Ako sa používa Flash na zničenie vášho počítača

Ako sa používa Flash na zničenie vášho počítača

Medzi najbežnejšie webové vírusy patria vírusy, ktoré ovplyvňujú váš počítač podvádzaním kliknutím na konkrétnu webovú stránku. V skutočnosti existuje celé odvetvie, v ktorom hackeri jednoducho odovzdávajú svoj softvér a dostávajú adresu URL, ktorú potom pošlú svojim nič netušiacim obetiam..

Akonáhle niekto otvorí napadnutý odkaz, ktorý je zvyčajne rovnako neškodný ako meme alebo článok v správach, server zistí, ktorý operačný systém a prehliadač osoba používa a BAM! Vírus potom stiahne a spustí škodlivý softvér bez toho, aby používateľ klikol na odkaz!

Stáva sa to častejšie, ako si myslíte, a zvyčajne sa vyskytuje prostredníctvom zraniteľností softvéru v bežných aplikáciách, ako je Adobe Flash.

Flash? Viac ako Kôš!

Vedci spoločnosti Recorded Future analyzujú škodlivý softvér na webe a vydali vysvetlenia 10 najbežnejších zneužívaní roku 2015.

Osem z nich používa zraniteľné miesta vo formáte Flash na infikovanie vášho počítača. Flash je softvér bežne známy pre animácie, krátke videá a nepríjemné reklamy. Pred niekoľkými rokmi boli flashové animácie populárne, pretože vyžadovali menej šírky pásma na spustenie ako video, ale u väčšiny sveta, ktoré sú teraz napojené na vysokorýchlostný internet, boli flashové animácie nahradené najprv flash videami a teraz html5 videami..

Od januára 2015 používajú videá YouTube predvolene html5. Facebook tiež poskytuje svoje videá v tomto formáte, ktorý pre používateľa nepredstavuje rovnaké bezpečnostné riziko.

Takže so všetkými zraniteľnými vlastnosťami softvéru Flash, prečo ho nechať nainštalovaný? Spoločnosť Apple skutočne zablokovala spustenie starších verzií programu Flash v systéme Apple OS X z dôvodu bezpečnostných nedostatkov a ďalšie spoločnosti sa začínajú riadiť týmto príkladom.

Ak si stále nie ste istí odinštalovaním programu Flash, uistite sa, že ste chyby odstránili.

Tu je postup:

Vždy aktualizujte Flash!

Áno, program Flash sa aktualizuje veľmi často a proces a kontextové okná môžu byť nepríjemné. Neustále vás žiadajú o aktualizáciu, pretože vás nenávidia, ale pretože neustále nájdu malé bezpečnostné medzery, ktoré by mohli byť použité na ohrozenie vášho počítača - bezpečnostné medzery, ktoré sa opravia čo najrýchlejšie aktualizáciami softvéru.

Ďalej vám odporúčame, aby ste tieto jednoduché nástroje používali na to, aby ste mohli prehliadať svoje prehliadanie, a spustiť program Flash iba v prípade, že webu dôverujete:

Pridajte niekoľko doplnkov

Doplnky ako rozšírenie Safari ClickToFlash Rozšírenie Chrome Flashcontrol alebo doplnok Firefox Flashblock nenačítajú žiadny blesk, pokiaľ im to výslovne nepoviete. Namiesto flash videa sa zobrazí sivé pole, ktoré musíte kliknúť, aby sa video načítalo. Kliknite na toto políčko iba na stránkach, ktorým dôverujete!

Deaktivujte Flash úplne

Možno ste si všimli, že vôbec nepotrebujete blesk. Postup deaktivácie:

  • Vo Firefoxe: firefox / tools > addony > doplnky a nastaviť blesk, aby sa nikdy neaktivoval
  • V prehliadači Chrome: do prehliadača zadajte text chrome: // pluginy a vypnite funkciu Flash
  • V prehliadači Safari (Mac OS X)> Preferencie > zabezpečenia > plugins > Nastavte na nepovolené

Ak máte nainštalovaných viac prehliadačov, mnohí chcú deaktivovať program Flash vo svojom primárnom prehliadači a webovú stránku otvoriť iba v sekundárnom prehliadači, ak naozaj, skutočne musíte.

Väčšinou však zistíte, že mačiatko video nestojí za riziko.

Hlavný obrázok: HasanEROGLU / Dollar Photo Club

Ako sa používa Flash na zničenie vášho počítača
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.