Keď ste pripojení k sieti VPN, nie je možné odosielať e-maily

Ak ty nemôže pri odosielaní do siete VPN odosielať e-maily, Môže to byť spôsobené tým, že vaša e-mailová klientská aplikácia používa port TCP 25, ktorý je blokovaný v sieti ExpressVPN, aby sa zabránilo spamu. To sa môže stať najmä pri starých e-mailových aplikáciách. Ak chcete problém vyriešiť:

  • Povoliť prístup k miestnej sieti. Vo vašej aplikácii ExpressVPN to môžete urobiť nasledovne:
    • windows: Ísť do možnosti všeobecný potom začiarknite políčko „Povoliť prístup k zariadeniam miestnej siete, ako sú sieťové zdieľané položky alebo tlačiarne“.
    • gumák: Ísť do  > Preferencie všeobecný potom začiarknite políčko „Povoliť prístup k zariadeniam miestnej siete, ako sú sieťové zdieľané položky alebo tlačiarne“.
  • V aplikácii ExpressVPN prejdite na stránku nastavenie (Windows) alebo Preferencie (Mac) > všeobecný > Rozdelené tunelovanie. Kliknite na nastavenie a nastavte e-mailového klienta, ktorý NEPOUŽÍVAJTE VPN.

Ak vyššie uvedené kroky nefungujú, možno budete musieť:

  • Prepnite na novšieho e-mailového klienta ako napríklad Outlook alebo Thunderbird, alebo manuálne nakonfigurujte svojho e-mailového klienta tak, aby namiesto portu 25 používal port 587. Používatelia programu Outlook budú musieť pred zadaním čísla 587 pre číslo portu pre odchádzajúci server (SMTP) vybrať typ šifrovaného pripojenia pre odchádzajúci server. Podrobnosti nájdete tu.
  • Odpojte sa od ExpressVPN pre prístup k e-mailu. Môže to byť potrebné, ak používate e-mailový server poskytovateľa internetových služieb a blokuje e-mailovú komunikáciu prichádzajúcu mimo svoju vlastnú sieť.
Keď ste pripojení k sieti VPN, nie je možné odosielať e-maily
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.