Ako Target kradne tajomstvá tehotných tínedžerov – #WTF streda

cieľ ukradne tajomstvá tehotných dievčat

#WTFWeded ExpressVPN vám prináša divné, šokujúce a strašidelné príbehy o ochrane osobných údajov - priamo zo správ. Myslíte si, že vaše súkromie je vaše? Zamysli sa znova. Budete sa cítiť nepríjemne. Budete pobúrení. Budete si myslieť: „WTF ?!“

Naozaj ste si mysleli, že vaše tajomstvá sú vaše, aby ste ich zachovali, že??

Prepáč. Vo veku veľkých dát a minimálneho súkromia patria vaše tajomstvá korporáciám. Spoločnosti s dostatočným množstvom informácií o vás, aby ste strašidelne dekódovali svoje nákupné zvyklosti. Porovnajte vzorce svojho bežného malého života s miliónmi ďalších zákazníkov. Dozvedieť sa viac o vás, ako váš najlepší priateľ, váš významný iný alebo dokonca vaši rodičia.

Oh, nechceli ste, aby vaši rodičia boli dôverníkmi číslo jedna? To je tiež príliš zlé. Alebo to bolo aspoň zlé pre jedného študenta strednej školy v Minneapolise, ktorý si kúpil tablety s kakaovým maslom a horčík v tablete Target pomocou kreditnej karty..

Pre ňu - povedzme jej Sara - bola pre Saru mačka mimo vrecka na plienky. Prípravok bol hore. Sárino tajomstvo - že otehotnela - boli odomknuté analytikmi údajov v spoločnosti Target.

A pre Saru, ako aj pre jej otca, sa veci začali blížiť, naozaj strašidelné.

Chceme vedieť všetko

„Vedeli sme, že ak ich dokážeme identifikovať v druhom trimestri, existuje veľká šanca, že ich dokážeme zachytiť celé roky.

„Chceme vedieť všetko, čo vieme.

"Hneď, ako ich donútime kupovať plienky od nás, začnú kupovať aj všetko ostatné ... Čoskoro si od nás kúpite obilné a papierové utierky a budete sa vracať.“

To je Andrew Pole, analytik údajov v spoločnosti Target, hovoriaci s New York Times Novinár krátko predtým, ako jeho zamestnávateľ Poliara umlčal a vylúčil autora funkcií NY Times zo svojich kancelárií.

Hovorí o tehotných ženách - vrátane tínedžerov - a údaje Target zhromažďuje zakaždým, keď si jeden zo svojich 70 miliónov zákazníkov niečo kúpi pomocou svojej kreditnej karty.

Keď dáte dohromady všetky tieto milióny nákupných záznamov a analyzujete ich, objavia sa zvláštne vzory. Vzory ako: keď žena náhle začne kupovať krém na kakaové maslo a doplnky horčíka (rovnako ako to urobila Sara), existuje veľmi vysoká pravdepodobnosť, že bude tehotná.

So všetkými svojimi veľkými údajmi o zákazníkoch môže Target dokonca predpovedať mesiac, kedy má byť dieťa splatné.

Čo sa stane, keď veľký dátový systém Target identifikuje tehotnú dámu? Automaticky rozosiela kupónovú knihu so zľavami na plienky a ďalšie. Aby to spoločnosť mohla "Zachytiť ich celé roky."

Presne to sa stalo Sare. A to bol koniec jej tehotenského tajomstva. Target sa vkradla do jej najosobitejšieho a najzraniteľnejšieho momentu. A predtým, ako sa mohla sama rozhodnúť, čo robiť ďalej, poštárka Targetovej zľavy na tehotenstvo pristála v nesprávnych rukách.

Angry Dad

Povedzme, že to bolo jasné zimné ráno. Sárin otec vošiel do obchodov Target v Minneapolise a žiadal, aby hovoril s manažérom.

„Prečo do pekla posielate kupóny do detských postieľok a plienok svojej mladej dcére?“ Požadoval to vedieť. "Snažíte sa ju povzbudiť, aby otehotnela?"

Manažér bol trochu v rozpakoch. Nejasné, čo sa stalo alebo prečo, sa mohol ospravedlniť.

Ale Andrew Pole, analytik cieľových údajov, ktorý pôvodne rozprával celý tento príbeh, vedel prečo. A je to tak, ako ste už uhádli.

Target vedel, že Sara je tehotná skôr, ako to povedala inej živej osobe. A vďaka svojim invazívnym údajovým a marketingovým systémom jej spoločnosť odobrala súkromie.

Cieľ nie je ani sám. Každý veľký maloobchodný reťazec chce zhromažďovať vaše údaje a všetci analyzujú nákupné zvyklosti, aby sa o vás dozvedeli viac. Niektorí sú o tom jemnejší než iní, ale všetci to robia.

Takže ak si myslíte, že vaše tajomstvá sú vaše, aby ste ich držali? Možno ich vaše obľúbené obchody už poznajú!

To je od nás všetko pre tento týždeň, vydanie #WTF, streda. Páčilo sa vám v tomto príbehu myslieť: „WTF?“ Zdieľajte ho s niekým, koho milujete. Dajte im vedieť, že vám záleží.

Páči sa vám tento príspevok? Neznášam to? Prečítajte si ďalšie hororové príbehy o invázii do vášho súkromia v našom #WTF stredomorskom archíve. Viete, že nemôžete odolať ...

Ako Target kradne tajomstvá tehotných tínedžerov - #WTF streda
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.