Aké súkromné ​​sú vaše fitness aplikácie? 5 tipov, ako zaistiť vyššiu bezpečnosť

[ware_item id=33][/ware_item]

your-SmartWatch-je-sledovať-tich


Aplikácie pre fitness môžu konečne doháňať, ale ich nastavenia ochrany osobných údajov sú uviaznuté za štartovacou čiarou.

Len pred niekoľkými týždňami vydalo Ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb USA správu, v ktorej nalieha na populárne technologické spoločnosti, aby do svojich aplikácií pre zdravie pridali ďalšie nastavenia ochrany osobných údajov..

Kým fitness nosenie ako Fitbit pôvodne zaznamenáva kroky, novšie zariadenia môžu zaznamenať všetko od vašej geografickej polohy až po srdcový rytmus, spánkové vzorce, spotrebované kalórie a ďalšie. Môže to byť skvelé pre používateľov, aby sledovali svoje zdravotné a stravovacie návyky, ale je to ešte lepšie pre inzerentov a poisťovacie spoločnosti..

Len si predstavte spoločnosť, ktorá má schopnosť schváliť alebo zamietnuť nárok jednoducho na základe záznamov vašej aplikácie pre fitness… áno, je to možné.

V prípade niektorých aplikácií je to fitness ako prvé a druhá ochrana súkromia

Tu je miesto, kde veci prechádzajú od desivých až po desivé: V správe kanadského Open Effect a Citizen Lab z University of Toronto dokázali odborníci ukázať, ako hackeri môžu nielen vidieť, aké údaje vaša fitnes aplikácia odosiela, ale tiež ich môžu zmeniť..

Správa s názvom „Každý krok, ktorý si vymyslíš“, vyzýva technické spoločnosti, aby do svojich zariadení zahrnuli lepšie nastavenia ochrany osobných údajov. Podľa vedcov:

„Spotrebitelia si zaslúžia byť lepšie informovaní o postupoch ochrany súkromia a bezpečnosti systémov sledovania fitnes.“

ExpressVPN súhlasí, a preto sme zostavili zoznam tipov, ktoré vám pomôžu zlepšiť vaše súkromie a zároveň rozvinúť vašu prácu.

Tip 1: Pri vytváraní nového profilu použite alias

Vaše inteligentné hodinky vás sledujú a stále nie je jasné, aké informácie sa odosielajú. Aby ste ochránili vaše súkromie, ExpressVPN navrhuje použiť alias na vytvorenie nového profilu vo svojej aplikácii. Vypnutie Bluetooth a používanie silnejšieho hesla sú tiež jednoduché kroky, ktoré môžete podniknúť, aby ste potenciálne prekazili stalkerov.

Tip 2: Skontrolujte, ku ktorým údajom má vaša fitness aplikácia prístup a čo zdieľa

Zdieľanie toho, koľko krokov ste podnikli počas obeda, je jedna vec, ale zdieľanie nepravidelných pohybov čreva po tejto obedovej taco miske je pravdepodobne príliš ďaleko. Uistite sa, že viete, aké informácie vaša aplikácia zdieľa, a nezabudnite ich obmedziť na čo najmenšie množstvo. Ak je to možné, držte sa základných nastavení a obmedzte prístup k údajom, ktoré podľa vás aplikácia nepotrebuje.

Tip 3: Vždy aktualizujte svoje aplikácie

Nové aktualizácie sú nepríjemné, ale existujú z nejakého dôvodu. Zakaždým, keď vás aplikácia požiada o aktualizáciu, je to zvyčajne z jedného z dvoch dôvodov: buď existuje nová oprava na odstránenie bezpečnostnej chyby, alebo je k dispozícii novšia, lepšia aplikácia. V každom prípade, aktualizácia vašej aplikácie za niekoľko minút predstavuje malú cenu, ktorá musí zaplatiť za veľké zvýšenie ochrany osobných údajov.

Tip 4: Uistite sa, že vaše aplikácie používajú protokol HTTPS

Aj keď takmer každá aplikácia pre fitnes dnes využíva na zdieľanie údajov sieť Wi-Fi, nie všetci to robia na zabezpečenom serveri. Nepoužívanie protokolu HTTPS je chybou nováčika a spoločnosť ExpressVPN bola prekvapená, keď zistila, koľko populárnych aplikácií, ako je Garmin Vivosmart, ju nedokáže použiť. Uistite sa, že vaša aplikácia používa zabezpečený server na prenos a zaznamenávanie údajov. Ak to tak nie je, možno je čas nájsť novú aplikáciu.

Tip 5: Pravidelne kontrolujte, či sú vaše údaje presné

V správe uvedenej vyššie boli odborníci schopní „nalákať“ niektoré aplikácie na generovanie falošných údajov. To by mohlo mať vplyv nielen na vaše osobné ciele v oblasti zdravia, ale aj na vaše informácie. Keď sa pozriete na svoje údaje, uistite sa, že informácie sú presné. Ak to tak nie je, je pravdepodobné, že s tým bude manipulovať niekto iný.

Zostať fit. Zostať zdravý. Zostaňte súkromní.

Nemali by ste sa vyhýbať používaniu fitness aplikácií - je to tak, že by ste to mali robiť opatrne.

Nasledujúce tipy vám pomôžu zostať fit a zároveň zostať v bezpečí.

Odporúčaný obrázok: Unsplash (obrázok bol upravený)

Aké súkromné ​​sú vaše fitness aplikácie? 5 tipov, ako zaistiť vyššiu bezpečnosť
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.