5 častí vášho tela, ktoré zradia vašu totožnosť – #WTF streda

5 častí vášho tela, ktoré zradia vašu totožnosť - #WTF streda

5 častí tela, ktoré zradia vašu identitu

biometrie je dvojsečný meč. Iste, odtlačky prstov a rozpoznanie tváre môžu uľahčiť a otvoriť dvere, prihlásiť sa do telefónu a označiť priateľov na Facebooku, ale stojí za to riziko pre vaše súkromie? To, čo možno neviete, je to, že niektoré biometrické údaje nepotrebujú vaše povolenie aby pracovali na svojej mágii a na zozname častí tela, ktoré môžu odhaliť vašu identitu dokonca aj na veľké vzdialenosti rastie.

Tu je päť, o ktorých by ste mali vedieť!

Vaše uši

vaše uši zrádzajú vašu totožnosť

Identifikácia uší nie je nová; súkromný vyšetrovateľ skvele používal uši francúzskeho podvodníka Frédérica Bourdina, aby ho pripútal ako zlodej identity, čo je trik inšpirovaný vyšetrovaním Jamesa Earla Raya, muža, ktorý zavraždil Martina Luthera Kinga ml. a stroje sa rýchlo učia laná: prehľad biometrie uší z roku 2012 odhaľuje širokú škálu metód klasifikácie jedinečných vlastností uší a rozpoznávania jednotlivých uší z fotografií s presnosťou viac ako 99 percent..

Začiatkom tohto roka spoločnosť Yahoo Labs zverejnila nový projekt s názvom Bodyprint, ktorý využíva kapacitnú dotykovú obrazovku na smartfóne na skenovanie a identifikáciu jedinečného podpisu z uší používateľa. Toto je rozpoznávanie na blízko, nie je však ťažké predstaviť si, ako by sa softvér mohol použiť na identifikáciu, či bol váš telefón napadnutý hackom. Jejda!

Vaše obočie

vaše obočie zrádza vašu totožnosť

Ak ste videli správu o menšinách alebo náš predchádzajúci príspevok o novej technike skenovania dúhovky, už viete, ako vám môžu vaše oči dať preč. Ale vedeli ste, že vaše obočie môže tiež? V roku 2011 vedci z Carnegie Mellon uverejnili techniku ​​na rozlíšenie ľudí na základe „periokulárnej oblasti“, t. J. Oblasti okolo očí, najmä obočia. To znamená, že skener obočia by teoreticky mohol prevziať miesto, kde sa skener tváre zmätie, napríklad keď sa niekto zamračí alebo usmeje, alebo zakryje väčšinu tváre. Ak chcete blokovať túto technológiu, radšej použite mimoriadne veľké odtiene! Alebo zvážte voskovanie obočia. Počuli sme, že je to trochu trendy.

Tvoj hlas

váš hlas zrádza vašu totožnosť

Čo by ste urobili, keby ste si mysleli, že niekto počúva vaše telefónne hovory? Ak ste fanúšikom hry Breaking Bad alebo Orphan Black, pravdepodobne by ste dostali „horák“, lacný dočasný mobilný telefón, ktorý s vami nie je spojený. Ale vďaka technológii hlasovej identifikácie budete čoskoro musieť urobiť viac.

Je to preto, že softvér, ako je napríklad ruské centrum hovorových technológií VoiceGrid Nation, umožňuje orgánom zhromažďovať obrovské databázy jedinečných hlasových podpisov a identifikovať ich s presnosťou na viac ako 90 percent. V Mexiku sa už používa na presadzovanie práva na katalogizáciu stoviek tisícov hlasov a ich priradenie jednotlivcom.

Je to obrovský prínos pre vládny dohľad. Možno vás potešila myšlienka, že NSA pravdepodobne nemá dostatok pracovných síl na to, aby si ju mohla vypočuť všetko vašich telefónnych hovorov. Ale s počítačom podporované rozpoznávanie hlasu, všetko, čo potrebuje, je dostatočná šírka pásma.

Vaše kroky

vaše kroky zrádzajú vašu totožnosť

Môžete skryť svoju tvár a skryť svoj hlas, ale nie veľa ľudí by uvažovalo o zamaskovaní spôsobu, akým kráčajú. Štúdia z Japonska z roku 2011 uvádza systém, ktorý zhromaždil jedinečné „podpisy“ chôdze 104 bosých dobrovoľníkov na dotykovej ploche a potom sa ich pokúsil identifikovať v rámci ďalších 10 krokov. Z týchto 1 040 krokov systém nesprávne identifikoval iba 3 z nich. To je miera presnosti 99,8%!

Ďalšia štúdia spoločnosti Carnegie Mellon nasledujúci rok uviedla podobné výsledky pomocou akcelerometra v telefóne. Telefón, zastrčený vo vrecku nohavíc, meral vertikálne odrazenie a horizontálnu rýchlosť chôdze účastníkov a zistil, že sú dostatočne jedinečné na to, aby ich bolo možné rozpoznať s presnosťou viac ako 99 percent. Inými slovami, čoskoro sa nemusíte ani dotknúť telefónu, aby vás identifikovali!

Vaše odtlačky prstov … z dvoch metrov

Odtlačky prstov sú staré správy, pokiaľ ide o identifikáciu; sú to pôvodné biometrické údaje. Vedeli ste však, že niektoré skenery dokážu prečítať vankúšiky vašich prstov z diaľky? Spoločnosť s názvom Advanced Optical Systems má zariadenie nazývané AIRPrint, ktoré dokáže skenovať a identifikovať odtlačky prstov až z dvoch metrov. Americkí vojenskí predstavitelia tvrdia, že majú záujem o túto technológiu, aby sa udržala bezpečná vzdialenosť medzi potenciálne nebezpečnými útočníkmi a ich vlastným bezpečnostným personálom, ale kto vie, čo by táto technológia mohla urobiť, keby sa dostala do nesprávnych rúk?

Najlepšie obrázky: 1) Aplikace Productions / Dollar Photo Club, 2) X posid / Public Domain Pictures.net, 3) MrSegui / Dollar Photo Club, 4) Erni / Dollar Photo Club, 5) Aleš Nowák / Dollar Photo Club, 6) Photo Club Dolár / Dolár (obrázky boli upravené)

5 častí vášho tela, ktoré zradia vašu totožnosť - #WTF streda
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.