Vozņaks saka, ka mums vajadzētu izkāpt no Facebook, bet kāpēc gan Zuckerbergam vajadzētu rūpēties?

[ware_item id=33][/ware_item]

Facebook logotips ar no tā ņemtu kodumu, līdzīgs Apple logotipam.


Apple līdzdibinātājs Stīvs Vozņaks ir jaunākā tehnoloģiju slavenība, kas mudina lietotājus iztīrīt savu Facebook kontu, liekot secināt, ka ir saistīti ar konfidencialitātes riskiem un ka nav iespēju efektīvi noteikt, vai lietotnes noklausās privātas sarunas..

“Dažiem Facebook priekšrocības ir vērts zaudēt privātumu, bet dažiem, tāpat kā es, lielākajai daļai cilvēku mans ieteikums ir: vai jums vajadzētu izdomāt veidu, kā iziet no Facebook,” sacīja Vozņaks.

“Viņi tagad var izmērīt jūsu sirdsdarbību; viņi var klausīties jūs ar daudzām ierīcēm. Kas zina, vai mans mobilais tālrunis šobrīd klausās […] cilvēki domā, ka viņiem ir tāds privātuma līmenis, kāds viņiem nav, ”viņš piebilda.

Vozņaka izteikumi, kas tika sniegti īsas intervijas laikā ASV lidostā, atkārto viņa personīgo lēmumu 2018. gada aprīlī pamest platformu pēc Cambridge Analytica skandāla parādīšanās..

Tajā laikā viņš norādīja uz Facebook invazīvām datu reģistrēšanas politikām kā galveno iemeslu viņa konta dzēšanai.

"Lietotāji Facebook sniedz visas savas dzīves detaļas, un… Facebook no tā nopelna daudz reklāmas naudas," viņš stāstīja USA Today. “Visu peļņas pamatā ir lietotāja sniegtā informācija, bet lietotāji neko no peļņas nesaņem.”

Savā jaunākajā intervijā Vozņaks mudināja sociālo mediju uzņēmumus iekasēt maksu, ja tas nozīmēja, ka tā varētu aizsargāt lietotāju privātumu.

“Kāpēc viņi man nedod izvēles iespēju? Ļaujiet man samaksāt noteiktu summu, un jūs mani dati būsit drošāki un privāti nekā visi citi, nododot tos reklāmdevējiem. ”

Vozņaka komentāri atkārtojas Apple izpilddirektora Tima Kuksa teiktajam. Viņš pielīdzina Facebook un Google uz reklāmas balstītos biznesa modeļus ar “uzraudzību”, piebilstot, ka pirmais princips par privātumu virza Apple ētiku un ka cilvēku kontrole pār viņu personisko informāciju ir “cilvēka pamattiesības”.

Facebook attēla krīze

Teikt, ka Facebook pēdējos pāris gadus ir bijis aptuvens, iespējams, ir par zemu.

Nomācoši datu noplūdes gadījumi, piemēram, Cambridge Analytica ziņu parādīšanās, simtiem miljonu kontu ekspozīcija sabiedrībā un nespēja pārtraukt dalīties ar lietotāju datiem ar citiem uzņēmumiem, ir piespiedusi sociālo mediju platformu ieņemt aizsardzības pozīciju..

Facebook 2017. gada nogalē publicēja neraksturīgu emuāra ierakstu ar nosaukumu “Grūti jautājumi: vai sociālā medija tērēšana mums ir slikta?”, Mēģinot atgūt uzticību, runājot par kaitīgiem hipersavienojamības faktoriem un veidiem, kā tā risināja problēmu..

Bet PR krīze nebūt nav beigusies. Piemēram, ar uzņēmuma izaugsmi cieši saistītas personas nebūt nav pārliecinātas.

WhatsApp līdzdibinātājs Braiens Aktons, kurš kļuva par miljardieri pēc tam, kad to iegādājās Facebook, sabiedrisko parādīšanās laikā Stenfordas universitātē asi kritizēja sociālo mediju leviatānu..

Viņš sekoja tam ar tvītu, sakot, ka ir pienācis laiks izdzēst Facebook, kas pagājušajā gadā uzpilda vīrusu hashtag.

