Vai mēs dzīvojam orveļu murgā? Vai 1984. gads paredzēja reālās pasaules novērošanu?

Cik daudz no 1984. gada piepildījās?

Džordža Orvela 1984. gads ir izdomāta toreizējās nākotnes pasaules versija, kurā totalitārā valsts kontrolē visas cilvēku darbības, izmantojot vienmēr vērojošo Lielo brāli. Grāmatas uzmanības centrā ir Vinstons, valsts darbinieks, kurš cīnās par dzīvi tik nomācošā pasaulē.

Visizteiktākā 1984. gada īpašība ir Big Brother uzraudzības stāvokļa nežēlīgais apmērs.

“Kas attiecas uz vēstules nosūtīšanu pa pastu, tas nebija iespējams. Veicot rutīnu, kas pat nebija slepena, visas vēstules tika atvērtas tranzītā. ”
Džordžs Orvels (1984)

Tas izklausās drausmīgi. Bet pagaidiet, lūk, kas Snowdenam bija jāsaka par reālo pasauli:

“Īpaši NSA ir paredzēta ikviena saziņai. Pēc noklusējuma tas tos uzņem. ”
Edvards Snowdens

Līdzīgi kā 1984. gadā, mēs dzīvojam pasaulē, kurā droši vien droši var apgalvot, ka visu laiku tiek ierakstīts. Nacionālās drošības aģentūra (NSA) atklāti uztur zvanu datu bāzi (MARINA) un iesaistās datu ieguvē (PRISM), nebaidoties no atriebības.

Diemžēl reālās pasaules pilsoņi tiek pakļauti daudziem tādiem pašiem uzmākšanās gadījumiem kā Okeānijā, kas ir izdomāts štats 1984. gadā. Drakoniskās spiegu programmas, piemēram, Izmeklēšanas pilnvaru likumprojekts, NSA interneta uzraudzība un pamatotas diskusijas par strāvas vadīšanu, noteikti sajauktos. Orvela šedevrā.

Varbūt 1984. gads ir tuvāk mājām, nekā mēs domājam.

Sniegs varētu strādāt Patiesības ministrijā

Ir labi zināms, ka Nacionālā drošības aģentūra uzrauga mūsu Facebook lapas un Google meklēšanu. Un šķiet, ka katrs veikals, kuru apmeklējam, vai vietne, kuru apskatām, vēlas, lai darījums tiktu pabeigts ar tālruņa numuru, e-pasta adresi un pasta kodu..

Tīmekļa vietnēs kā Facebook tiek ierakstītas visas lietas, kas mums patīk vai nepatīk, un valdības vienmēr meklē veidus, kā ielauzties mūsu datoros un tālruņos, lai redzētu to, ko mēs zinām. FBI pat nogādāja Apple tiesā, mēģinot iegūt pastāvīgu piekļuvi visiem iPhone lietotāju datiem.

Pēc tam visā pasaulē ir novērošanas un videonovērošanas kameras. Nav svarīgi, vai mēs neko nedarījam nepareizi, mūsu katra kustība tiek izsekota un reģistrēta.

Kad Edvards Snūdens atklāja NSA spiegošanas apmērus, mums, iespējams, nevajadzēja būt pārsteigtiem.

Mēs ļoti daudz atrodamies pasaulē, kur Big Brother vēro mūs visus. Un pats Sniegs vairāk nekā līdzīgi atgādina Vinstonu, 1984. gada stāstnieku un varoni, kurš darbojas kā Patiesības ministrijas drons - organizācija, kas izveidota, lai izplatītu propagandu un publisku nepatiesību -, kas varētu viegli dalīties manifestā ar NSA:

"Pat ja jūs neko nedarījat nepareizi, jūs tiek noskatīts un ierakstīts."
Winston vai Snowden?

Vai mēs dzīvojam 1984. gada murgā?

Nē, mūsu pasaule, iespējams, ir sliktāka.

Orvela romāna galvenā iezīme ir televīzijas ekrāni, kas parāda pastāvīgas valdības propagandas plūsmas (viltus ziņas, ja vēlaties) un reģistrē visu ap tām. Televizoru ekrāni nav tik mobili, taču to un mobilo tālruņu līdzības šķiet šausmīgi acīmredzamas.

Mūsu pasaules tehnoloģija ar bezgalīgām novērošanas, datu vākšanas un glabāšanas iespējām pārspēj jebko, ko Orvels iedomājies.

Policija pēc savas izvēles iepūšas mūsu dzīvē, un visu caurstrāvo augstākas varas kaprīzes ar neticamu ietekmi. Totalitārie figūriņi skatās no jebkuras ierīces visā pasaulē, un sakaru nodrošinātāji pārraida satraucošās valsts patiesības, kas mijas ar pastāvīgu drūmo informācijas un izklaides plūsmu..

Bet vai iepriekš minētais ir 1984. gada jeb mūsdienu dzīves apraksts?

Liekas, ka mēs ļoti daudz atrodamies Orvela murga kaujās, un mūsu digitālā konfidencialitāte pastāvīgi tiek apdraudēta.

Bet jūs varat veikt pasākumus, lai pasargātu sevi.

Vai mēs dzīvojam orveļu murgā? Vai 1984. gads paredzēja reālās pasaules novērošanu?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.