Ako hackeri môžu použiť vaše otisky prstov na vytvorenie rámca – #WTF streda

hackeri používajú na vytvorenie vašich odtlačkov prstov

Je to jedna z vecí, ktorá mala byť pre vás skutočne osobná. Rovnako jedinečná ako špeciálna snehová vločka, ktorá si hlboko dole myslíte, že ste.

Ale teraz, vďaka neslávne známej hackerskej skupine Chaos Computer Club (CCC), bol tento posledný kúsok súkromia konečne odtrhnutý. Yep-váš odtlačok prsta je teraz plne a vzdialene hacknuteľný.

To znamená, že zločinci by vás mohli predstierať a pripraviť vás za zločiny, ktoré spáchajú. Vrahovia, lupiči, zlodeji šišiek ... každý z nich by mohol nechať stopu, ktorá vedie späť k vám. Takže keď policajti prach pre výtlačky, ste to vy, čo hľadáte. Ak to všetko znie pritiahnuté za vlasy, čítajte ďalej.

Prvá obeť

Prvou obeťou hackovania prstov na svete bol niekto, kto má v rukách značné množstvo moci: nemecká ministerka obrany Ursula von der Leyen. Kto vie, aké veľké červené tlačidlo by mohol vyvolať klonovaný odtlačok tohto politika? Jejda!

Dúfajme, že nemecká vláda nahradila všetky technológie identifikácie odtlačkov prstov, ktoré používa. Pretože jej výtlačky teraz vlastnia hackeri.

Otázka, ktorú pravdepodobne položíte, je: ako to urobili? Aký druh high-tech zariadenia z budúcnosti by mohol prípadne hacknúť a klonovať odtlačok prsta? Pripravte sa na prekvapenie.

Bežná kamera

Bola to obyčajná politická konferencia, podobne ako tisíce pred ňou. Ursula von der Leyen pokojne prehovorila k tlači a vôbec nevedela o čomkoľvek, čo sa okolo nej deje.

Nevedela však, že v miestnosti bol hacker CCC Starbug (pravé meno Jan Krissler). A nosil so sebou ... obyčajnú kameru. Rovnako ako každý novinár na tlačovej konferencii.

Ale tento obyčajný fotoaparát potreboval len Starbug, aby získal odtlačok prsta pani von der Leyen. Nemusel sa ani dotknúť ruky svojej obete. Hacker potreboval iba niekoľko priblížených fotografií z rôznych uhlov.

Akonáhle mal fotografie, klonovací proces bol tiež oveľa jednoduchší, ako by ste očakávali. Starbug to urobil pomocou programu s názvom Verifinger, ktorý je možné kúpiť online.

Takže nie je možné hacknúť len odtlačky prstov, ale aj ktokoľvek môže získať vybavenie.

Rukavice pre každého?

Dotykové ID na vašom novom telefóne iPhone alebo smartfóne Samsung teraz vyzerá zbytočne, však? (Najmä preto, že spoločnosť CCC už v roku 2013 prenikla do snímača odtlačkov prstov spoločnosti Apple už v roku 2013.)

Ale je to ešte horšie. Z dobrého súboru fotografií môže hacker ľahko vytvoriť pleseň a falošný výtlačok s vašou identitou. Zločinec môže dokonca nalepiť figurínu na vlastný prst. Všetko je popísané v metóde uverejnenej spoločnosťou CCC, ktorá na výrobu figuríny tlačí každodenné lepidlo na drevo.

Takže mohli spáchať najrôznejšie zločiny, otriasť vaše výtlačky po miestnosti a dostať sa s tým preč. Medzitým by ste sa mohli pozerať na doživotné obdobie ... alebo menej, ak je zločin skutočne krádežou šišky.

Je to strašidelná myšlienka. Klonovanie odtlačkov prstov na diaľku je ďalšou vraždou nášho súkromia. Ale možno existuje jeden spôsob, ako si môžete chrániť svoju totožnosť, keď čelíte hackerom s odtlačkami prstov.

„Politici pravdepodobne budú pri rozhovore na verejnosti nosiť rukavice“, tvrdí Starbug.

Uh, vďaka za tip, brácho.

Čítali ste #WTF streda, náš týždenný prehľad najnešklivejších útokov na vaše súkromie na svete. Poskytol by tento príbeh niekomu, koho poznáte, okamih „WTF ?!“? Podeľte sa o ne s nimi!

#WTFWeded ExpressVPN vám prináša divné, šokujúce a strašidelné príbehy o ochrane osobných údajov - priamo zo správ. Myslíte si, že vaše súkromie je vaše? Zamysli sa znova. Budete sa cítiť nepríjemne. Budete pobúrení. Budete si myslieť: „WTF ?!“

Páči sa vám tento príspevok? Neznášam to? Prečítajte si ďalšie hororové príbehy o invázii do vášho súkromia v našom #WTF stredomorskom archíve. Viete, že nemôžete odolať ...

Ako hackeri môžu použiť vaše otisky prstov na vytvorenie rámca - #WTF streda
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.