10-ročná výzva Facebooku prešla z nostalgickej na dystopickú realitu rýchlo

Ťažba údajov na Facebooku Meme Challenge

10-ročná výzva je zdanlivo neškodná fotografická operácia s potenciálne prepadnutou spodnou stranou. Je to najnovšia výstrelok na Facebooku, ktorá uchopí svet. Zúčastnilo sa ho viac ako 5 miliónov ľudí vrátane celebrít A-zoznamu, ako sú Paul Rudd, Morgan Freeman, Reese Witherspoon, Jennifer Lopez a ďalšie..

Zdá sa, že pre používateľov Facebooku je zábavné a jednoduché ukázať, koľko za poslednú dekádu zmenili (alebo nezmenili). V rýchlom vyhľadávaní 10-ročnej výzvy Google sa však okamžite uvedú desiatky článkov podrobne popisujúcich, ako môže byť tento nový sociálny výstrelok invazívny..

Ukazuje sa, že veľa ľudí sa obáva, že tento jednoduchý systém by sa mohol použiť na testovanie biometrického softvéru, ktorý by sa potom mohol predať inzerentom, vládam a iným tretím stranám..

Školenie pre budúcnosť

V tweetu, ktorý poslal otrasy vlnami užívateľov sociálnych médií všade, Wired spisovateľka Kate O'Neill vtipne uvažovala, či je táto celá výzva pre Facebook spôsob, ako trénovať algoritmy rozpoznávania tváre..

Ja pred 10 rokmi: pravdepodobne by sme hrali spolu so starnúcim profilovým obrázkom na Facebooku a Instagrame
Ja teraz: Uvažujem, ako by sa všetky tieto údaje mohli ťažiť, aby sme mohli trénovať algoritmy rozpoznávania tváre o postupe veku a rozpoznávaní veku

- Kate O'Neill (@ kateo), 12. januára 2019

Je to možné? Nikto to nevie. Schopnosť nielen presne odhadnúť vek osoby, ale aj predvídať, ako bude vyzerať za 10 rokov, by však mohla otvoriť nový svet sledovania a predaja súkromia za účelom zisku.

Čím lepšie je rozpoznanie tváre, tým je pravdepodobnejšie, že vláda (alebo ktokoľvek iný) bude schopná monitorovať a sledovať vaše príchody a diania - možno príchody a diania každého. Alebo si predstavte poisťovaciu spoločnosť, ktorá popiera ľuďom pokrytie na základe toho, ako ťažko môžu starnúť, alebo inzerenti, ktorí sú schopní zacieliť na konkrétny marketingový plán a / alebo službu na základe toho, ako môže vyzerať osoba za pár rokov. Toto je len niekoľko príkladov, ako by sa tento softvér mohol používať.

Facebook je odmietnutie odmietnutia

Podľa Facebooku „Desaťročná výzva je užívateľsky generované zariadenie, ktoré sa začalo samo o sebe, bez nášho zapojenia. Je to dôkaz zábavy, ktorú majú ľudia na Facebooku, a to je všetko. “

Facebookova reakcia sa samozrejme vyhýba spomenutiu softvéru na rozpoznávanie tváre. Ale aj keby sme akceptovali, že Facebook nebol zapojený do výroby meme, neznamená to, že spoločnosť s ním netestuje svoj softvér..

Pre niektorých bolo zistenie, že Facebook už pravdepodobne tieto obrázky mal vo svojej databáze, dostatočné na to, aby rozptýlilo akékoľvek nadchádzajúce myšlienky ťažby údajov. Ako však uvádza O'Neill vo svojom článku: „Vďaka tomuto mému je teraz k dispozícii veľmi veľký súbor údajov o starostlivo pripravených fotografiách ľudí približne pred 10 rokmi a teraz.“ úhľadne opravuje všetkých ľudí, ktorí zverejňujú nesprávne alebo nesprávne označené obrázky.

Prípad softvéru na rozpoznávanie tváre

Zastáncovia softvéru na rozpoznávanie tváre tvrdia, že dokáže niekoho nájsť na mieste v reálnom čase, čo môže dokonca zabrániť tomu, aby došlo k zločinom. Školy v USA už spolupracujú s nezávislými bezpečnostnými dodávateľmi pri nastavovaní a inštalácii systémov rozpoznávania tváre v triedach.

Títo výrobcovia softvéru tvrdia, že táto technológia sa môže použiť na lepšie sledovanie fakúlt, študentov a návštevníkov, ako aj na sledovanie vstupov a výstupov z kampusu..

A zatiaľ čo prísľub zvýšenej bezpečnosti kampusu sa ešte len musí dokázať, nemožno poprieť, že tento typ softvéru porušuje súkromie ľudí - najmä keď prestanete premýšľať o všetkých spoločnostiach, ktoré tento typ softvéru budujú, udržiavajú a prípadne profitujú. dáta.

Ako vníma svet biometrický softvér

Biometrická ťažba údajov už vytvára priepasť medzi verejnosťou a technickým sektorom. Videli sme, čo sa stane, keď sa vláda bez súhlasu pokúsi získať prístup k biometricky uzamknutému smartfónu. (Stačí sa pozrieť na to, čo sa stalo s fiaskom spoločnosti Apple vs FBI v roku 2015, aby ste získali dôkaz.)

Boj o súkromie sa stále vedie každý deň a zdá sa, že konsenzus smerom k väčšej transparentnosti, pokiaľ ide o softvér na rozpoznávanie tváre, je ohromujúci..

Technológia postupuje príliš rýchlo na to, aby regulačné opatrenia držali krok, takže je na verejnosti, aby tieto typy softvéru schválila alebo neschválila..

V prípade desaťročnej výzvy je zrejmé, že verejnosť je skeptická a oprávnene.

Choďte ďalej, ale buďte opatrní

Aj keď nehovoríme, že by ste sa mali vyhýbať memom Facebooku a baviť sa úplne o sociálnych výstreloch, stojí za to si zastaviť a premýšľať, ako a prečo tieto typy memov existujú.

Vaše osobné údaje sú príliš dôležité na jednoduché odovzdanie. Podľa väčšiny účtov je rok 2018 považovaný za najhorší rok v histórii narušenia údajov a pri objavovaní sa všetkých nových technológií a systémov získavania údajov by sa akýkoľvek trend v sociálnych médiách online mal priblížiť zdravým zrnkom soli..

Ale tu je dobrá správa: O možnom použití Facebooku na tieto údaje bolo dosť špekulácií a nábojov, že celý výstrelok je už včerajšou správou. Vietor zmien je ťažké predvídať, ale je ťažké si predstaviť tento druh pobúrenie nad zdanlivo obyčajnou fotografickou výzvou pred niekoľkými rokmi..

Dozvedeli sa viac ľudí o nebezpečenstvách spojených s údajmi o rozpoznaní tváre, biometrickými údajmi a údajmi o geografickej polohe? Určite dúfame. Prinajmenšom väčšina hlavných mediálnych médií začína doháňať, aké nebezpečné je všetko toto nechcené zaobchádzanie s osobnými údajmi..

To samo o sebe ponúka záblesk nádeje do budúcnosti.

10-ročná výzva Facebooku prešla z nostalgickej na dystopickú realitu rýchlo
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.