutētāja vadības panelim jābūt pieejamam tikai tiem, kas atrodas tā tuvumā. Tas ievērojami samazina uzbrukuma virsmu, padarot grūtāku anonīmu un attālinātu uzbrukumu maršrutētājam un gandrīz neiespējami uzbrukt lielam skaitam maršrutētāju vienlaikus.

Piekļuves ierobežošana tikai vadu savienojumiem ir labs solis ceļā uz lielāku maršrutētāja drošību. Bez Wi-Fi maršrutētāja vadība pilnībā ir atkarīga no piekļuves materiāliem - drošības koncepcijas, ar kuru mēs esam daudz vairāk iepazinušies.

Nav Wi-Fi - tas nozīmē, ka nav jāuztraucas par bezvadu piekļuvi. Viss, kas jums jādara, ir tikai pārliecināties, ka neviens neierodas telpā, kurā atrodas maršrutētājs. Ja maršrutētājs atrodas publiski pieejamā vietā, mēs varam viegli novietot fizisko slēdzeni. uz tā.

uzlauzts maršrutētājsKāds maršrutētājs varēja izskatīties Viktorijas laikmeta Anglijā.

Daudzi maršrutētāji pagātnē ir uzlauzti

2014. gadā Mēness tārps inficēja lielu skaitu E sērijas Linksys maršrutētāju. Pēc noklusējuma atvērts administrācijas panelis un slikta akreditācijas datu pārbaude kļuva par vārteju ļaunprātīgai programmatūrai, kuras mērķis joprojām nav zināms. Linksys piedāvāja plāksteri, bet līdz tā piegādei lietotājiem tika ieteikts atslēgt attālo piekļuvi maršrutētājiem. Mēs varam tikai spekulēt par to, cik daudz šo maršrutētāju lietotāji regulāri lasa emuārus par informācijas drošību un patiesībā redzēja padomus.

Dažus mēnešus pirms Mēness tārpa Polijas tiešsaistes banku lietotāji tika pakļauti slepenam uzbrukumam. Ļaunprātīga programmatūra inficēja maršrutētājus līdzīgi kā Mēness tārps, bet programmatūrā veica tikai nelielas izmaiņas. Tas norādīja maršrutētāju uz atsevišķiem DNS serveriem, un, kad lietotāji ievadīs savu banku vietrāžus URL, tā vietā viņi tiks novirzīti uz pikšķerēšanas vietnēm, kur viņu konti tiks apdraudēti. Vēl viens līdzīgs uzbrukums apdraudēja 300 000 maršrutētāju visā pasaulē.

Arī 2014. gadā hakeriem izdevās pārņemt desmitiem maršrutētāju Vācijā un izkrāpa tūkstošiem eiro no katra lietotāja, kad uzbrucēji uzstādīja virtuālus VoIP tālruņus un izmantoja tos, lai piezvanītu uz dārgiem premium numuriem. Tas bija iespējams, jo maršrutētāju noklusējuma iestatījums ļāva veikt attālas pieteikšanās.

Ko darīt, ja mans maršrutētājs ir inficēts?

Pirmais solis, lai atgūtu kontroli, ir atiestatīšanas poga maršrutētāja aizmugurē. Parasti tā ir ļoti maza poga, kas dažas sekundes jānospiež ar adatu vai saspraudi. Maršrutētāja indikatori mirgos, kad sāksies atiestatīšanas process.

Nospiežot atiestatīšanu, maršrutētājs atgriezīsies stāvoklī, kurā tas tika nopirkts, un jums tiks lūgts izvēlēties jaunu paroli un pārkonfigurēt visus pārējos iestatījumus. Diemžēl drošības caurums, kas ļāva jūsu maršrutētājam tikt apdraudētam, joprojām pastāvēs, un tas, iespējams, drīz radīs vēl vienu kompromisu.

Informējiet sevi par plaši zināmajām maršrutētāja drošības problēmām, meklējot modeļa numuru tīmeklī. Jūs varētu atrast norādes par to, kā jūsu maršrutētājs ir inficējies, un ko jūs varat darīt, lai novērstu tā atkārtošanos.

Pasargājiet sevi no negodīgiem maršrutētājiem

Ja jūs kontrolējat maršrutētāju, izvēlieties modeli, kuram uzticaties un kas ļauj to kontrolēt. Ideāls ir maršrutētājs, kas atbalsta bezmaksas un atvērtā pirmkoda programmatūru, piemēram, DD-WRT vai Tomato.

Mainiet maršrutētāja iestatījumus un pārliecinieties, vai tiek liegta attālā pieeja un vai administratora panelim ir pietiekami gara un unikāla parole. Pārliecinieties, vai lietojat visus pieejamos programmaparatūras atjauninājumus, ideālā gadījumā iestatot maršrutētājam tos automātiski lejupielādēt.

Dažos maršrutētājos, īpaši vecāka gadagājuma un lētos, var šķist, ka atjauninājumi nav pieejami un drošības iespējas - neapmierinošas. Lai gan jauns maršrutētājs nedrīkstētu sagraut banku, USD 10 USD maršrutētāji to nesamazina attiecībā uz drošību un privātumu. Izvēlieties maršrutētāju ar atvērtā koda programmatūru un automātiski lietotiem atjauninājumiem.

Buffalo un Linksys, cita starpā, ir cienījamie DD-WRT maršrutētāju ražotāji. Varat arī iegādāties ExpressVPN zīmolu maršrutētājus uz Flashrouters, kas pēc iespējas atvieglo ExpressVPN iestatīšanu maršrutētājā..

Kad jums ir maršrutētājs, kas var darbināt atvērtā pirmkoda programmatūru, varat pats to mirgot, izmantojot jaunāko operētājsistēmu, nodrošinot drošību no uzbrukumiem..

Ja jums nav kontroles pār savu maršrutētāju (piemēram, ja jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs to ir pievienojis jūsu modemam un neļauj to mainīt, vai arī, ja izmantojat publisku Wi-Fi), jūs joprojām varat pasargāt sevi no noklausīšanās. , sabojāti DNS ieraksti vai ievadīta ļaunprogrammatūra, palaižot VPN.

Piedāvātais attēls: floral_set / Deposit Photos
Noteikti nav Viktorijas laika maršrutētājs: Zerbor / Deposit Photos

Vai mans maršrutētājs var noķert vīrusu?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.