Ako udržiavať vaše správy v súkromí a v anonymite

Ako udržiavať vaše správy v súkromí a v anonymite

Udržiavanie chaty v súkromí môže byť náročná a únavná úloha. A snažiť sa udržať ich v anonymite môže byť veľmi skľučujúce. Naše rozhovory však obsahujú niektoré z našich najcitlivejších informácií - často robíme nevhodné vtipy alebo komentáre, ktoré je možné ľahko vyradiť z kontextu. V našich súkromných rozhovoroch sa správame, akoby sa nikto nepozeral; Prisaháme, pripúšťame vinu a nemáme tendenciu premýšľať nad svojimi slovami. Vo vašej histórii chatu sú pravdepodobne veci, ktoré by vás mohli zatknúť, ak by ste ich povedali na verejnosti!

Našťastie chatové aplikácie čoraz viac prijímajú lepšie metódy šifrovania. Signál sa stal miláčikom technologických novinárov a aktivistov na celom svete kvôli jeho silnej politike šifrovania. A Telegram získal obrovské gigantické postavenie vďaka funkcii „Secret Message“, ktorá umožňuje overené medzifázové šifrované rozhovory v aplikáciách s otvoreným zdrojom..

Platforma iMessage spoločnosti Apple v predvolenom nastavení šifruje aj správy, ale používatelia nemajú žiadny spôsob, ako overiť, či je pripojenie skutočne šifrované. Podobne sa uvádza, že Whatsapp šifruje niektoré správy, ale zostáva nejasné, ktoré správy alebo či je pripojenie správne chránené..

public-messengerMôžete tiež položiť telefón a použiť jeden z nich. Je to rovnako súkromné.

Väčšina aplikácií na čet nie je súkromná

Iné populárne platformy na odosielanie správ, ako sú WeChat, Google Hangouts, Skype alebo Facebook Chat, nešifrujú vôbec žiadne správy, ani neponúkajú možnosť tak urobiť..

Dokonca aj šifrované zasielateľské služby, ako sú signál a telegram, si stále vyžadujú vaše telefónne číslo. Pri použití je tiež dosť ťažké skryť vašu IP adresu pomocou anonymných služieb, ako je VPN alebo Tor. Aj napriek tomu šifrované chatovacie aplikácie poskytujú svojim používateľom vysoký stupeň súkromia a spoločnosti, ktoré im poskytujú, nemôžu čítať obsah vašich správ.

Poskytovatelia však stále majú prístup k informáciám, ako je vaša totožnosť, totožnosť vašich kontaktov a vaše adresy IP. Je tiež ťažké vytvoriť a zahodiť účty a často nie je možné viesť účty súčasne alebo medzi nimi prepínať.

Nezúfajte však, že existuje chatová sieť, ktorá vám umožňuje chrániť vaše súkromie a používať ho anonymne. Táto chatová služba sa nazýva XMPP - tiež sa uvádza jej pôvodné meno, Jabber.

XMPP nie je spoločnosť alebo aplikácia, je to skôr e-mail. A rovnako ako e-mail si môžete vybrať z množstva softvéru, ktorý chcete použiť. Na pripojenie k chatovacej sieti XMPP sa dajú použiť všetky aplikácie, ako sú Pidgin, Adium, Tor Messenger alebo dokonca váš prehliadač..

Existuje mnoho poskytovateľov XMPP, kde si môžete zaregistrovať účet. Aj keď samotný XMPP nešifruje chaty, môžete ho použiť s protokolom OTR (Off-The-Record Messaging), aby ste zaistili, že vaše chaty sú súkromné. OTR je predvolene dodávané s mnohými populárnymi chatovacími aplikáciami XMPP. Pre ostatných je to jednoduchý doplnok.

Ako získať súkromné ​​správy v štyroch jednoduchých krokoch

Môžete postupovať podľa nášho jednoduchého sprievodcu a pripraviť sa na odosielanie a prijímanie anonymných rozhovorov:

 1. Nainštalujte Tor Messenger

  Tor Messenger je chatovací softvér, ktorý v predvolenom nastavení smeruje všetku vašu komunikáciu cez sieť Tor. Je stále vo verzii beta a vývojári radia rizikovým používateľom, aby počkali na oficiálne vydanie, kým ho použijú na zabezpečený rozhovor. Ak sa považujete za takého rizikového používateľa, odporúčame vám použiť Pidgin na operačnom systéme Tails.

 2. Otvorte účet XMPP

  Je dôležité, aby ste si otvorili svoj účet XMPP pomocou prehliadača Tor, ktorý si môžete stiahnuť tu. Ak sa zaregistrujete pomocou svojho bežného prehliadača, je celkom pravdepodobné, že akákoľvek aktivita na vašom účte XMPP sa dá sledovať späť k vám.

