5 najlepších bezpečnostných aplikácií pre Android v roku 2018

Android päť apps

Pozrite sa na osobu po vašej pravici. Teraz sa pozrite na osobu vľavo. Je pravdepodobné, že vy dvaja používate telefón s Androidom. A keďže takmer všetko, čo robíme, od bankovníctva a nakupovania, cez online chatovanie a zdieľanie fotografií, sa teraz deje na mobilných zariadeniach, možno vás zaujíma: „Ako môžem zvýšiť bezpečnosť a súkromie môjho telefónu?“

Najviditeľnejšou odpoveďou by bolo stiahnutie vhodných mobilných aplikácií. Ale vzhľadom na nespočetné množstvo záznamov dostupných v Obchode Google Play môže byť ťažké vedieť, kde začať. Nebojte sa, pretože ExpressVPN urobil ťažké zdvíhanie a identifikoval 5 najlepších bezpečnostných aplikácií pre Android.

1. AppLock – odtlačok prsta pre zabezpečenie telefónu

new-app-lockKaždý má v telefóne zámok obrazovky. Alebo by mal mať každý na telefóne zámok obrazovky. Ak tak neurobíte, venujte chvíľu nastaveniu jednej minúty.

Takže keď budete mať zámok obrazovky, prečo by ste potrebovali zámok aplikácie? Aj keď zámok obrazovky môže zabrániť ostatným v prístupe k vašim údajom, zatiaľ čo sú uzamknuté, stále existuje veľa situácií, keď ľudia môžu vaše údaje získať bez toho, aby ste o tom vedeli. Môžete odomknúť telefón a odovzdať ho cudzincovi, aby vám pomohol vyfotiť. Alebo môžete jednoducho nechať telefón odomknutý na stole verejnej kaviarne. V týchto prípadoch sú všetky vaše správy, obrázky a súkromné ​​informácie na milosť oportunistických okoloidúcich.

AppLock – Fingerprint by SpSoft je kvalitné riešenie. Umožňuje vám uzamknúť ľubovoľnú aplikáciu (vrátane hier, fotografií, vašich obľúbených aplikácií v sociálnych médiách atď.) Alebo systém (Wi-Fi, nastavenia atď.) A nedovolí vám prístup, pokiaľ niekto nezadá správne heslo alebo neposkytne správne právo (tj váš) odtlačok prsta.

lock-appsPridajte aplikácie a nastavenia, ktoré chcete uzamknúť. Môžete dokonca nastaviť falošnú obrazovku aplikácie sa zastavila.

Aj keď väčšina zámkov aplikácií má podobné vlastnosti, AppLock – odtlačok prsta má niekoľko zvončekov a píšťaliek, ktoré mu pomáhajú vyniknúť z balenia:

  • Diaľkové ovládanie zámku: Zamknite / odomknite telefón zaslaním kľúčového slova prostredníctvom SMS
  • Zobrazte falošnú obrazovku „aplikácia sa zastavila“, aby odradili votrelcov od pokusu o prístup k vašim aplikáciám
  • Odfotografujte votrelca a odošlite ho na svoj e-mail – ideálne pre hlásenie trestných činov, verejné hanby alebo praktiky šípok!

2. Správca zariadení Android pre funkciu Anti-Theft

android-device-managerAj keď zámok aplikácie môže zabrániť ostatným v prístupe k vašim údajom, nepomôže vám nájsť stratený telefón a neumožňuje vám v prípade potreby vymazať všetky údaje na ňom. Vzhľadom na to, aké bežné sú krádeže telefónom, musíte mať pripravené protiopatrenia.

Zadajte správcu zariadenia Android od spoločnosti Google. Táto praktická aplikácia vám umožňuje vyzváňať telefón na diaľku, resetovať kód PIN obrazovky uzamknutia zariadenia a zobrazuje čas a miesto, kde bol naposledy nájdený. A ak stále nemôžete svoj telefón obnoviť, môžete pomocou aplikácie vymazať všetky svoje údaje a zabrániť tak, aby sa dostali do nesprávnych rúk. Jednoducho použite režim hosťa Správcu zariadenia Android na zariadení niekoho iného. Aplikáciu si musíte najskôr odomknúť!

3. DuckDuckGo Search & Príbehy na súkromné ​​vyhľadávanie

duck-duck-goGoogle je úžasný. Využívame ich služby na vyhľadávanie informácií, sledovanie našich obľúbených videí a vzájomnú komunikáciu. Sakra, dokonca robia pre váš telefón úžasné aplikácie proti krádeži. Problém je: vedia toho o vás príliš veľa. Len na základe vyhľadávania na webe môže spoločnosť Google zostaviť vysoko presný profil vášho veku, pohlavia a rôznych preferencií. Nie je prekvapením, že tieto informácie používajú na to, aby vám zobrazovali vysoko zacielené reklamy, čo im zase dodáva viac reklamných dolárov.

Ak chcete vyhľadávací nástroj, ktorý nesleduje to, čo hľadáte, vyskúšajte službu DuckDuckGo Search & Príbehy. Aj keď je vyhľadávacia služba k dispozícii aj na webových stránkach spoločnosti DuckDuckGo, táto aplikácia poskytuje ešte lepšie rozhranie pre mobilné zariadenia, obsahuje miniaplikáciu pre vyhľadávací panel, ktorá sa dá pridať na plochu a umožňuje rýchly prístup, a zhromažďuje správy z rôznych zdrojov, rovnako ako jej kolegovia..

