Vai šobrīd kāds tevi vēro?

Klēpjdators ar žalūziju kā darbvirsmas attēlu. Bet tur ir vērpjot! Binokļi palūrē caur neredzīgajiem. Jauki.

Vai jūs spiegojat tiešsaistē? Īsā atbilde ir: iespējams.

Šajā ziņojumā tiks apskatīti galvenie veidi, kā trešās puses šobrīd var sekot jūsu darbībām tiešsaistē.

Valdības uzraudzība

Jūsu valdība gandrīz noteikti jūs spiego. ASV Nacionālās drošības aģentūra (NSA) likumīgi vāc privātos datus, tostarp:

  • E-pasti, ziņojumi un citi dati no jūsu kontiem AOL, Apple, Facebook, Google, Microsoft, PalTalk, Skype, Yahoo, YouTube un citiem
  • Interneta trafiks, kas iet caur zemūdens optiskajiem kabeļiem, kurus tas piesaista sadarbībā ar valdībām visā pasaulē
  • Mobilo tālruņu atrašanās vietas dažās valstīs ārpus ASV. Tas dienā savāc apmēram 5 miljardus ierakstu

Lielbritānijā Tempora programma uzraudzības nolūkos pārtver interneta trafiku sadarbībā ar valsts telekomunikāciju uzņēmumiem un NSA.

Šīs ir tikai programmas, par kurām mēs zinām, pamatojoties uz noplūdušu informāciju. Tātad pastāv arī iespēja, ka jaunas un slepenas novērošanas programmas mūs izspiež arī citos veidos.

Nedrošs interneta savienojums

Jūs, iespējams, esat nodrošinājis savu tīklu un datorus ar ugunsmūri un drošības programmatūru. Jums, iespējams, ir arī autentificēts savienojums ar savu ISP. Bet cik drošs ir ceļš, pa kuru ved jūsu dati, pārsūtot tos internetā?

Ja vien jūs neizmantojat VPN, tad ne ļoti. Sūtot vai saņemot datu paketes tiešsaistē, jūs zināt, kad tās sasniedz galamērķi. Bet jūs nezināt, kādos tīklos šie dati tika nodoti ceļā uz šo galamērķi, vai kuri, iespējams, ir izveidojuši kopiju. Iespējams, ka citas puses, kā arī valdības aģentūras nospiež jūsu interneta trafiku.

Ļaunprātīga programmatūra

Ja jūsu dators ir inficēts ar ļaunprātīgu programmatūru, tas varētu arī spiegot jūs. Ļaunprātīgas programmatūras veidi, kas var nozagt jūsu datus, ir šādi:

Taustiņlēcēji - Šīs programmas reģistrē katru jūsu veikto taustiņu un nosūta to trešai personai, lai izsekotu jūsu darbībām vai nozagtu informāciju, piemēram, kredītkaršu numurus..

Reklāmprogrammatūra - Apmeklētās vietnes tiek izsekotas un nosūtītas trešajai pusei, kura datus izmanto, lai atlasītu reklāmas, pamatojoties uz jūsu pārlūkošanas vēsturi.

Spiegprogrammatūra - programmatūra, kas, šķiet, kalpo noderīgam mērķim, bet arī zog jūsu datus. Bēdīgi slavenā CoolWebSearch lejupielāde sevi parādīja kā pārlūka papildinājumu, taču tā arī nozaga tērzēšanas žurnālus, konta akreditācijas datus, bankas informāciju un daudz ko citu.

Trešās puses izsekošanas sīkfaili

Tīmekļa reklāmas izplatīšanas tīkli saņem sīkdatni no jūsu pārlūkprogrammas katru reizi, kad redzat kādu no viņu reklāmām. Katrā sīkfailā ir informācija, kas jūs identificē pēc jūsu IP adreses vai jūsu pārlūkprogrammas unikālā identifikatora.

Ja reklāmas izplatītājs ir pietiekami liels, jūs redzēsit viņu reklāmas daudzās dažādās vietnēs. Un viņi katru reizi saņems sīkfailu. Rezultātā reklāmdevējs var izsekot jūsu pārlūkošanas darbībām un izmantot datus, lai efektīvāk atlasītu reklāmas.

Tagad lielākā daļa komerciālo vietņu brīdina jūs, ka “Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietotāju pieredzi.”

Tas, vai tas ir spiegošana, ir perspektīvas jautājums. Bet šos izsekošanas sīkfailus, bez šaubām, varētu uzskatīt par slepenu iejaukšanos jūsu privātumā.

Pasākumi, lai pasargātu jūs no spiegiem

Ja vēlaties aizsargāt savus datus no slepenas novērošanas, apsveriet šīs darbības.

  • Izmantojiet VPN, lai šifrētu interneta trafiku, tāpēc spiegi nevar atvērt datu paketes pat tad, ja viņi tās pārtver
  • Instalējiet drošības programmatūru un sekojiet tam, lai aizsargātu datoru no ļaunprātīgas programmatūras un hakeriem
  • Atspējot trešo pušu sīkfailus jūsu pārlūkprogrammā. Tā ir vienkārša opcija pārlūkprogrammās Internet Explorer, Chrome, Firefox un citās.
Vai šobrīd kāds tevi vēro?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.