  Nezabudnite tiež na svoje heslo! Odporúčame vám používať dlhé a zložité heslo vygenerované a uložené pomocou správcu hesiel. Ak zabudnete svoje heslo alebo užívateľské meno, môžete nikdy Dostaň to späť. Existuje veľa miest na získanie účtu XMPP, tu je len niekoľko populárnych:

  • DuckDuckGo
   Otvorte prehliadač Tor a prejdite na https://duck.co/my/register
   Vyberte si užívateľské meno a heslo. Nezabudnite na heslo!
   Vaša doména bude dukgo.com
   Váš server bude wlcpmruglhxp6quz.onion
  • wtfismyip.com
   Otvorte prehliadač Tor a prejdite na https://wtfismyip.com/jabber/register
   Vyberte svoje používateľské meno a heslo a potom riešte captcha.
   Vaša doména bude wtfismyip.com
   Váš server bude ofkztxcohimx34la.onion
  • Cryptoparty.is
   Otvorte prehliadač Tor a prejdite na https://jabber.cryptoparty.is:5288/register/new
   Vyberte si užívateľské meno a heslo, vyriešte captcha.
   Vaša doména bude jabber.cryptoparty.is
   Váš server bude cryjabkbdljzohnp.onion
 3. Prepojte svoj účet XMPP a chat bezpečne pomocou OTR

  súkromného chatu 01

  Keď spustíte Tor Messenger, vyberte XMPP. Po pripojení môžete pridať viac účtov kliknutím na Nástroje > účty > Nový účet

  súkromného chatu 02

  Zadajte používateľské meno a doménu, ktorú ste vytvorili v kroku 2. * Všimnite si, že chýbajúce písmeno c v kačici je zámerné *. V niektorých službách môžete vytvoriť nový účet priamo odtiaľto, čo však nie je vždy podporované.

  súkromného chatu 03

  Zadajte svoje heslo. Toto pole môžete nechať prázdne, ak uprednostňujete zadanie hesla pri každom pripojení. Toto sa odporúča na zdieľaných počítačoch.

  súkromného chatu 04

  Kliknite na „Možnosti XMPP“ a zadajte adresu cibuľového servera. Na tom, čo zadáte pod položkou Alias ​​alebo Resource, nezáleží, ale váš zdroj bude viditeľný pre kohokoľvek, s kým sa pripájate. Toto pole môžete tiež nechať prázdne.

  Predvolený port je 5222. Všetky služby, ktoré odporúčame, používajú tento port. Ostatné služby môžu fungovať v inom prístave.

  súkromného chatu 05

  Pred pripojením sa zobrazí zhrnutie vášho pripojenia. To vám dáva možnosť skontrolovať všetko.

  súkromného chatu 06

  Teraz môžete pridať nové účty, zmeniť svoje možnosti alebo sa pripojiť prvýkrát.

  súkromného chatu 07

  Ak ste predtým v časti „Server“ zadali adresu cibule, pravdepodobne sa zobrazí táto chyba. Je to preto, že názov domény vášho účtu XMPP sa líši od názvu servera (napr. Dukgo.com má cibuľovú adresu wlcpmruglhxp6quz.onion).

  Musíte manuálne overiť server, ku ktorému sa chcete pripojiť.

  Kliknite na „Pridať výnimku“.

  súkromného chatu 08

  „Legitímne banky, obchody a iné verejné stránky vás o to nepožiadajú.“

  Toto varovanie je veľmi mätúce. Aj keď je vo všeobecnosti pravda, že sa od vás zvyčajne nebude vyžadovať zadávanie výnimiek z osvedčení, v prípade cibuľových serverov to funguje inak.

  Certifikáty TLS sa jednoducho nevydávajú názvom stránok .onion a výsledkom je, že väčšina poskytovateľov používa certifikát TLS svojej bežnej webovej stránky pre svoju stránku cibule. Vyžaduje si to manuálne overenie identity servera. Našťastie to musíme urobiť iba raz.

  Pri pridávaní výnimky buďte veľmi opatrní. Dúfame, že spoločnosti, ktoré vydávajú certifikáty používané na šifrovanie prenosu na internete, nájdu lepší proces vydávania certifikátov pre cibuľové stránky, ale zatiaľ to musíme urobiť ručne..
  Pokračujte kliknutím na „Zobraziť…“.

  súkromného chatu 09

  Toto je certifikát pripojenia. Uistite sa, že „Bežné meno (CN)“ odkazuje na doménu používanú organizáciou, s ktorou ste sa zaregistrovali. V tomto prípade duck.co, čo je miesto, kde máme náš účet.

  Ak je všetko v poriadku, pokračujte kliknutím na „Zatvoriť“ a „Potvrdiť výnimku zabezpečenia“.

  súkromného chatu 10

  Teraz ste pripravení na pripojenie!

 4. Pridajte priateľov

  V aplikácii Tor Messenger sa vaše kontakty nazývajú „kamaráti“. Ak chcete pridať kamaráta, choďte do súboru > Pridať kontakt. Zadajte kontakt vo formáte [email protected]

  Hneď, ako vás pridajú, budete musieť druhú stranu autorizovať.

  súkromného chatu 11

  Kliknite na tlačidlo OK.

  súkromného chatu 12

  Kliknite na možnosť Povoliť na rozhovor.

  súkromného chatu 13

  S Tor Messengerom môžete začať chatovať ihneď. Program vás upozorní, ak konverzácia nie je šifrovaná.

  Môžete tiež overiť integritu šifrovanej konverzácie. Kliknite na možnosť „Overiť“ alebo na oranžový zámok v pravom hornom rohu.

  súkromného chatu 14

  Ideálny spôsob, ako sa navzájom overiť, je prostredníctvom ručného overenia odtlačkom prsta.
  Odtlačok prsta svojho kontaktu budete musieť získať prostredníctvom kanála, na ktorom nikto iný nemôže zmeniť kľúč. Mohli by ste ich požiadať, aby to tweetovali, alebo ho možno umiestnili na svoju webovú stránku. Môžete ich dokonca požiadať, aby to napísali na kúsok papiera a podali vám ho.

Hlavný obrázok: Tiko Aramyan / Dollar Photo Club

Ako udržiavať vaše správy v súkromí a v anonymite
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.