4. Súkromný posol signálu pre súkromnú komunikáciu

Signál-súkromného messengerExpressVPN predtým porovnával Whatsapp a Telegram – dvoch najväčších hráčov v aréne okamžitých správ – ako aj niekoľko ďalších najlepších uchádzačov o okamžité správy. Existuje však jedna konkrétna chatová aplikácia, ktorá bola vážne podhodnotená: Súkromný Messenger signálu signálu Whisper Systems.

Na prvom priechode nie je veľa na odlíšenie signálu od jeho rovesníkov. Je to športovo čisté rozhranie, umožňuje vám četovať s priateľom alebo v skupine a má obvyklé funkcie na zdieľanie médií. Preto by ste vzhľadom na nedávnu inováciu šifrovania Whatsapp mali chcieť získať ďalšiu aplikáciu IM?

Pre začiatočníkov je takmer všetko, čo sa týka signálu, otvorené. Od jeho kódovej základne až po jej šifrovacie protokoly sa každý môže pozerať dovnútra signálu a uistiť sa, že nejde o nič zábavné podnikanie. Na druhú stranu, Whatsapp šifrovanie stále umožňuje serverom vidieť, kto posiela správu komu komu a kedy, zatiaľ čo štandard šifrovania Telegramu je stále uzavretý zdroj.

Okrem toho, čo oddeľuje signál od jeho rovesníkov, je jeho model financovania. Whatsapp je vo vlastníctve Facebooku, vďaka čomu sú jeho milióny z predaja reklám. WeChat a Line zarábajú peniaze na nákupoch v aplikácii a poskytovaní oficiálnych firemných účtov, čo môže v zhone urýchliť. Naopak, signál je podporovaný darmi a grantmi. Keďže speňažovanie používateľov nie je na programe, zameriavajú sa na sprostredkovanie prehľadných správ a nie na zhromažďovanie vašich údajov..

Signál používam každý deň. #notesforFBI (Spojler: už to vedia) https://t.co/KNy0xppsN0

– Edward Snowden (@Snowden) 2. novembra 2015

Jedinou „výhradou“ je užívateľská základňa spoločnosti Signal. Whatsapp má užívateľskú základňu severne od miliardy ľudí, zatiaľ čo Telegram predstavuje 100 miliónov plus používateľov po celom svete. Signál prichádza spolu s viac ako miliónom používateľov, takže je pravdepodobné, že vaši priatelia nebudú na platforme. Ale hej, aspoň Snowden je na tom.

5. 360 Security – Antivirus Boost pre ochranu telefónu

360-security-antivírus-boostMálokto by používal ich prenosné počítače alebo stolové počítače (stále sú to veci?) Bez antivírusového programu. Prekvapivo sa zdá, že rovnako ako málokto sa obáva používania svojich telefónov bez podobných ochranných opatrení. Koniec koncov, váš telefón je tiež (veľmi pokročilý) počítač, takže inštalácia antivírusového programu do mobilného zariadenia je rovnako dôležitá ako inštalácia antivírusového programu na prenosnom počítači alebo stolnom počítači (vážne ho niekto stále používa?).

Spomedzi všetkých dostupných antivírusových programov je len málo zaokrúhlených na 360 – Antivirus Boost. Po prvé, 360 Security kontroluje všetky skrinky na komplexné antivírusové riešenie, ktoré ponúka ochranu pred škodlivým softvérom, adware, trójskymi koňmi a inými internetovými nastiami. Ale okrem základov, 360 Security športuje šikovný čistič súborov, ktorý pomáha uvoľniť pamäť telefónu, ľahko použiteľný šetrič batérie a niekoľko ďalších funkcií zabezpečenia a ochrany proti krádeži. Aj keď tieto ďalšie funkcie nemusia konkurovať tomu, čo ponúkajú aplikácie AppLock a Android Device Manager, sú čerešničkou na vrchole toho, čo už je vynikajúcim antivírusovým balíkom.

Potrebujete ďalšie presvedčenie? Zo všetkých čisto antivírusových aplikácií, ktoré spoločnosť ExpressVPN recenzovala, žiadna z nich nemala kombináciu vysokých hodnotení a čísel používania, ktoré by mohli konkurovať bezpečnosti 360. Zatiaľ čo niektoré aplikácie mali o niečo vyššie hodnotenie (ale oveľa menšiu používateľskú základňu) a iné mali porovnateľné počty stiahnutí (ale nižšie hodnotenia), 360 miliónov stiahnutí a 4,6 hodnotenie ho dáva pred názvy antivírusových domácností ako McAfee (10 miliónov, 4,4) a Norton (10 miliónov, 4,5).

A tu je bonus …

expressvpn-for-android… pretože ExpressVPN je pekné. Ale vážne potrebujete VPN – nie škrípavý doplnok, ale skutočnú aplikáciu VPN.

Sieť VPN vám umožní zostať v anonymite online, zabráni ostatným v zachytávaní zdieľaných informácií, pomôže vám získať prístup k požadovanému obsahu a ušetrí vám peniaze pri nakupovaní. Je to skutočne viacúčelový digitálny nástroj na prežitie. Najlepšia časť? Aplikácia ExpressVPN pre Android vám toto všetko ponúka – doplnená ľahko použiteľným rozhraním a najlepšou zákazníckou podporou vo svojej triede.

Urob si láskavosť. Prejdite do Obchodu Google Play a stiahnite týchto päť (plus jednu) užitočnú aplikáciu. Je to niekoľko minút na sťahovanie, ktoré je k dispozícii niekoľko rokov bezpečnosti a ochrany osobných údajov – aspoň kým nedostanete nový telefón!

5 najlepších bezpečnostných aplikácií pre Android v roku 2018
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.