2017. gada intervijā Seans Pārkers, Facebook pirmais prezidents un Napster līdzdibinātājs, atzina, ka sākotnējais virziens aiz sociālā tīkla bija “patērēt pēc iespējas vairāk laika un apzinātu uzmanību”.

“Es nezinu, vai es tiešām sapratu teiktā sekas, jo tīkla neparedzētās sekas, kad tas izaug par miljardu vai 2 miljardiem cilvēku un… tas burtiski maina jūsu attiecības ar sabiedrību, vienam ar otru… Tas iespējams, dīvainā veidā traucē produktivitātei, ”viņš piebilda.

Neskatoties uz kritiku, Facebook turpina veidot monētas

Facebook krājums 2018. gadā noteikti tika pārspīlēts, taču pēdējos mēnešos krājums ir pieaudzis un ir gandrīz sasniedzis augstumu pirms datu privātuma krīzes..

Diagramma, kas parāda Facebook arvien pieaugošo akciju cenu.Mazāks privātums ir vienāds ar lielāku Facebook peļņu.

Neskatoties uz negatīvo iznākumu presē, fakts ir tāds, ka ieņēmumi un lietotāji turpina augt. Kaut arī tās primārie tirgi ASV, Kanādā un Eiropā ir piesātināti, un tajā ir maz vietas, lai pievienotu vairāk lietotāju, Facebook veic ievērojamu darbu, pārliecinot reklāmdevējus vairāk līdzekļu novirzīt platformai..

Analizējot Facebook Āzijā un Āfrikā, ir vēl vairāk optimisma vai izmisuma atkarībā no tā, kā jūs uz to skatāties.

Runājot par jaunattīstības tirgiem, Facebook ir sinonīms internetam. Tas tiek izmantots kā saziņas līdzeklis, atvieglojot e-komerciju, kā arī kritisks ziņu un informācijas avots. Piemēram, Mjanmas lauksaimnieki neuztraucas par privātumu tāpat kā patērētāji ASV.

Un, iespējams, tieši šī topošā tirgus izdevība mudināja Facebook sākt savu kriptovalūtu projektu Svari. Līdz ar to Facebook uzskata, ka tā var izmantot savas platformas sasniedzamību, lai nodrošinātu dzīvotspējīgu norēķinu alternatīvu bankām, no kurām lielākā daļa, protams, dzīvo ārpus attīstītajām ekonomikām.

“Panākumi nozīmēs, ka cilvēkam, kurš strādā ārvalstīs, ir ātrs un vienkāršs veids, kā nosūtīt naudu ģimenei uz mājām, un koledžas students var īri samaksāt tikpat viegli, cik viņi var iegādāties kafiju,” teikts “Facebook” savā Svaru dokumentācijā..

Tomēr, neraugoties uz globālajiem produktu jauninājumiem ar skatu nākotnē, realitāte ir tāda, ka Facebook ir daudz darāmā, ja tas jāpārliecina skeptiķi savā lielākajā auditoriju, kas dod ienākumus.

Tukši solījumi no Zuckerberga

Marka emuāra ierakstā Marks Zuckerbergs iecerēja Facebook nākotni un paziņoja, ka stundas nepieciešamība ir “uz privātumu vērsta platforma”..

“Es uzskatu, ka komunikācijas nākotne arvien vairāk pāries uz privātiem, šifrētiem pakalpojumiem, kur cilvēki var būt pārliecināti, ko viņi viens otram saka, paliek drošs, un viņu ziņojumi un saturs netiks saglabāti mūžīgi. Tā ir nākotne, es ceru, ka mēs palīdzēsim to sasniegt, ”viņš rakstīja.

Facebook nezūd drīz, taču mēs varam droši apgalvot, ka uzņēmums darīs vairāk, lai parādītu, ka tas nopietni uztver privātumu. Sabiedriskās domas un draudošo valdības noteikumu draudu kombinācija piespiedīs Facebook roku.

Un par precīzu šī visa iznākumu? Joprojām ir pāragri prognozēt.

Vozņaks saka, ka mums vajadzētu izkāpt no Facebook, bet kāpēc gan Zuckerbergam vajadzētu rūpēties?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.